Page 17 of 24 FirstFirst ... 714151617181920 ... LastLast
Results 321 to 340 of 480

Thread: Kingdom Come: Deliverance

1. Back To Top | #321
    Registered User Raziel01's Avatar
    El asteapta de 6 ani un joc care a fost facut public acum 5 ani.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #322
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Eu astept banul ala, fie el si unul temporar. Infioratoare creatura.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

3. Back To Top | #323
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Pt ca e preorder si il capeti cand se lanseaza. Si pt ca se uita si la om. Uita te la orders pe site si vezi ca iti da acolo key-ul. Daca spune sa astepti, asteapta. Stii ca jocul se lanseaza dupa 11, nu ?

Nu stiu nimic, e prima data cand cumpar un joc.

4. Back To Top | #324
    Registered User slicker's Avatar
    Hai pareri e careva acasa si l-a cumparat? Ma mananca portofelul. Ma uit acum la review-ul lui ACG. As vrea sa il pot juca cu touchirile de la Oculus ))))

5. Back To Top | #325
    Povestea unui taran parvenit. E must buy pentru toata lumea

6. Back To Top | #326
    Jocul pare sa fie destul de buggy. Nu stiu daca aia care au facut review aveau si day one patch instalat

7. Back To Top | #327
    Banuiesc ca nu. Sper ca nu

8. Back To Top | #328
    Am citit ca au un patch de 23 gb. Din prima zi in care repara o groaza de chestii. Dar erau pt ps4. Probabil urmeaza si la noi.

Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

9. Back To Top | #329
    Depinde ce versiune e disponibila pentru preload.

10. Back To Top | #330
    ma uit pe twitch la un stream... grafica si animatiile sunt cam meh. pare la nivel de Morrowind... LE sunt rau, Oblivion

11. Back To Top | #331
    6 ani ai asteptat sa il piratezi vrei sa spui. Bine ca ai pretentii. Sa ne pui te rog frumos mailul ce demonstreaza ca l-ai cumparat si respecti munca oamenilor astia astora. Da, Tacticiene ?
    1. Daca imi place si vad ca n-are buguri, il cumpar. Si cumpar editia Deluxe cu toate DLC-urile incluse (daca are), nu asa, standard.
    2. Nu cred ca trebuie sa-ti dau tie socoteala ce cumpar si nu cumpar, domnule ghiseist cu salariu de 3000 lei pe care ii iei degeaba. Nu sunt nimanui dator sa-i dau socoteala, mai ales unuia ca tine care prin 2012 se lauda in gura mare pe topicul de Far Cry 3 ca "e de datoria oricaruia sa pirateze jocurile de la Ubisoft pentru ca sunt praf , au Uplay si ca mai avantajati sunt aia care le joaca hoteste" ! Pai ori suntem corecti ori nu mai suntem!
    3. Mai pune mana pe o carte de gramatica. E pacat ca Aeroportul Otopeni e reprezentat de asemenea angajati.

Era anuntat de prin 2012 ca cei de la Warhorse lucreaza la un RPG.
    Warhorse Studios first announced that they were working on an "unannounced role-playing game" on February 9, 2012
    Kingdom Come: Deliverance - Wikipedia
    Last edited by blackjackx; 13-02-2018 at 13:06.

12. Back To Top | #332
    Acum ma uit pe Steam. Momentan sunt 200 de recenzii, majoritatea pozitive.
    Comunitate Steam :: Kingdom Come: Deliverance

Sunt destui care raporteaza ca au intalnit buguri infioratoare inca dinainte de tutorial, dar buguri din alea grave care strica experienta.
    Ca dificultatea e ridicol de mare. Raporteaza unul ca si-a pus personajul sa manance 4 portii de paine, 8 portii de branza, 4 mere, 4 gaini , 3 farfurii cu supa! Si tot ii este foame. Pe bune, cine manca ATATA in evul mediu la o singura masa ? Poate regi ca Henric al VIII-lea... in niciun caz vreun fiu parvenit de fierar cu constitutie atletica demna de cavaler.
    Sistemul de autosalvare e la pamant.
    Altul raporteaza ca numai la primul oras, pe un sistem de i7 5820k 3.8ghz, gtx 1080 si 16gb ram are doar 30-40 de fps in primul oras si cutscene-urile nu depasesc 30 fps. Sistemul de lupta, animatiile, lyp-sinc sunt defecte.
    Dupa cum ne asteptam, voice acting-ul nu e satisfacator.
    Sunt inca destule buguri de dialog, AI, combat si deseori mai are loc cate un crash.

Cu toate astea, majoritatea care il lauda pentru world design, sunet si muzica, grafica, atmosfera si ca este mai tare decat Skyrim si chiar comparabil cu The Witcher 3.

Pe metacritic, userscore de 7,6 mai mare decat media notelor de recenzii de 7,4......
    Kingdom Come: Deliverance for PC Reviews - Metacritic

Cum pe haterii care noteaza la Userscore nu-i bag in seama, ma bag sa citesc recenziile.
    Majoritatea i-au dat note de 7-8.
    Sa vedem ce zic IGN, Gamespot si PC Gamer.

Cred ca mai bine mai astept pana vine patch-ul ala de 23 gb sa vedem reactiile de dupa.
    Last edited by blackjackx; 13-02-2018 at 13:09.

13. Back To Top | #333
    Asta ar indica faptul ca lipseste day 1 patch.

14. Back To Top | #334
    Quote Originally Posted by blackjackx View Post
    Era anuntat de prin 2012 ca cei de la Warhorse lucreaza la un RPG:

Kingdom Come: Deliverance - Wikipedia
    Deci tu imi spui ca steptai un joc pe baza un prototip nefinantat al un studiou abia infiintat? Please....

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

15. Back To Top | #335
    HL3 confirmed.

16. Back To Top | #336
    Deci tu imi spui ca asteptai un proiect nefinantat al unui studio abia infiintat? Please....
    Da, pentru ca eram la vremea respectiva interesat de motorul grafic CryEngine si grafica realista dupa ce jucasem Crysis 2 si auzisem ca un studio ceh il va implementa intr-un RPG cand citisem pagina de articol despre CryEngine pe Wikipedia.

Plus ca aparuse o stire pe CG sau nu mai stiu unde despre infiintarea studioului Wahorse ,studio ceh format din dezvoltatorii Mafia II, Operation Flashpoint și ArmA. Studio est-european, dezvoltatori ale unor jocuri binecunoscute, anunta un RPG cu motor grafic CryEngine.......cum sa nu-mi starneasca interesul acum 6 ani?
    In caz ca nu stii, CG mai publica stiri din astea periodic despre cine mai pleaca din anumite companii si cine si ce mai infiinteaza.

17. Back To Top | #337
    Omul vrea sa dea banu jos , mi a trimis poze cu accountul lui, dar va rog sa intelegeti calitatea produsului este sub asteptari. Chiar vrea !
    Da ma ai dreptate nu stiu sa scriu corect si imi asum aceasta nedreptate sociala si stau pa salariu de treij de bulioane in timp ce adevaratii studenti specializati in istorie mor de foame si fac ce ?? Fura. Pardon, pirateaza. Dar cu toate acestea si in ciuda faptului ca sunt o lichea nenorocita si nu un intelectual desavarsit ca dumneata cu 4 carti citite pe an ( cu indulgenta, aici intra si 3 exemplare luate gratuit din libertatea de la vreunu ce a adormit in metrou) am reusit sa cumpar jocul si sa sprijin studioul in speranta ca o sa scoata si alte jocuri de care sa se bucure toti asistatii social sau asistatii de familie.
    Aeroportul Otopeni e plin de idioti si toti iti fura tie locul de munca care nu te obosesti sa ti l ocupi pentru ca esti o persoana mult prea importanta sa cobori din pat. Trebuie sa fie si un bou ca mine care sa te ajute sa gasesti toaleta. Ca singur te ai caca pe tine.

18. Back To Top | #338
    What is happening? In ce se mai transforma si thread-ul asta?

19. Back To Top | #339
    Omul vrea sa dea banu jos , mi a trimis poze cu accountul lui, dar va rog sa intelegeti calitatea produsului este sub asteptari. Chiar vrea !
    Normal.
    Da ma ai dreptate nu stiu sa scriu corect si imi asum aceasta nedreptate sociala si stau pa salariu de treij de bulioane in timp ce adevaratii studenti specializati in istorie mor de foame si fac ce ?? Fura. Pardon, pirateaza.
    Tu de unul singur te-ai laudat ca ai luat postul pe PILE, multumita taticului si mamicii.
    Ca altfel, nici ca lucrator comercial la macelarie dintr-un Auchan n-ai rezistat mai mult de o luna, tot tu ai spus-o.

Dar cu toate acestea si in ciuda faptului ca sunt o lichea nenorocita si nu un intelectual desavarsit ca dumneata cu 4 carti citite pe an ( cu indulgenta, aici intra si 3 exemplare luate gratuit din libertatea de la vreunu ce a adormit in metrou) am reusit sa cumpar jocul si sa sprijin studioul in speranta ca o sa scoata si alte jocuri de care sa se bucure toti asistatii social sau asistatii de familie.
    Vezi ca deja sari de la granita dintre caterinca si insulta mai ceva ca o CAPRA! .....si ma cam enervezi. Nu cred ca vrei sa ma enervez pe tine.
    Aeroportul Otopeni e plin de idioti si toti iti fura tie locul de munca
    ASA E!
    Aeroportul Otopeni. Salariu de 15.000 de euro pentru o angajată care a lucrat 112 minute

Ca tine si ca sefii tai care s-au angajat tot pe PILE, mai ceva ca-n comunism. Si sunt platiti pe degeaba.

Avand in vedere ca te vad de dimineata zvarcolindu-te pe aici, nu trebuia sa fii la munca?

20. Back To Top | #340
    What is happening? In ce se mai transforma si thread-ul asta?
    Pai, nu mai e nimeni sa modereze aria, deci......intr-un sat fara caini se transforma....sau mai precis, intr-un taram medieval aflat in plina ANARHIE si razboi civil ca sa fim on-topic. De altfel, strumfi a inceput off-topicul. Nu eu. Doar pentru ca am scris si eu o fraza simpla, hop, 2 pagini de discutii off-topic si scandal.

La ce viteza are forumul de ceva timp, cam da semne sa moara intr-o luna. Asta e, RIP!

Sa ne intoarcem la topic pana una alta.
    Sunt curios daca patch-ul ala rezolva ceva,desi puteau sa fi facut asta inainte de lansare. Parca special au ales ca zi de lansare MARTI 13 sa ne irite la

N-au bani sa plateasca niste QA Testers ca lumea si ne pun pe noi clientii sa devenim QA Testers voluntari si sa venim cu bani de acasa, ca in fond, platim sa testam versiunea beta.

1.  
Page 17 of 24 FirstFirst ... 714151617181920 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks