Page 19 of 24 FirstFirst ... 916171819202122 ... LastLast
Results 361 to 380 of 469

Thread: Kingdom Come: Deliverance

1. Back To Top | #361
    Registered User
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Care-i ala?
    In prologue după ce îți dă foc la sat. Dacă nu fugi instant observi ca te fugărește doar un singur cavaler, cu care ai vreo 3 min de 1v1 combat. Am reușit sa îl omor cu un trainer, doar de curiozitate sa vad dacă ii pot loota armura și se poate. Dacă ești bun la combat și îl bati pe ala (se poate având în vedere ce sabie ai) poți sa iei un costum full armor din cap pana în picioare în very early game.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

2. Back To Top | #362
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Shit, son. Era sa-mi moara calul de la fuga, n-am io fantezii din astea

3. Back To Top | #363
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by Catalinptu View Post
    In prologue după ce îți dă foc la sat. Dacă nu fugi instant observi ca te fugărește doar un singur cavaler, cu care ai vreo 3 min de 1v1 combat. Am reușit sa îl omor cu un trainer, doar de curiozitate sa vad dacă ii pot loota armura și se poate. Dacă ești bun la combat și îl bati pe ala (se poate având în vedere ce sabie ai) poți sa iei un costum full armor din cap pana în picioare în very early game.

Am incercat de vreo zece ori, no fuckin' chance. Are stamina multa face niste chain attacks de matura pe jos cu mine.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

4. Back To Top | #364
    Quote Originally Posted by Catalinptu View Post

Trainer adica acel program cu care hacuiesti jocul? A aparut si asta?

5. Back To Top | #365
    Registered User
    Da.

6. Back To Top | #366
    Registered User Necrosero's Avatar
    Am jucat vreo ora. Son, color me impressed. Atmosfera cu carul. Tinand cont cat de clunky e combatul, cred ca bag tot pe speech si stealth si il joc ca pe adventure game
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

7. Back To Top | #367
    Sleep, eat, drink, shit, and die.

8. Back To Top | #368
    In ciuda defectelor, nu e deloc un joc prost.
    Stiam din trailere si clipurile demonstrative ca nu o sa iasa vreo capodopera ca Witcher 3 si ca o sa aiba o multime de buguri la lansare (bine, nu chiar asa de MULTE).
    Cand vor mai fi remediate bugurile , poate atunci il cumpar pe la vreo oferta pentru ca in stadiul actual chiar nu merita cumparat la pretul full.

Momentan, notele recenziilor nu sunt prea multumitoare, adica s-a lins pe bot de potentialul de a fi GOTY. Daca producatorii mai aveau rabdare si mai lucrau vreo cateva luni la el prin QA testing, remediat buguri si daca l-ar fi lansat prin vara, ar fi fost un RPG de succes si de referinta. Asa, lansandu-l prea devreme, s-a ales cu o reputatie nu prea placuta.
    Kingdom Come: Deliverance Critic Reviews for PC - Metacritic

Adevarat ca nici nu avem ce juca in perioada asta secetoasa, dar decat sa joc ceva nefinisat si plin de buguri, mai bine nu mai joc deloc.

Asta e, ma pun din nou la hibernat sa astept lansarea lui Pillars of Eternity 2!

9. Back To Top | #369
    Registered User warpath's Avatar
    Nu stiu cine e geniul care s-a gandit ca e o idee buna sa limiteze salvarile dupa un item mult prea scump la inceputul jocului ( in timp ce spre sfarsit devine banale de ieftin si irelevant ). Pentru oamenii care vor sa joace 20 min inainte de munca sau sa li se urce copiii in cap este un mare f**k you

Din fericire cica a aparut deja un mod pe tema asta.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

10. Back To Top | #370
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Are momente in care e extrem de atmosferic, dar uiti repede de ele cand nici nu poti urca normal niste scari banale. Cu patches/mods va fi un joc foarte bun. Din pacate, acum nu e.

11. Back To Top | #371
    In afara de bug-uri, are suficiente probleme care fac notele din review-uri destul de plauzibile. Pe langa un animation junkyness simtit foarte tare in activitatile mai importante, sunt si o gramada de design problems mai mici, dar nu ignorabile. Probleme destul de immersion breaking si enervante sunt loading-urile pentru dialoguri si animatia de cules plante. Mi-e foarte greu sa inteleg de ce au ales sa faca asta.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

12. Back To Top | #372
    E clar ca jocul mai avea nevoie de cateva luni de dezvoltare, dar probabil ca finantatorii i-au grabit lansarea si au bagat presiune pe dezvoltatori

Acum, dupa ce-si scot banii din vanzari, trebuie sa-i investeasca in repararea jocului si remedierea multor buguri.Abia intr-un an o sa fie jucabil si in 2 ani dupa ce mai baga niste DLC-uri o sa ne putem bucura de o experienta completa. Pacat ca pana la urma, dupa 5 ani de hype, si jocul asta s-a dovedit a fi o mega-TEAPA datorita lacomiei si grabei.Pentru lansarea catastrofala ar trebui acum sa-i reduca pretul. Asa ar fi cinstit!

In stadiul actual, nici piratat nu merita jucat (citesc acum pe site-urile de torrente-JALE mare la sectiunea de comentarii).Jocul nu-i prost, dar nici capodopera la care ma asteptam sa fie.
    Last edited by lootboxes; 14-02-2018 at 11:38.

13. Back To Top | #373
    Esti maxim de bipolar in postari.

14. Back To Top | #374
    N-am jucat Far Cry P din cauza salvarilor tampite (si a lenei, recunosc). Lasa-ma domne sa salvez cand vreau io, dupa castigarea unui item, cand ma striga vecina, etc. Fa-l demanding in alta parte nu la salvari ca se poate. Ok, sa nu fie posibila salvarea in toiul luptei, dar atat. Nu vreau sa culeg iar si iar aceleasi plante.

15. Back To Top | #375
    Registered User lilmonkey's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Esti maxim de bipolar in postari.
    si foarte original...or not

Back to topic - il joaca cineva pe PS4/Pro? sunt curios daca sunt si acolo problemele mentionate pe PC...ma bate gandul sa il iau si eu ca pare interesant...

16. Back To Top | #376
    Nick anterior: BlackSoul BlackS0ull's Avatar
    sincer, batranul meu PC nu prea il duce bine in 1080p ...am un i5 cu un GTX660 si deja la o combinatie de high cu medium, tot nu prea imi place asa ca si pe mine ma tenteaza cum se vede pe PS4 normal nu PRO deoarece nu detin un PS4 PRO. Filmuletele pe care le-am tot vazut comparatii intre HIGH END PC/PS4 PRO/XB1 X ....

Sincer m-ar tenta sa il iau pe PS4.

Sa vedem...
    Asus P8Z77-M || Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 || Corsair Vengeance 16GB Kit 2x8GB DDR3 1600MHz || Intel SSD 530 (240GB) || HDD Seagate Barracuda 1TB 7200RPM SATA3 || ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5 ||

17. Back To Top | #377
    Registered User Necrosero's Avatar
    Performanta e praf. Pe 1080 si very high, am si 25 fps-uri noaptea cand sunt aprinse multe torte (asta pe 1920x1080, evident). Optimizarea e jalnica, fps-urile cresc si scad mai rau decat criptomonedele
    Una peste alta, pare grabit, potentialul e acolo si e imens

18. Back To Top | #378
    Nick anterior: BlackSoul BlackS0ull's Avatar
    dap e interesant si foarte frumos acel mod de questing ...azi am ajuns la birou si vorbeam cu un coleg care din ce mi-a povestit el a ales cu totul alte modalitati de a realiza questurile de la inceput. Nice addition
    Asus P8Z77-M || Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 || Corsair Vengeance 16GB Kit 2x8GB DDR3 1600MHz || Intel SSD 530 (240GB) || HDD Seagate Barracuda 1TB 7200RPM SATA3 || ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5 ||

19. Back To Top | #379
    trippin' duKeZZ's Avatar
    jocul e lansat ca early access?

20. Back To Top | #380
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by duKeZZ View Post
    jocul e lansat ca early access?
    nu. e lansat deja teoretic ca full. Pt cei ce deja nu il au , lasa-ti-l la dospit o luna doua, tocmai bine ii scade pretul. Eu il las trei patru patchuri ca sigur il vor petici. Majoritatea nu sunt chestii grave.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

1.  
Page 19 of 24 FirstFirst ... 916171819202122 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks