Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 261

Thread: Kingdom Come: Deliverance

1. Back To Top | #61
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    https://www.youtube.com/watch?v=AS1rGKSoQIc

Soundtrack similar to William Stromberg's "Trinity and beyond"
    Playable Alpha in the end of September
    Videoupdate about Alpha Content soon
    World Map finished - density similar to RDR
    Glimpse of Alchemy minigame in the video (starts 5:58 )
    20% bigger map than was planned before

2. Back To Top | #62
    Warhorse Studios tweeted the dates for when the Alpha/Beta for Kingdom Come: Deliverance will be launched. It's not exact dates but it gives you a set time frame.

Alpha September/October 2014, Beta Q3 2015 and finished Game Q4 2015”

3. Back To Top | #63
    Registered User Necrosero's Avatar
    Grozav, se pare ca si anul viitor o sa avem RPG-uri de calitate. S-au anuntat tton si kcd, sa vedem ce mai apare. Eu m-as multumi si cu astea doua, sunt cele mai asteptate jocuri pentru mine. Gen, ever.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

4. Back To Top | #64
    Un trailer interesant făcut de fani.

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=M6_0...ature=youtu.be

update 8

Filmuleţul final e epic BTW, 22Oct Alpha pe steam
    Last edited by calin_banc; 01-10-2014 at 20:42.

5. Back To Top | #65
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #66
    cam boring video ala

7. Back To Top | #67
    Registered User warpath's Avatar
    Foarte interesant conceptul, un fel de Mount&Blade la urmatorul nivel .... ceea ce e super, M&B a fost foarte tare ( mai ales cu mods ) .
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

8. Back To Top | #68
    Registered User Haplea01's Avatar
    Pe măsură ce evoluează hardware-ul, din ce în ce mai mulți dezvoltatori folosesc CryEngine.

Acest joc se anunță a fi foarte complex și interesant.

9. Back To Top | #69
    Backerii ar trebui să aibă deja email-uri cu codurile de acces pt Alpha. Se activează şi downloadează pe steam. Contul se primeşte la ei pe site, trebuie să vă faceţi acolo cont cu acelaşi email pe care l-aţi folosit pt. backing pe kickstarter.

10. Back To Top | #70
    Arata bine si se misca bine (de laudat la alpha 0.1 sau cat e) dar e aceeasi zona mica care au aratat-o de 100 ori si nici nu poti face nimic decat sa admiri peisajul, ce au facut in perioada asta de cand au strans banii....Cred ca abia pe la finalul 2016 vedem full

11. Back To Top | #71

12. Back To Top | #72
    Kingdom Come: Deliverance Kickstarter interview

A couple of fantasy games have done particularly well recently, Dragon Age: Inquisition and Middle-earth: Shadow of Mordor to name but a few. Have you played them? Do you think Kingdom Come will compete against them in anyway? What sets it apart?
    I played Inquisition. I was really looking forward to play it, but I was little disappointed. It’s very generic and static world. Quests are mostly simple MMO-style generic tasks. It has its strong moments, but it’s very far from what we are trying to achieve

13. Back To Top | #73
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    I played Inquisition. I was really looking forward to play it, but I was little disappointed. It’s very generic and static world. Quests are mostly simple MMO-style generic tasks. It has its strong moments, but it’s very far from what we are trying to achieve
    Cele mai tari noutati
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

14. Back To Top | #74
    Registered User Raziel01's Avatar
    Astia vor sa faca un open world asa cum ar trebui sa fie (oh Gothic times...), nu cum ne baga pe gat jocurile de consola din ultimii ani. Sper sa le iasa, ca e nevoie de un succes de la un open world serios, sa dea peste cap Bethesda, Ubisoft, EA Bioware, etc.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

15. Back To Top | #75

16. Back To Top | #76

17. Back To Top | #77
    Deci am jucat putin alpha-ul, si my god, WOW. Jocul asta are cea mai buna si ATMOSFERICA grafica pe care am vazut-o vreodata! Ma plimbam ca prostul pe acolo si nu puteam sa ma opresc, eram doar "uau, cum se vede", "uau, cum arata baltoaca asta", "uau, furnici". Deci pur si simplu am ramas masca. Nu mai zic cand a venit noaptea, eram la fel "licurici!", se auzeau greieri, oamenii isi vedeau de treaba lor, in padure se auzeau tot felul de creaturi... Gizas, si e doar early alpha... Habar nu am cum au reusit sa-l faca sa arate asa, pentru ca de exemplu Crysis 3 e apa-n ploaie pe langa el. Iar padurea... PADUREA!!!! e absolut magica, e ca in realitate, e greu sa explic. Am jucat doar o bucatica minuscula si deja m-am indragostit de joc, imi doresc din tot sufletul sa nu o dea in bara cumva, desi am eu asa impresia ca o sa iasa ceva superb. A, si MUZICA, muzica.... pfff. Sunt super entuziasmat de jocul asta, tocmai a devenit cel mai asteptat joc pentru mine.

18. Back To Top | #78
    Registered User Johnnyan's Avatar
    Well, se vede si din filmuletul pus de Sir Dracu ca e wow grafica, poate totusi focul si apa de acolo sunt un pic artificiale fata de ce se vede in rest. But still, wow
    I am what I am. Someone has to be.

19. Back To Top | #79
    Una e sa vezi filmul, alta e sa joci. Esti pur si simplu ACOLO, e greu de descris. Si, dupa cum am zis, e doar un alpha, daca o tin tot asa, prevad ca o sa am RPG-ul pe care mi l-am dorit de cand eram copil

P.S. Muzica din alpha seamana putin ca vibe cu cea din Caesar III, care mi-a placut la nebunie

20. Back To Top | #80
    Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Deci am jucat putin alpha-ul, si my god, WOW. Jocul asta are cea mai buna si ATMOSFERICA grafica pe care am vazut-o vreodata! Ma plimbam ca prostul pe acolo si nu puteam sa ma opresc, eram doar "uau, cum se vede", "uau, cum arata baltoaca asta", "uau, furnici". Deci pur si simplu am ramas masca. Nu mai zic cand a venit noaptea, eram la fel "licurici!", se auzeau greieri, oamenii isi vedeau de treaba lor, in padure se auzeau tot felul de creaturi... Gizas, si e doar early alpha... Habar nu am cum au reusit sa-l faca sa arate asa, pentru ca de exemplu Crysis 3 e apa-n ploaie pe langa el. Iar padurea... PADUREA!!!! e absolut magica, e ca in realitate, e greu sa explic. Am jucat doar o bucatica minuscula si deja m-am indragostit de joc, imi doresc din tot sufletul sa nu o dea in bara cumva, desi am eu asa impresia ca o sa iasa ceva superb. A, si MUZICA, muzica.... pfff. Sunt super entuziasmat de jocul asta, tocmai a devenit cel mai asteptat joc pentru mine.
    Pacat ca grafica nu e importanta intr-un RPG.
    Last edited by CalinTM; 18-03-2015 at 23:29.
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

1.  
Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks