Page 5 of 13 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 260

Thread: Kingdom Come: Deliverance

1. Back To Top | #81
    Registered User Wolfe's Avatar
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Nu, ce mi se pare absurd e ce ziceti voi. Pe mine nu m-a interesat niciodata grafica intr-un rpg, ci aspectele pe care le-am mentionat mai sus.
    )

Deci am jucat putin alpha-ul, si my god, WOW. Jocul asta are cea mai buna si ATMOSFERICA grafica pe care am vazut-o vreodata! Sunt super entuziasmat de jocul asta, tocmai a devenit cel mai asteptat joc pentru mine.
    Bine boss !!!
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

2. Back To Top | #82
    Registered User Necrosero's Avatar
    Cred ca nu ati inteles ce am vrut sa spun. Hai sa explic mai pe larg, pentru ultima oara:

NU, NU CONTEAZA GRAFICA INTR-UN RPG. Cele mai importante lucruri sunt povestea, lore-ul, personajele, voice acting, mecanica de joc, sunetele si muzica, sistemul de lupte si de level up, si abia pe ultimul loc vine grafica. Daca ar fi fost importanta grafica in rpg-uri, nu as fi jucat niciodata baldur's gate sau iwd, sau planescape, sau arcanum, sau jocul meu preferat la care ati vomita daca l-ati vedea (Betrayal at Krondor) sau sau sau sau sau, sunt ZECI de jocuri cu grafica slaba, dar RPG-uri DE MARCA. Deci NU, grafica NU conteaza intr-un rpg.
    DAR, asta nu inseamna ca daca un RPG are grafica super misto, care AJUTA si ADUCE IN PLUS la chestiile pe care le-am enumerat mai sus, o sa vin si sa zic: "omg nu o sa joc jocul, uite ce grafica frumoasa are, eu joc doar rpg-uri cu grafica urata", e normal ca si mie imi place o grafica buna si atmosferica, dar nu tin musai sa am asta (intr-un RPG), vreau sa am ce am scris mai sus, si APOI grafica frumoasa, daca se mai poate.

ACUM e clar, sau facem un thread separat pentru "atacuri la persoana vs necrosero"? Mersi.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

3. Back To Top | #83
    Grafica conteaza foarte mult intr-un RPG pentru ca e greu sa creezi o lume si o atmosfera captivanta fara o grafica pe masura.

Daca ar fi fost asa as mai baga si azi un Gothic 2, desi ii numeri poligoanle personajului principal cu ochiu liber

4. Back To Top | #84
    Registered User Raziel01's Avatar
    Orice joc open world care se foloseste de o camera 3rd person sau first person are nevoie de o grafica buna pentru ca acest aspect are o contributie enorma la imersivitate. Se pot da RPGistii cu curul de pamant cat vor, ca adevarul tot asta ramane, aici nu vorbim de jocuri izometrice old school style, ci de open world games unde explorarea, unicitatea in world design si imersivitatea sunt factori majori, iar tehnologie ajuta la asta enorm.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #85
    Registered User
    Sincer , pentru mine unul dintre cele mai importante aspecte intr-un joc este grafica, grafica este elementul din joc care iti da senzatia ca te afli acolo.

6. Back To Top | #86
    Registered User oldfarmer's Avatar
    Ceea ce vor sa creeze cei de la warhorse studio mi se pare admirabil; am vazut ceva cpiluri pe youtube si pare foarte atmosferic. Mi se pare o minciuna sa spui ca grafica nu conteza intr-un rpg, spre exemplu m-am apucat de curand de Betrayl at Krondor(dupa 6 ore de jucat continuu si putin ajutor de la google) - e ceva de nedescris insa nu folosesc aproape deloc main windows view din cauza graficii; acum m-as multumi si cu un remake cu grafica de Gothic 2, pt ca m-ar ajuta mai mult la imersiune; pe partea de gameplay nu am ce sa-i reprosez.
    Concluzia, daca gameplay nu e, nimic nu e; grafica e bonus de imersiune.

7. Back To Top | #87
    Quote Originally Posted by oldfarmer View Post
    Concluzia, daca gameplay nu e, nimic nu e; grafica e bonus de imersiune.
    Exact asta am zis si eu. Ma bucur ca mai sunt oameni care apreciaza capodopere precum BatK. Eu daca joc un remastered/remake la joc, pot muri linistit. Din pacate, Neal Hallford a zis ca sunt niste probleme cu drepturile de autor si de aia nu se poate face nimic deocamdata Dar imagineaza-ti un Batk (nu neaparat fix acelasi joc) scris de Hallford sau Feist, 1st person, cu gameplay-ul din BatK, si grafica din Kingdom Come (de exemplu)... pffffff... mai bine nu-mi mai imaginez
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

8. Back To Top | #88
    Un joc bun le are pe toate, nu se exclude una pe alta.

9. Back To Top | #89
    Discutia era despre RPG-uri.

10. Back To Top | #90
    Si RPG-urile nu sunt jocuri?

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

11. Back To Top | #91
    Dar tu nu poti sari peste platitudini?

12. Back To Top | #92
    Tu nu poti sa intelegi ca suntem in 2015?

13. Back To Top | #93
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Un joc bun le are pe toate, nu se exclude una pe alta.
    Discutia era despre RPG-uri.
    Deci am jucat putin alpha-ul, si my god, WOW. Jocul asta are cea mai buna si ATMOSFERICA grafica pe care am vazut-o vreodata! Ma plimbam ca prostul pe acolo si nu puteam sa ma opresc, eram doar "uau, cum se vede", "uau, cum arata baltoaca asta", "uau, furnici". Deci pur si simplu am ramas masca. Nu mai zic cand a venit noaptea, eram la fel "licurici!", se auzeau greieri, oamenii isi vedeau de treaba lor, in padure se auzeau tot felul de creaturi... Gizas, si e doar early alpha... Habar nu am cum au reusit sa-l faca sa arate asa, pentru ca de exemplu Crysis 3 e apa-n ploaie pe langa el. Iar padurea... PADUREA!!!! e absolut magica, e ca in realitate, e greu sa explic. Am jucat doar o bucatica minuscula si deja m-am indragostit de joc, imi doresc din tot sufletul sa nu o dea in bara cumva, desi am eu asa impresia ca o sa iasa ceva superb. A, si MUZICA, muzica.... pfff. Sunt super entuziasmat de jocul asta, tocmai a devenit cel mai asteptat joc pentru mine.
    Exact asta am zis si eu. Ma bucur ca mai sunt oameni care apreciaza capodopere precum BatK. Eu daca joc un remastered/remake la joc, pot muri linistit. Din pacate, Neal Hallford a zis ca sunt niste probleme cu drepturile de autor si de aia nu se poate face nimic deocamdata Dar imagineaza-ti un Batk (nu neaparat fix acelasi joc) scris de Hallford sau Feist, 1st person, cu gameplay-ul din BatK, si grafica din Kingdom Come (de exemplu)... pffffff... mai bine nu-mi mai imaginez :D
    Interesantă disonanţă.

14. Back To Top | #94

15. Back To Top | #95
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    upcoming alpha, expected to be released within the next three months, will be a big one. It will incorporate most of the game mechanics and key features, including combat, horse riding, and stealth, and be set in a slightly bigger part of the world, with another big quest and "most likely" some cut scenes.

Kingdom Come: Deliverance beta will be handled in a fashion similar to that of Wasteland 2, with the first portion of the game being offered through Steam Early Access.

"At the current stage, we realized that we will need a little bit more time, so the current plan is to release the game a few months later, most likely in the middle of 2016." Some aspects simply aren't coming along as quickly as expected."We plan to have about 100 quests, it's a lot more than we planned originally, and it will take a little bit more time."

cum era de asteptat prin 2017 probabil iese full

16. Back To Top | #96
    Foarte tare. Imi aduce aminte un pic de gothic (1/2). In sfarsit cineva s-a gandit sa termine cu prostiile gen magic weapons,magic skills,magic armors, magic world (bulls**t for kids).Din cate am citit pe forum-ul lor, chiar este un RPG adevarat din toate punctele de vedere. Sper doar si grafica sa fie pe masura dar folosind cryengine nu cred ca va fi o problema.

17. Back To Top | #97
    Quote Originally Posted by adybacsis View Post
    Sper doar si grafica sa fie pe masura dar folosind cryengine nu cred ca va fi o problema.
    Imi place postul tau, se vede ca esti interesat de joc.

18. Back To Top | #98
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Interesantă disonanţă.
    Kek cateodata toti ne comportam de parca avem personalitati multiple. La el insa se intampla mai des Intr-o zi isi aduce aminte ca ii place grafica. In urmatoarea se umfla pe toti care vor grafica. Pills! Pills i tell you!

19. Back To Top | #99
    Registered User Wolfe's Avatar
    In sfarsit cineva s-a gandit sa termine cu prostiile gen magic weapons,magic skills,magic armors, magic world (bulls**t for kids).
    bulls**t for kids
    Afli ceva nou in fiecare zi ..
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

20. Back To Top | #100

1.  
Page 5 of 13 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks