Page 6 of 14 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast
Results 101 to 120 of 274

Thread: Kingdom Come: Deliverance

1. Back To Top | #101
    “The story that we tell may very well contain only two or three such epic battles. Kingdom Come: Deliverance will not be about the heroic leader – you are just a soldier and like all soldiers, you must survive these battles. The castle battles are meant to be some of the game’s Story highlights, and not a feature that will be repeated each and every half hour.”
    Exact asta a spus de la inceput, deci nu ar trebui sa-si faca nimeni iluzii cum ca e vorba de un fel de Mount and Blade.

2. Back To Top | #102
    Registered User Raziel01's Avatar
    Si cei de la Obsidian au spus ca Pillars va recrea atmosfera Infinity Engine games cu grafica si directie artistica asemanatoare. Crezi ca lumea a inteles asta? Gamespot i-au pus grafica 2D ca un minus si sunt destui care se plang, chiar si pe forumul asta.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #103
    Mda, si asta e o problema cu jocurile finantate de catre ori cu ajutorul jucatorilor. Se pierde mult din informatie pe drum fiindca fie e prea multa (gen Star Citizen), fie nu stiu nici ei exact ce fac de la inceput (Day Z) fie jucatorul ia ce aude in mare si nu se intereseaza prea mult.

4. Back To Top | #104

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

5. Back To Top | #105
    Zici ca sunt poze din Romania!

Arata incredibil pozele astea. Sa vedem ce se va intampla cu versiunile pt console. Nu prea vad grafica aia pe PS4 si XBox1

6. Back To Top | #106
    Registered User Shade®'s Avatar
    Cred că ar trebui să ne intereseze incomparabil mai mult ce se va întâmpla cu versiunea de PC decât cu cea de console. În speță să rămână PC-ul așa și să se taie din aia pt. cutii. Să ia o lecție de ”așa nu” de la Witcher 3.
    Live in your world, get pwned in mine!

7. Back To Top | #107
    Registered User Necrosero's Avatar
    Cred ca e singurul joc la care chiar mi-as dori sa nu iasa DELOC pe console. Desarte sperantele, totusi.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

8. Back To Top | #108
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    probabil microsoft inca n-a aflat de jocul asta

9. Back To Top | #109
    Quote Originally Posted by Shade® View Post
    Cred că ar trebui să ne intereseze incomparabil mai mult ce se va întâmpla cu versiunea de PC decât cu cea de console. În speță să rămână PC-ul așa și să se taie din aia pt. cutii. Să ia o lecție de ”așa nu” de la Witcher 3.
    Stai tu linistit, ca in 6-10 luni scot TW3 EE si or sa bage grafica initiala (sau pe acolo) si sa vezi cum pun toti fraierii botul si tipa in cor: CDPR salvatorii PC gaming!!
    /facepalm

10. Back To Top | #110
    E o diferenta mare aici. Asta e crowd founding project. Oamenii platesc in avans pentru o un produs de la care se asteapta sa nu se deterioreze pe parcurs, altfel isi vor cere banii inapoi.

Eu personal, nu platesc nimic in avans. Consider ca sunt toate sarlatanii pana la proba contrarie. Cand e gata si daca e gata, asa cum au promis si merita conform versiunii finale si nu a promisiunilor si hype-ului facut aiurea, atunci platesc.

Stiu, daca ar face toti ca mine nu ar mai exista crowd founding projects in industria jocurilor computerizate. Ei, nici nu cred ca ar trebui sa existe. Parerea mea. Fa ceva pe banii tai, apoi cere altora.

O sa caut totusi un alpha sa il testez de curiozitate.

11. Back To Top | #111
    Nu e în întregime crowdfunded. Au investitor privat care a dorit extra confirmare printr-o astfel de campanie că lumea-i interesată de genul ăsta de joc înainte de-a da banul.
    Dacă toţi ar fi freerideri, s-ar pierde multe. Bine că mai sunt şi visători.
    Last edited by calin_banc; 09-05-2015 at 17:22.

12. Back To Top | #112
    Quote Originally Posted by unknownhumanoid View Post
    Eu personal, nu platesc nimic in avans.
    Slava domnului ca sunt destui care fac asta altfel jocul probabil n-ar fi vazut lumina zilei

13. Back To Top | #113
    Registered User Necrosero's Avatar
    Cred ca niciodata nu am fost mai interesat de un joc pe cat sunt de KCD. Sunt unul din "fraierii" care au bagat banul; pana acum, nu-mi pare rau de nici un leut. Nu am vazut in viata mea un joc atat de VIU. Asta e cuvantul, VIU - grafica, sunetele, muzica, totul contribuie la senzatia asta. De abia astept sa apara, eu am petrecut vreo 10 ore doar in alpha, am cotrobait prin toate ungherele, am mers in toate colturile padurii, pur si simplu jocul te indeamna sa explorezi, iar daca acum e atat de addictive, cand va iesi va fi crima (DACA mentin directia asta, desi tinand cont ca alpha-ul e deja asa, nu vad ce ar putea strica). Might just very well be that perfect RPG experience, time will tell.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

14. Back To Top | #114
    De acord. Cateodata amerita. Am dat si eu bani in avans de ex pentru Mount&Blade.

Imi place modul in care abordeaza combatul. Adica sa inventeze ceva realistic inloc sa recurga la sereotipuri. Sper sa reuseasca sa faca lupta de pe cai si miscarile cailor cel putin lafel de bine ca in Mount&Blade.

15. Back To Top | #115

16. Back To Top | #116
    Scuze, dar asaceva nu are cum sa mearga pe console. E clar ca bunaziua.

Tipii nici nu au o versiune cel putin beta pe console. Si intrebarea e, ce compromisuri am face noi in locul lor.... pentru cateva milioane de euro! milioane!!

Arata cam ca TW3 in primele trailere. Doar ca astia au un alpha... poate asta sa fie o siguranta?..

PS: oamenii arata foarte naspa. In nici un caz pe masura mediului inconjurator.

17. Back To Top | #117
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Raman si astia fara bani acusi si intra microsoft pe fir )

18. Back To Top | #118
    ...cu o oferta greu de refuzat!

19. Back To Top | #119
    Au sponsor privat. Apropos, colaborează cu cei de la Star Citizen, făcând schimb de tehnologie unii cu alţii.

20. Back To Top | #120

1.  
Page 6 of 14 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks