Results 1 to 6 of 6

Thread: Ajutati-ma cu o parere.

1. Back To Top | #1

Ajutati-ma cu o parere.

Salut, numele meu este Robert. Vreau sa imi cumpar un laptop, buget de maxim 2000 lei, nu vreau sa mearga nu stiu ce jocuri la setari maxime, ma multumesc sa am un fps ok pe jocuri gen CS:GO, LoL, si poate sa mearga pe minim un GTA 5, daca stiti voi un laptop bun la reducere de pe un site de incredere sau ce specificatii ar trebuii sa caut va rog sa ma ajutati si pe mine.

2. Back To Top | #2
    Salut,

În bugetul menționat îți las două alternative best-buy încadrate:

1. Acer la 1.898,99 RON - cu următoarele specs: I3-6006U (a șasea generație) 2.0 GHz, 3MB cache, 4 GB RAM DDR4 pe 2133 MHz, SSD (fără Hard) de 256 GB și o foarte bună placă video pentru bugetul ăsta Geforce 940MX (DDR 5 tati).

Notebook / Laptop Acer 15.6'' Aspire E5-575G, FHD, Procesor Intel(R) Core™ i3-6006U (3M Cache, 2.00 GHz), 4GB DDR4, 256GB SSD, GeForce 940MX 2GB, Linux, Black - PC Garage

iar alternativa, în cazul în care vrei spațiu de stocare, nu te interesează să ai SSD pe el, iar gaming-ul e doar ocazional (căci acest al doilea laptop are o placă video mai slabă decât cea de pe Acer)

2. Lenovo (același preț) cu un I5 pe el, tot din a șasea generație, pe 2.8 GHz însă, 4 GB RAM DDR4 2133 MHz, placa video R5 M430 (DDR3) și un HDD de 1TB însă lent, pe 5400 rpm.

Notebook / Laptop Lenovo 15.6'' V310 ISK, FHD, Procesor Intel(R) Core™ i5-6200U (3M Cache, up to 2.80 GHz), 4GB DDR4, 1TB, Radeon R5 M430 2GB, FingerPrint Reader, FreeDos, Black - PC Garage

Recomandarea mea este să mergi pe Acer, placa video și SSD-ul fac diferența.

3. Back To Top | #3
    A și încă ceva. Te sfătuiesc să achiziționezi de pe PC Garage, eu unul neavând probleme cu ei de vreo 7 ani și ceva de când achiziționez de acolo. Nu stau să denigrez eMag-ul, însă-i plin de hominizi acolo.

Pe PC Garage poți utiliza următorul voucher de reducere MWA3BQQ9 (îți acordă un discount de 1%, dar na, de ăia îți iei un pachet de țigări și-o doză de bere ).
    Și îți recomand să-ți iei și un cooler încă de la început: Standuri/Coolere notebook - PC Garage (eu unul am un Stand/Cooler notebook Deepcool N2 Kawaii Style black/blue - PC Garage de 5 ani de zile și încă funcționează impecabil, fiind unul dintre cele mai vândute).

Noroc și să te bucuri de achiziție!

4. Back To Top | #4
    Registered User sasu22's Avatar
    Draga nat, pcg = it direct = EMAG ! (daca nu ai aflat inca,cauta pe nea gogu')
    Iar recomandarea mea este: Notebook / Laptop ASUS 15.6" X550VX, HD, Procesor Intel(R) Core™ i5-6300HQ (6M Cache, up to 3.20 GHz), 4GB, 1TB, GeForce GTX 950M 2GB, FreeDos, Dark Grey - PC Garage
    Iti recomand sa nu te zgarcesti la 2-4 mil deoarece vei avea o performanta net superioara fata de un laptop pana in 20 mil.
    Copyright © 2013-SasNet™ Inc.- All right reserved to the homepage
    -Se pare ca userii de pe CG nu mai raspund la PM daca nu le convine ceva,trist-

5. Back To Top | #5
    Mersi mult baieti, cred ca cel mai bine astept o perioada sa mai cresc bugetu si sa imi cumpar ceva de calitate. Numai bine.

6. Back To Top | #6
    Registered User Raziel01's Avatar
    Sunt curios daca astea doua sunt clonele tacticianul purtand o discutie intre ele.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

1.  

Bookmarks

Bookmarks