Page 4 of 31 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 619

Thread: [Xbox] Clubul Xbox

1. Back To Top | #61
    Registered User phatagnus's Avatar
    Gasesti, cu siguranta... numai ca o sa trebuiasca sa ajunga pe hdd-ul ala de la consola cu ajutorul unui PC prin metoda de hotswap de care spuneam mai sus...
    Suna mai complicat decat e in realitate, teoretic in 5-6 min. e gata.
    Exista si un livecd pentru PC cu un linux minimal care stie sa-ti instaleze un exploit de dash pe hdd (font exploit), am sa-ti las un link daca mi-aduc aminte pe unde l-am vazut.

2. Back To Top | #62
    Am inteles nebuniile alea cu instalarea pe HDD a exploitului de fonturi, dar din pacate am dashboard mai vechi. Oricum, nu cred ca mai are rost sa ma complic cu softmod, o sa iau un modchip, e mai sigur.

Una peste alta, checkout WarPath screens. Arata interesant, desi vad ca are note mici...

P.S. Unde dzeu mai gasesc asa ceva: Logitech Cordless Precision pt. XBOX (poza) ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails [Xbox] Clubul Xbox-1150393962.jpg   [Xbox] Clubul Xbox-1150393963.jpg   [Xbox] Clubul Xbox-1151599317.jpg   [Xbox] Clubul Xbox-1151599321.jpg   [Xbox] Clubul Xbox-1152919727.jpg  

3. Back To Top | #63
    Registered User phatagnus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY
    Am inteles nebuniile alea cu instalarea pe HDD a exploitului de fonturi, dar din pacate am dashboard mai vechi. Oricum, nu cred ca mai are rost sa ma complic cu softmod, o sa iau un modchip, e mai sigur.
    Pai, nu conteaza ce dash ai, oricum la momentul cand pui hdd-ul pe PC poti sa-ti copiezi alt dashboard.

P.S. Unde dzeu mai gasesc asa ceva: Logitech Cordless Precision pt. XBOX (poza) ?
    Hmm, ai incercat aici?

4. Back To Top | #64
    phatgnus am sunat toata ziua la ei fara succes.... si cand i-am prins in sfarsit pe cei de la ecumparaturi.ro, m-a bufnit rasul. Cica sunt in concediu. Intreb daca toata firma... dap, toata. Dar asta n-a fost nimic pe langa cat au ei concediu... Am crezut si eu ca intr-o saptamana, doua, se intorc din concediu... Surpriseeee... Concediul lor tine pana la 1 Septembrie (sa traiasca munca in Romania !!!). Asa ca... no comment

Cat despre dashboards and stuff like that... lasa ca imi vine modchip zilele astea, nu ma mai chinui cu jde mii de exploituri (ma distreaza ala cu Bert si Ernie exploit... Bert is cheating Ernie exploit... Ernie and Bert reloaded )

5. Back To Top | #65
    Registered User GOR's Avatar
    Tot la ecumparaturi am vrut sa comand si eu varianta cu fir... pretul find chiar best, am completat tot ce trebuia si cand sa dau acceptul final pentru comanda imi spune ca firma are prea putin angajati si ca s-a rezolvat - nu se poate! Si asta cam acum vreo 2 luni...

6. Back To Top | #66
    I-as ruga pe cei care sunt mai la curent cu homebrew bun pt. XBOX, sa ne faca si noua o lista cu ce merita. Eu de-abia am re-inceput sa-mi intregesc colectia, si inca nu pot da sfaturi... dar promit ca in curand... Deasemenea daca aveti linkuri cu site-uri tari pt. XBOX homebrews, games (homemade, emulators, nu torrents and stuff like that) va rog sa postati aici. La fel, ce dashboards va plac, ce scripturi mai tari pt. XBMC aveti... come on, let's bring back the old XBOX power !

7. Back To Top | #67

8. Back To Top | #68
    Quote Originally Posted by asasega
    Eh, nici chiar asa. E ca si cand ai zice www.google.com

Well, in ideea ca vreau si un browser web pe Xbox (singurul pe care l-am gasit pt. Xbox ar fi linksboks) m-am decis sa-mi instalez un linux. Si ca sa nu busesc toate cele, am zis sa rulez niste livecd's inainte. S-a jucat cineva cu Linux pt. Xbox ? Merita, sau este doar asa, o fantezie ? Pe mine m-ar incanta macar un X in 1280x720 (hd output) cu orice browser (firefox, opera, anything works ok for me). Daca v-ati jucat, poate dati niste detalii.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails [Xbox] Clubul Xbox-boot.jpg   [Xbox] Clubul Xbox-main.jpg   [Xbox] Clubul Xbox-patience.jpg   [Xbox] Clubul Xbox-vnc.jpg  

9. Back To Top | #69
    Registered User asasega's Avatar
    x-dsl merita eu l-am incercat si e super tare, navighare pe net, filme, ssh etc(tot ce vrei) full linux si e numa 50 mega si e live dar se poate si instala native pe hdd
    site-ul pe care l-am dat e chiar foarte bun, pacat ca nu ai rabdare(la sectiunea download chiar e sortat totul foarte logic)

10. Back To Top | #70
    Asasega, iti dai seama ca o sa-l iau la puricat (stiam de eurasia, dar nu-mi place ca nu prea vezi niste screenshots, nu sunt sortate cum trebuie homebrew-urile alea.. in mare parte e totul la gramada, nu cred ca vrei din start sa alegi mai mult dupa nume din 700 de homebrews...) insa cum ziceam, e ca si cand ai da pe google un search dupa XBOX homebrew.

Cat despre linux, initial o sa pun si eu X-DSL tot pt. ca e mic si merge pus direct pe HDD. Insa intai si intai o sa-mi fac un modding mic sa-mi pot pune doua porturi USB, pt. tastatura si mouse. Aici am o mica intrebare, merge oare tastatura si mouse wireless ? Avand in vedere ca soft pt. ele nu voi instala, dar cat de cat sa functioneze...

Btw, daca are careva dintre voi gamepad-uri busite, sau orice nebunie care intra in porturile de gamepad si nu va mai trebuie, vreau eu (2 bucati).

11. Back To Top | #71
    Registered User MSlv's Avatar
    Aici am o mica intrebare, merge oare tastatura si mouse wireless ? Avand in vedere ca soft pt. ele nu voi instala, dar cat de cat sa functioneze...
    Eu acasa am mouse wireless de la Logitech si nu am instalat niciun driver. Pur si simplu l-am bagat niste fire de la incarcator in pc si atat. Plug & Play.

12. Back To Top | #72
    ...Aici am o mica intrebare, merge oare tastatura si mouse wireless ? Avand in vedere ca soft pt. ele nu voi instala, dar cat de cat sa functioneze...
    Orice sigur nu merge...
    In in principiu marea compatibilitate este cu Microsoft si Logitech... si cu cat ai mai putine butoane multimedia & stuff, cu atat esti mai sigur ca o sa mearga... Eu am tras cabluri prin inauntru de USB (facute din prelungitoare USB) de la porturile 3 si 4 pe care am o tastatura Logitech USB si un Microsoft IntelliMouse, mi-au mers si in Linksboks, X-DSL si alte aplicatii homebrew, gameports; ca WebBroser Linksboks e destul de bun (insa nu e FireFox) avand in verede ca merge si la rezolutie HD! La X-DSL nu stiu daca poti sa il pui intr-o rezolutie mai mare...

Ca Dashboard eu folosesc MediaCenter-ul, are cea mai frumoasa interfata... insa am la indemana si EvolutionX pentru flash BIOS sau transfer FTP @ Hi-Speed; celelalte dash-uri nu m-au atras prea mult... aveti motive?

Va recomand sa va faceti si un disk de back-up-boot pentru cazuri de urgenta... eu mi-am facut unu chiar cu EvoX.

13. Back To Top | #73
    Am si eu o intrebare... nu reusesc sub nici-o forma sa activez 720p (1280x720). Am incercat fie din XBMC, fie din MS Dashboard, nu am acolo decat PAL/PAL60, 4:3 sau 16:9. Imi detecteaza in Informations cum ca am HDTV cables, dar cam atat. Cred ca trebuie sa setez undeva la XBMC (am incercat in Appearance, dar acolo la fel, am doar 16:9 sau 4:3). Trebuie sa modific vre-un config ceva ?

14. Back To Top | #74
    Am si eu o intrebare... nu reusesc sub nici-o forma sa activez 720p (1280x720). Am incercat fie din XBMC, fie din MS Dashboard, nu am acolo decat PAL/PAL60, 4:3 sau 16:9. Imi detecteaza in Informations cum ca am HDTV cables, dar cam atat. Cred ca trebuie sa setez undeva la XBMC (am incercat in Appearance, dar acolo la fel, am doar 16:9 sau 4:3). Trebuie sa modific vre-un config ceva ?
    Din PAL nu merge!
    Fa asa: Treci in mod NTSC (daca poti), intra apoi in Microsoft Dashboard si la Video o sa iti apara 480, 720 si 1080 - bifezi ce ai si o sa mearga. Atentie! Daca nu ai HD nu le bifa, ca e o sa ai numai desincronizari in AV pe componente! Bafta!

15. Back To Top | #75
    Damn, deci trebuie sa-l trec in NTSC... alta distractie

16. Back To Top | #76
    Pai nu iti merge cu Enigmah Xbox PAL-NTSC Video Selector ?

17. Back To Top | #77
    Registered User MSlv's Avatar
    Care e viitorul PAL cand tot ce inseamna HD e NTSC?

18. Back To Top | #78
    Fun... anyone? Catallin's Avatar
    Stau si eu si ma uit asa din exterior, intentionez sa imi iau un xbox peste ceva timp ... vad mai sus... merge sa navighezi pe net?!? adica tot ce iti trebuie e xbox-ul, netul si stai lejer in pat si intri pe net?!?

19. Back To Top | #79
    GOR: exact pe ala l-am folosit si eu, a mers Dupa care trebuie setat din Dashboardul de la MS.... Doar ca sa fiu sincer, nu prea-mi place in 720p... sunt prea mici toate cele in XBMC... Si in plus m-am lovit si de alta duda, am prea multe intrari ocupate pt. HD (computator pe hdmi, x360 pe component)... asa ca probabil voi ramane la RGB (se vede exceptional de bine chiar si asa).

Catallin: ia-ti ca merita. Pe partea de multimedia PS<XBOX. XBMC face toti banii... cel putin un XBOX cu XBMX imi bate la fund playerul dvd/divx dedicat... care s-ar presupune ca e o scula destul de profi (Philips 720AS)... Inca sunt pe punctul de a descoperi tot ce poate (homebrews, here i comeeee), pt. ca am luat o pauza cam mare de XBOX (culmea, l-am redescoperit acum dupa ce mi-am luat X360 ).

MSlv: viitorul nu mai inseamna nici PAL nici NTSC. Teoretic chestia asta cu XBOX-ul n-ar fi trebuit sa se intample, dar fiind mai vechi biosul, probabil asa se rezolva... s-or fi gandit ca noi europenii n-am auzit de HDTV

20. Back To Top | #80
    Registered User boyfromthemoon's Avatar
    Asasega, iti dai seama ca o sa-l iau la puricat (stiam de eurasia, dar nu-mi place ca nu prea vezi niste screenshots, nu sunt sortate cum trebuie homebrew-urile alea.. in mare parte e totul la gramada, nu cred ca vrei din start sa alegi mai mult dupa nume din 700 de homebrews...) insa cum ziceam, e ca si cand ai da pe google un search dupa XBOX homebrew.

Cat despre linux, initial o sa pun si eu X-DSL tot pt. ca e mic si merge pus direct pe HDD. Insa intai si intai o sa-mi fac un modding mic sa-mi pot pune doua porturi USB, pt. tastatura si mouse. Aici am o mica intrebare, merge oare tastatura si mouse wireless ? Avand in vedere ca soft pt. ele nu voi instala, dar cat de cat sa functioneze...

Btw, daca are careva dintre voi gamepad-uri busite, sau orice nebunie care intra in porturile de gamepad si nu va mai trebuie, vreau eu (2 bucati).
    Vezi pe www.mod-chip.com au prelungitor pt maneta (5$ parca), se desface foarte usor mufa, parca am si un o mufa pe undeva pe aici, ti-o dau moca
    Cine detine informatia, detine viitorul...

1.  
Page 4 of 31 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks