Thread Introduction
Page 6 of 106 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast
Results 101 to 120 of 2120

Thread: Clubul Xbox 360 v2.0

1. Back To Top | #101
    Marca Inregistrata Sandman's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Eu fiind complet impotriva violentei tot ce pot sa zic e ca jocul ala imi provoaca o scarba imensa.
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

2. Back To Top | #102
    Da, si eu il astept. Arata prea bine. Dealtfel, ma mir ca de la Fight Night Round 3 nu a mai iesit nimic mai bun... si culmea, acela era printre primele jocuri de X360 care aratau puterea consolei...
    Quote Originally Posted by Sandman View Post
    Eu fiind complet impotriva violentei tot ce pot sa zic e ca jocul ala imi provoaca o scarba imensa.
    Sandman, tu esti atat de special incat daca te uiti la top 10 games in ultimii ani, nici nu vezi violenta. Cu exceptia lui Mario (care totusi le sare in cap la ciuperci ) mai toate jocurile sunt filled with violence. GTA, Halo, God of War, CoD, Assasin's Creed, Bioshock, etc... Eu unul ma bucur ca ma pot "refula" in astfel de jocuri, si nu "practica" asa ceva in realitate. Asta este, n-avem ce face, suntem o specie care are violenta in sange.

P.S. De fapt ma uit la lista jocurilor pe Live la care stai cel mai bine si vad Gears of War (completelly non violent), Halo 3 (unde inamicii mor de prea multa iubire), GRAW2 (care e de fapt joc de ping-pong), CrackDown (joc de copiii mici), Splinter Cell (e de fapt joc de sah ). Iar la jocurile intr-adevar non-violent vad ca stai cel mai slab (Guitar Hero, Zuma, Viva Pinata). Asa ca fie ai fost ironic, fie nu mai inteleg nimic

3. Back To Top | #103
    Nick anterior: alexnestian Bobby's Avatar
    In primul rand e un sport. Nu moare nimeni. Crackdown slava domnului, omori tot ce misca

4. Back To Top | #104
    Registered User PigBrother's Avatar
    Turkish: It's an unlicensed boxing match. It's not a tickling competition. These lads are out to hurt each other.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

5. Back To Top | #105
    si eu astept UFC sper sa-l fi bagat in roster si pe Brock lesnar

6. Back To Top | #106
    Probabil se refera la violenta din jocurile tip box, wrestling, sau alte anomalii ca acestea. Si eu le urasc (bine, poate am eu ceva cu jocurile video sportive), dar imi plac cele mentionate de MonkY, referitoare la lista lui Sandman.

Eu astept sa vad daca vor pune, sau nu, Blu-Ray, si mai astept si Mario pe Xbox, pentru a i-l face cadou lui Sandman

7. Back To Top | #107
    Quote Originally Posted by Anathema5k View Post
    Probabil se refera la violenta din jocurile tip box, wrestling, sau alte anomalii ca acestea.
    Exact. Trebuia sa mentionez mai sus ca urasc sporturile violente.
    Last edited by Sandman; 16-03-2008 at 18:23.
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

8. Back To Top | #108
    Quote Originally Posted by Anathema5k View Post
    Probabil se refera la violenta din jocurile tip box, wrestling, sau alte anomalii ca acestea.
    Aha... deci tot ce tine de sporturi de box, wrestling, fighting este violent, vazut ca o anomalie si provoaca scarba, iar ce tine de impuscaturi, golit incarcatorul in inamici, calcat pe cap si sange pe ecran este placut si non-violent ? Ma scuzati, ma duc sa verific daca am luat pilula albastra sau rosie azi...

Una peste alta, am si eu un mic proiect, si vroiam sa vad daca aveti idee de asa ceva. Ma tenteaza sa-mi leg controllerul de la consola pe PC. Am vazut ca se face prin asa ceva: http://www.amazon.com/exec/obidos/AS...nnorswebguidec . Pana aici toate bune. Intrebarea este, exista third party apps, sau hacks, pentru a putea folosi si tastatura addon de la controller ? Sau pot folosi controllerul ca un emulator de mouse or something ? Vreau sa-l leg la un HTPC si sa nu mai stau sa caut dupa mouse, tastatura, telecomanda... si cum gamepadul e mereu la indemana si am si tastatura la el... speram sa existe asa ceva (asa cum sunt pt. wiimote si gamepadul de la PS3). Thx in advance !

Later Edit: o sa-mi raspund singur. Da, se poate, cu acest software: http://www.pinnaclegameprofiler.com/ . Insa din pacate nu stie si de tastatura

9. Back To Top | #109
    Registered User PigBrother's Avatar
    Poti incerca si cu http://www.xpadder.com/
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

10. Back To Top | #110
    Quote Originally Posted by PigBrother View Post
    Poti incerca si cu http://www.xpadder.com/
    Din pacate nici Xpadder nu suporta Xbox 360 Messenger Kit

11. Back To Top | #111
    Registered User Taw's Avatar
    Din cate stiu eu nu ai cum sa legi tastatura mica de la consola pe PC.Sincer sa fiu, nu stiu de ce ar vrea sa faca cineva asta.
    Controllerul de xbox ti-l vede ca un gamepad si merge f bine in jocurile care au iesit pe ambele platforme, pt celelalalte producatorul nu garanteaza compatibilitatea.

12. Back To Top | #112
    Registered User Mika's Avatar
    Am citit undeva ca cineva care folosea adaptorul pentru Windos a bagat castile in controller si au mers super ok pe Skype. Acum nu stiu daca era pe bune, dar ma gandesc ca poate te ajuta .

13. Back To Top | #113
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Aha... deci tot ce tine de sporturi de box, wrestling, fighting este violent, vazut ca o anomalie si provoaca scarba, iar ce tine de impuscaturi, golit incarcatorul in inamici, calcat pe cap si sange pe ecran este placut si non-violent ? Ma scuzati, ma duc sa verific daca am luat pilula albastra sau rosie azi...

Una peste alta, am si eu un mic proiect, si vroiam sa vad daca aveti idee de asa ceva. Ma tenteaza sa-mi leg controllerul de la consola pe PC. Am vazut ca se face prin asa ceva: http://www.amazon.com/exec/obidos/AS...nnorswebguidec . Pana aici toate bune. Intrebarea este, exista third party apps, sau hacks, pentru a putea folosi si tastatura addon de la controller ? Sau pot folosi controllerul ca un emulator de mouse or something ? Vreau sa-l leg la un HTPC si sa nu mai stau sa caut dupa mouse, tastatura, telecomanda... si cum gamepadul e mereu la indemana si am si tastatura la el... speram sa existe asa ceva (asa cum sunt pt. wiimote si gamepadul de la PS3). Thx in advance !

Later Edit: o sa-mi raspund singur. Da, se poate, cu acest software: http://www.pinnaclegameprofiler.com/ . Insa din pacate nu stie si de tastatura
    In caz ca te interesa sa il cumperi il gasesti la Media Galaxy :P receiver-ul pentru PC al gamepad-ului de la 360

14. Back To Top | #114
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Din cate stiu eu nu ai cum sa legi tastatura mica de la consola pe PC.Sincer sa fiu, nu stiu de ce ar vrea sa faca cineva asta.
    Taw, daca ai fi citit ce am scris, poate ai fi stiut "de ce ar vrea sa faca cineva asta". Repet, pentru a putea folosi un HTPC fara sa am nevoie si de o alta tastatura... Emulator de mouse via L3 sau R3, tastatura mica atasata, ar deveni un 3in1. Acum intelegi de ce ar vrea cineva sa faca asta ?
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Controllerul de xbox ti-l vede ca un gamepad si merge f bine in jocurile care au iesit pe ambele platforme, pt celelalalte producatorul nu garanteaza compatibilitatea.
    Pinnacle Game Profiler te lasa sa poti folosi cu orice joc doresti. Ideea este ca inclusiv pe pagina oficiala a produsului, Microsoft scrie clar la chatpad: "Chatting with friends and family on Xbox LIVE® and Windows-based PCs is easy using the Xbox 360 Messenger Kit.". Prin Windows based PC's tu cam ce intelegi ? Din pacate, nu exista driver sau nimic altceva pt. Messenger Kit (sau chatpad). -1 pt. Microsoft.
    In caz ca te interesa sa il cumperi il gasesti la Media Galaxy :P receiver-ul pentru PC al gamepad-ului de la 360
    Da, merci... am vazut si eu prin mai multe locuri. Doar ca nu ma pasiona sa-l iau decat daca pot folosi si tastatura. Asa nu mai dau nici-un ban si imi leg controllerul de PS3 direct pe BlueTooth... dar tot nu am keyboard. Iar ce tastaturi mai micute am gasit, fie sunt urate, fie inca nu prea sunt pe piata sau la un pret cam piperat (vezi nebunia asta mica).

15. Back To Top | #115
    http://gizmodo.com/gadgets/%3C3/xbox...iew-281012.php

It doesn't work with PC users with USB controller (yet at least)

16. Back To Top | #116
    Registered User Dux Corad's Avatar
    Dux Corad tocmai s-a mutat de la Hilton Las Vegas (US) in Hilton London (UK).
    Yanks, Go Home!!!

17. Back To Top | #117
    Registered User
    Dark Sector, jocul lunii martie ce parea promitator, se anunta un produs mediocru...

Primele note - 360, ps3

18. Back To Top | #118
    Registered User SanjuroSatsuma's Avatar
    Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    Dark Sector, jocul lunii martie ce parea promitator, se anunta un produs mediocru...

Primele note - 360, ps3
    Da, aşa se pare. Am văzut nişte gameplay trailers şi e chiar plictisitor. Same crap over and over...atacul cu discul şi un rahat de pistolaş. Din când în când mai dă cu discul prin foc şi mai aprinde câte-o flacără olimpică. Până şi un boss fight a urmărit acelaşi registru. Pas!
    Take cover, take cover! Quality shots fired!

19. Back To Top | #119
    Eu nici nu ma asteptam la ceva de la jocu' asta asa ca nu ma mira notele alea

20. Back To Top | #120
    Registered User MaZzaXx's Avatar
    Vreau sa achizitionez Vegas 2 US Region Free si vreau sa stiu daca voi putea juca pe servere de Europa si mai ales cu cei din lista de prieteni daca ceilalti au versiunea Pal?
    A.K.A. Mellandriel

1.  
Page 6 of 106 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks