Page 2 of 63 FirstFirst 123451252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1250

Thread: XBOX LIVE! - Intrebari, probleme si solutii

1. Back To Top | #21
    Quote Originally Posted by sek.shun.8 View Post
    Ai acolo, in setarile ppoe, o optiune pentru alternate mac address. Caut-o cu atentie, este imposibil sa nu o gasesti.
    A functionat! Thanks a million!!!

2. Back To Top | #22
    salut....am si eu o problema ...de cind cu updateul de pe live nu pot sa ma mai conectez...
    MTU....failed....care poate fi problema ...?....pina acum am folosit fara probleme ICS ...nu am avut nici un fel de probleme...am refacut ICS ul....am introdus manual si auto ip si dns ...toate bune si frumoase pina la MTU.

astept sugestii si indicatii....multumesc .

3. Back To Top | #23
    ai consola modata? din cate am inteles eu daca ai consola modata si iti faci Update pe live vei avea probleme.

4. Back To Top | #24
    am consola modata ...dar nu am apucat sa fac update....

5. Back To Top | #25
    Aveti idee ce e de facut daca primesc failed la testul de ICMP? E vreo setare de router sau trebuie sa vorbesc cu providerul?

6. Back To Top | #26
    Dacă e să ne luăm după ce zice Microsoft, router-ul e principalul suspect:

For an optimal Xbox Live experience, your router or gateway must be able to handle a type of Internet traffic known as ICMP port-unreachable traffic. ICMP stands for Internet Control Message Protocol. It's not important to know much about ICMP, but you should be sure that your router or gateway properly handles this kind of traffic. If it doesn't, you won't be able to connect to Xbox Live.
    The ICMP test evaluates how your router or gateway will respond to a particular type of ICMP packet. If the test does not indicate Confirmed, your device is not properly handling ICMP packets. Typically this is not a setting you can change, though you may be able to update your device's firmware from the device manufacturer.
    I put enough expectations on myself that I really don't have to worry about all of that other stuff

7. Back To Top | #27
    Drujbarul din Fetesti angelcrying's Avatar
    Quote Originally Posted by Sauron View Post
    Aveti idee ce e de facut daca primesc failed la testul de ICMP? E vreo setare de router sau trebuie sa vorbesc cu providerul?
    activeaza DMZ in router pe ip-ul alocat consolei
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

8. Back To Top | #28
    Registered User
    Am si eu nevoie de ajutor la configurarea unui router.Am net de la rds si vreau sa-mi setez si laptopul si xboxul pe router.E un Edimax 8204 wg,wireless wi-fi.Dupa cum stiti,rdsul au netul pe wan...Imi trebuie 2 cabluri de retea?Cum bag mufele?Cum setez apoi?

9. Back To Top | #29
    daca rooterul are antena (si presupun ca are) si leptopul are receptor wireles pt rooter (si presupun ca are) atunci cu leptopul te poti conecta fara fir.

10. Back To Top | #30
    Registered User
    Da.Si cum conectez xboxul?

11. Back To Top | #31
    din cate stiu eu iti trebuie 2 placi de retea in calculator, la Xbox nu ma prea pricep, doar la Laptop stiam.

12. Back To Top | #32
    Quote Originally Posted by petredragos View Post
    Am si eu nevoie de ajutor la configurarea unui router.Am net de la rds si vreau sa-mi setez si laptopul si xboxul pe router.E un Edimax 8204 wg,wireless wi-fi.Dupa cum stiti,rdsul au netul pe wan...Imi trebuie 2 cabluri de retea?Cum bag mufele?Cum setez apoi?
    Ai nevoie de două cabluri: cel din modemul RDS intră în portul WAN în router, iar al doilea dintr-un port LAN al routerului în Xbox.
    I put enough expectations on myself that I really don't have to worry about all of that other stuff

13. Back To Top | #33
    pai asa am facut si eu si nu mi-a mers, RDS-ul are nu stiu ce sistem de protectie pt care parca iti trebuie 2 placi de retea, asa am auzit.

14. Back To Top | #34
    Registered User
    Uitati cum am facut eu ca sa imi pun netul pe router:am bagat mufa de la modemul rds in router,la wlan si apoi am bagat o mufa dintr-un cablu de retea in portul lan de pe laptop,iar pe cealalalta mufa a cablului de reta intr-un port lan din router.Deci imi mai trebuie un cablu lan ca sa conectez xboxul.Nu?

15. Back To Top | #35
    hello, people, pls, care ma juta, vreau si eu live si nu ma pot conecta, am incercat 1000 de variante si nu merge, trag cablu de la rooter la Xbox si incerc sa ma conectez dar imi da erroare, am net prin RDS daca va ajuta cu ceva.

16. Back To Top | #36
    Am o mare problema ...... cand vreau sa ma conectez la xbox 360 live imi da dns FAILED am citit ce ati spus voi dar dak fac asta imi da din nou is adress failed .. va rog sa ma ajutati......turbez de 24 ore ma kinui ( va rog mult sa ma ajutati .....

17. Back To Top | #37
    Registered User
    are cineva aici net de la c-zone caruia ai merge xbox live ? (m-am decis sa cumpar si vreau sa fiu sigur ca nu iau teapa ptr ca alt provider nu am de ales) prin reusit sa mearga ma refer la connection sharing cu doua placi de retea

18. Back To Top | #38
    Am si eu o problema la conectare... cand dau test connection trece toate testele pana la un anume "MTU"? Imi poate spune si mie cineva ce e MTU si cum pot face problema?

19. Back To Top | #39
    Banned
    care stie ce problema are netul la un prieten mi-am bagat netul lui cablul si am pus ip tot de la pc la x360 la network setari si mi-a mers dar la mine am facut la fel si nu merge dc?

20. Back To Top | #40
    stie cineva daca pot sa pun tastatura si mouse de pc la xbox 360?multumesc

1.  
Page 2 of 63 FirstFirst 123451252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks