Page 3 of 63 FirstFirst 1234561353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1250

Thread: XBOX LIVE! - Intrebari, probleme si solutii

1. Back To Top | #41
    Registered User moguai's Avatar
    vad ca multi pe aici nu prea stiu care`i treaba cu routerul si consola.
    deci pe scurt - cum am facut eu si nu am probleme:

iei cablul de la rds, retea de cartier etc.. si il bagi in router.
    setezi (daca ai PPOE pui userul si parola, daca ai Ip static de la providerul tau bagi ip ul) sa dea ip uri prin dhcp si nu mai pui nici un filtru si nimic altceva - doar dhcp si range ul de ip uri.
    daca vrei si wireless, il activezi si pe asta.
    iei cablul, il bagi in una din cele 4 iesiri (sau mai multe, depinde de router) si celalat capat in consola.
    cand se aprinde beculetul, dai un test la network din dashboard.
    ar trebui sa mearga fara nici o mare bataie de cap.
    eu folosesc un router linksys 54GL cu rds si nu am si nici n am avut probleme. (am 2 laptopuri pe wireless, un desktop si consola wired conectate la el)

2. Back To Top | #42
    Salut ,

am cumparat saptamana trecuta o consola xbox360 pro (varianta cu 60gb hdd) , si astazi am incercat sa ma conectez la xbox live datorita updateului nou (Dashboard new experience) , mentionez ca am conexiune Pppoe (rds) . Am intrat la Settings , am pus username-ul si parola care le folosesc la calculatorul meu zilnic , apoi cand sa dau test connection , imi zice Network adapter - Wired , apoi Ip address - Failed .... ce pot face in privinta asta ? as dori foarte mult sa ma conectez la Xboxlive , am 2 jocuri originale si vreau sa vad cum este sa le joci pe Xbox Live , mentionez ..consola nu este modata ....inca

3. Back To Top | #43
    Registered User moguai's Avatar
    ai bagat parola gresit, sau usenameul..verifica bine, ca altceva nu are ce sa fie.

4. Back To Top | #44
    Banned
    Salut! Evident vin si eu cu o problema (cauzata de mine). Ei bine, m-a mancat in fund (ca pe maimuta), am desfacut de la XBox 360 HDD-ul de 60G (primit cadou) si l-am conectat la PC prin SATA ( ca sunt eu smecher si-mi bag neshte muzichie pe el direct), iar de atunci, de fiecare data cand il conectez la XBox, acesta nu mi-l recunoaste! La naiba!?!....stiu ca sunt batut in cap, dar va rog, daca stiti, dati-mi si mie o solutie aici pe forum, sau pe adresa [email protected], sau pe mess. xp210780! Va multumesc anticipat!

5. Back To Top | #45
    Am si eu o intrebare cum activez al 2-lea controller pe xbox360? vreau sa joc FIFA 09 si nu-mi vede al 2-lea controler , am dat search pe forum si nu am gasit un astfel de topic , va rog help !

6. Back To Top | #46
    Registered User
    As vrea si eu sa`mi cumpar o consola Xbox360 ...intrebarea mea este :
    De unde imi pot cumpara carduri xbox gold ..??? sau pe silver pot juca online ????

7. Back To Top | #47
    Registered User DeRuTaTu's Avatar
    nu, pe silver nu te poti juca, iar gold-ul se platea cu card de credit din cate tin eu minte ..parca ..sa raspunda altcineva care e mai in tema ..
    WhY rUn, YoU wIlL jUsT dIe TiReD !

8. Back To Top | #48
    trebuie sa ai un prieten cu paypal, etc ...

9. Back To Top | #49
    Registered User
    Am gasit pe un site..... sub forma de card 12+1 ...la 60 de euro... merita ???

10. Back To Top | #50
    Cum aflu DNS daca am acolo la LAN setat Obtain DNS server adress automatically?

11. Back To Top | #51
    Priceless® GameTime's Avatar
    Quote Originally Posted by MrIacob View Post
    VAND XBOX 360
    CONTROLER INCORPORAT
    CARD INCORPORAT- 400 RON
    FARA CARD - 500 RON
    CONTACT LA ID maryus_96_man_u SAU TEL 0765178515
    tu meriti ban....e a doua reclama de acest gen si e in afara ariei de publicitate!
    360

12. Back To Top | #52
    Registered User kosashu's Avatar

Scump

Quote Originally Posted by RiCaDdO View Post
    Am gasit pe un site..... sub forma de card 12+1 ...la 60 de euro... merita ???
    Nu merita, e mult prea scump!

13. Back To Top | #53
    Registered User Marius966699's Avatar
    Uite niste intrebari de n00b
    Lamuritzima si pe mine cum e cu Xbox live...
    Eu as vrea sa-mi pun Gold 50$/12 months..
    Cum platesc ? Unde platesc? Cand platesc?
    Va rog ajutatzima...

14. Back To Top | #54
    Quote Originally Posted by Marius966699 View Post
    Uite niste intrebari de n00b
    Lamuritzima si pe mine cum e cu Xbox live...
    Eu as vrea sa-mi pun Gold 50$/12 months..
    Cum platesc ? Unde platesc? Cand platesc?
    Va rog ajutatzima...
    daca ai card cumpara din dashboard direct ca e mai ieftin, mai sigur si mai rapid
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by TGR111 View Post
    Cum aflu DNS daca am acolo la LAN setat Obtain DNS server adress automatically?
    dai din cmd "ipconfig/all"
    Last edited by alexandru28; 01-01-2009 at 11:17. Reason: Automerged Doublepost

15. Back To Top | #55
    pot pune adresa completa a unei rude din londra insa voi ramane cu ip romanesc, tot risc sa iau ban, right ?

16. Back To Top | #56
    Am si eu o intrebare: mi=a expirat luna aia gratuita de pe xbox live si am incercat direct de pe consola sa prelungesc si nu merge (am un card visa electron de la bcr).am incercat si pe gamepointsnow si imi zice ceva de email ca e ascuns si ca nu merge ( contul la ei il am facut cu datele reale din romania).
    Poate ma ajuta cineva si pe mine sa imi fac un goldmembership.

17. Back To Top | #57
    care imi zice si mie cum bag net pe x 360? deci am asa un modem USB de la care un cablu intra in PC(cablu tip USB) iar in modem intra un cablu UTP(de la linia telefonica).intrebarea e cum fac de aici incolo ca sa bag cablu in xbox? bag un router si bag cablul UTP care vine de la linia telefonica, il bag in router si de acolo mai bag un cablu in xbox??asa se face??
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    a da inca ceva : dupa luna gratuita de xbox live nu mai merge deloc netu??deloc deloc?? sau doar multyplayeru nu mai merge?
    Last edited by kretzu; 10-01-2009 at 19:58. Reason: Automerged Doublepost

18. Back To Top | #58
    Salutare!
    As aprecia enorm daca un gamer este abonat c-zone mi-ar explica si mie, pas cu pas, cum pot conecta consola la xbox live, in conditiile in care accesul la internet se realizeaza prin intermediul programului lor special, descarcat pe calculator.Nu stiu daca si alti abonati la net au aceeaşi modalitate de accesare, dar eu tot am incercat sa modific niste setari in consola si nu reusesc sa fac nimic. Multumesc anticipat pentru ajutor!!

19. Back To Top | #59
    Registered User
    pc-ul tau legat la modem prin usb e pe post de router.
    in control panel \network connection vei gasi alaturi de local area connection si iconita de la modemul usb .
    click dreapta pe ea si in advanced panel ai internet connection sharing .
    mai departe pe placa de retea trebuie sa pui ip 192.168.1.1 si dns real de la provider.
    placa de retea a pc se leaga la un hub/switch .
    xbox -ul se seteaza cu ip 192.168.1.2 si GW 192.168.1.1 si dns de la provider .
    apoi legi xbox-ul la hub/switch .
    daca de pe pc ai ping la 192.168.1.2 si merge internetul atunci va merge si internetul pe xbox .

xbox live gold ( o luna gratis ) poti sa joci si multiplayer plus orice download free .
    xbox live silver ( gratis ) nu poti juca multiplayer dar ai internet .

20. Back To Top | #60
    buna,de azi am intart si eu in posesia unu xbox 360 si am o problema....am un router ADSL airlive arm-204...problema e ca nu merge netul nici pe PC nici pe xobx ...la xbox imi da DNS failed iar IP il gaseste...la calculator acolo jos in coltz unde sunt cele 2 calculatoare mici doar cel din dreapta se aprinde...imi arata ca netul e conectat ,doar ca nu merge . AJUTORRR!!!!

1.  
Page 3 of 63 FirstFirst 1234561353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks