Page 4 of 63 FirstFirst 12345671454 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1250

Thread: XBOX LIVE! - Intrebari, probleme si solutii

1. Back To Top | #61
    Registered User
    Quote Originally Posted by kretzu View Post
    buna,de azi am intart si eu in posesia unu xbox 360 si am o problema....am un router ADSL airlive arm-204...problema e ca nu merge netul nici pe PC nici pe xobx ...la xbox imi da DNS failed iar IP il gaseste...la calculator acolo jos in coltz unde sunt cele 2 calculatoare mici doar cel din dreapta se aprinde...imi arata ca netul e conectat ,doar ca nu merge . AJUTORRR!!!!
    te rog reciteste titlul threadului iar cand iti va merge netul in general atunci poti sa iti exprimi sentimentele dar pana atunci clicknet are numar de telefon pentru suport technic

2. Back To Top | #62

Question conectare XBL

salut....se pare ca am si eu o problema.. in 2-3 zile trebuie sa-mi vina xboxu'... problema ar fi urmatoarea...intre tel. la care voi conecta xboxu' si pc-ul la care am modemul exista o diferenta de vreo 4-5 metri si doresc sa am la amblele internet...intrebarea mea este cum as putea sa am la ambele internet ..m-am gandit la cateva solutii dar vreau sa aud si alte pareri,sfaturi,sugestii etc etc.. orice care sa mearga

3. Back To Top | #63
    Registered User
    Presupun ca ai net de la clicknet nu?

Tu trebuie sa ai momentan 2 cabluri care intra in modem fara cel de alimentare, solutia este sa mai iei un cablu utp...

4. Back To Top | #64
    Tzipilica eu cred ca tu trebuie sa citesti titlul theradului care e XBL INTREBARI PROBLEME SI SOLUTII iar postul meu era o PROBLEMA asa ca eu zic sa iti vezi de treaba ta,cand o sa gresesc o sa imi reproseze moderatorul nu tu!

5. Back To Top | #65
    Registered User Zenda's Avatar
    Hello,
    am o problema: am prajit adaptorul unui xbox 360 din state si acum am nevoie de unul nou. Stiti cumva de unde sa cumpar unul nou PAL sau PAL/NTSC (ca asta: Sell XBOX 360 110V ADAPTER Manufacturer, Buyer, Supplier, Importer, Exporter, Manufacturers, Buyers, Suppliers, Importers & Exporters - ECPlaza) din Romania?

6. Back To Top | #66
    Registered User Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Zenda View Post
    Hello,
    am o problema: am prajit adaptorul unui xbox 360 din state si acum am nevoie de unul nou. Stiti cumva de unde sa cumpar unul nou PAL sau PAL/NTSC (ca asta: Sell XBOX 360 110V ADAPTER Manufacturer, Buyer, Supplier, Importer, Exporter, Manufacturers, Buyers, Suppliers, Importers & Exporters - ECPlaza) din Romania?
    Dap, de la baietii care vand consolele pe componente de pe Publicitate sau poti incerca la Donely.Daca nu gasesti de 110V, poti gasi apoi un transformator usor (la orice magazin de electrice) de la 220V la 100V.

7. Back To Top | #67
    Registered User Zenda's Avatar
    Multumesc Taw, am gasit pe cineva acolo. Imi trebuie unul nou de 220V, ca asta NTSC s-a ars.

8. Back To Top | #68
    Am si eu o problema.
    Va rog poate ma ajuta cineva.
    Vreau sa imi fac prelungire ptr xbox live si am tot incercat si la gamepointsnow si la instantcodes si nu i-am dat de cap ca nu mi-au rasp.
    Poate imi explica si mie cineva cum sa fac.pllss

9. Back To Top | #69
    Registered User
    Speram sa nu intru aici cu o problema niciodata :|

Am net de la rds.Simplu,am un cablu care il bag in xbox 360. Cand am intrat sa fac update-ul pe live (dupa asta) a mers brici live-ul.

Dupa asta l-am scos si l-am bagat in PC.

Cand l-am bagat din nou in xbox imi apare x intre xbox 360 si network....

Am pus username,parola tot dar degeaba.... MENTIONEZ CA EXACT CU ACELEASI CONFIGURATI A MERS INAINTE PE VECHIUL DASHBOARD MERGEA NETWORK CONNECTION SI DUPA CE AM FACUT UPDATE-ul....

10. Back To Top | #70
    am si eu o problema, am un xbox360, modat de cateva luni, am inceput cu verbatimurile, scrise cu imgburn la 2.5x, dupa care din lipsa dvd-urilor verbatim de pe piata clujeana si cea mureseana, am ajuns la dvd urile omega, toata bune si frumoase, pana cand verbatimurile care le-am scris nu mai erau inghitite de consola, dupa inca putin timp, nici dvd-urile omega nu mai mergeau decat dupa mai multe incercari...acum cand incerc sa scriu un dvd nou verbatim nici vorba, nu mai citeste... care este problema?

11. Back To Top | #71
    Registered User
    Are cineva net de la clicknet si a reusit sa puna net pe el? :-S

12. Back To Top | #72
    daca am cont pe silver pot face ultimul update?sau trebuie sa mi cumpar gold?
    Posted via Mobile Device

13. Back To Top | #73
    poti face ultimul update

chiar ma intrebam...acum cateva zile(2 cred) mi-a facut si mie un update micutz.imi poate zice cineva ce e nou dupa acest update??

14. Back To Top | #74
    Registered User manabk's Avatar
    updaaate oare scrie pe xbox.com ce aduce nou? acuma ma uit da` imi merge greu netu`

Xbox360 Arcade +120 GB Games: BioShock, GoW, Top Spin 2, Stuntman Ignition, Naruto: Rise Of A Ninja, Assassin`s Creed, Mirror`s Edge, GTA IV, The Orange Box, GoW 2, Prince of Persia, TimeShift, Lost Planet, Burnout Paradise, Brütal Legend, Psychonauts, Battlefield Bad Company, Assassin's Creed 2, Metro 2033, FarCry 2, Battlefield Bad Company 2
    <<

PSP 2004 Piano Black 5.50 GEN-D3 4 GB

PS2 Slim Black + Swap Magic Coder 3.8

15. Back To Top | #75
    mai vinde careva Live subscription? ma intereseaza un card de 1 luna

16. Back To Top | #76
    Registered User manabk's Avatar
    update`ul rezolva o problema cu audio prin hdmi care au avut`o unii de la instalarea nxe

Xbox360 Arcade +120 GB Games: BioShock, GoW, Top Spin 2, Stuntman Ignition, Naruto: Rise Of A Ninja, Assassin`s Creed, Mirror`s Edge, GTA IV, The Orange Box, GoW 2, Prince of Persia, TimeShift, Lost Planet, Burnout Paradise, Brütal Legend, Psychonauts, Battlefield Bad Company, Assassin's Creed 2, Metro 2033, FarCry 2, Battlefield Bad Company 2
    <<

PSP 2004 Piano Black 5.50 GEN-D3 4 GB

PS2 Slim Black + Swap Magic Coder 3.8

17. Back To Top | #77
    Quote Originally Posted by Tzipilica View Post
    Speram sa nu intru aici cu o problema niciodata :|

Am net de la rds.Simplu,am un cablu care il bag in xbox 360. Cand am intrat sa fac update-ul pe live (dupa asta) a mers brici live-ul.

Dupa asta l-am scos si l-am bagat in PC.

Cand l-am bagat din nou in xbox imi apare x intre xbox 360 si network....

Am pus username,parola tot dar degeaba.... MENTIONEZ CA EXACT CU ACELEASI CONFIGURATI A MERS INAINTE PE VECHIUL DASHBOARD MERGEA NETWORK CONNECTION SI DUPA CE AM FACUT UPDATE-ul....
    Vezi firewall-ul windows-ului sa fie dezactivat... Incearca si cu cel al antivirusului ...

18. Back To Top | #78
    Registered User artanix's Avatar
    am si eu probleme cu conectarea la XBL..deci eu am internet lan care are program special..fara el nu merge netul...adica cere o parola si un id...nu din acela normal ca la rds...e un program inventat de cei de la net...si nu merge deloc..pun ip bla bla pun parola si idul..tot nu se conecteaza....ma poate ajuta careva..ii raman recunoscator

19. Back To Top | #79
    Registered User

sal

saluatre sunt nou pe formu si am si io o intrebare.....vreau sa imi iau o consola ce miati recomanda??????

20. Back To Top | #80
    Quote Originally Posted by blondulbrun View Post
    saluatre sunt nou pe formu si am si io o intrebare.....vreau sa imi iau o consola ce miati recomanda??????
    Salut. In primul rand vreau sa iti atrag atentia ca nu ai postat unde trebuia. Ar fi trebuit aici: http://forum.computergames.ro/121-xb...n-raspuns.html .

Acum, referitor la intrebare ta. Exista pe piata 3 tipuri de xbox:

- Xbox360 Arcade (de preferat Jasper) - in jurul la 800-900 lei in magazine.
    - Xbox360 Premium - (inca nu a aparut in tara revizia Jasper la aceasta versiune) - undeva la 1200 lei
    - Xbox360 Elite - (inca nu a aparut in tara revizia Jasper la aceasta versiune) - in jurul la 1400 - 1500 lei.

Ca sa intelegi mai mult despre Jasper uita-te aici: http://forum.computergames.ro/121-xb...za-jasper.html .

Bafta.
    My gaming rigs:
    i7 6700K, Asus pro gaming, 4x4GB DDR4 2400, GTX 1080 TI, Seagate Barracuda 2T + 120GB SSD Intel, Samsung T240HD + Philips Led .

1.  
Page 4 of 63 FirstFirst 12345671454 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks