Page 5 of 63 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1248

Thread: XBOX LIVE! - Intrebari, probleme si solutii

1. Back To Top | #81
    Registered User
    Quote Originally Posted by Mihai_Slatina View Post
    Vezi firewall-ul windows-ului sa fie dezactivat... Incearca si cu cel al antivirusului ...
    Nu este asta problema, multumesc oricum Am "rezolvat-o"

2. Back To Top | #82
    Registered User
    Salut am si eu o preblema daca ma poate lumina si pe mine cineva. Am incercat sa trag dlc la jocul gears of war 1 si 2 iar cand dau confirm download imi apare o eroare de genul "this item is not avaible in your curent location". Nu stiu de ce imi apare aceasta eroare deoarece am mai tras destule jocuri arcade cu plata si am mai patit si la alea tot ceva de genu, majoritatea mergand in proportie de 90%. Nu am consola modata, updaturile sunt la zi, am hard si memory card tot ce trebuie. La gears of war 2 am bagat codul promotional care este acceptat dar tot acea eroare imi apere. Am uitat sa spun ca si adresa este una valabila Uk London nu este una pusa la plesneala cu cod postal tot ce ii trebuie. Daca ma poate ajuta cineva multumesc

3. Back To Top | #83
    stie cineva de unde pot cumpara gold inafara de gamepointsnow, amazon, ebay...?

4. Back To Top | #84
    sal all am si eu o rugaminte cum ma bag si eu pe xbox live,am luat un switch am conectat si calculatorul si xbox ul ,pe xbox xind dau test imi arata wired la conection dar in scimb la ip da failed,poate cineva daca are timp sa mi explice pasii ca laun incepator sa pricep si eu multumesc

5. Back To Top | #85
    daca vreau sa joc de ex guiar hero online cu cineva, cum procedez?

6. Back To Top | #86
    invisible ninja killer Invisible Ninja-Killer's Avatar
    In Guitar Hero 3 nu se poate coop online cu formatie. Doar versus si coop fara salvarea progresului. Faci joc si dai invite.

Coop cu salvarea progresului merge doar local.
    Incredible Ninja Squirrel
    o.O

7. Back To Top | #87
    Registered User
    Am si eu o problema? Mi-a expirat gold....si acum am silver, problema este urmatoarea...cand intru intr-un joc anume care vreau sa joc pe live imi spune urmatorul lucru " your gamer profile does not have the correct permission to access Xbox live functionality". Please help!!!

8. Back To Top | #88
    Registered User paulpc's Avatar
    Ti-ai cam raspuns singur, cumpara Gold altfel nu poti juca multiplayer pe Live.

9. Back To Top | #89
    Ajutati-ma si pe mine sa imi fac un cont de live ca m-am saturat sa tot joc singur. Id mess: Cioti_dan
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Ajutati-ma si pe mine sa imi fac un cont de live ca m-am saturat sa tot joc singur. Id mess: cioti_dan
    Last edited by carabeu; 03-03-2009 at 11:15. Reason: Automerged Doublepost

10. Back To Top | #90
    Ajutor!!! Mi-am luat un Xbox din state...l-am montat si l-amk bagat in priza....a facut poc si au sarit sigurantele de la panou...pot sa arunc consola??? :-S
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by n00dLe View Post
    Ajutor!!! Mi-am luat un Xbox din state...l-am montat si l-amk bagat in priza....a facut poc si au sarit sigurantele de la panou...pot sa arunc consola??? :-S
    da...mi-am dat seama pe adaptor scrie la imput 100 - 120V...cred ca s-a ars adaptorul...dar poate sa imi fi afectat consola???
    Last edited by n00dLe; 05-03-2009 at 22:17. Reason: Automerged Doublepost

11. Back To Top | #91
    Registered User supermanreturns's Avatar
    s-a ars sursa (consola in mod sigur nu are nimic!)...poti cumpara una de 220v second hand...vezi aria de publicitate...ai grija sa se potriveasca conectorul!!!
    _
    Modific PS2 GRATUIT! Orice model! Pe loc!...Sint in vacanta!!!

12. Back To Top | #92
    Registered User Marius966699's Avatar
    Cand mi-am facut GamerTagul am pus la tara UK. Acum vreau Gold Membership. Multi mi-au spus sa cumpar Subscription Card 12+1.
    1 Mi s-a mai spus deasemenea ca daca am GamerTgul pe UK sa iau cod pentru UK! Ce inseamna asta?
    2 Voi cum ati facut (daca aveti Gold)?
    3 Cam cat ar trebui sa coste?
    4 Daca platesc cu cardul trbuie sa dau Dolari Euro sau Lire sau pot si lei?
    5 Este posibil sa-mi iau tzeapa?
    6 Ce situri recomandati?

13. Back To Top | #93
    Registered User bxbox1979's Avatar

Help

Pe scurta am o mare problema!Pana acum cateva zile cand mi-am cumparat un adaptor usb wireless( ca sa dau net in ipodtouch) imi mergea netul in consola foarte bine pe live.Nu stiu ce setari am facut ce nu am facut dar ideea este ca numai am net pe consola.iata setarile care le aveam inainte si mergea
    consola
    ip.192.168.0.2
    sm 255.255.255.0
    dgw 192.168.0.1
    DNS
    pds 192.168.0.1
    sds 0.0.0.0
    placa de retea ( a 2-a nu cea cu net
    192.168.0.1
    255.255.255.0
    192.168.101.101 (asta numai stiu sigur cum era)
    dns
    pds.192.19.1xx.x
    Astea erau setarile cand aveam net cu ip static ,dar cand am trecut pe ip dinamic nu i-am mai facut nici o modificare si a mers.Deci nu stiu ce am dat peste cap dar numai am net in consola .Multumesc anticipat id bxbox1979
    ID: bxbox1979
    0724.539.286

14. Back To Top | #94
    Registered User TheOtherAI's Avatar
    Vreau sa va intreb si eu care e diferenta intre a avea cont de USA si a avea cont de UK?Eu mi-am facut cont de Usa(obisnuit fiind de la ps3)insa am vazut ca majoritatea userilor romania au cont de UK facut.multumesc.

15. Back To Top | #95
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    Vreau sa va intreb si eu care e diferenta intre a avea cont de USA si a avea cont de UK?Eu mi-am facut cont de Usa(obisnuit fiind de la ps3)insa am vazut ca majoritatea userilor romania au cont de UK facut.multumesc.
    Deoarece majoritatea jocurilor pentru X360-urile noastre sunt PAL, iar ca sa downloadezi content pentru aceste jocuri trebuie sa ai cont de live pe europa (uk). Plus ca pe live te vei juca cu alti useri din EU -> prin urmare latenta mica.

My 2 cents.

P.S. Pot si sa ma insel totusi...
    My gaming rigs:
    i7 6700K, Asus pro gaming, 4x4GB DDR4 2400, GTX 1080 TI, Seagate Barracuda 2T + 120GB SSD Intel, Samsung T240HD + Philips Led .

16. Back To Top | #96
    Registered User TheOtherAI's Avatar
    Quote Originally Posted by AlecsYs View Post
    Deoarece majoritatea jocurilor pentru X360-urile noastre sunt PAL, iar ca sa downloadezi content pentru aceste jocuri trebuie sa ai cont de live pe europa (uk). Plus ca pe live te vei juca cu alti useri din EU -> prin urmare latenta mica.

My 2 cents.

P.S. Pot si sa ma insel totusi...
    mi-am cumparat cu acest cont(usa) DLC pt fallout 3 si merge perfect deci nu e adevarat ce spui tu

17. Back To Top | #97
    Am o rugaminte, imi trebuie un tutorial cum sa conectez xboxu la internet(xboxlive), problema ii ca eu am net prin zapp pt ca unde stau nu am alte posibilitati (modem usb), si doresc sa conectez xboxu la net direct prin calculator cu ajutorul unui cablu crossover pt ca am inteles ca aceasta este cea mai simpla solutie pt ce tip de modem am eu, am tot cautat p google dar nimic din ce scria sa incerc nu a mers. Poate ii cineva p forum care are si el net d la zapp, sau stie cum sa rezolv aceasta problema si poate sa imi explice... as fi extrem de recunoscator.

Vreau sa adaug, ca modemul are un soft special de conectare, ceva gen dial-up, si in control panel la network places nu apare o icoana pt modem ca sa dau sharing.

18. Back To Top | #98
    Nu mai luati in considerare ultima intrebare, am reusit sa rezolv problema, numa ca acum am una noua eu am consola nou modata(prin dvd) cu dashbordu nou pe ea, dar cand am incercat sa ma conectez la live cere sa fac update ala ce repare hdmiu ca sa ma pot conecta, pot sa fac direct updateu fara sa pierd moddingu sau trebuie sa ma duc iar la cine mi-a modat, mersi.

19. Back To Top | #99
    bagator de seama chacaron's Avatar
    Quote Originally Posted by bxbox1979 View Post
    Pe scurta am o mare problema!Pana acum cateva zile cand mi-am cumparat un adaptor usb wireless( ca sa dau net in ipodtouch) imi mergea netul in consola foarte bine pe live.Nu stiu ce setari am facut ce nu am facut dar ideea este ca numai am net pe consola.iata setarile care le aveam inainte si mergea
    trebuie sa ai la calculatorul in care intra net (serverul) :
    192.168.0.1 IP
    255.255.255.0 Subnet Mask

la consola :
    192.168.0.2 IP
    255.255.255.0 Subnet Mask
    192.168.0.1 Def. Gateway
    192.168.0.1 Pref.Dns Server

20. Back To Top | #100
    Salut tuturor xbox-istilor. Am si eu o mare rugaminte, poate ca nu am fost eu prea atent pe aici, dar zilele astea imi expira gold`ul, este vorba de acea luna gratuita. Card nu am si mi se pare cam complicat sa imi fac acum si card si toate cele mai ales ca sunt minor, ma rog. Am vazut ca se cumpara cardulete de-alea cu 1,3,12 luni. Dupa ce fac comanda sa zicem, pretul este acela de pe site + transport sau ce taxe mai intra in comanda? Si dupa ce primesc cardul ( in cat timp?) are un cod anume pe el pe care il bag in consola si se activeaza? Multumesc anticipat!

1.  
Page 5 of 63 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks