Page 6 of 63 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1250

Thread: XBOX LIVE! - Intrebari, probleme si solutii

1. Back To Top | #101
    bagator de seama chacaron's Avatar
    cardul ala are un cod pe el,ala il bagi in consola.si ca sa faci comanda,iar iti trebuie card

2. Back To Top | #102
    Quote Originally Posted by chacaron View Post
    cardul ala are un cod pe el,ala il bagi in consola.si ca sa faci comanda,iar iti trebuie card
    deci imi trebuie card ca sa iau ala de 12 luni. si se poate face pe orice card? de ex al unui parinte sau cunostinte etc?

3. Back To Top | #103
    bagator de seama chacaron's Avatar
    da , merge de pe cardul oricui dar sa fie visa sau master,depinde de site,trebuie sa ii stii seria data expirarii si numele sau ce iti cer ei pe site-ul de unde cumperi

4. Back To Top | #104
    Registered User
    Nu este adevarat...Nu merge sa cumperi cu nici un card...cel putin nu de la ei pentru ca nu poti selecta Romania si daca introduci o tara din cele afisate iar apoi introduci numarul de pe card iti spune ca nu se potriveste....anyway am scris mail la cei de la Microsoft pentru aceasta problema si raspunsul lor a fost: "Thank you for contacting XBOX Customer Support! I am Jay and I will be assisting you today with this issue.
    As I understand it you are located in Romania and you can't play online as your country is not on the list. We appreciate the opportunity to be of help and we apologize for the inconvenience. We regret to inform you that currently your location is not yet supported by Xbox Live service. We are looking to such possibilities, however we as of this moment we do not have the information to when it will be available. Thank you for understanding.

5. Back To Top | #105
    Quote Originally Posted by kriprii View Post
    Nu este adevarat...Nu merge sa cumperi cu nici un card...cel putin nu de la ei pentru ca nu poti selecta Romania si daca introduci o tara din cele afisate iar apoi introduci numarul de pe card iti spune ca nu se potriveste....anyway am scris mail la cei de la Microsoft pentru aceasta problema si raspunsul lor a fost: "Thank you for contacting XBOX Customer Support! I am Jay and I will be assisting you today with this issue.
    As I understand it you are located in Romania and you can't play online as your country is not on the list. We appreciate the opportunity to be of help and we apologize for the inconvenience. We regret to inform you that currently your location is not yet supported by Xbox Live service. We are looking to such possibilities, however we as of this moment we do not have the information to when it will be available. Thank you for understanding.
    pfff, si in cazu asta cum pot si eu sa-mi cumpar 1 an de gold? o solutie cat mai simpla...

6. Back To Top | #106
    Registered User
    probabil exista alte site-uri de unde putem cumpara...probabil un pic mai scumb insa eu unu nu am gasit un astfel de site.

7. Back To Top | #107
    Registered User
    Referitor la subscripții pentru live, cred ca poți folosi https://www.gamepointsnow.com/ . Eu am cumpărat acum o luna un card pentru 2100 de puncte MS si au venit instant. Adică iți trimit un mail cu codul de pe card scanat. Se plătește (și) prin google checkout, adică tot prin card. Bănuiesc ca procedura este identica pentru monthly subscription... Nu pot sa garantez 100% pentru ei deoarece am mai văzut niște posturi in care se mai plangea lumea, dar experiența mea cu ei a fost f plăcuta.

8. Back To Top | #108
    Registered User
    Am cumparat acum 2100 puncte. Astept sa primesc mail-ul de confirmare. Am primit mail cum ca nu am bani pe card desi am mai bine de 500RON...iar cele 2100 puncte sota 19 euro..
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Am primit acel cod scanat insa nu se vede prima litera.....si nu pot sa nimeresc codul corect
    Last edited by kriprii; 27-03-2009 at 21:01. Reason: Automerged Doublepost

9. Back To Top | #109
    Registered User Marius966699's Avatar
    Pe gamepointsnow poti plati NUMAI cu Google CHeckout... gresesc?

10. Back To Top | #110
    Registered User
    Dap....a mers pana la urma.....am luat toate literele la rand pana am nimerit..:d...o sa-mi iau si 12 luni gold. O intrebare. Pot sa primesc ban daca am consola modata chiar daca ma joc online jocuri originale? Multumesc

11. Back To Top | #111
    mda, azi mi-a expirat gold-ul. si am intrat pe xbox.com si m-am uitat pe acolo cum se procedeaza sa cumperi ''valabilitate'' si am vazut ca iti cere ori mastercard ori visa ori nu stiu ce america express sau ceva de genu. anyway, l-am intrebat pe taicameo si a zis ca are 2 carduri visa electron, unu la ing unu la o alta banca, ma rog. ma poate ajuta cineva sa pot sa rezolv si eu chestia asta? sa nu gresesc. as vrea momentan 3 luni de gold. ms

12. Back To Top | #112
    Registered User
    https://www.gamepointsnow.com/cumpara de aici, eu aseara am cumparat 2100 puncte..primesti instant codul ce acces

13. Back To Top | #113
    are ceva daca cumpar joc original si joc pe live chiar daca am xbox modat ? apropo de unde cumpar si eu jocuri originale mai ieftine ?

14. Back To Top | #114
    Nu te afecteaza cu nimic, poti sa te joci linistit pe live cu jocuri originale chiar daca ai consola modata.

Poti sa cumperi mai ieftin jocuri de aici : Publicitate | Console - Computer Games Forum .

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by kriprii View Post
    https://www.gamepointsnow.com/cumpara de aici, eu aseara am cumparat 2100 puncte..primesti instant codul ce acces
    ok, cred ca o sa incerc chiar acum. ce voiam sa te mai intreb, acolo cand trebuie sa completez datele alea, las la tara Romania si ma rog adresa mea reala si tot sau pun asa la nimereala? are vreo importanta? ai un PM. MS

16. Back To Top | #116

17. Back To Top | #117
    Registered User Kain666's Avatar
    Ohai!
    Am o intrebare la care am nevoie de un raspuns asap. Pls:P

Ce setari trebuie sa fac la Configure Network pentru a functiona conexiunea la Live? Am Internet de la RDS, nu am modem, am doar acel Ethernet cable, cu user si parola.

Pls help me out!

18. Back To Top | #118
    Registered User Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Kain666 View Post
    Ohai!
    Am o intrebare la care am nevoie de un raspuns asap. Pls:P

Ce setari trebuie sa fac la Configure Network pentru a functiona conexiunea la Live? Am Internet de la RDS, nu am modem, am doar acel Ethernet cable, cu user si parola.

Pls help me out!
    PPPOE, bagi user si parola din contractul cu RDS-ul, restul lasi automatic.

19. Back To Top | #119
    Registered User Kain666's Avatar
    Exact asa am facut si nu vroia sa merga. Nu trecea de Network Check. Am setat totusi IP-ul manual, am pus 192.168.0.2, Subnet Mask 255.255.255.0 si Gateway 192.168.0.1 si a mers. Trial and error ftw!

20. Back To Top | #120
    care imi da si mie site sa imi cumpar gold ca pe gamepoints totu este cumparat nu vreau sa iau 12 luni vreau 1 luna

1.  
Page 6 of 63 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks