brat [Help] Ce model de Xbox sa aleg? - Page 2
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 44

Thread: Ce model de Xbox sa aleg?

Registered User euilea's Avatar
    Multumesc mult pentru sfaturi! dupa aceste informatii sunt hotarat, si stiu ce caut.

Registered User
    DHB14 - 300 - Thread
    Ce cauti ca vreau si eu sa-mi iau XBOX si nu te stiu de care. Ce naiba inseamna modare? Ca poti sa crackuiesti jocurile?

Cat costa un joc original si cat costa un joc crackuit.

Vreau si eu un XBOX dar nu stiu de care sa-mi iau.

Sa inteleg ca euilea a optat pentru XBOX SLIM ?

Registered User
    Quote Originally Posted by cupidon26 View Post
    Ce cauti ca vreau si eu sa-mi iau XBOX si nu te stiu de care. Ce naiba inseamna modare? Ca poti sa crackuiesti jocurile?

Cat costa un joc original si cat costa un joc crackuit.

Vreau si eu un XBOX dar nu stiu de care sa-mi iau.

Sa inteleg ca euilea a optat pentru XBOX SLIM ?

Un joc original costa ceva $. Un joc crackuit il gasesti gratis. Modare inseamna sa te poti juca jocuri gratuite!

Nick anterior: vimannlok vimann's Avatar
    Modarea inseamna sa joci jocuri piratate nu gratuite
    Most ironic of all, was the last gift that Raziel had given me. More powerful than the sword that now held his soul, more acute even than the vision that his sacrifice had accorded me. The first, bitter taste of that terrible illusion: hope.
    Grup de tzepari: EduardPeter, epberceni(EduardPeter cu service calculatoare la domiciliu), servicpc. Atentie mare la feedback,smecherul asta si-a tot crescut feedback-ul cu clone.

Registered User
    Quote Originally Posted by vimann View Post
    Modarea inseamna sa joci jocuri piratate nu gratuite
    uao, 5 lei dvd

Nick anterior: vimannlok vimann's Avatar
    "uao" esti pe dinafara rau daca n-ai inteles ce am spus
    Most ironic of all, was the last gift that Raziel had given me. More powerful than the sword that now held his soul, more acute even than the vision that his sacrifice had accorded me. The first, bitter taste of that terrible illusion: hope.
    Grup de tzepari: EduardPeter, epberceni(EduardPeter cu service calculatoare la domiciliu), servicpc. Atentie mare la feedback,smecherul asta si-a tot crescut feedback-ul cu clone.

Registered User cashonly's Avatar
    si eu strang bani tot pentru noul xbox 360 slim, nu-mi place deloc designul, dar pentru faptul ca are wi-fi si este mic riscul de a da rrod o sa ma sacrific si o sa-l cumpar pe acesta, iar vesnica batalie xbox 360 vs. PS3 mi se pare de-a dreptul penibila....
    eu consider ca se compara mere cu pere, prefer sa le iau separat si sa nu ma gandesc care este mai buna, sincer la ps3 imi place ca are blue-ray, dar nu-mi place forma la controllere, imi place ergonomia la controller-ul de xbox 360 dar nu-mi place precizia joystick-ului, mi se par mai precise cele de la PS3.

omul intreaba ce versiune de XBOX il sfatuim sa cumpere si i se recomanda sa-si ia ps3, de-a dreptul penibil, poate ca are deja o colectie de jocuri de xbox, poate ca vrea sa se joace halo, doar halo, nu poate face asta pe ps3... daca vroia sa se joace gran tourismo posta pe threadul ps3, eu consider offtopic recomandarea sa-si cumpere ps3
    These pretzels are making me thirsty!

Registered User
    Recomand varianta Slim Elite care este mai silentios si mai bun...

Registered User
    eu tot la fel recomand slimul de 250 gb eu de aici l-am luat, foarte de treaba oamenii, si daca mai astepti putin o sa se poate moda.
    iar in legatura cu nebunii de tot fac diferenta intre console, fiecare are un avantaj asupra celeilalte, daca una ar fi strict superioara fata de alta in toate privintele atunci am avea o singura consola pe piata
    ceea ce ar fi foarte nasol sa nu ai libertatea sa alegi ceva in functie de standardele tale
    eu spre exemplu am ales xbox pentru serviciul live care este net superior PSN ului

Registered User
    Hai ca incet-incet ma corupeti si pe mine sa trec pe XBOX mai ales ca abia acum am inteles ce inseamna si Kinect. Sper sa fac rost de banuti...si...timp de jocuri.

Banned
    La cora pantelimon era la oferta Xbox 360 Slim HDD 250 gb si costa 700 ron OMFG , mi-a parut rau ca nu am avut la mine suma respectiva ca-l luam direct. Nu stiu daca inca mai este valabila oferta.

FallenAngel Fallen's Avatar
    Costa 759ron, era slim arcade (4gb) si oferta a fost pana pe 13 februarie. Nu stiu daca s-a schimbat sau a ramas la fel. Chiar sunt curios
    N-are cum sa fi fost cel de 250gb. N-ai fost tu atent
    [ASRock Z77 Extreme4][Intel Core i5 3470][NZXT H230][CORSAIR CX750M 750W]
    [ASUS GTX 660 DirectCU II OC 2GB DDR5][2*4GB GeIL Black Dragon DDR3 1600MHz]
    [Kingmax 128GB SSD / Intel 520 128GB SSD / Seagate 2TB 7200RPM][Samsung SH-S223F]
    [Logitech G3 / Steelseries APEX][Logitech X-530][Samsung 32ES5500 32"]

Banned
    Probabil.... :P

Registered User voinea's Avatar
    merita acea versinea de 4GB ce este acum in comert si sa o folosesc cu un HDD pe usb ? (Sau sa caut versiunea mai veche cu 250GB hard??). Este Xboxul si un media center ok ? (mkvuri stie ?) . Nu am planuri sa-i fac modare deci ma intereseaza in varianta de firmware original daca e bun si pe partea asta de functii media.

1. Depinde ce faci cu ea. Un hdd pe usb, inseamna maxim 16gb, adica vreo 2 jocuri, 3 daca ai noroc si sunt mici ca dimensiune.
    Versiunea mai veche cu 250gb? de ce? e slim 250gb la vanzare.

2. Media center... da.. ruleaza dvduri cu filme (avi, wmv), muzica (mp3, wma). Mkv nu ruleaza. Poti sa faci streaming din pc daca le ai conectate pe amandoua de la retea, dar ca parte media nu mi se pare cine stie ce.
    [Kingmax 128GB SSD / Intel 520 128GB SSD / Seagate 2TB 7200RPM][Samsung SH-S223F]

am inteles... nu ma bazam tare pe ea ca media-center pentru ca am deja asa ceva , legat la reteaua din casa si face treaba ... dar ma gandeam.. am si PS3 intr-un HDMI bagat si acum ne-a prins pe mine si pe kinder febra kinect-ului. Cred ca zilele astea trec pe la playcom. Am vazut ca au cel mai bun pret pe price.ro la consola noua si pachet kinect . Nu sunt interesat de jocuri pirat deci singurul motiv de HDD mai mare ar fi pentru filme
    mai caut pe forumuri sa vad ce se mai zice despre video stuff pe xBox. Apropo de filme : e windows media player sau cum exact playerul video de pe xbox ?

Registered User
    recent eram in aceiasi dilema ca tine ce sa imi iau desi aveam bani sa-mi cumpar oricare, ori ps3 ori xbox. am fost la un prieten si am vazut(pot sa ma faca simpatizatii ps3 fanboy, crede-ti-ma nu ma atinge cat negru sub unghie) se vede exclusivitatea lor si ma refer la grand turismo, un joc pixelat si vai de steaua lui, masina cu zimturi pe marginea caroseriei, si avea tv cu rez 1920x1080 de 81cm, deci intelegeti. vazand asta m-am hotarat sa imi iau xbox. ma joc pgr 4, modern warfare2, far cry2, crede-ma sunt multumit. nu ma zagaraie la ochi. plus ca amicii mei fanboy ps3, sa nu uitati un lucru la ps3 luminozitatea e setata cat se poate de mult, sa ascunda unele defecte de grafica, cand se incalzeste pocneste plasticul pe ea. sincer ma bucur de aleagerea facuta, singura parere de rau este ca nu e gratis live-ul la xBOSS, in rest sunt multumit. si nu uitati un lucru, majoritatea si-au luat ps3 pt bluray sa poata vedea filme, il folosesc drept dvd player, la mine ori ca are jocul 4 gb si e pe dvd, ori ca are 40 de gb si e pe bluray, daca se vede la fel, crede-ma ca nu ma incalzeste prea tare bluray-ul. si tineti cont de un lucru vin de pe platforma pc cu standarde ridicate, nu ma laud dar am avut si sli si crossfirex, si stiu ce vb. grafica este net superioara la xBoss, nu ma faceti miop ca nu aveti cum. curant am sa postez o demostratie reala sa nu credeti ca am ceva cu ps3, dar am sa arat diferenta. si e logic ca cei care au ps3 sa zica ce stii tu. prieteni am o singura chestie sa va zic: URASC CONTROLERUL SI LUMINOZITATEA. PUNCT! recomand xbox 360 slim varianta 250gb, si iti recomand sa folosesti serviciile catorva de pe aici care iti aduc la comanda de pe amazon, unde consola costa 160 de lire maxim cu tot cu transport.

e absolut necesara varianta cu 250GB in conditiile in care am 2TB pe UTP in retea share ? (am un HDD legat direct pe router si-l vad PCurile ). Am si ceva HDDuri cu USB de 250 respectiv 320GB pe care mai am mp3uri sau cateva filme. PS3 nu mai incercati sa-mi comparati. Am PHAT de 40GB de mult si am doar 6jocuri. Alea le am alea le joc. Vreau Xbox exclusiv pentru kinect si cele 1-2-3 jocuri kid-style. DA cu siguranta o sa joc si eu ce e simulator auto (NFSurile am vazut ca sunt doua la Media Galaxy si sa caut acum pgr4 ala de zici tu (nu stiam pana acum de Project Gotham Racing 4).

Deci repet intrebarea (din subjectul topicului) 4GB sau 250GB ? (si daca iau 4GB din RO de la oferte acum ce sanse am sa umplu 4GB doar din salvari si browsing pe net cu consola ? )

4GB ai consolei sunt defapt vreo 3.2gb, ceva de genu, deoarece restul sunt mancati de consola pt servicii.
    4GB sunt foarte greu de umplut cu salvari, si browsing pe consola nu poti sa faci!? Unde ai auzit asta?

Nu stiu daca o sa poti sa vezi cu xboxul, hardul de 2TB din retea. Poate e altcineva in masura sa raspunda.. eu n-am incercat si nu pot sa dau un raspuns.

Registered User
    Quote Originally Posted by voinea View Post
    Deci repet intrebarea (din subjectul topicului) 4GB sau 250GB ? (si daca iau 4GB din RO de la oferte acum ce sanse am sa umplu 4GB doar din salvari si browsing pe net cu consola ? )
    Eu nu as sta pe ganduri si mi-as lua de 250Gb.
    Avantaje:
    1.spatiu mare de stocare pentru tot ce vrei tu (DLC, demo-uri, arcade-uri, filme, poze etc)
    2. posibilitatea de a instala jocurile pe hard de unde reies urmatoarele:
    - timpi de loading mai mici
    - nu mai uzezi unitatea optica
    - consola mult mai silentioasa cand joci direct de pe hard
    3. Eviti probleme de genul Halo Reach (nu poti juca coop fara un hard mai mare - nu stiu daca au rezolvat inca problema)

Daca nu dispui de bani momentan poti merge si pe cea de 4gb si iti cumperi ulterior un hard pentru ea. Cea de 4gb are deasemenea un aspect mat. iar cea de 250gb este negru lucios.

1.  
    Jerry DHB14 - Last post
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast