brat [Info] USB stick pt. PS2 ?
Results 1 to 3 of 3

Thread: [Info] USB stick pt. PS2 ?

Registered User

Question [Info] USB stick pt. PS2 ?

Well, tot vad pe forumuri ca folosesc maniacii din afara cu Action Replay Max Evo cam orice flash stick/pen, ba chiar au ajuns sa foloseasca chiar si mp3 playerele sau camerele foto pt. stocare/transfer de save-uri. Eu unul sunt posesorul (nefericit) a 2x8MB originale Sony... si iar nu mai am loc. Stiu, daca imi oferiti solutia sa mai sterg din ele, ei bine nu prea pot si nici nu vreau. Nu m-am chinuit 3 luni la cine stie ce joc ca sa rad salvarile... mai ales ca multe le rejoc pe super hard sau alte nebuniii, sau am caractere ascunse descoperite datorita save-urilor.

Am Sony Net Adapter si hard. Din pacate hdd-ul nu este oficial, asa ca nu pot salva direct pe hard, iar prin net adapter nu prea am reusit sa fac execftps-ul sa mearga. Adica a mers el ce-a mers, dar la incercare de copiere de pe mem card pe pc, se cam termina povestea (aka blocat ps2).

Asa ca, intrebare, cam ce usb drive/flash/stick folositi voi, sau daca aveti, poate faceti o incercare daca merge. Vad ca sunt destule pe piata (ma batea gandul sa iau unul de 1GB, sa nu mai am nevoie vreodata ). Am gasit aici si aici destule nebuniii. Nu prea stiu ce sa aleg insa. Sunt 100% ca trebuie neaparat ca daca sunt USB 2.0 sa fie totusi compatibile si cu USB 1.x (PS2-ul are 1.1 daca nu ma insel), si sa nu necesite drivere (normal, ce driver sa incarci pe PS2), deci sa fie PnP cu alte cuvinte.

Deci, astept poate testeaza vre-unul din voi, sau are o solutie concreta. Merci anticipat.

Fun... anyone? Catallin's Avatar
    o varianta pt tine ar mai fi sa iti iei mc de 64 de mb si daca ai 2 bucati d-astea s-ar putea sa rezolvi. da-o in colo ca nu salvezi tu pe 128 mb... ce naiba si la 500 de jocuri nu faci atatea saveuri? sau se poate ? e doar o idee. salutare

YM: surdescu Tel: 0722.383.002

Registered User
    Am rezolvat problema. Merci de sfat... 1GB Princeton, merge de nota 20 !!! Am optat pt. varianta asta pt. ca eu mai imi si transfer aplicatiile si toate cele pe PS2.. plus ce am nevoie la munca, se impaca perfect.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post