Results 1 to 4 of 4

Thread: PPSSPP

1. Back To Top | #1

PPSSPP

Am varianta 0.9.9.1 si am gasit cateva jocuri care sa-mi mearga excelent : DBZ shin budokai, FFVII Crisis Core, Mortal Kombat unchained, Valkyria Chronicles II, Soul Calibur Broken Destiny si Dissidia Final Fantasy.
    Cine mai foloseste acest emulator pentru android, poate sa-mi spuna ce jocuri mai merg?
    Multumesc anticipat.

2. Back To Top | #2
    Registered User
    Eu am jucat The Lord of the Rings Tactics, The Legend of Heroes: Trails in the Sky, Brave Story New Traveler. Sunt multe altele care merg, trebuie doar sa le incerci.

3. Back To Top | #3
    [RO] cartus's Avatar
    Depinde mult de sistem si mai ales de procesor. Am avut x4 640 la 3GHz si God of War nu era jucabil. Acum am trecut pe FX 8320 si m-am gandit sa il incerc din nou aseara - a devenit jucabil fara probleme. La fel Mortal Kombat. In combinatie cu un gamepad Serioux Phantom 2400 pe Windows 8.1 e ok. Ma gandesc ca emulatorul nu e optimizat foarte bine si din cauza asta cere ceva foarte performant. PSP are un procesor slabut si 64 MB ram.
    BTW a gasit cineva un emulator care sa functioneze pentru PS3?

4. Back To Top | #4
    Nick anterior: merde Florent's Avatar
    jony_overlord foloseste emulatorul de Android , performanta acolo e mai slaba decat pe PC-uri
    PSP-urile functioneaza si pe PS3 , daca are instalat custom firmware Cobra
    ID Yahoo Messenger florent_ro
    Info despre mine

1.  

Bookmarks

Bookmarks