Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 78

Thread: TUTORIAL Desfacere / Schimbare ecran PSP

1. Back To Top | #21
    Registered User x64's Avatar
    Buna,

Nu cred ca e loc de un led Seoul. Chiar varianta SMD. Backlight-ul este chiar lipit de TFT.
    O lumina puternica ar face de asemenea luminozitatea ecranului sa fie inegala, mai ales la margine.

Nu sunt leduri, pot face poze. E o suprafata plata, alba, cu un contact separat, cel mai mic de la ecran, se aprinde in mod egal alb pe toata suprafata.

Nu sunt electronist, sunt informatician

Stima.

2. Back To Top | #22
    ţacau catau's Avatar
    Am citit asta, deci sunt informat, sunt produse de seoul ledurile care lumineaza tft-ul psp-ului, oricum nu cionteaza cine le face.
    Sa stii ca atunci cand bate soarele puternic nu mai conteaza ca nu e egala lumina. Oricum era o idee.

3. Back To Top | #23
    mi-a iesit si mie schimbarea ecranului, fara nici un fel de problema

multe multumiri mentorului x64

4. Back To Top | #24
    cat costa un ecran pt psp,si de unde se poate cumpara?si umd-ul?

5. Back To Top | #25
    asi vrea niste pareri...cand apas pe carcasa sau butoane(cele din partea stanga) umd-ul incepe sa mearga(incepe sa se duca spre centru si apoi dupa ce ajunge in mijloc tot incearca sa mearga mai spre mijloc desi e la capat)dupa ce nu mai apas nu mai merge!
    si pot sa fac ceva ca sa mearga jocurile de pe card?astfel nu ar mai trebui sa fac umd-ul!

6. Back To Top | #26
    Banned
    man daca ai citi forumu o sa sti ce trebuie sa faci CFW 3.71m33

7. Back To Top | #27
    mam interesat si am aflat ca softul CFW 3.71m33 ruleaza jocuri de pe card dar doar cu o dicheta originala in UMD?asa sa fie?

8. Back To Top | #28
    Banned
    Nu trebuie nici un UMD ....

9. Back To Top | #29

Angry problema :-ss

sal ! am o problema mia cazut pe jos PSP-ul si mi sa spart ecranu da sa spart rau de tot si cand il deschid se vad crapaturiile dar nu se vede meniul :| ce ma fac?(( se vad crapaturile si restu ecranului negru (( plzz merge sa schimb LCD-ul sau tot PSP-ul ((( =((((
    Last edited by dcd2008; 23-02-2008 at 18:47.

10. Back To Top | #30
    Registered User
    se poate schimba ecranul, gasesti aici http://www.modchip-land.com/?pag=cat...&title=-,,-PSP,, si de slim si de phat.

Iti recomand o revizuire a limbajului. Niste cratime si niste semne de punctuatie nu au omorat pe nimeni.

11. Back To Top | #31

12. Back To Top | #32
    Banned
    salut x64!
    am o rugaminte: pot schimba cumva backlight-ul de la un psp phat si cat m-ar costa?
    cred k de la backlight este deoarece daca ma uit cu atentie la ecran se vede c trebuie sa se vada numai k nu mai lumineaza.......daca ma uit normal nici nu sesizezi k apare ceva p ecran......plssssss help
    multumesc anticipat!

13. Back To Top | #33
    Registered User x64's Avatar
    Da se poate, si gasesti in comert chiar doar backlight. Sunt acum la lucru si nu am momentan timp sa caut, dar o sa revin cu un link. O sa-ti postez si niste poze in care iti arat cum desfaci cu un "cutter" backlight-ul de TFT.
    Toata chestia e sa NU il spargi.

Ai incercat ecranul pe alt PSP ? nici acolo nu are backlight ?

Ecranul are 2 conectori, unul mai lat (panglica) si cel mai ingust (doar cu vreo 4 contacte). Cel mic este DOAR de la backlight, cel lat este de la TFT.

Asigura-te ca este bine introdus cel mic in mufa, si clema de siguranta este bine inchisa. Si din nou, incearca-l daca ai posibilitatea pe alt PSP ... totusi sper sa fie backlight-ul de vina, nu placa de baza.

Uite si un link: http://www.square-company.ro/LUMINAT...rodus1441.html

Stima.

14. Back To Top | #34
    Banned
    salutari! nu am cum sa incerc tft-ul pe alt psp din pacate....clema de siguranta de pe placa de baza a fost rupta de cineva, dar am presupus ca este de la ecran si nu de la leg. aceea cu clema de pe pl. de baza......

15. Back To Top | #35
    auziti care este cel mai indicat ecran de psp cel de la video-games sau modchip ca am un psp slim si mi s-a spart ecranu?

16. Back To Top | #36
    Registered User paulpc's Avatar
    Sunt mai seriosi cei de la Video Games sau vezi ca gasesti si la Donely, are thread la Publicitate aici pe forum.

17. Back To Top | #37
    pentru primu post am si eu o mica intrebare, urmaresc de mult aceste topicuri de la psp si curand am facut si eu un cont pentru cateva intrebari,am si eu un psp fat cu display spart de sus pana jos se vede cat de cat,de unde as putea cumpara un display nu dispun de bani multi si am vazut ca la Modchip-Land display costa 159 ron si pe celalalt costa vreo 200 ron,de unde spuneti sa iau? mai ales dumneavoastra x64,va multumesc astept raspuns

18. Back To Top | #38

as dori un display si o carcasa noua

buna seara.

pana acum 2 zile eram mandru posesor al unui psp slim&lite functional, insa multumita unor perechi de dinti ai patrupedului din dotare diplayul pspului este crapat [alaturi de carcasa] si nu mai afiseaza nimic.

as dori sa achizitionez un display nou in ideea in care ma descurc sa-l montez si alta carcasa...preferabil mai rezistenta insa nu sunt foarte informat in privinta a ce tre sa cumpar exact si de unde...daca se poate sa ma indrumati in aceasta directie.

va multumesc anticipat

19. Back To Top | #39
    Registered User paulpc's Avatar
    Gasesti aici display (momentan stoc 0). Mai vorbeste si cu tipu care detine siteul (e din Craiova) sau cu Donely (Bucuresti).

20. Back To Top | #40
    Registered User BuBu_celalalt's Avatar
    ecranul de psp gros este la fel cu cel de psp slim? trebui sa schimb si eu ecranul la un psp si dca poate cineva sa ma ajute cu niste lincuri de unde pot sa cumpar unul. merci.

1.  
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks