Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 78

Thread: TUTORIAL Desfacere / Schimbare ecran PSP

1. Back To Top | #41
    Registered User bitza2005's Avatar
    nu sunt la fel,logic,au alte conectivitati si/sau sunt mai subtiri/groase
    play more

2. Back To Top | #42
    Registered User cipvas's Avatar
    Dragi colegi co-forumisti posesori de PSP-uri stricate....va recomand cu caldura sa NU cumparati nimic de Modchip-Land....caci firma mai neserioasa ca aceasta eu nu am intalnit in viata mea. Am cumparat un display pt un PSP de la ei si nu aveam lumina la el. Le-am comunicat acest lucru si mi-au spus sa trimit PSP-ul la ei. M-am conformat si l-am trimis. Cand a venit inapoi.... a venit MULT mai stricat decat era...semn ca cel care umblase in el nu era electronist ci mecanic auto. Inchpuiti-va si voi...conectorul de la back light rupt si apoi lipit cu superglue. Le-am comunicat imediat acest lucru dar nici nu s-au sinchisit sa-mi raspunda. Lucrez cu foarte multe firme online, dar firma mai neserioasa ca asta nu am vazut. So...deci nu faceti greseala pe care am facut-o eu. Greseala mea a fost ca nu m-am documentat suficient inainte despre aceasta firma.

3. Back To Top | #43
    Registered User
    Am dat azi de o problema majora.Am urmat intocmai tutorialul pentru schimbarea ecranului ,dar dupa ce l-am montat am sesizat k backlightul nu se aprinde.Am zis na , k poate nu are si l-am pus pe ala vechi si surpriza nici ala nu se mai aprinde ,am citit pe net ca cica ar fi siguranta care s-a ars dar cum ??? am incercat si asta si dupa ce am am facut un bypass la siguranta a mers backlightul ,am facut akolo o mica improvizatie dar am fost atent sa nu se atinga si sa faca scurt cu altceva ,si nu a atins ,dar surpiza iar akuma nu mai merge deloc nici cu bypass nici cu nimik,ce se putea arde dupa siguranta aia ? exista vreo alta posibilitate ca intr-un service specializat sa imi traga separat curent de altundeva in cazul in care am facut un scurt de proportii pe circuitul de backlight?

4. Back To Top | #44
    Registered User bitza2005's Avatar
    @cipvas:imi pare rau de problema ta,dar daca aveai putina rabadre gaseai pe forum o gramada negative legate de firma mentionata de tine.
    play more

5. Back To Top | #45
    am patit si eu ceva cu aparatu din dotare si acum apare o pata mai neagra pe ecran...nu ff mare cam cat o moneda de 5 bani....se vede culoarea cat de cat dar as vrea sa stiu o alta sursa de unde sa cumpar un ecran de psp 1000 avand in vedere ca pe videogames.ro e praf stocu' si nu risc si eu cu modchip-land... vreo idee??? nu e necesar chiar acuma da ma gandeam ca altfel nu pot scapa de pata aia

6. Back To Top | #46
    nu e neaparat 3.71 m33....eu stiu ca am luat o versiune 5.00 m33...(cred ca era m33?)

7. Back To Top | #47
    Registered User

salut

Am si eu un psp 1004 cu versiunea de soft 5.3 si as vrea sa pot juca jocuri dupa card .Stiu ca trebuie instalat un program sa pot face treaba asta ...de unde il pot lua ?
    I may not be totally perfect, but parts of me are excellent.

8. Back To Top | #48

Wink sa lamurim cu video-games+multumiri

deci...cred ca ,commentul meu va fi foarte folositor tinand cont ca sunt primul care comenteaza acest lucru...ecranul psp-ului meu s-a spart...deci,ascultand parerile celor 2 de pe forrum care au zis sa nu comandam de pe modchip, am comandat un ecran de la video-games...ei,baieti de treaba,dupa doar o zi,au trimis emaill ca ecranul a fost trimis deja prin fan curier catre vatra dornei(unde locuiesc eu)...ecranul a ajuns la mine intr-o zi dupa aceast lucru,deci LCD-ul a venit la mine in numai 2 zile(total neasteptat)...am luat psp-ul l-am desfacut pas cu pas ( THX A LOT x64 :X:X ) si am montat ecranul...l-am facut la loc( THX AGAIN x64 :X:X ) si iam dat drumul...IMAGINE PERFECTA MULT MAI BUNA DECAT ECRANUL ORIGINAL!!... nici nu ma asteptam,nici o amprenta nici o zgarietura nimic nimic nimic...PERFECT!!!...Va recomand cu calduraaaa sa comandati de la Video-Games sunt cei mai de treaba oameni:X:X...PS : THX A LOT(AGAIN) FOR x64...and THX A LOT VIDEO-GAMES...

9. Back To Top | #49
    daca am garantia valabila la psp, il primesc la service? (am spart si eu displayul astazi...sad day)
    si inca o intrebare...cand primesc cei de la video-games.ro displayuri? scrie "Sold out"
    Last edited by dubey; 02-10-2009 at 21:08.

10. Back To Top | #50
    Salut X64!

Mi-am cumparat si eu un PSP 3004 Red cu 250 de la un baiat care nu a stiut sa il ingrijeasca, e tot plin de praf si zgariat.

Intr-o zi m-am pus sa il curat in interior si cand am pus carcasa la loc si l-am aprins au aparut cam pe mijlocul dispaly-ului o linie orizontala neagra cam de 2 mm si alte 2 subtiri un pic mai jossi nu dispare nici de cum si nu are aceeasi luminozitate care o avea...nu pare a fi spart...ce s-a putut intampla?...trebuie sa schimb displayul sau se poate face ceva la asta?

TOATA STIMA SI RESPECTUL PENTRU UN DOMN CA x64!RAR OAMENI DIN ASTIA!

J O S P A L A R I A

11. Back To Top | #51
    addl $12, %esp Micul cadiu's Avatar
    Cauta-l pe BLK. Te poate ajuta cu diagnosticarea si eventuala manopera, piese etc. Dar sa speram ca nu e ceva de inlocuit. Succes!

12. Back To Top | #52
    Registered User
    Am cumparat de la modchip-land un ecran pt psp . Impecabil impachetat fara sa fie probleme.Am mai cumparat de la ei de mai demult un analog controler si altele pt ps2.Nam avut nici un fel de probleme cu ele pana in prezent.Daca aveti probleme cu ce ati comandat puteti suna la ei si veti trimite inapot coletu pt a va trimite altu in cazu daca chiar are o problema.

X64 as dori si eu un tutorial cum dasfacem un psp pt ai schimba carcasa.tineo tot asa

13. Back To Top | #53
    Salut,am si eu o nelamurire.De curand mi-au aparut 5 pixeli albi pe display-ul psp-ului,e motiv de ingrijorare?ar trebui sa-l schimb?

14. Back To Top | #54
    Imi poate spune cineva ce tip de surubelnita imi trebuie? Nu gasesc nici unde una sa se potriveasca cu PSP-ul.

15. Back To Top | #55
    Registered User
    Ai nevoie de Philips #00
    I do not have a signature

16. Back To Top | #56
    salutari! nu am cum sa incerc tft-ul pe alt psp din pacate....clema de siguranta de pe placa de baza a fost rupta de cineva, dar am presupus ca este de la ecran si nu de la leg. aceea cu clema de pe pl. de baza......

17. Back To Top | #57
    Va rog raspundetimi sunt disperat ! cum fac asa la slim 2004 ?si e vreo diferenta intre displayiul de psp 2000 sau 2004

18. Back To Top | #58
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    Quote Originally Posted by stefanratea View Post
    Va rog raspundetimi sunt disperat ! cum fac asa la slim 2004 ?si e vreo diferenta intre displayiul de psp 2000 sau 2004
    nu e nici o diferenta
    -Folii Slickwraps - Iphone / Samsung Galaxy / HTC ONE / LG etc - din stoc sau pe comanda
    -Moderator "indisciplinat" ? Loc pentru dreptate
    -ATENTIE!
    Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban.
    -Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

19. Back To Top | #59
    Registered User x64's Avatar
    Imi cer scuze ... dar de atata timp nu am mai urmarit forum-ul de PSP. Am si acum o "colectie" intreaga de PSP-uri ... alb nou nout in cutie, negre (doua) ...

De o vreme sunt pasionat de Android si nu am avut atata timp sa scriu aici (si criza economica e de vina, muncesc mai mult pentru aceeasi bani).

Ma bucur sa aud ca si altii si-au rezolvat problema. Legat de dungile de pe ecran ... cred ca probabil l-ai apasa si o sa trebuiasca schimbat. Ca si la service-urile de IT ... aplica metoda "excludere" si daca cumva poti - incearca display-ul pe o alta unitate.

Cu stima,
    me.

20. Back To Top | #60
    mi-am dat pspu la prietena mea. a avut grija de el,dar cand sa mi-l aduca a bagat si incarcatoru in borseta si a apasat tare pe ecran pt a inchide fermoaru. acum cand il deschid se vad multe dungi colorate pe ecran ca si cum ar fi tot spart. dar merge perfect.

1.  
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks