Thread Introduction
▪ Link-uri utile pentru PSP: Ultimate PSP Guide | PSP Homebrew | PSP Vault | PSP Updates | PSP Crazy | PSP Revolution | PSP Hacks.
▪ Pentru a nu primi warn/ban pentru intrebari la care exista deja raspuns, verificati aici intai.
▪ Pentru a nu exista problema cu "cenzura":
- Discuţiile generale despre homebrew, emulatoare, modchip-uri si linkuri catre paginile acestora sunt permise.
- Discuţiile despre iso-uri sau rularea lor nu sunt permise (includem aici şi backup-urile făcute după "UMD-uri originale").

▪ Arhivă: Clubul PSP v1.0
Page 3 of 24 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 471

Thread: Clubul PSP v2.0

1. Back To Top | #41
    @MonkY: iphone/ipod touch are procesor de 600Mhz underclockat la 400, iar procesorul PSP-ului este setat la 333Mhz. Asta pe langa faptul ca iphone are 128RAM iar PSP-ul 64(slim). Plus ca procesorul grafic al iphone/ipod touch este bazat pe PowerVR MBX 3D, procesor folosit si in dreamcast, daca nu ma insel, iar PSP-ul are 2MB grafica. Personal detin si ipod touch si psp, unul e facut pentru muzica, celalalt pentru jocuri, dar nu cred ca aceeasi aplicatie (in cazul acesta flash 9) ar rula la fel de bine pe PSP cum ruleaza pe iphone/ipod touch.

niste detalii despre PowerVR MBX:
    PowerVR MBX has an advanced 3D feature set including as skinning, FSAA, curved surfaces, per-pixel lighting and texture compression and OpenVG support for advanced 2D too.
    With state-of-the-art support for 3D PowerVR SGX has an industry-leading feature set that exceeds OpenGL 2.0 shader and Microsoft Vertex and Pixel Shader Model 3 requirements.
    sursa: http://www.3d-test.com/interviews/Im...nologies_1.htm

sa nu crezi ca sunt anti-psp, chiar mi se pare o consola foarte reusita, dar comparatia de performanta intre PSP si iPhone nu mi se pare foarte ok.

2. Back To Top | #42
    thewarlord: cred ca uiti faptul ca totusi iphone-ul trebuie sa-si tina iPhone OS-ul in memorie pe cand PSP-ul nu. La iPhone totul trebuie "tradus" pt. OS, pe cand la PSP totul este in kernel. Intr-adevar, ele nu ar trebui comparate (si nici nu consider ca am facut-o), unul fiind un telefon, iar cealalta o masina de jocuri. Una este optimizata pt. multitasking, cealalta pt. single app. Dar, daca tragi o linie, orice optimizat pt. PSP va folosi 100% hardware-ul, pe cand la iPhone nu va exista niciodata o asemenea aplicatie (decat daca va reusi cineva sa taie din iPhone OS toate celelalte functii si sa acceseze direct hardware - ceea ce nu cred ca se va intampla vreodata).

Eu spun clar, ca Flash 9 poate rula pe PSP fara nici-o problema...

3. Back To Top | #43
    /DRIVE R@Z0R's Avatar

Exclamation

Quote Originally Posted by R@Z0R View Post
    intrebare: stie cineva cum pot sa trec la Syphon Filter Logan`s Shadow de aceasta misiune ??
    chiar nimeni nu stie cum se trece de acest Level ? v-am atasat si poze..
    This kid also enjoys vitamin H .

4. Back To Top | #44
    Registered User paulpc's Avatar
    mai bine cauti pe http://psp.ign.com sau www.gamespot.com/psp sau www.gamefaqs.com dai un search la joc si selectezi guide/walkthrough. mai mult folosesc IGN deoarece e si cu imagini si e frumos facut.

5. Back To Top | #45
    Engineering, reporting for duty aurasdoom's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Atata timp cat Flash-ul merge pe iphone, n95, etc... de ce nu ar merge pe PSP care e mult mai rapid decat ele, si mai are si avantajul accelerarii 2D ?!? Probabil ca nu ar tine Flash-uri HD, dar aia este o alta mancare de peste...
    Ala de pe telefon este flash lite, nu flash 9. Si iPhone-ul nu stie flash din cate tin eu minte. Faptul ca "vede" filme de pe youtube este datorat codecurilor VC-1 si H.264 incorporate.

Flash 9 este o bestie, chiar si pe calculator.
    codetaku

6. Back To Top | #46

7. Back To Top | #47
    Engineering, reporting for duty aurasdoom's Avatar
    Quote Originally Posted by Satinelle Ice View Post
    a folosti cineva LocationFree Player ?
    "Are cineva LocationFree Base Station?" era o intrebare mai buna.
    codetaku

8. Back To Top | #48
    Registered User
    o intrebare merita psp slim piano black impecabil cu card de 4 gb? cu incarcator , softbag , usb etc merita ? eu zic ca da totusi totul la 6 mil

9. Back To Top | #49
    Registered User bitza2005's Avatar
    merita,este o oferta foarte buna + ca are card de 4 gb
    play more

10. Back To Top | #50
    Registered User
    deci gata dupa ce am dat psp phat am luat un psp slim nou nout de la unu care sa jucat 2 zile pe el si a zis ca el prefera Nitendo DS psp slim cu card de 4 gb , 4 jocuri originale etc totul cu 6 mil eu zic ca am iesit super

11. Back To Top | #51
    Nick anterior: dark_alex darkboy's Avatar
    bravo tie!
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by Benpsp View Post
    bravo tie!
    Last edited by darkboy; 19-03-2008 at 21:21. Reason: Automerged Doublepost
    Trimit invitatii Lockerz, PM cu Mail valid .

Pentru cele mai bune situri PTC si PTU dati PM

Dau invitatii pe Freebiejeebies, un site gen Lockerz, doar ca premiile sunt disponibile tot timpul nu odata pe luna . PM pentru invitaite .

12. Back To Top | #52
    Addict .inc
    Salut , legat de PSP.
    Am un PSP Slim , si azi jucand un joc , am observat ca exista un punct dubios fix in centrul ecranului.Murdarie nu este , deoarece am dat cu carpa si este tot acolo.Este prezent si cand PSP-ul este stins.Aveti idee ce este?Cumva pixel mort?Cum se remedieaza?

LE : am pus niste imagini pe PSP , de culori : negru , rosu , verde , alb si albastru , le-am vizualizat pe toate , iar pe cea neagra nu se mai vede punctul.Deci "obiectul dubios" este de culoare neagra...
    Banii nu aduc fericirea dar o intretin..

MODEZ PS3 IN BUCURESTI

13. Back To Top | #53
    /DRIVE R@Z0R's Avatar
    fir de praf 100 % stai chill
    This kid also enjoys vitamin H .

14. Back To Top | #54
    Salut,am facut rost de un PSP versiunea 3.71 , cum pot sa il modez ? Cei care se pricep ii rog sa ma ajute pe PM .
    Pot sa rulez emulatoare pe el asa nemodat ?

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by flowrent View Post
    Salut,am facut rost de un PSP versiunea 3.71 , cum pot sa il modez ? Cei care se pricep ii rog sa ma ajute pe PM .
    Pot sa rulez emulatoare pe el asa nemodat ?
    mai cauta threaduri ca sunt multi care modeaza...unii chiar si gratis !

nu

Pe PM - raspund in max 12 ore

( /\ O X [] ) Playstation 2 phat + softmod + 2 joy + 1 card = Crew Entertaiment System

Fighting the war against stupidity since 1991!

16. Back To Top | #56
    Pentru un display zgariat exista vreun remediu ..sau trebuie schimbata carcasa de tot ? Apropo , se gasesc carcase ..eventual numai partea din fatza .. ?

17. Back To Top | #57
    Registered User bitza2005's Avatar
    se gasesc si fete cu tot doar,pe la 30-40 ron sau 60-70 dalea originale,iar pt zgarieturi exista o solutie germana ,cauta pe okazii ca are cineva care are si folii de protectii pt psp,mi-am luat eu.bafta!
    play more

18. Back To Top | #58
    Banned mRzv's Avatar
    Imi poate recomanda cineva un emulator de Neo Geo pentru PSP Phat?
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Sorry pentru double post(edit won't work)...am gasit mvspsp, dar nu reusesc sa-l instalez.
    Cine ma poate ajuta PM pls.
    Last edited by mRzv; 21-03-2008 at 00:40. Reason: Automerged Doublepost

19. Back To Top | #59
    Registered User
    aveti vreo idee de unde se pot comanda carcase originale psp ? de ex am piano black si vreau white dar nu vreau sa iau vreo petarda de carcasa

20. Back To Top | #60
    Unde gasesc trailere pentru PSP de o calitate buna ? Am gasit cate ceva..sunt codate mp4 dar calitatea lasa de dorit fata de ..sa zicem sample-ul Spiderman de pe discul demo UMD . Care este cel mai bun codec si cel mai bun convertor pentru PSP ?

1.  
Page 3 of 24 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks