Thread Introduction
▪ Link-uri utile pentru PSP: Ultimate PSP Guide | PSP Homebrew | PSP Vault | PSP Updates | PSP Crazy | PSP Revolution | PSP Hacks.
▪ Pentru a nu primi warn/ban pentru intrebari la care exista deja raspuns, verificati aici intai.
▪ Pentru a nu exista problema cu "cenzura":
- Discuţiile generale despre homebrew, emulatoare, modchip-uri si linkuri catre paginile acestora sunt permise.
- Discuţiile despre iso-uri sau rularea lor nu sunt permise (includem aici şi backup-urile făcute după "UMD-uri originale").

▪ Arhivă: Clubul PSP v1.0
Page 6 of 24 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 471

Thread: Clubul PSP v2.0

1. Back To Top | #101
    Registered User verarex's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    ciudat, eu am se w810 si schimbam cardurile de pe tel pe psp fara probleme si format..
    Eu am K750i si pot schimba cardurile intre ele fara nici o problema. Pe cardul din telefon am stocate filme si jocuri pentru PSP. Trebuie sa faci "manual" pe cardul din telefon (fara a sterge folderele pentru acesta) folderele pentru PSP (VIDEO, ISO, GAME, etc.) in aceasi structura ca si pe un card formatat in PSP. PSP-ul "citeste", fara nici o modificare a structurii cardului din telefon, pozele.

2. Back To Top | #102
    Nick anterior: C0rbul Sir Dinu's Avatar
    Salut. Vreau sa fac o retea wireless, intre PSP si PC pentru internet. Am nevoie de putin ajutor in a alege acel adaptor wi-fi pe usb. Atasez cateva linkuri, si v-as fi recunoscator pentru o parere.
    Link 1
    Link 2
    Link 3
    Link 4
    Link 5

Raidmax Smilodon, Thermaltake 550W, MSI K9A2 Platinum V2, Phenom 9600, Asus Arctic Square EVO, HIS HD4870, 4 GB DDR2@800 Corsair XMS2, WD740GD, WD 6400AAKS, WD 3200AAJS, Hanns.G LCD 22 Wide, Panasonic Home Theatre 380W, Saitek Eclipse2, A4Tech X7 XL-750BF''

PS2 Slim 2008 Edition, Singstar, EyeToy, Sony LCD 82 cm

PSP Slim&Lite Black Piano 5.50 GEN-D3, Sony 4GB Magic Gate, GPS

XBOX360 Pro 60 GB + Wireless Guitar

3. Back To Top | #103
    Pentru a te conecta cu PSP-ul la intenet de acasa, ai urmatoarele 2 variante:

1. Cea mai simpla solutie este sa-ti cumperi un ROUTER Wireless sau un Access Point, pentru ca asta este singurul mod in care PSP-ul va detecta fara nici un alt artificiu o retea. Am incercat sa ma conectez cu placa de retea de pe laptop si nu a mers nicidecum. PSP-ul NU SE POATE CONECTA DE PE UN USB Stick decat...

2. USB Wireless + IR Shell + CFW 3.60 (or lower) + PSP Fat . Modul in care se face conectarea gasesti chiar in help-ul IR-Shell-ului.Oricare din cele postate e bun. Recomand Dlink totusi...

Bafta!
    Last edited by ionesculxndr; 27-03-2008 at 14:51.

4. Back To Top | #104
    @ionesculxndr: recomanda-mi un AP, si da-mi si un link te rog.

Raidmax Smilodon, Thermaltake 550W, MSI K9A2 Platinum V2, Phenom 9600, Asus Arctic Square EVO, HIS HD4870, 4 GB DDR2@800 Corsair XMS2, WD740GD, WD 6400AAKS, WD 3200AAJS, Hanns.G LCD 22 Wide, Panasonic Home Theatre 380W, Saitek Eclipse2, A4Tech X7 XL-750BF''

5. Back To Top | #105
    Quote Originally Posted by C0rbul View Post
    @ionesculxndr: recomanda-mi un AP, si da-mi si un link te rog.
    Ia si tu cel mai ieftin router dlink si ai rezolvat problema. Si cum tot vad ca-ti place intend, uite aici http://www.intend.ro/index.php?main_...70547890c05d23

6. Back To Top | #106
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ia si tu cel mai ieftin router dlink si ai rezolvat problema. Si cum tot vad ca-ti place intend, uite aici http://www.intend.ro/index.php?main_...70547890c05d23
    Mersi de sugestie monky, urmatoare intrebare tot din domeniul asta : Mai am nevoie de un nou IP daca iau acel rooter DLink ? Nu de altceva dar deja 3 ip-uri am aici

7. Back To Top | #107
    Routerul (nu "rooterul") pt. ca routeaza ("route"=cale) este un dispozitiv de nivel 3 OSI, adica lucreaza la nivel de IP-logic. Routerele comerciale, printre care si cel mentionat mai sus de monky au integrat si un Switch cu 4 porturi pentru a elimina coliziunile de nivel 2 OSI (adrese MAC-fizic).

Asta asa ca sa fii curios un pic sa te documentezi. Rolul unui router este cel de a redirectiona pachetele intre reteaua locala, din spatele switch-ului catre internetul extern.O interfata ii este asociata un IP public extern, iar calculatoarelor conectate la switch-ul routerelor li se aloca de obicei IP-uri private. Din exterior toate calculatoarele din reteaua locala "par" sa aiba acelasi IP extern. Este de datoria routerelor sa faca gestiunea pachetelor de date.

Acum raspunsul la intrebare: nu, nu trebuie sa-ti mai cumperi niciun IP nou. Citeste un pic si poate ai sa te lamuresti. D-Linkul este foarte bun, am unul acasa instalat si merge brici. Poate doar sa-l gasesti la un pret mai bun, in jurul a 150Lei.

8. Back To Top | #108
    Multumiri de asistenta, saptamana ce vine iau un router.

9. Back To Top | #109
    Engineering, reporting for duty aurasdoom's Avatar
    Quote Originally Posted by ionesculxndr View Post
    Routerul (nu "rooterul") pt. ca routeaza ("route"=cale) este un dispozitiv de nivel 3 OSI, adica lucreaza la nivel de IP-logic. Routerele comerciale, printre care si cel mentionat mai sus de monky au integrat si un Switch cu 4 porturi pentru a elimina coliziunile de nivel 2 OSI (adrese MAC-fizic).

Asta asa ca sa fii curios un pic sa te documentezi. Rolul unui router este cel de a redirectiona pachetele intre reteaua locala, din spatele switch-ului catre internetul extern.O interfata ii este asociata un IP public extern, iar calculatoarelor conectate la switch-ul routerelor li se aloca de obicei IP-uri private. Din exterior toate calculatoarele din reteaua locala "par" sa aiba acelasi IP extern. Este de datoria routerelor sa faca gestiunea pachetelor de date.

Lol, parca ai citat din cursul meu de retele de calculatoare de acu 2 saptamani )
    codetaku

10. Back To Top | #110
    Addict .inc
    Quote Originally Posted by aurasdoom View Post
    Lol, parca ai citat din cursul meu de retele de calculatoare de acu 2 saptamani )
    oricum , este o definitie foarte interesanta si foarte complexa

PS : la multi ani aurasdoom!
    Banii nu aduc fericirea dar o intretin..

MODEZ PS3 IN BUCURESTI

11. Back To Top | #111
    Am comandat routerul asta

12. Back To Top | #112
    Care este cel mai bun program pentru rularea filmelor avi si mpeg ? Am FW 3.80 M33 ..

13. Back To Top | #113
    Registered User dark_one's Avatar
    flowrent

- foloseste si tu functia SEARCH vei gasi raspunsuri mai mult decat detaliate, s-a mai discutat problema de nenumarate ori.

de exemplu aici:

http://forum.computergames.ro/123-pl...-psp-slim.html
    http://forum.computergames.ro/123-pl...espre-psp.html
    http://forum.computergames.ro/123-pl...sp-v1-0-a.html (<- foloseste cuvinte cheie "avi mpeg psp" pe acest thread)
    Alienware M17 R4 7820HK + 32 GB DDR 4 @ 3000 MHz + 1 TB Nvme Plextor M8Pe + 512 GB Samsung 850 Pro + GTX 1080

14. Back To Top | #114
    dupa o pauza de 9 luni m-am gandit sa-mi reachizitionez un PSP... am spus sa merg pe varianta slim ca este mai nou...
    as avea o intrebare pentru posesori...
    Problema mea este ca mi se pare prea subtire si cu spatele prea lucios, imi este foarte greu sa actionez butoanele L/R la jocurile care cer apasarea lor cursiva (ex. Naruto), voi cum procedati, sau ce grip folosit... poate nu-l tin eu bine in mana :-??
    Angajez clovn, rog seriozitate!

15. Back To Top | #115
    Am luat router-ul, l-am configurat, si merge brici netul si pe PSP Fat si pe Slim. Am instalat GO!Messenger si merge super. Acum caut sa iau un microfon de pe undeva sa vad si cum se aude cand sun.

16. Back To Top | #116
    Registered User phat_sua's Avatar
    back in the game psp slim silver 3.90-M33 + 4gb sandisk primul lucru care l-am pus a fost PSP Maps.. e bestiala aplicatia ..daca in viitor va merge cu receptorul GPS omg :X
    no sig

17. Back To Top | #117
    Registered User paulpc's Avatar
    Bine ai revenit phat_sua !
    acum ca a aparut GOW:COO si FF:CC o sa iti petreci si mai mult timp cu gamingul!

18. Back To Top | #118
    Registered User yamakasu's Avatar
    are ceva daca ma joc pe PSP in timp ce este alimentat de la incarcator?
    Aztec Jaguar

19. Back To Top | #119
    Registered User Chifteluta's Avatar
    Absolut nicio problema.

20. Back To Top | #120
    politically incorrect Dumah's Avatar
    Quote Originally Posted by yamakasu View Post
    are ceva daca ma joc pe PSP in timp ce este alimentat de la incarcator?
    Daca scoti bateria nu are nimic. Daca e conectat la incarcator cu bateria in el, iti uzeaza bateria aiurea.

1.  
Page 6 of 24 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks