Thread Introduction
▪ Link-uri utile pentru PSP: Ultimate PSP Guide | PSP Homebrew | PSP Vault | PSP Updates | PSP Crazy | PSP Revolution | PSP Hacks.

▪ Pentru a nu primi warn/ban pentru intrebari la care exista deja raspuns, verificati aici intai.

▪ Pentru a nu exista problema cu "cenzura":
- Discuţiile generale despre homebrew, emulatoare, modchip-uri si linkuri catre paginile acestora sunt permise.
- Discuţiile despre iso-uri sau rularea lor nu sunt permise (includem aici şi backup-urile făcute după "UMD-uri originale").
Page 1 of 70 12341151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1384

Thread: Pune o intrebare, primeste un raspuns

1. Back To Top | #1
    Registered User Chifteluta's Avatar

Question Pune o intrebare, primeste un raspuns

Vad ca au succes threadurile de genul asta deschise pe celelalte sectiuni, asa ca imi permit sa fac si pe aici unul.

Sa incep eu: am un PSP Slim. Pana acum un timp imi incarcam consola prin intermediul cablului USB. Cum conectam cablul, cum incepea incarcarea. De la un momentdat nu se mai incarca. Conectez cablul, NU INCEPE INCARCAREA. Ca sa inceapa activez USB CONNECTION, incarca pana imi intra consola in standby, dupa care nu mai incarca, ba din contra, imi suge bateria. Aveti idee ce-ar putea fi? Mentionez ca am USB CHARGE pe ON si din Settings si din meniul M.
    Last edited by Xander; 16-01-2011 at 13:28. Reason: Adaugare simbol pentru titlu.

2. Back To Top | #2
    sterge pini la usb,poate sa pus praf si nu mai face contactulasta ar fi cea mai mica problema si ar fi bine sa fie asta

3. Back To Top | #3
    Registered User nasshu's Avatar

problema psp

am tot facut upgradeuri de firmware.. si am obsevat ca jocurile se incarca din ce in ce mai greu , ca merg intrerupt .. ca si cum procesorul sau citirea pe card nu duc ptr a asigura o functionare buna si liniara.

acum e drept .. ptr inceput ma duce mintea intii catre cardul de memorie.. care nu e sony original , este un Lexar..

a mai patit cineva aceata problema ?

thx..
    Don't worry, i know what i'm doin'. Trust me !

4. Back To Top | #4
    Addict .inc
    Quote Originally Posted by nasshu View Post
    am tot facut upgradeuri de firmware.. si am obsevat ca jocurile se incarca din ce in ce mai greu , ca merg intrerupt .. ca si cum procesorul sau citirea pe card nu duc ptr a asigura o functionare buna si liniara.

acum e drept .. ptr inceput ma duce mintea intii catre cardul de memorie.. care nu e sony original , este un Lexar..

a mai patit cineva aceata problema ?

thx..
    Ti-am raspuns pe celalat topic.
    Banii nu aduc fericirea dar o intretin..

MODEZ PS3 IN BUCURESTI

5. Back To Top | #5
    地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    cardul nu are nici-o treaba. eu am lexar de 2 si 8 gb. totul merge impecabil. magicgate supported, etc.
    dau comenzi pt BUNDLE XBOX360 XBOX Slim 4GB/250GB+Kinect Bundle , XBOX Slim 4GB/250GB, KINECT - ask pt pret

6. Back To Top | #6
    Registered User Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by raduku4all View Post
    sterge pini la usb,poate sa pus praf si nu mai face contactul
    Am sters si pinii, ba mai mult, am pus si un alt cablu, unul de la aparatul Foto. Tot asa face . Problema este ca intra pe Auto sleep, se inchide singur in timpul pe care l-am setat, si nu mai incarca, cu toate ca in manual spune:
    The Auto Sleep feature may not work during the following operations:
    When connected using the AC adaptor
    While playing a game
    During video playback
    During music playback
    While playing a slideshow
    When a PSP-2000 series system is used and USB charging is set
    While listening to Internet radio

Asa ca ii dezactivez Auto Sleep si merge. Intr-adevar, nu e o problema mare, dar e ciudat de ce face asa. Inainte nu facea si nu i-am facut nimic.

7. Back To Top | #7
    joaca-te prin recovery menu, dezactiveaza usb charge si activeaza din nou. asa am patit si eu.. dar este inutila incarcarea prin USB, pentru ca sta de 2 ori mai mult decat incarcarea la priza.. si cablul de incarcare la priza este mai mare decat orice cablu usb.. daca vrei sa te joci in timp ce se incarca..

8. Back To Top | #8
    Quote Originally Posted by cristi_mic View Post
    Ti-am raspuns pe celalat topic.
    thx..

dar nu stiu cum sa ajung la acel vhs menu..

acum firmware am 4.01 m33-02

9. Back To Top | #9
    Registered User zanga's Avatar
    Apesi Select.
    PSP 3.40-> 1.50-> 3.52M33-4-> 3.71M33-4->5.00M33-> 5.50GEN D3

Mini Tutoriale

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by zanga View Post
    Apesi Select.
    thx

11. Back To Top | #11
    salut!am si eu cateva intrebari!maine imi cumpar un psp (sunt incepator ,nu prea stiu nimic)
    -atunci cand il voi cumpara pot sa ma joc numai dupa umd-uri?
    -stick-ul inclus de 32 de mb cu ce m-ajuta?
    -pot sa-l ma connectez la internet prin wi-fi?
    -pot pune mp3-uri prin cablu usb pe el?

12. Back To Top | #12
    Registered User zanga's Avatar
    1. cauta pe google detalii despre modarea PSP-ului
    2. pentru salvarile jocurilor/poze/filme/muzica
    3. da
    4. da
    PSP 3.40-> 1.50-> 3.52M33-4-> 3.71M33-4->5.00M33-> 5.50GEN D3

Mini Tutoriale

13. Back To Top | #13
    care ma ajuta cu setarile pt vsh?am umblat pe acolo si a inceput sa se miste greu de ot...am mai umblat si sia revenit, dar nu sa mai inchis, a trebuit sa scot bateria! in fine, apoi sia revenit...totusi daca vrea careva sa ma ajute e ok

14. Back To Top | #14
    am gasit card pentru psp de un 1gb sony,cu holograma,la 19 lei,credeti ca este original?ca sunt in dubiu si nu stiu de care sa-mi iau!

15. Back To Top | #15
    Registered User paulpc's Avatar
    Pune-l in PSP, du-te pe Photo si apasa triunghi,dai Information si vezi ce zice la MagicGate.Daca scrie supported atunci e original.

16. Back To Top | #16
    am cumparat azi un psp dar inca nu mi-am luat card ,maine imi iau.vreau sa stiu daca se poate face save in memoria lui la un joc pentru ca vreau sa-l inchid dar pierd tot progresul pe care l-am facut in joc(crisis core)!aaa si ce memorie interna are psp !

17. Back To Top | #17
    Registered User
    nu are memorie interna, il poti opri, doar ridici putin de buton in sus si intra in stand-by. Pur si simplu ridici doar putin de buton cand te joci si intra in stand-by, dupa aia cand il deschizi revine unde era.

18. Back To Top | #18
    Registered User MaZzaXx's Avatar
    Salut,
    De curand am intrat si eu in Clubul PSP cu un nou PSP Slim.
    Am luat Killzone:Liberation si vreau sa va intreb ce trebuie sa fac sa joc online?
    Am cont de PSN de la PS3, am facut si cont pe site-ul Killzone si toate alea, cand intru in joc si dau sa bag user/parola imi zice invalid!
    Am mai citit pe unele site-uri ca trebuie sa-ti faci cont pe www.yourgamingname.com, dar problema e ca nu stiu de unde sa fac rost de network code, nu e nici pe consola, nici in carti, nici sub baterie, etc.
    De unde trebuie luat codul asta?
    Doar contul care il faci pe https://www.yourgamingname.com/ il vei folosi in jocurile online?
    La fel imi cere parca si la Ratchet&Clank: Size Matters!
    Voi ce a-ti facut sau cum va jucati online pe PSP?
    A.K.A. Mellandriel

19. Back To Top | #19
    Ma intersesa sa cumpar un acumulator(am psp slim) si intrebarea mea este -merita sa iau unul de 2400Mh no name, sau mai bine iau unul de 1200Mh Sony?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Pune o intrebare, primeste un raspuns-3_6_v_2400_mah_replacement_battery_pack_for_psp2000.jpg  

20. Back To Top | #20
    Addict .inc
    Quote Originally Posted by Die Krupps View Post
    Ma intersesa sa cumpar un acumulator(am psp slim) si intrebarea mea este -merita sa iau unul de 2400Mh no name, sau mai bine iau unul de 1200Mh Sony?
    Din cate observ eu (si tu) acest acumulator este "facut pe vapor" (contrafacut) si nu este bine sa bagam asa ceva in PSP.Asta iti zic si eu , asta iti zice si Sony in Safetly Guide.
    Cel mai bine cumperi unul Sony original.
    Banii nu aduc fericirea dar o intretin..

MODEZ PS3 IN BUCURESTI

1.  
Page 1 of 70 12341151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks