Thread Introduction
▪ Link-uri utile pentru PSP: Ultimate PSP Guide | PSP Homebrew | PSP Vault | PSP Updates | PSP Crazy | PSP Revolution | PSP Hacks.

▪ Pentru a nu primi warn/ban pentru intrebari la care exista deja raspuns, verificati aici intai.

▪ Pentru a nu exista problema cu "cenzura":
- Discuţiile generale despre homebrew, emulatoare, modchip-uri si linkuri catre paginile acestora sunt permise.
- Discuţiile despre iso-uri sau rularea lor nu sunt permise (includem aici şi backup-urile făcute după "UMD-uri originale").
Page 2 of 70 FirstFirst 123451252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1384

Thread: Pune o intrebare, primeste un raspuns

1. Back To Top | #21
    Junior Moderator N0NAME's Avatar
    Are cineva PSP-ul cu GPS si il folosesti in Bucuresti? Cum e, se merita sau nu? Ma bate gandul sa-mi iau si eu unul cu GPS si d-asta intreb.

2. Back To Top | #22
    Registered User bitza2005's Avatar
    Salut,eu am GPS la PSP si nu-l folosesc ,chair daca am o harta facuta pentru Romania.A aparut Go!Explore,un program cu harti GPS 3D care include mai toata Europa,mai putin Europa de Est (vreo 4-5 tari printre care si Romania).Gasesti GPS pt PSP la MG la Unirea la 170 parca,daca esti interesat.Cica in curand va iesii o harta cu toata Europa,dar nu se stie cand.Bafta!
    play more

3. Back To Top | #23
    intreb si eu: tot timpul cand incerc sa folosesc un video converter dedicat pentru PSP imi arata urmatoarea eroare (attasament). poa sa fie el si video 9,pspvc,psp video converter si pur si simplu nu vrea ce pot face ? m-am saturat sa stau sa caut ceva pentru convertit filme ....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Pune o intrebare, primeste un raspuns-eroare-psp-video.c.jpg  
    This kid also enjoys vitamin H .

4. Back To Top | #24

Angry Ajutor

Va rog ajutati-ma cu un raspuns: nu stiu ce am facut dar cand ma conectez cu PSP-ul la PC cu cablul USB nu mai vad memory card-ul. Imi apar doar 3 foldere: "dic", "font" si "vsh". Memory cardul functioneaza insa foarte bine in PSP. Ce pot face sa vad din nou memory card-ul pe PC. Multumesc anticipat.

5. Back To Top | #25
    Registered User paulpc's Avatar
    Formateaza-l in PSP.

6. Back To Top | #26
    Quote Originally Posted by paulpc View Post
    Formateaza-l in PSP.
    Esti sigur ca asta e problema? Daca pun acelasi memory card-ul in alt PSP, PC-ul vede atat memory card-ul cat si tot continutul lui. Trebuie sa fie ceva legat de setarile PSP-ului, nu de continutul memory card-ului.

7. Back To Top | #27
    Addict .inc
    @taca2206: NU!NU!NU!Nu formatezi nimic!!!
    dic , font si vsh sunt folderele apartinand Flash0-ului.
    Flash0 reprezinta NAND-ul PSP-ului , daca se umbla in el faci un brick instant.

Ca sa iti rezolvi problema trebuie sa intri in VSH Menu si sa setezi USB-ul pe Memory Stick.
    Banii nu aduc fericirea dar o intretin..

MODEZ PS3 IN BUCURESTI

8. Back To Top | #28

Wink

Quote Originally Posted by cristi_mic View Post

Ca sa iti rezolvi problema trebuie sa intri in VSH Menu si sa setezi USB-ul pe Memory Stick.
    @ cristi_mic: esti super! MULTUMESC MULT !!!!!! Am rezolvat problema si vad memory stick-ul. :-))

9. Back To Top | #29
    Quote Originally Posted by cristi_mic View Post

Daca dadea format din PSP (cum am zis eu) nu se stergea flash0.

10. Back To Top | #30
    Registered User consol3's Avatar
    Asta asa e!Se poate in ambele moduri.

11. Back To Top | #31
    sal am si eu o intrebare : ce cablu de date trebuie sa folosesc pentru ca sa bag jocuri pe card ??

12. Back To Top | #32
    cablu normal usb! intr-o parte usb normal, intr-o parte mini usb! de obicei la camerele foto au asa ceva in pachet inclus! daca se potriveste la mufa inseamna ca e bun!nu trebe nu stiu ce cablu special! da parca nu erau permise intrebari despre piraterie...mai bine spuneai ca vrei sa tragi mp3-uri)

13. Back To Top | #33
    ee mam grabit si eu am vrut sa spun "homebrew-uri" din PC pentru ca mi se pare super misto sa am GPS pe PSP

14. Back To Top | #34

dilema

am si eu o intrebare: vreau sa imi iau si eu psp, si tot vad ca exista phat si slim...care e diferenta dintre ele???
    acesta de car e: http://www.emag.ro/console_hardware/...SP-2004-FF-VII

ms frumos

15. Back To Top | #35
    地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    nou in magazin numai slim vei gasi.

diferente ar fi:
    phat: memorie 32mb RAM
    slim: 64mb RAM

phat: port IR
    slim: N/A

slim: skype
    phat: N/A
    (sper ca nu gresesc dar eu pe phat nu am asa ceva :P )

slim: UMD cache (permite loading fast)

slim: AV out

slim: incarcare prin USB
    phat: se poate face dar cu cablu 2 in 1

greutatea
    -slim mai usor
    -phat putin mai greu dar avantaj cele 2 proeminente de pe spate care permit tinerea consolei cu usurinta

homebrew
    slim- din ce stiu nu suporta kernel 1.50
    phat - functioneaza fara probleme

daca am scapat ceva nu ma injurati :P

sper sa iti fie de ajutor

cheers
    dau comenzi pt BUNDLE XBOX360 XBOX Slim 4GB/250GB+Kinect Bundle , XBOX Slim 4GB/250GB, KINECT - ask pt pret

16. Back To Top | #36
    ala de care intrebi tu, scrie si pe el, e slim. Diferente de performanta intre ele chiar nu sunt, desi unii cu slim-uri vor sari de fund in sus si vor zice k sunt. Chiar nici o diferenta, nu merge unul mai repede k altul, singura diferenta este ca cel slim are si iesire pt conectare pe TV (chiar ai vrea asta de la ceva care se vrea ultra portabil?) Oricum o s vrei presupun jocuri "gratis", deci o sa il modezi (crack specific) si acolo o sa conteze cel mai mult, cine il modeaza si cat de bine. Acum depinde ce vrei tu sa iti iei si pt ce. Gandeste in felul urmator, cel slim, fiind slim logic are bateria mai mica, deci clar tine mai putin, cel phat are lateralele mai groase ceea ce face sa aiba un grip mult mai bun. In rest nimic diferit. Personal, daca tot vrei sa il iei, ia-ti varianta cu God of War, nu prostia aia de Final Fanasy (chinezarie curata).

17. Back To Top | #37
    salut..am si eu o intrebare..daca iau un psp din state, in format NTSC, o sa am probleme cu el la noi? nu o sa pot sa joc decat jocuri pe ntsc, sau filmele cum o sa functioneze..oricum daca il iau as vrea sa il "sparg"..10x

18. Back To Top | #38
    Jocurile de PSP nu au restrictii pe zone deci o sa mearga orice joc.

19. Back To Top | #39
    da incarcator pt 220 gasesc? ca sigur o sa vina cu incarcator de state de 110..10x

20. Back To Top | #40
    Merge si la noi numai ca capatul e diferit, o sa iti trebuiasca un adaptor. Ei au doua bari plate, pe cand la noi sunt doua bari circulare.

Fara discutii care incalca regulamentul, te rog, ti-am editat postul.

1.  
Page 2 of 70 FirstFirst 123451252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks