Thread Introduction
▪ Link-uri utile pentru PSP: Ultimate PSP Guide | PSP Homebrew | PSP Vault | PSP Updates | PSP Crazy | PSP Revolution | PSP Hacks.

▪ Pentru a nu primi warn/ban pentru intrebari la care exista deja raspuns, verificati aici intai.

▪ Pentru a nu exista problema cu "cenzura":
- Discuţiile generale despre homebrew, emulatoare, modchip-uri si linkuri catre paginile acestora sunt permise.
- Discuţiile despre iso-uri sau rularea lor nu sunt permise (includem aici şi backup-urile făcute după "UMD-uri originale").
Page 5 of 70 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1384

Thread: Pune o intrebare, primeste un raspuns

1. Back To Top | #81
    tocmai mi-am luat un psp2 si as avea o intrebare.. dak nul modez cum pot sa pun muzica.. sau filme pe el.. pls repply quick :| ... am card sony 4 G dar nu am card reader potrivit pt el... cu usb nu pot cumva? am nevoie de un program sau ce? ma poate ajuta careva plss

2. Back To Top | #82
    Registered User bitza2005's Avatar
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Oare apare PSP 3000 in noiembrie pe la noi ?
    eu stiam ca se lanseaza pe 10 ovtombrie,acum iti dai seama ca o sa apara mult mai repede decat noiembrie,cum spui tu.

Quote Originally Posted by firmwire View Post
    tocmai mi-am luat un psp2 si as avea o intrebare.. dak nul modez cum pot sa pun muzica.. sau filme pe el.. pls repply quick :| ... am card sony 4 G dar nu am card reader potrivit pt el... cu usb nu pot cumva? am nevoie de un program sau ce? ma poate ajuta careva plss
    cred ca te referi la psp slim &lite,ca nu exista psp2.Daca da te duci la settings -->system settongs -->Format memory stick,si-l formatezi.Apoi ,faci rost de un cablu mini-usb,il conectezi la psp si la calculator,te duci din psp la settings-->usb conection,apesi X,o sa detecteze calculatorul psp-ul,isi face setarile,apoi o sati apara in my computer cardul psp-ului.in muzica pui muzica,il video pui filmele in format mp4.citeste manualul pentru mai multe nelamuriri.
    play more

3. Back To Top | #83

psp si ps3

stie cumva cineva daca pot conecta psp la ps3 si sa ma joc gta4 de pe psp prin remote control

4. Back To Top | #84
    Quote Originally Posted by teodor199115 View Post
    stie cumva cineva daca pot conecta psp la ps3 si sa ma joc gta4 de pe psp prin remote control

Nu poti sa joci GT4 de pe PSP,pentru ca nu exista GT4 pe PSP.remote contol il faci de pe PS3 si PSP de la Settings.
    play more

5. Back To Top | #85
    Salut.
    De curand mi-am cumparat un PSP Slim. L-am conectat la Pc cu un cablu Belkin miniUSB iar cand windosul l-a detectat gaseste decat un folder, PSP. Am creat un folder nou unde am pus muzica si nimic. PSP nu citeste aceste file-uri. Tin sa mentionez ca sunt rookie. Am inteles ca ar trebui sa-mi apara pe card niste foldere? Theme etc...

Daca m-ati ajuta v-as fi recunoscator.
    Bafta.

6. Back To Top | #86
    Registered User paulpc's Avatar
    Formateaza cardul din PSP. Settings-System Settings-Format Memory Stick.

7. Back To Top | #87
    Registered User diak's Avatar
    salutare.
    cat de mare e diferenta intre un card sony fals si unul original? banuiesc ca e vorba de viteza si durata de viata. diferenta de bani e foarte mare (1 mil juma).

8. Back To Top | #88
    Registered User microscope's Avatar

very [email protected]

salutare baieti..acu stiu ca poate ma injurati dar sunt la munca..acasa mi-am batut provideru de net soo am net doar aici si prea putin timp sa caut in threaduri..mii de scuze din nou,...
    problema mea este urmatoarea :
    --am vazut un psp si vreau si eu unu... am vrut pachetul cu gps dar nu l-am mai gasit in magazine NU O SA IL CUMPAR DE LA "BAIETI"..o placere meschina de a mea sa rup EUU!! ambalajul , insa dupa ce m-am mai documentat ..tot mai multe intrebari am :
    1: o sa fie el din magazin da' bani de jocuri nu mai dau so phat sau slim care merita la faza asta
    2: diferenta la vizionat filme si ascultat muzica exista?
    3: sunt jocuri care merg pe slim si nu merg pe phat
    4: care e mai susceptibil la "brickuit" - cred ca asta e termenul de specialitate..
    5: tot nu am inteles faza cu cardul si umdul...care se foloseste la ce...
    6: bebelusl asta nou 3000-ul pana nu pune cineva mana pe el nu se stie daca e "convertibil"
    7: pana la urma updateurile la ce folos? sunt jocuri care cer alta versiune sau doar contributii de skinuri

atat pentru acum

Ajutati-ma sa ma hotarasc si eu care bebelus iau ca altfel raman doar cu jocurile din ngage-ul meu classic
    [url]http://www.p4c.philips.com/files/1/107t56_98/107t56_98_dfu_aen.pdf[url]

http://www.made-in-china.com/showroo...L50QT-40-.html

9. Back To Top | #89
    Registered User
    Salut oameni
    Tocmai am intrat si eu in lumea celor care poseda PSP si incercand sa ma documentez despre ce poate face...am dat de voi
    Am cumparat din state un entertainment pack limited edition care are versiunea de soft 3.95
    Tot cautand pe net informatii despre PSP am gasit versiuni mai noi de soft cum ar fi 4.00 ; 4.05 si chiar versiunea 5.00 (cica au lansat-o pe 15 oct).
    Acum as dori sa intreb cunoscatorii care este cea mai optima versiune de soft pt ca ma gandesc ca ultima nu e neaparat si cea mai buna.
    Mersi

10. Back To Top | #90
    Din cate stiu eu ( se poate sa nu stiu exact, nu am mai jucat de mult pe PSP ) versiunea 4.05 este cea pe care merg majoritatea jocurilor fara probleme in timpul acestora. Binenteles ca si in versiunea mai veche iti vor merge, dar nu toate, pentru ca jocurile mai noi au alte cerinte.
    Cars for sale

Cu Banik Ostrava inainte spre Gambrinus Liga.

11. Back To Top | #91
    Registered User
    @microscope
    2.cred ca se vede mai bine un pic pe slim decat pe phat(cred)...muzica nu cred ca o sa asculti prea mult pentru ca se aude foarte foarte incet
    3.NU
    4.daca nu te pricepi poti sa brickuiesti si mama psp-ului )...nu prea inteleg rostul intrebarii
    5.pe card iti pui filme si muzica. UMD sau universal media disk este un mic ,,cd'' ca sa-i zic asa special facut pentru psp pe care se afla de obicei jocuri sau filme.Daca o sa cumperi un joc original sau un film o sa vezi ca este pe un umd.
    6.asa s-a zis si despre slim...parerea mea e ca o sa fie ,,numai bun de modat'' la cateva saptamani dupa lansare
    7.updaturile sunt doar de soft...nu cred ca ele influenteaza prea tare jocul.

Sper ca ti-am fost de ajutor !
    Last edited by paulpc; 17-10-2008 at 15:03.

12. Back To Top | #92
    Addict .inc
    @microscope:
    2.PSP-ul ruleaza muzica (mp3) si filme (mp4).
    3.Nu.Din moment ce ambele variante au posibilitatea de update nu exista incompatibilitate in privinta jocurilor intre ele.
    4.Eu zic ca Fat-ul, dar daca stai sa te gandesti la fel de simplu se brick-uieste si Slim-ul.Daca lucrezi cu atentie, la modare sau alte vrajeli nu ai de ce sa-ti faci griji.
    5.Cardul se introduce in PSP si se "transforma" intr-un HDD pe care poti stoca ulterior muzica, filme, poze, chiar si jocuri/aplicatii homebrew (daca ai PSP-ul modat).UMD-ul tine locul de compact disc si este un "mini-cd" cu jocuri (jocurile de PSP ies doar pe UMD-uri sau mai nou descarcate dupa PS Store).
    7.Update-ul aduce implementari (nu neaparat vizuale).Pe scurt un joc nou cere cel mai recent update.

Ai grija ce cumperi

@JAHmakia: Oficial toate sunt bune, deoarece toate sunt stabile (de, facute de Sony).Cu toate astea recomand 4.01.
    Custom recomand 4.01M33-2 (cel mai stabil dupa parerea mea, si in acelasi timp si nou).

@neddorsey: Nu totul este adevarat din ce ai scris mai sus.
    Si se scrie Fat nu "phat". :P
    Last edited by paulpc; 17-10-2008 at 15:03.
    Banii nu aduc fericirea dar o intretin..

MODEZ PS3 IN BUCURESTI

13. Back To Top | #93
    @microscope:Ce a uitat cristi_mic sa scupa este ca pe UMD se gasesc atat jocuri cat si filme.
    play more

14. Back To Top | #94
    Registered User
    @cristi-mic....sau mai bine zis maestre :|....zi-mi si mie ce am gresit din ce am scris mai sus
    @bitza2005 daca citeai mai bine ce am scris mai sus ai fi vazut ca am pomenit si de faptul ca pe umd se afala si filme ,,5.pe card iti pui filme si muzica.UMD sau universal media disk este un mic ,,cd'' ca sa-i zic asa special facut pentru psp pe care se afla de obicei jocuri sau FILME.Daca o sa cumperi un joc original sau un FILM o sa vezi ca este pe un umd."

astept raspuns cristi-mic
    Last edited by paulpc; 17-10-2008 at 15:05.

15. Back To Top | #95
    Registered User paulpc's Avatar
    Va rog cititi Computer Games Forum - Announcements in Forum : Console si sa aveti discutiile in conformitate cu el.

16. Back To Top | #96

Nelamurire - un mic ajutor nu ar strica

Asadar,scuzatima daca exista o intrebare asemanatoare,dar nu am timp sa caut prin forum deoarece am o problema urgenta si am nevoie de indrumari.
    De mult timp vreau sa im cumpar psp si acuma a aparut noul model.
    Exista un pachet limitat cu stick de 4gb,si in romania inca nu e de gasit nici core pack.(in magazine)
    Si am tendinta sa comand prin internet din japonia,si as vrea sa stiu care ar fi taxele pentru vama si curier.As depune comanda la acest "value Pack" la Play-Asia.com
    Astept raspunsuri pentru situatii asemanatoare,celor care au primit din alta tara consola lor.sau pur si simplu daca stiu vreo informatie despre taxe,si curier.

17. Back To Top | #97

scuzele de rigoare

imi cer scuze paulpc ...am incercat sa fiu cat mai "codat" in limbaj si nu am vrut sa instig la incalcarea regulilor . am inteles in mare c.um sta treaba cu diferenta intre slim si phat.. desi din cate am mai citit in privinta psp-ului 3000 de cate ori aud de reducerea consumului la "alte" componente pt prelungirea timpului de joc ..in cazul de fata pt cateva led-uri in plus la display ....simt c.um se ridica parul de la ceafa si cat priveste contrastul ..oare conteaza atat de mult ...pozele de prin review-uri par putin....trase de par

18. Back To Top | #98
    Addict .inc
    @neddorsey: Nu ma consider maestu, sunt un om egal cu tine, deci nu este nevoie sa imi spui asa.Sa iti fac pe plac.
    Citez din raspunsul tau si dau explicatia mea:
    2.cred ca se vede mai bine un pic pe slim decat pe phat - nu se scrie phat, se scrie Fat.
    7.updaturile sunt doar de soft...nu cred ca ele influenteaza prea tare jocul. - total fals!Un joc nou va cere automat cel mai nou update - de exemplu nu poti juca NFS Pro Street pe 3.52, trebuie sa faci update, asta este rostul lui.

Dupa cum ai citit mai sus am zis o parte (nu toate).

Multumit?
    Banii nu aduc fericirea dar o intretin..

MODEZ PS3 IN BUCURESTI

19. Back To Top | #99
    Registered User
    scuze daca te-ai simtit cumva jignit dar nu stiu cu ce am gresit asa mult. Phat in loc de fat...mie mi se pare acelasi lucru. A doua chestie: eu n-am zis ca ar merge jocurile mai noi fara update pentru ca nu se poate...am zis doar ca nu cred ca ar influenta jocurile din punct de vedere grafic sau altcumva jocurile. Intelegi ce vreau sa zic?
    Bafta

20. Back To Top | #100
    acu nu va certati pt asa un nimic.. tre sa colaborati nu sa va muscati ... inca o chestie umd-ul este ca un dvd-rw sau nu merge scris pe el peste datele deja existente?? scz pt intrebari noobish dar nah ...

1.  
Page 5 of 70 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks