brat [PSP] Are cineva PSP go
Results 1 to 18 of 18

Thread: Are cineva PSP go

Registered User

Are cineva PSP go

Sal . are cineva PSP Go
    e mai bun de ct PSP 3000
    si care e pretzul

A ,
    are cineva de pe forum versiunea Gran Turismo Eboot.PBP nu ISO sau CSO
    sau macar Dynasty Warriors: Strikeforce for PSP EBOOT.PBP

Registered User all24's Avatar
    Daca ai psp 3000 atunci nu merita sa iei psp go. Nu iti recomand psp deloc. Am avut un psp 3k eu. In 2 luni m-am plictisit de el si l-am vandut. Ideea e ca nu sunt foarte multe jocuri pentru el si hardware-ul este destul de vechi:wireless B,procesor slab,difuzoare foarte slabe,umd-ul face galagie(mai putin in cazul psp go),nu are o tastatura,pana scrii o propozitie imbatranesti,rezolutie mica la ecran,doar 64mb ram cand deja exista telefoane cu 512mb ram,memorie interna extrem de mica etc. Mai bine astepti poate lanseaza sony o consola mai buna. Psp-ul este deja cu 5 ani in urma ).
    Posted via Mobile Device

CoolZone's Avatar
    Ce calitate audio are cand conectezi casti la el? E bun ca player audio/video?

Ca player video este foarte bun,se vad excelent filme pe el. Ca player audio nu este prea bun,sunet slab chiar si daca asculti la casti. Se aude prea incet. Nu cred ca merita sa dai ~700 ron pentru niste filme. Mai bine iti iei un mp4 bun sau mai pui un ban si iti iei netbook .

Registered User manabk's Avatar
    1) psp are ecranul mai mare decat majoritatea - daca nu toate telefoanele mobile
    2) la ce folosesc telefoanele alea cei 512 mb ram? psp e pt gaming si se descurca excelent
    3) psp are memorie interna pentru stocarea update`urilor si alte chestii legate de sistem (in afara de go, bineinteles)

Xbox360 Arcade +120 GB Games: BioShock, GoW, Top Spin 2, Stuntman Ignition, Naruto: Rise Of A Ninja, Assassin`s Creed, Mirror`s Edge, GTA IV, The Orange Box, GoW 2, Prince of Persia, TimeShift, Lost Planet, Burnout Paradise, Brütal Legend, Psychonauts, Battlefield Bad Company, Assassin's Creed 2, Metro 2033, FarCry 2, Battlefield Bad Company 2
    <<

PSP 2004 Piano Black 5.50 GEN-D3 4 GB

PS2 Slim Black + Swap Magic Coder 3.8

Pai cache la browser 2 mb ce naiba ). Suntem in secolul 21... Gaming dar mergea o rezolutie mai mare la ecran,un wireless G ca sa te poti juca in retea calumea,nu sa stai la 10m de acces point. Mergea si un procesor mai bun ca sa nu mai stai sa astepti 30 de secunde pana se incarca un joc/o salvare.

Registered User spidermihai's Avatar
    PSP=PLAYSTATION PORTABIL, P-O-R-T-A-B-I-L!!! Daca tu vrei ca o "cutiuta" ca PSP sa aiba 200 GB memorie,4 GB RAM si un procesor de 4.00 GHz inseamna ca tu esti nebun.Daca tot te crezi asa destept,FA TU UN PSP CARE SA AIBA TOATE ACESTE CHESTII!!!

Registered User t_george1991's Avatar
    Quote Originally Posted by all24 View Post
    Pai cache la browser 2 mb ce naiba ). Suntem in secolul 21... Gaming dar mergea o rezolutie mai mare la ecran,un wireless G ca sa te poti juca in retea calumea,nu sa stai la 10m de acces point. Mergea si un procesor mai bun ca sa nu mai stai sa astepti 30 de secunde pana se incarca un joc/o salvare.
    Nu inteleg ce te deranjeaza browserul cu 2 MB cache .... Adica, cine isi ia PSP doar pentru browser.... si wi-fi-ul este ca sa te joci cu un prieten care sa aproape de tine ... nu sa prinzi net gratis de la un mcDonald la 1 km departare.... Si procesorul mi se pare bun .... (mergea un quad core de 3 ghz... dar cred ca ar fi consumat bateria mai repede ).... Si astepti de obicei 30 sec cand esti pe UMD (totusi... este un mini cd-reader... nu cum ai tu la PC un DVD-RW... pe card se incarca mult mai repede ... am stat cel mult 15-20 sec la Prince of Persia: Rival Swords).... Si este PORTABIL... nu iti convine, ia-ti PS3.

Si grafica este destul de reusita ... Adica jocuri ca: FF7 - Crisis Core; God of War au grafica de PS2.

Daca tu gasesti atatea defecte la PSP, nici nu vreau sa ma gandesc la NDS

Sa revin la Topic... Eu unul as merge pe PSP 3000 sau chiar 2000 dar sa fie modat... Este super si PSP go, dar avand doar memorie interna nu poti juca de pe UMD-uri .... chiar este un dezavantaj... si inchipuiti-va ca are o securitate mult mai mare , deci nu o sa se poata moda usor, doar sa cumperi jocurile online .... Si nici nu prea sunt fan al slide-urilor... Asta este parerea mea... altii pot crede altfel.
    Noul meu username: TGeorgeMihai

Spidermihai,sincer mie mi se pare anormal ca gadget-urile din ziua de azi au memorie interna de 16/32 de gb(wtf?!) dar mergeau 100 mb memorie interna pentru salvarile jocurilor,cache la browser si cateva melodii,nu? Si daca vroiai sa pui mai multe fisiere iti cumparai card. Umd-urile sunt niste discuri chiar interesante si pot stoca destul de mult pentru dimensiunile lor dar e cam galagios umd reader-ul. In romania nu multi au console,majoritatea detin pc-uri asa ca nu am cu cine sa ma joc multiplayer la 2m distanta. De obicei ma conectam la router si ma jucam in retea dar era aiurea ca daca ma duceam in alta camera pierdeam semnalul. :| Mie mi se pare hardware vechi pentru ca aparate mult mai mici cum ar fi telefoanele au deja wireless G,procesoare de 600 mhz,128/256mb ram si o memorie interna cuprinsa intre 80mb si 32 gb. Spun doar ca se putea sa fie mai performant. Au schimbat ceva din 2005 pana acum? Au pus 64mb ram,l-au facut mai subtire,i-au micsorat durata bateriei si au renuntat la infrarosu. Mie imi suna mai mult a downgrade faza cu bateria,puteau sa puna si ei un bluetooth in loc de infrarosu...

Registered User t_george1991's Avatar
    Eu cred ca Sony POATE sa scoata ce spui tu .... dar ideea este sa se mentina astfel incat si jocurile de ultima generatie sa mearga si pe Phat 1000 (primul).... Cine stie ... pote PSP2 peste 2-4 ani
    Noul meu username: TGeorgeMihai

Registered User manabk's Avatar
    psp`ul e facut sa aiba o viata lunga, nu sa scoata psp 2/3/etc la fiecare 2-3 ani. repet, ce fac atat de minunat telefoanele alea cu 600 Mhz (in afara de iphone, pe care gaming`ul e dragut)? citesc un pdf, un .doc? mare chestie, si psp`u poate (homebrew ). salvarile se incarca mai repede, nu dureaza 30 de secunde. pe go se vor incarca mai repede jocurile, fiind pe card (ca sa nu vorbim de m33/gen ). go are bluetooth.

Xbox360 Arcade +120 GB Games: BioShock, GoW, Top Spin 2, Stuntman Ignition, Naruto: Rise Of A Ninja, Assassin`s Creed, Mirror`s Edge, GTA IV, The Orange Box, GoW 2, Prince of Persia, TimeShift, Lost Planet, Burnout Paradise, Brütal Legend, Psychonauts, Battlefield Bad Company, Assassin's Creed 2, Metro 2033, FarCry 2, Battlefield Bad Company 2
    <<

PSP 2004 Piano Black 5.50 GEN-D3 4 GB

PS2 Slim Black + Swap Magic Coder 3.8

Nu cred ca daca ar pune o memorie interna acolo ar consuma bateria mai repede sau daca ar pune mai mult ram. Psp go parca e nintendo ds la dimensiuni,eu nu as suporta sa tin piticania aia in mana,sa nu mai spun de ecranul ala de 3,8 inci...

Registered User

are cineva psp go?

all24:Asta au si vrut!!!Sa fie o piticanie pt ca psp 1000-2000-3000 erau prea mari pt buzunare.Bateria nu poti sa o scoti ceea ce ar insemna o viata a bateriei mai indelungata.Ceea ce priveste de ram si de restul nu au vrut sa-l faca mai puternic(ma refer la go)deoarece cei cu psp 1000-2000-3000 ar trebui sa-si ia go,adica ar trebui sa renunte la toate umd-urile lor si la cardul lo PRO DUO deoarece go are micro m2.Chestii bune la go:
    -mult mai mic si mai usor
    -bluetooth
    -16 gb in built memory
    Chestii rele la cel normal:
    -nare bluetooth
    -nare destula momorie.
    Chestii rele la go:
    -ecran prea mic
    -nu UMD-urilor
    -posibil greu de modat
    Chestii bune la cel normal
    -ecran 4.3 inci nu 3.8 ceea ce ma facut sa nu mai vreau sa-mi cumpar go
    -are si playstatiion store si Umd
    -poti foarte bine sa-ti cumperi un card de 16 gb

PSP go:250$
    psp 3000:199$(pachetele cu un joc)
    Eu raman pe psp 2000

Electronicele la care nu se poate scoate bateria sunt niste porcarii pentru ca daca ai probleme cu bateria trebuie sa mergi in service si sa dai sute de ron pe reparatie in loc sa iti cumperi de pe net o baterie cu 50 de ron si sa o montezi singur. Nici psp go nu cred ca poate fi tinut in buzunar la fel de usor ca un telefon+ ca nu iti incap 2 maini pe el ca la psp 1,2,3k. Mai bine il faceau mai performant si mai slim,eventual mai mareau cu 20% durata bateriei. Ar fi fost calumea sa aiba vibratii,in jocuri ar fi fost cel mai tare lucru .

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

Eu sincer prefer psp 2000 sau psp 3000.(am avut psp 3k timp de 6 luni)

Tatal tau Bimm3r's Avatar
    Singurul avantaj al PSP-ului 3000 e ca are TV-out, dar eu sunt multumit si cu 1000-le meu
    All BITCHES AIN'T SHIT!! Bitches fake all the time, they give birth to 8lbs - 22inch babies. What do you think your doing when your fucking them and their screaming all loud and shit? That's right, NOTHING! They keep screaming to keep from laughing in our face!

交易大師 Gaminggrade's Avatar
    Intr-un fel sunt deacord cu all24! Ar mai putea sa mareasca si ei din performante ...Macar o memorie de 128 de mb,fara card nu il poti conecta la pc,nu poti salva jocuri...NU POTI SA FACI NIMIC MAI EXACT! Eu am ascultat 2 melodii pe psp (3004) cu niste casti philips,se auzea foarte foarte bine....PSP Go eu zic ca nu merita...
    交易大師 ZĂ RIG:Gigabyte X58-OC || Intel I7 920 WC|| 5850+vf300 || Kingston T1 12GB1866 CL9|| 2xSSD Kingston 64 + 2x Segate Baracuda 750 || ANTEC TP 1000W ||

Registered User
    am un psp go de vanzare cu 7 mil.este nou lam folosit cred ca cel mult o saptamana.nu lam folosit pentru ca am luat un iphone si mam jucat numai pe el si din cauza asta astept raspuns pe id:dx_shaun_hhh@yahoo.com

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

up

Registered User bubitzu's Avatar
    nu se merita psp-ul..doar daca ai vreo 15 ani.am avut si eu de curand si intr-o luna l-am dat.foloseam mai mult ca mp3 player..casti originale si se aude foarte bine.jocurile nu se compara cu cele de pe pc.
    bafta

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post