Page 1 of 19 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 378

Thread: Clubul PS Vita

1. Back To Top | #1
    Registered User

Post Clubul PS Vita

Sony's next PSP, codenamed NGP -- Engadget

e tare. numai ca va avea aceeasi soarta ca xbox 360. dupa ceva timp toate jocurile vor fi asemanatoare si plicticoase. nu mai sunt surprize placute gen arhitectura cu latime de banda imensa gen ps2 cu bus de 2560 bit la placa video, bus de 512 bit la video gen psp sau cell processor cu 8 spu extrem de performante si flex io gen ps3. hardware asemanator cu cel al iphone-ului si al multor telefoane. acelasi cortex si sgx. doar ca multiplicat quad si la procesor si la grafica. foarte puternic, va rula jocuri complete de ps3 la 20 fps
    Last edited by Xander; 06-12-2011 at 20:53. Reason: Editare titlu + adaugare simbol

2. Back To Top | #2
    Am vazut si eu azi ceva filmulete. Ma atrage ideea, ca tot m-am decis sa nu imi mai iau PS3. Depinde si ce pret va avea. La specificatii rupe

3. Back To Top | #3
    Registered User AlexGP's Avatar
    Cea mai mare problema: pretul...

4. Back To Top | #4
    Registered User
    cei de la sony au spus ca va fi mai scump decat nintendo 3ds, la 250$, dar "nici 599$"

vom avea un quad-core arm cortex a9, video quad-core sgx543, ecran oled 960x544, suprafata multitouch pe display si pe spate, 2 joystick uri si giroscop etc (ce e interesant e ca iphone 5 va avea exact aceleasi chipuri, numai ca doar dual-core, in timp ce psp phone, adica sony ericsson xperia play va avea 1 cortex a8 si video adreno 205, iar acela va rula jocuri de psp emulate si noi jocuri playstation impreuna cu restul mobilelor android)

5. Back To Top | #5
    Registered User
    Ar fi tare sa incorporeze si 3D,oricum NGP ii de pe alta planeta la ce stie sa faca si ce grafica are.

6. Back To Top | #6
    oricum pentru fanii hardcore aceasta consola portabila merita si chiar imi face cu ochiu

7. Back To Top | #7
    Registered User ghost15's Avatar
    Este genial, superb. Ma intreb cand va aparea? Desigur, ar fi superb sa se poata moda.
    YouTube - Next Generation Portable(SCE):First Demo 1/3 , asta nu e Uncharted ? Varianta pentru console ?
    In curand voi scrie o carte cu titlul : De ce injura lumea RDS-ul?

8. Back To Top | #8
    Registered User
    parca mai mult e o amestecatura de u1 si u2. killzone mai e misto. parca in partea 2/3
    Last edited by claualex91; 30-01-2011 at 00:25.

9. Back To Top | #9
    Registered User ghost15's Avatar
    Astept cu nerabdare aparitia. Si a NGP-ului si a PSP phone-ului. Intrebarea mea, jocurile mai vechi se vor mai putea juca pe aceste console ?
    In curand voi scrie o carte cu titlul : De ce injura lumea RDS-ul?

10. Back To Top | #10
    Ză Doctor doctor46's Avatar
    "ar fi superb" sa nu se poata moda decat Foarte foarte tarziu..dupa 4-5 ani...

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Dar sa fie max 10 eur jocul

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Back To Top | #12
    vazusem pe undeva niste discutii cum ca va costa 600$.
    la ce are in el...nu m-ar mira sa coste atat.

oricum, e foarte sf pt momentul asta

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by claualex91 View Post
    Dar sa fie max 10 eur jocul

o sa fie si jocuri de 10 E stai linistit..dar nu te astepta la ceva spectaculos...doar Solitaire..Tetris....10E dai..10E face....

calitatea se plateste

nu poti sa investesti 10 mil $ intr-un joc si sa-l dai la pret de nimic..
    Last edited by doctor46; 30-01-2011 at 20:14.

14. Back To Top | #14
    Registered User Bylly's Avatar
    Si cu ce ma rog te-ar ajuta pe matale daca se modeaza mai curand sau mai tarziu? Cu ce te incalzeste ca se va moda peste 5 ani?

LE: am inteles, ai actiuni la sony, dar sa stii ca xboxul s-a vandut atat de bine in primul rand fiindca s-a modat si microsoft stia asta.
    Last edited by Bylly; 30-01-2011 at 23:07.
    War does not decide who is right, but who is left.

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by Bylly View Post
    Si cu ce ma rog te-ar ajuta pe matale daca se modeaza mai curand sau mai tarziu? Cu ce te incalzeste ca se va moda peste 5 ani?
    Bine..atunci sa nu se modeze deloc...

16. Back To Top | #16
    @Doctore, nu-mi place sa ma bag in discutiile tale, m-am abtinut si pe topicul de PS3, dar gata, numai pot!

Sfatul meu e sa-ti gasesti alta ocupatie, "Get a life" cum ar zice unii. Ca si daca stai tu aici si urlii despre teoria conspiratiei a modarii si despre "cat de nasol e sa iti modezi PSP/PS3-u". Eu tot o sa mi-l modez, si stii de ce?

Uite, eu PSP 1004 de cand a aparut. Stiu ca am dat 500 Euro pe el (O carutza de bani) adus din Franta cand in RO nici nu se stia ce-i ala. De atunci si pana in Iunie 2010 am cumparat jocuri, iar dupa atatia ani, am vrut sa schimb si eu PSP-u.
    Am castigat un 3004 la un concurs. Frumos, n-am ce zice, dar tot mare e, si sincer m-am plictisit de jocurile de pe Android/iOS/etc. Prefer sa car zilnic dupa mine o consola adevarata.

Bun, dar 3004 in niciun caz nu poate fi carat zilnic dupa tine, si acum ce fac? Pai...dau 3004 pe un GO, nu? Ala e mic si usor de carat.
    Spunemi tu ce solutie imi ofera Sony pentru absolut toate cele 50 UMD-uri care le am acasa, sa le pun pe PC de unde sa le pot pune inapoi pe GO cateva, si sa le rulez LEGAL?

Ei, ghici ce, NU POT SA FAC ASTA!
    Si eu ce fac acum cu toate cele 50 jocuri care le am? Mi le bag in 3 litere? Nu, descarc un programel, fac backup la UMD-urile mele si apoi le rulez cu Prometheus ISO Loader pe GO, ca asta este...Sony nu s-a gandit si la prostii care le-a cumparat primele 3 generatii de PSP-uri!

Asa ca du-te si trolleaza cat vrei in alta parte, si lasa-ne pe noi cu cat de corect esti tu. Sa fii corect e una, sa fii tepuit e alta

17. Back To Top | #17
    LE: am inteles, ai actiuni la sony, dar sa stii ca xboxul s-a vandut atat de bine in primul rand fiindca s-a modat si microsoft stia asta.
    N-am actiuni la Sony :P
    Quote Originally Posted by DroidNation View Post
    @Doctore, nu-mi place sa ma bag in discutiile tale, m-am abtinut si pe topicul de PS3, dar gata, numai pot!

Sfatul meu e sa-ti gasesti alta ocupatie, "Get a life" cum ar zice unii. Ca si daca stai tu aici si urlii despre teoria conspiratiei a modarii si despre "cat de nasol e sa iti modezi PSP/PS3-u". Eu tot o sa mi-l modez, si stii de ce?

Uite, eu PSP 1004 de cand a aparut. Stiu ca am dat 500 Euro pe el (O carutza de bani) adus din Franta cand in RO nici nu se stia ce-i ala. De atunci si pana in Iunie 2010 am cumparat jocuri, iar dupa atatia ani, am vrut sa schimb si eu PSP-u.
    Am castigat un 3004 la un concurs. Frumos, n-am ce zice, dar tot mare e, si sincer m-am plictisit de jocurile de pe Android/iOS/etc. Prefer sa car zilnic dupa mine o consola adevarata.

Bun, dar 3004 in niciun caz nu poate fi carat zilnic dupa tine, si acum ce fac? Pai...dau 3004 pe un GO, nu? Ala e mic si usor de carat.
    Spunemi tu ce solutie imi ofera Sony pentru absolut toate cele 50 UMD-uri care le am acasa, sa le pun pe PC de unde sa le pot pune inapoi pe GO cateva, si sa le rulez LEGAL?

Ei, ghici ce, NU POT SA FAC ASTA!
    Si eu ce fac acum cu toate cele 50 jocuri care le am? Mi le bag in 3 litere? Nu, descarc un programel, fac backup la UMD-urile mele si apoi le rulez cu Prometheus ISO Loader pe GO, ca asta este...Sony nu s-a gandit si la prostii care le-a cumparat primele 3 generatii de PSP-uri!

Asa ca du-te si trolleaza cat vrei in alta parte, si lasa-ne pe noi cu cat de corect esti tu. Sa fii corect e una, sa fii tepuit e alta
    N-am nimic cu modarea atat timp cat nu duce la piraterie....de ex cum ai facut tu.....ai jocul original dar ptr ca nu-l poti rula de pe UMD rulezi back-up-ul..insa in 99% din cazuri duce la piraterie..
    Si cand ai luat PSP Go trebuia sa stii ca nu poate rula UMD-uri ..nu ai fost tepuit de nimeni...
    In plus GO GET A LIFE ti se potriveste cel mai bine tie...tu esti ala care si-a schimbat 3004 pe un GO ca sa il iei zilnic dupa tine
    In al doilea rand "daca nu mai poti" ia apa in gura ca faci praf
    In al treilea rand eu zic sa mai lasi PSP-ul si sa mai treci pe la scoala...nu se scrie "numai pot" se scrie : nu mai pot
    Last edited by doctor46; 31-01-2011 at 16:02.

18. Back To Top | #18
    Registered User laurentiu885's Avatar
    le doresc celor de la SONY sa apara un jailbreack si pentru noul lor PSP .daca se poate imediat dupa lansare .

19. Back To Top | #19
    Registered User
    Quote Originally Posted by laurentiu885 View Post
    le doresc celor de la SONY sa apara un jailbreack si pentru noul lor PSP .daca se poate imediat dupa lansare .
    Ar fi urs sa foloseasca aceleasi chei de criptare ca si vechiul psp, pe care le au gasit ascunse prin ps3, chiar ar fi in ziua 1)

20. Back To Top | #20
    addl $12, %esp Micul cadiu's Avatar
    Quote Originally Posted by claualex91 View Post
    Ar fi urs sa foloseasca aceleasi chei de criptare ca si vechiul psp, pe care le au gasit ascunse prin ps3, chiar ar fi in ziua 1)

Da, sunt convins ca acea mica firma numita SONY nu a aflat inca de jailbreak-urile astea, si au folosit exact aceleasi mecanisme

DroidNation, doctor46 are perfecta dreptate. Nimeni nu te opreste sa rulezi iso-uri daca detii jocul original :P. Eu fac acelasi lucru, doar nu imi stric UMD-urile? Dar stim cu totii ca in 99,8%, nu asta e motivul pentru care isi modeaza lumea consolele.

1.  
Page 1 of 19 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks