Page 2 of 19 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 378

Thread: Clubul PS Vita

1. Back To Top | #21
    Registered User ghost15's Avatar
    Quote Originally Posted by doctor46 View Post
    N-am actiuni la Sony :P

N-am nimic cu modarea atat timp cat nu duce la piraterie....de ex cum ai facut tu.....ai jocul original dar ptr ca nu-l poti rula de pe UMD rulezi back-up-ul..insa in 99% din cazuri duce la piraterie..
    Si cand ai luat PSP Go trebuia sa stii ca nu poate rula UMD-uri ..nu ai fost tepuit de nimeni...
    In plus GO GET A LIFE ti se potriveste cel mai bine tie...tu esti ala care si-a schimbat 3004 pe un GO ca sa il iei zilnic dupa tine
    In al doilea rand "daca nu mai poti" ia apa in gura ca faci praf
    In al treilea rand eu zic sa mai lasi PSP-ul si sa mai treci pe la scoala...nu se scrie "numai pot" se scrie : nu mai pot
    Vai, ce moralist esti tu. Si cum le stii tu pe toate, intelectualule.
    In curand voi scrie o carte cu titlul : De ce injura lumea RDS-ul?

2. Back To Top | #22
    Registered User buble's Avatar
    pretul va fi la fel ca si la primul psp, cind a aparut ,la vremea respectiva era tehnologie noua .cat despre modare sper sa se poata moda cat mai repede ,modarea a facut psp sa se cumpere

3. Back To Top | #23
    Ză Doctor doctor46's Avatar
    se estimeaza ca pretul va fi undeva pe la 300E(400 dolari)..oricum nu isi va justifica pretul primele 9 sau 10 luni(cel putin ptr cei care cumpara jocuriile) avand in vedere ca vor fi puţine titluri disponibile..
    Quote Originally Posted by ghost15 View Post
    Vai, ce moralist esti tu. Si cum le stii tu pe toate, intelectualule.
    ok..ştiu ca indiferent ce voi posta ,tu tot o ţii pe a ta,pentru ca
    ''Este mai şmecher sa laum joacele dă pă torrentz...de ce să dau eu frătelo banii pă jocuri..''
    dar cu chestiile astea ori te faci de ras...ori eu cu posturiile mele imi atrag antipatia ''baietzashilor jmekeri'' alde ''jean salajean'' sau tipul cu postul de mai sus.. care joaca jocuri piratate..depinde de raportul:cei care cumpara jocuri vs cei care joaca piraterii....dar tind sa cred ca prima categorie e majoritară de departe..

dar apoi ca motiv ptr ''jocuriile moca'' vei veni cu motivul ''răsculatului'' impotriva mariilor companii care te jupoaie de bani..

4. Back To Top | #24
    IMO au cam exagerat cu functiile, ma refer la touch-uri pe langa cele 2 analoage.
    Hai Sony si cu PS2 backwards compatible.

Pretul o sa fie cam piparat si libraria de jocuri destul de modesta, cel putin in prima faza.

5. Back To Top | #25
    eu de acuma strang bani sa mi-l iau dar mi-e frica cu displayul cum este si ce versiune are, la fel ca la celelalte psp sau altfel ? + e nasol ca merg aplicatii de pe android pe psp, a stricat tot cheful de joaca ... android este pentru telefon iau psp este psp, nu android este psp + hai ca vin si eu in dischutie cu doctorul ) abia astept sa se modeze ca sunt mare smecher si nu dau bani pe jocuri, dau bani pe femei si pe sprei :X

6. Back To Top | #26
    Registered User
    Am scris de 2 ori cum e cu display-ul, dq
    Si una e psp 2, una e psphone adica xperia play
    A 3a oara: oled 960x544 cu multitouch pe ecran si capacul spate

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Back To Top | #27

8. Back To Top | #28
    Registered User
    Quote Originally Posted by haosman View Post
    Check this out Video: Cum vor arata jocurile pe Sony PSP NGP (PSP2) | ************

Sunt pur si simplu speach less
    Chiar misto, dar parca nu l-ar folosi la maxim.. parera mea.

9. Back To Top | #29
    Clar nu il folosesc la maxim, treptat treptat o sa-l foloseasca la maxim. Nu ai cum din prima sa-l folosesti la maxim ca se uzeaza extrem de repede (nu ma refer dpdv hardware) si vor trebui sa scoata altu mai repede decat au planificat

10. Back To Top | #30
    Registered User
    Stai linistit ca o sa fie jocuri si cu 1 dolar pe store,sunt si acuma pe PSN.Daca nu ai asa multi bani iti cumperi folosite de pe ebay,si de modat chiar nu ar fi ok pentru ca din momentul ala nu o sa mai poti intra pe server.Si poti sa-ti uiti trofeele si id-ul tau.

11. Back To Top | #31
    Registered User ghost15's Avatar
    Quote Originally Posted by doctor46 View Post
    se estimeaza ca pretul va fi undeva pe la 300E(400 dolari)..oricum nu isi va justifica pretul primele 9 sau 10 luni(cel putin ptr cei care cumpara jocuriile) avand in vedere ca vor fi puţine titluri disponibile..

ok..ştiu ca indiferent ce voi posta ,tu tot o ţii pe a ta,pentru ca
    ''Este mai şmecher sa laum joacele dă pă torrentz...de ce să dau eu frătelo banii pă jocuri..''
    dar cu chestiile astea ori te faci de ras...ori eu cu posturiile mele imi atrag antipatia ''baietzashilor jmekeri'' alde ''jean salajean'' sau tipul cu postul de mai sus.. care joaca jocuri piratate..depinde de raportul:cei care cumpara jocuri vs cei care joaca piraterii....dar tind sa cred ca prima categorie e majoritară de departe..

dar apoi ca motiv ptr ''jocuriile moca'' vei veni cu motivul ''răsculatului'' impotriva mariilor companii care te jupoaie de bani..
    Presupun ca tu traiesti intr-o lume a ta, detasata de mizeriile care se intampla in realitate. Undeva unde tu ai bani sa ii faci sul si sa ii pui langa WC, oricum. Uiti unde traiesti. In Romania, unde sunt mai mult ca sigur ca raportul facut de tine este subunitar.
    Poate ca tu esti ochelaristu' clasei care isi lua bataie in pauze, sau fratele tau mai mare te incuia in casa si pleca la agatat.
    Oricum, esti mult prea civilizat pentru tara asta.
    In curand voi scrie o carte cu titlul : De ce injura lumea RDS-ul?

12. Back To Top | #32
    addl $12, %esp Micul cadiu's Avatar
    Traieste intr-o lume normala, si nu e a lui ci a multora. Este o problema ca isi cumpara jocuri originale? Puteti sa piratati cat vrei dar nu este chiar corect sa dati toti vina pe Romania pentru ca faceti asta.
    Daca un om nu isi permite niste amarate de jocuri la 20-50 ron (cam pe unde se invart preturile la UMD-uri second-hand), atunci poate nu a fost o idee prea buna sa isi cumpere PSP. Asta imi aduce aminte de un tip pe care l-am cunoscut acum putin timp, care si-a cumparat un Blackberry de naiba stie cate milioane si folosea cu el o cartela de pe care dadea beep-uri, pentru care nu avea bani sa o incarce.

Oricare ar fi treaba, jumatate din post-urile de aici sunt off-topic, certati-va pe PM daca tot aveti chef sa faceti asta.

13. Back To Top | #33
    Din moment ce au renuntat la UMD drive o sa fie interesant modul de stocare a jocurilor, din cate am citit noua consola de la Sony o sa dispuna de doua sloturi de card. Posibil ca jocurile sa fie puse la dispozitia clientilor ca si la PSP GO prin download platit (copiate dupa plata pe memory storage card) deci fara suport fizic.

14. Back To Top | #34
    Registered User
    Cred ca cat de curand nu o sa jucati voi jocuri copiate pe NGP.Daca o sa faca ca si la PS3,cam greu.

15. Back To Top | #35
    Registered User buble's Avatar
    absolut tot ce se va scote in materie de console, se va pirata. se cloneaza ele carduri bancare ,se sparg servere cu zeci de protecti ,se modifica simurile de telefoane . dar o amarata de consola

16. Back To Top | #36
    Registered User
    Ps3 nu se mai poate moda deocamdata,si plus ca a durat cativa ani pana sa il sparga.NGP are 2 procesoare multicore,si daca o sa fie programat ca si Ps3,o sa fie foarte greu.

17. Back To Top | #37
    Registered User
    Quote Originally Posted by richiboss View Post
    Ps3 nu se mai poate moda deocamdata,si plus ca a durat cativa ani pana sa il sparga.NGP are 2 procesoare multicore,si daca o sa fie programat ca si Ps3,o sa fie foarte greu.
    Are 1 quad si o sa fie Foarte usor de programat, sunt aceleasi chip-uri din iphone 3gs, 4 si 5

18. Back To Top | #38
    Registered User
    Are un Quad core si un Multi core care inca nu se stie specificatile.Gandestete ca PSP ii foarte greu de spart acuma,tot fac update la el.Si plus ca daca fiecare joc o sa aiba codul lui si o sa-ti ceara ,atunci poti sa uiti.

19. Back To Top | #39
    Registered User
    Quote Originally Posted by richiboss View Post
    Are un Quad core si un Multi core care inca nu se stie specificatile.Gandestete ca PSP ii foarte greu de spart acuma,tot fac update la el.Si plus ca daca fiecare joc o sa aiba codul lui si o sa-ti ceara ,atunci poti sa uiti.
    Video au zis ca sunt SGX-uri

20. Back To Top | #40

1.  
Page 2 of 19 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks