Page 4 of 19 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 378

Thread: Clubul PS Vita

1. Back To Top | #61
    Cum sa mearga jocuri de PC? Normal ca nu o sa mearga

2. Back To Top | #62
    Registered User sadycus's Avatar
    Quote Originally Posted by RadooNo1 View Post
    Chiar ca suna urat PS Vita lol , zici ca e ca aia cu biscuitii BelVita Start looool , poate face si motto: "trezeste-te cu pofta de viata" looool...Mi-am luat si eu PSP recent sunt dependent de Midnight Club si am o gramada de jocuri de jucat , asa ca pot astepta pana PS Vita va avea un pret mai decent
    P.S:Ce tare ar fi sa-mi iau warning pt reclama mascata loool
    Oare pe consola PS VITA se pot juca jocuri PC ? , Gen gta san andreas , nfs ,...daca nu ,jocuri mai vechi 2d ,gen ,Jazz jackrabbit , s-au warcraft 3 ,age of empires 3 ...

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

M-ar interesa sa pun jocul Jazz Jackrabbit 2 pe consola PSP GO , dar nu are rost sa imi pierd vremea , deoarece are source code-ul pierdut , nu prea sunt solutii , ma gandeam poate PS VITA imi poate oferi aceste solutii , de a juca mai multe tipuri de jocuri.
    De unde apareti ma?
    Când mori, nu simți nimic. E greu doar pentru ceilalți.
    Tot așa e și când ești prost

3. Back To Top | #63
    Momentan sigur nu o sa mearga , dar probabil mai incolo ... face cineva un emulator ...
    Ma gandeam la jocuri de gen " Jazz jackrabbit 2 "

Si jocuri PSP ? s-au playstation 1-2-3

4. Back To Top | #64
    Este imposibil sa joci jocuri de strategie pe console . Sau daca se poti sa le joci , probabil este un control mai mult decat mizerabil. Nu-mi doresc nici macar un joc de strategie pe consola ..pentru asta este facut PC-ul !
    P.S:Care-i problema Sadycus ?
    Vand Asigurari Generale+Viata pentru necesitatile fiecaruia dintre noi !

5. Back To Top | #65
    Eu am pe consola psp , Warcraft 2 , nu ii imposibil. Este chiar interesant.

6. Back To Top | #66
    Eu ma joc doar pe PC jocuri de strategie pt ca vreau sa le joc cu mouseul si tastatura
    Vand Asigurari Generale+Viata pentru necesitatile fiecaruia dintre noi !

7. Back To Top | #67
    hmm ideea asta de a trece pe procesoare ARM nu e rea pentru un dispozitiv portabil,insa stati linistiti nu ne vom juca pe tablete ( ipad) o companie gen apple nu va construi niciodata un ipad/iphone cu butoane dedicate gamingului..desii grafica de pe ipad 2 ma impresionat, gamingul pe touch screen pt mine unu este o mizerie..(scuze un pic off)
    (on) puteau totusi sa renunte la camera front, six axis , rear touch pad si cardurile alea de memorie personalizate (care is f. scumpe ) si uite asa cumparam si noi versiunea wi-fi la 199 de euro. (no offence)
    OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

8. Back To Top | #68
    Care ii diferenta intre versiunea Wi-Fi , SI versiunea 3G/Wi-Fi , versiunea 3G Wi-Fi este mai scumpa , am vazut ..dar totusi sa imi explice cineva ..

9. Back To Top | #69
    Versiunea wi-fi este doar cu WIRELESS iar versiunea 3G/WI-fi pe langa wireless mai are si un slot de SIM unde poti introduce o cartela sim prepay sau abonament pentru a te connecta la internet prin reteaua de telefonie mobila, de mentionat este ca versiunea 3G mai are si GPS integrat..(versiunea WI-FI nu are GPS pentru ca GPS-ul si 3G-ul folosesc acelas chip si un segment din aceas antena). deci pentru mine fara sa exagerez cred ca ma bag la versiunea 3G !!!

10. Back To Top | #70

Mersi pt. informatie.

Si eu prefer versiunea 3g/wi-fi...

Mai avem un pic de asteptat , sa se poata hack-ui " consola ,sa poti instala jocuri ,etc...

Consola daca a aparut momentan doar in Japonia , oare are optiunea de a schimba limba , va fi diferit de cel care va fi lansat si in Europa pe data de 22 Februarie ?

11. Back To Top | #71
    NU prea vad ce diferente ar putea fii intre modelele europene si cele japoneze. Consola este region free, (deci poti juca orice joc, din America,China,Australia etc... nu conteaza) si da consola are mai multe limbi, printre care si Engleza,Italiana,Spaniola,limbi care le mai cunoaste si romanul.

12. Back To Top | #72
    o fi region free dar varianta cu 3G probabil e facuta pentru retelele lor de acolo... sau poate se risca cineva sa o comande de acolo doar 1729 Ron + shipping :>
    Angajez clovn, rog seriozitate!

13. Back To Top | #73
    drunk audiofool DarKu's Avatar
    dupa cateva filmulete pe youtube si cateva review-uri, pot sa spun doar 3 cuvinte: First Day Buy
    "Without a Dream to light your way, the world is a very Dark place."
    -Marrion Zimmer Bradley

14. Back To Top | #74
    Pacat ca nu are internal memory si Tv output , pt. mine au insemnat mult. Consola va fi foarte scumpa , + trebuie sa mai cumperi un memory card si jocurile costa mult.

15. Back To Top | #75
    Nick anterior: tractorist S3rafi's Avatar
    Si eu vreau sa-mi fac precomanda pentru consola dar cand am vazut preturile pentru jocuri(cele din romania) m-a luat tremuratul, cum palaria mea sa vinzi jocurile cu 250 de lei? Este strigator la cer. Eu stiam ca jocurile retail vor aparea la un pret de 30$, 30 euro in europa, nu stiu cum au ajuns ei la 60.

16. Back To Top | #76
    Este intr-adevar strigator la cer , preturile sunt foarte mari , nu numai pretul consolei ,dar si a jocurilor , accesoriilor , memory card " 16 gb - 100$ ; 32 gb - costa 150-200 $ " , foarte mult , asta nu este deloc placut , mai ales daca intre timp cineva , va reusi sa modeze consola , jocurile vor ocupa cativa GB , nu sute de mega , ca la PSP , un card de 4 gb nu va fi de ajuns " care costa intre 30-40 $ " . Poate pt. muzica si poze , demouri, dar nu pt. asta iti cumperi un PS VITA , atunci mai bine raman la PSP. Minim 1500 ron cheltuieste omul daca vrea sa cumpere un PS VITA , cu accesoriile importante , poate si un joc , sau un card minim de 4 gb.

Sunt cateva lucruri care nu imi plac " Pretul, camera mp " 0.3 " , lipseste " tv connectivity , si internal memory "

Se scria ca , PS VITA " WI-FI " va costa 249 $, si PS VITA " WI-FI 3G " 299 $ , dar m-am uitat peste tot , mai ales pe ebay , si o versiune " wi-fi " poti cumpara minim cu 300 $ + transport " in jur de 30-50 $ " , unul 3G costa minim 400 $ + transport. Pe amazon este mai ieftin ,dar nu se poate comanda in Romania.

Totusi , imi place foarte mult cum arata consola , ce stie , neaparat imi cumpar un Ps Vita , sper sa pot cumpara si accesorii si jocuri.

Sper ca pana apare in Europa , sa se poata moda.
    Last edited by szabi1990; 19-01-2012 at 05:00.

17. Back To Top | #77
    Registered User ghost15's Avatar
    PS Vita 3G mi se pare destul de inutil. Fara suparare. 50 E in plus doar ca sa-ti poti baga cartela in telefon. Plus ca Wi-fi gasesti acum la orice colt de strada.
    In curand voi scrie o carte cu titlul : De ce injura lumea RDS-ul?

18. Back To Top | #78
    Registered User moguai's Avatar
    Au aparut si preturile "oficiale"
    Nu fac reclama, dau un exemplu, la domo, la precomanda de 150 ron mai pui 950 - deci 1100 ron consola wifi only; cealalta, 3g e 1300...
    Din punctul meu de vedere sunt preturi decente, comparabile cu ce e pe amazon.
    Ce nu inteleg eu, cardul de memorie e dedicat? adica daca`mi cumpar eu card adata, de exemplu, acelasi tip, nu`l pot folosi? trebuie sa cumpar de`al lor, format standard ps?
    Jocurile, sunt sigur ca le poti cumpara si online, mai ieftine decat ce iei din magazinde la noi...
    Oare va avea si diverse aplicatii non gaming? am vazut ca fb, twitter...vor fi...dar flash, Ymess, mail, youtube...chestii din astea, da?
    Bine, ai browser si din el poti face cam ce vrei, dar daca n`ai flash de ex, e nasol.

19. Back To Top | #79
    Banned
    Quote Originally Posted by moguai View Post
    Au aparut si preturile "oficiale"
    Nu fac reclama, dau un exemplu, la domo, la precomanda de 150 ron mai pui 950 - deci 1100 ron consola wifi only; cealalta, 3g e 1300...
    Din punctul meu de vedere sunt preturi decente, comparabile cu ce e pe amazon.
    Ce nu inteleg eu, cardul de memorie e dedicat? adica daca`mi cumpar eu card adata, de exemplu, acelasi tip, nu`l pot folosi? trebuie sa cumpar de`al lor, format standard ps?
    Jocurile, sunt sigur ca le poti cumpara si online, mai ieftine decat ce iei din magazinde la noi...
    Oare va avea si diverse aplicatii non gaming? am vazut ca fb, twitter...vor fi...dar flash, Ymess, mail, youtube...chestii din astea, da?
    Bine, ai browser si din el poti face cam ce vrei, dar daca n`ai flash de ex, e nasol.
    Se pare ca memory card-ul e dedicat, daca iti iei altul care nu e dedicat s-ar putea sa nu-ti mearga unele jocuri sau aplicatii.

20. Back To Top | #80
    drunk audiofool DarKu's Avatar
    Precomandat astazi un PS Vita de la [email protected], can't wait.
    Cum apar jocuri si accesorii mai precomand si card 16Gb, Uncharted Golden Abyss, WipeOut 2048, Little Deviants.
    Sa treaca o luna cat mai repede :-)
    "Without a Dream to light your way, the world is a very Dark place."
    -Marrion Zimmer Bradley

1.  
Page 4 of 19 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks