Page 603 of 705 FirstFirst ... 103503553593600601602603604605606613653703 ... LastLast
Results 12,041 to 12,060 of 14084

Thread: Produse la pret redus (Oferte online si retail)

1. Back To Top | #12041
    UranGutâiul ALBastru's Avatar
    Vom şti tot iar ce nu vom şti vom afla!

2. Back To Top | #12042
    Registered User
    Quote Originally Posted by marianbv View Post
    da, pentru ca emag scrie cu mana lui preturile la magazinele partenere, probabil au un departament special pentru asta.
    Pentru ca nu stii mai bine taci. Eu sunt pe marketplace si nu-mi face nimeni preturile. Acolo este o eroare umana.

3. Back To Top | #12043
    Light Budweiser's Avatar
    Omul era ironic, FFS.

Sent from TouchWizz

4. Back To Top | #12044
    Registered User
    Ma indoiesc ca era ironic...dar poate nu ma prind eu de chestiile subtile. Sa trecem mai departe.

5. Back To Top | #12045
    Registered User w!ll's Avatar
    Era ironic...

Si fie vorba intre noi, asta e o problema foarte grava, ca eMAG nu reuseste sa se delimiteze de partenerii din marketplace.
    Daca face unul o greseala ca asta sau chiar mai nasoala, tot ei isi pierd din imagine.

Am citit postarile mai multor useri pana acum, nu reuseau sa faca distinctie intre eMAG si partener emag Marketplace, injuraturile mergeau tot la eMAG.

Cam la fel e si cu firmele de curierat, magazinul iti trimit produsul, dai de un bo$$care nu are chef sa-l urce pana la tine la usa si vezi cum diversi arunca flegme in comentarii tot in magazinul online.

Stiu ca a fost si studiat fenomenul indelung, era dat un exemplu cu prezentatorul de la meteo, care ramane cu frigiderul plin, cu toate ca nu el a facut predictiile pentru vreme, am uitat cum se numea fenomenul, poate stie cineva.

Cred ca se incadreaza si aici:
    "Shooting the messenger" is a subdivision of the ad hominem logical fallacy.[1]

Dar citisem si ceva mai complex.
    Ia reducere la PCGarage.ro, cod: Y3N23WUI

NU cumparati produse Dell, nu le repara, le inlocuiesc cu produse refurbished trecute prin >10 reparatii.

6. Back To Top | #12046
    Quote Originally Posted by petman View Post
    Ma indoiesc ca era ironic...dar poate nu ma prind eu de chestiile subtile. Sa trecem mai departe.
    serios ? consideri ca ce am scris a fost subtil ? )

7. Back To Top | #12047
    Registered User
    Serios.
    La cati injura magazinele online ... cam greu sa ii cerni pe toti.Si multi cred ca fac parte dintr-o conspiratie sa le fure banii din buzunare ...
    Pai nu are cum sa se delimiteze de parteneri mai mult decat o face acum. Pentru ca un partener plateste un comision tocmai pentru a fi prezent acolo.
    Ca romanii nu reusesc sa vada cine si ce vinde asta nu prea mai ai cum sa o controlezi. Am si magazinul online propriu si am pus notificari peste notificari care sa sara in ochi pentru a fi siguri ca se comanda ce trebuie si tot apar probleme.

8. Back To Top | #12048
    Atat timp cat vind pe platforma lor conteaza fix pix ca e partener sau nu.
    Primesc bani pt "chirie"? Sa asigure calitate!
    Si 2...nu mai spalati atat emagu ca oricum au o politica de preturi de tot cacatul.

9. Back To Top | #12049
    Registered User
    Adevarat, dar cand mergi la retur si nu te intreaba nimeni nimic, cum este? Mergi la cel sau pe la altii sa vezi care-i treaba cu returul si pe urma mai discutam pe margine acestei probleme.
    Pana la urma adevarul este, ca de fiecare data, la mijloc. Trebuie sa-si scoata de unedeva pierderea cu retururile si cu resigilatele, parerea mea. Dar totusi ofera un serviciu de calitate in ceea ce priveste politica de garantie si retur.
    Nu trageti in pianist, pardon, in mesager. )
    Dar sa revenim la topic, nu?
    In continuare 1080 la o super-oferta:

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 1080, 8GB GDDR5X, 256bit, GV-N1080D5X-8GD-B

10. Back To Top | #12050
    Registered User trandafirdoru's Avatar
    Quote Originally Posted by teo3 View Post
    ceea ce priveste politica de garantie
    off:
    "Politica de garantie"=Depanero=bataie de joc in 90% din cazuri. Returul, intr-adevar, e ok.
    Iar preturile... daca pana acum vreo 3 luni erau cat de cat ok, acum sunt muult mai mari, cam la tot.

on:
    Oferta cu 1080 am postat-o si eu acum cateva zile dar se pare ca nimeni nu e interesat de super pret

La Carrefour Galati:
    -ipad air1 4G, 16gb @ 1000 lei
    -ipad air 2 @ 1699 lei - la asta nu scria specificatiile pe eticheta .

11. Back To Top | #12051
    pt 1 mega pret, pt 2 pret foarte ok (a fost la qm cu 1630 varianta de 16 de care sunt super multumit)

12. Back To Top | #12052
    Quote Originally Posted by ALBastru View Post

NU vor trebui alte taxe platite? unde vine telefonul adica prin posta internationala? ce e peste 10 euro trebuie declarat and shit si platit taxe and things. cum merge treaba ?
    Intel I7 3770k 4.7Ghz 1.30v; Asrock z77 Extreme4; 32GB(4x8GB)Avexir Core Series Blue Led 1600mhz; 360GB SSD RAID0 Intel 330- 2x180GB; 1TB WD; SLI 2x GTX 670; Asus Xonar DX; Custom Watercooling; NZXT Phantom Modded; Antec High Current Gamer 750W; Steelseries WoW Cataclysm MMO Mouse, Steelseries Deathwing Qck; Philips LED 27"; DVD-RW Samsung Lightscribe; Microlab Solo 7C; CM Storm Trigger

13. Back To Top | #12053
    Quote Originally Posted by ALBastru View Post
    Eu as sta cuminte cu telefoanele de la chinezi, cu exceptia oneplus nu m-as incurca cu un telefon luate direct din China.
    Modelul dat de tine, desi este Lenovo, se vede pe el ca este numai plastic de slaba calitate, dupa 6 luni-1 an maxim il plimbi prin service-uri.
    Iar garantia de la chinezi daca prin absurd ai putea sa o folosesti preferi sa te lipsesti de ea, numai pe drum pierde telefonul o luna jumate dus intors.

14. Back To Top | #12054

15. Back To Top | #12055
    Niste oferte bune pe undeva la un cantar ?

16. Back To Top | #12056
    Registered User jumperu's Avatar
    Quote Originally Posted by c0sm1nn View Post
    Eu as sta cuminte cu telefoanele de la chinezi, cu exceptia oneplus nu m-as incurca cu un telefon luate direct din China.
    Modelul dat de tine, desi este Lenovo, se vede pe el ca este numai plastic de slaba calitate, dupa 6 luni-1 an maxim il plimbi prin service-uri.
    Iar garantia de la chinezi daca prin absurd ai putea sa o folosesti preferi sa te lipsesti de ea, numai pe drum pierde telefonul o luna jumate dus intors.
    AM comandat eu unul ieri cand a pus linkul, plus alte cateva chestii minore, deja azi am primit mail ca a plecat din depozit, pe comanda scrie ca ajunge in 7 zile, voi reveni cu o parere cand ajunge. La banii astia (vine vreo 700ron), la ce specificatii are chiar se merita, sa vedem cum o fi cand e pus la "treaba".

Shipping Fee US$0.00
    Discount Couponsmarchsale10 US$-17.60
    Insurance US$0.00
    Total Price US$158.39
    Exact atat am platit, nu scrie nicaieri de alte taxe!
    I was born intelligent but school ruined me!

ym: jumperu

17. Back To Top | #12057
    Plătești la poștă când il ridici alte taxe, TVA + taxe vamale
    Voucher 1% PC Garage:EBMHKZ45

18. Back To Top | #12058
    Quote Originally Posted by jumperu View Post
    AM comandat eu unul ieri cand a pus linkul, plus alte cateva chestii minore, deja azi am primit mail ca a plecat din depozit, pe comanda scrie ca ajunge in 7 zile, voi reveni cu o parere cand ajunge. La banii astia (vine vreo 700ron), la ce specificatii are chiar se merita, sa vedem cum o fi cand e pus la "treaba".

Exact atat am platit, nu scrie nicaieri de alte taxe!
    Taxele le platesti la vama cand il ridici.

19. Back To Top | #12059
    Registered User w!ll's Avatar
    Voucher 10% eMAG

EXTRA reducere la electrocasnice
    și produse pentru tine

E valabil doar in contul meu, PM cine il doreste.
    Ia reducere la PCGarage.ro, cod: Y3N23WUI

NU cumparati produse Dell, nu le repara, le inlocuiesc cu produse refurbished trecute prin >10 reparatii.

20. Back To Top | #12060
    Quote Originally Posted by comentatorul View Post
    Niste oferte bune pe undeva la un cantar ?
    Lidl

1.  
Page 603 of 705 FirstFirst ... 103503553593600601602603604605606613653703 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks