Page 3 of 424 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 8464

Thread: Unde gasim...

1. Back To Top | #41
    Registered User grig_jr's Avatar
    nu stiu daca s-a epuizat subiectul puzzle si lipirea lor dar va zic si eu o chestie:
    am un prieten pasionat de puzzle-uri. a facut unul si i-a placut atat de mult incat a vrut sa il inrameze. dar nu planuise asta inainte sa inceapa sa-l faca asa ca puzzle-ul era la el pe masa. si s-a tot gandit cum sa faca si s-a tot gandit si nu stia cum sa il intoarca sa-l lipeasca. si la un moment dat, a pus mana pe el (l-a prins de o latura), l-a ridicat si l-a intors. pur si simplu. se pare ca daca este de la o firma buna si este de calitate un puzzle va sta imbinat. l-a dat cu ceva lipici (din ala de-ti venea sa-l mananci) si a pus un carton peste. sticla, rama, voila. no big deal.
    este singurul care l-a inramat, restul le tot strica si le face iar. se pare ca il linisteste.

AfterEights - se gasesc mai peste tot. billa, omv etc
    AXE AZTEC - nu cred ca mai exista (ar mai folosi cineva ?!?! )

ilisim: intra pe orice ziar online din anglia sau state si copy-paste. :P

2. Back To Top | #42
    Nick anterior: uncatalin catalineu2004's Avatar

limba engleza

caut gramatica limbii engleze dar pe google am gasit doar carti cu asa ceva.
    ma intereseaza mai ales verbele neregulate ale limbii engleze si regulile de pronuntie.

3. Back To Top | #43
    ATEU Doctorul's Avatar
    Caut si eu un magazin cu electronice unde sa gasesc un mixer cu 2 canale si 2 cd-playere pt dj-ing SH dc s poate sau super ieftin.

4. Back To Top | #44
    The Other Side BlonduGL's Avatar
    de ce nu-ti iei doar 1 mixer cu 3 canale , bun, cu performante ridicate si il folosesti cu ajutorul unor program de pe comp ca PCDJ , MixVibes ? CD playerele mi se par foarte scumpe si nu stiu daca merita. Chiar si Sasha sau Armin Van Buuren au mixat la unele concerte de pe comp (laptop) cu ajutorul Ableton-ului.

5. Back To Top | #45
    Registered User Komissar's Avatar
    Hârtie autocolantă se găseşte la "Hanul cu Tei" de pe Lipscani... sunt acolo câteva magazine cu chestii pt. desen şi pictură şi am văzut şi hârtie d-asta... mi se pare că era 75.000 un A2 , dar nu mai ţin minte exact...
    1965 Volkswagen "Typ 1" 1200 - daily driver "scandalagioaica urbana"
    1972 Volkswagen "Typ 3" 1600 Squareback - stock.
    1978 Skoda 105S

6. Back To Top | #46
    Registered User pmk's Avatar
    "pointere" laser, in genul celor cu laserul rosu dupa care era lumea disperata acum cativa ani, DAR CAUT CU LASER VERDE. Pe langa faptul ca e mai puternic, in cazul laserului verde se vede si raza, nu numai punctul.
    Have no fear... just swallow !

7. Back To Top | #47
    Registered User Baracuda's Avatar
    Eu caut glob cu electricitate. Am vazut unu foarte frumos la sala dales pe de valentine's day si am ezitat sa-l cumpar iar acum imi pare rau. Unde gasesc asa ceva ?

Era un glob tinut intr-o mana, de monstru Si dadea tente de mov
    I wasn't born to follow.

8. Back To Top | #48
    ATEU Doctorul's Avatar
    Quote Originally Posted by BlonduGL
    de ce nu-ti iei doar 1 mixer cu 3 canale , bun, cu performante ridicate si il folosesti cu ajutorul unor program de pe comp ca PCDJ , MixVibes ? CD playerele mi se par foarte scumpe si nu stiu daca merita. Chiar si Sasha sau Armin Van Buuren au mixat la unele concerte de pe comp (laptop) cu ajutorul Ableton-ului.
    Pai asa puteam sa-mi iau consola la maxim 5 mil...aia d la genius. Ideea e ca eu vreau sa invat dj-ing...adica hardware....si tocmai asta e ca playerele sunt super scumpe si deck-urile nu s merita pt ca as face ffff greu rost d viniluri

9. Back To Top | #49
    Quote Originally Posted by metal_heart
    cam 110.000 200g.....dar nu stiu daca mai au. Eu am vazut mai demult un pic, cam pe la inceputul lui Februarie...
    am luat vineri la acelasi pret de la un petrom de linga focsani. o cutie verde, ca cele de ceai. imposibil sa nu fie la megaimage sau altele asemeanea.

10. Back To Top | #50
    Quote Originally Posted by Baracuda
    Eu caut glob cu electricitate. Am vazut unu foarte frumos la sala dales pe de valentine's day si am ezitat sa-l cumpar iar acum imi pare rau. Unde gasesc asa ceva ?
    Am vazut in Sir, din Militari, acum cateva zile (si cu siguranta inca vei mai gasi)
    Os iusti meditabitur sapientiam, et lingua eius loquetur iudicium. Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit, accipiet coronam vitae. Kyrie, ignis divine, eleison. Oh quam sancta...Quam serena...Quam benigna...Quam amoena...Oh castitatis Lilium.

11. Back To Top | #51
    Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineu2004
    caut gramatica limbii engleze dar pe google am gasit doar carti cu asa ceva.
    ma intereseaza mai ales verbele neregulate ale limbii engleze si regulile de pronuntie.
    Iaca un link: http://www.usingenglish.com/
    Cat despre carti/manuale...gasesti in toate librariile/anticariatele.

p.s. Caut ceasuri cu alarma/radio cu design original/funny/etc., in afara de Philips-urile si sony-urile din magazine.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

12. Back To Top | #52
    Registered User FrozeN's Avatar
    Unde, in afara de Selgros, pot gasi sosurile picante Tabasco, respectiv Louisiana Gold? Surogatele nu ma intereseaza.

13. Back To Top | #53
    shr00m Black_Elf's Avatar
    Eu caut oua kinder de alea cum erau mai demult nu jafurile de acum.
    Life is a big RPG.

14. Back To Top | #54
    Registered User

Si in bucur obor la parter la electrice sunt, au chiar mai multe marimi.

PS:vreau si eu laser verde
    Si ce o sa zica baietii? Does IT matters?

15. Back To Top | #55
    unde pot sa imprim desene pe CD? dati un PM var rog.

16. Back To Top | #56
    Btw...dar betisoare chinezesti? Ma refer la cele lacuite si gravate, nu cele de unica folosinta
    Os iusti meditabitur sapientiam, et lingua eius loquetur iudicium. Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit, accipiet coronam vitae. Kyrie, ignis divine, eleison. Oh quam sancta...Quam serena...Quam benigna...Quam amoena...Oh castitatis Lilium.

17. Back To Top | #57
    Caut si io o sabie...Din aia de samurai, usor curbata. Katana se numeste (tipul de sabie). NU am pretentii genul:

http://www.orientalweapons.com/
    http://www.ksky.ne.jp./~sumie99/sword33.html

Doar decorativa, sa arate cat mai bine (sa semene cu originalul) si sa nu imi cada manerul prima oara cand o ridic in mana...Daca aveti si o idee de pret, cu atat mai bine.
    Parerea mea...

18. Back To Top | #58
    Andreije, gasesti la Budo Best (adresa si nr. tel pe site), prin rahova, la preturi care variaza intre 3-5mil.

19. Back To Top | #59

Am vazut gloabe d'alea prin unirea, la parter, acum ceva luni, in zona unde era inainte magazinul de vinuri si trabucuri.
    Geology rocks

20. Back To Top | #60
    Leather SM's Avatar
    Quote Originally Posted by Z4m0lx3
    Btw...dar betisoare chinezesti? Ma refer la cele lacuite si gravate, nu cele de unica folosinta
    mi-a adus tata mai multe cand a fost in china
    Nu stiu daca mai am ca nu le-am folosit never ever
    Unul sigur e in bucatarie...poate il gasesc si pe al doilea.
    Vrei ?

1.  
Page 3 of 424 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks