Page 5 of 424 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 8464

Thread: Unde gasim...

1. Back To Top | #81
    Are cine va idee unde gasesc un Semiconductor Triac BT136

sau daca are cineva

2. Back To Top | #82
    Registered User pulsar's Avatar

unde gasesc de cumparat asa ceva in bucuresti

http://www.mnpctech.com/Discs.html

sunt discuri pt dremel(mini flex as putea sa il numesc), mai rezistente decat cele din pachetul cu care a fost dotat aparatul.

3. Back To Top | #83
    dragalash s.i.m.p.l.u.'s Avatar
    Aveau pe la consignatii pe Covaci asa ceva si poti sa incerci si la tirg la Vitan Birzesti duminica.
    Man wake up as good-looking as they went to bed. Women somehow deteriorate during the night...

4. Back To Top | #84
    Undei Covaci asta? la vitan o sa ma duc am inteles.

5. Back To Top | #85
    dragalash s.i.m.p.l.u.'s Avatar
    Strada Covaci - paralela cu Lipscani...e strada consignatiilor..
    Man wake up as good-looking as they went to bed. Women somehow deteriorate during the night...

6. Back To Top | #86
    aha am gasit-o pe o harta. merci o sa ma duc sambata sa caut.

7. Back To Top | #87
    Registered User

Instrument prelucrare plexiglas, unde gasesc?

Aveti idee unde gasesc ceva similar cu ce e mai jos care sa mearga in Romania?

http://www.usplastic.com/catalog/pro...duct%5Fid=2301

Cei de la USPlastic au spus ca merge numai pe 110V. Stiu ca se poate cu adaptor, dar sper sa gasesc ceva asemanator pentru Europa. Eventual mai ieftin si care sa vina mai repede.
    Saying that Java is nice because it works on all OS's is like saying that anal sex is nice because it works on all genders

8. Back To Top | #88
    Registered User Cris's Avatar
    Pe mine ma intereseaza mai mult unde gasesc plexiglas... Din acela ca pentru pus pe deasupra tablourilor sau pe birou ca sa pui hirtii sub el (transparent sa fie ca e vorba de niste harti).
    "Universalistic egalitarianism, from which sprang the ideals of freedom and a collective life in solidarity, the autonomous conduct of life and emancipation, the individual morality of conscience, human rights and democracy, is the direct legacy of the Judaic ethic of justice and the Christian ethic of love. [..]Up to this very day there is no alternative to it. " -
    Jürgen Habermas

9. Back To Top | #89
    Registered User Komissar's Avatar

Unde găsesc metanol (sau alternative) ...?

Deci...

Unde aş putea găsi nişte metanol (sau alt gen de alcool "superconcentrat", -aştept idei) ? Nu intenţionez să mă îmbăt cu el , îmi trebuie pt. desen (folosesc alcoolul ca sa concentrez în el tuş rotring şi desenez cu aerograful), şi îmi trebuie alcool care să se evapore cât mai repede... deci cu concentraţie mare. Spirtul nu e bun, (nu e bun în general, spirtul din comerţ nici măcar nu mai ia foc), plus că e albastru şi mie îmi trebuie incolor. Mă gândesc că nişte metanol ar fi bun - sau dacă mai are cineva alte idei ... am încercat cu alcool "alimentar" (din ăla care se adaugă la vişinată ) şi a mers destul de bine, dar e al draq de scump ( 180.000 lei 0,5L , concentraţie 85% , ) am consumat toată sticla de 0,5 pe 5 planşe, nu mă prea avantajează -deci caut ceva mult mai ieftin şi mai concentrat...

Mulţumesc anticipat.
    1965 Volkswagen "Typ 1" 1200 - daily driver "scandalagioaica urbana"
    1972 Volkswagen "Typ 3" 1600 Squareback - stock.
    1978 Skoda 105S

10. Back To Top | #90
    Hortensia Bengescu Papadat antidot's Avatar

Unhappy De unde pot cumpara cateva tricouri negre-simple?

Incredibil, ieri toata ziua am umblat prin magazinele de haine pe care le stiam si nu am reusit sa gasesc nici un tricou simplu. Aveau fel de fel de modele si chestii din alea care vin mulate, cu fel de fel de dragoni si petice cusute, dar nu am reusit sa gasesc un t-shirt banal.
    Daca ati vazaut prin oras vreun loc cu asa ceva, va rog da-ti un reply aici.

11. Back To Top | #91
    Nick anterior: Badgiah Badger's Avatar
    Incearca la Metro, Selgros, Cora, sigur o sa gasesti .
    I'm going slightly mad.

12. Back To Top | #92
    selgros, tricou negru simplu din bumbac 60mii (pachet de 3)
    `\_______
    ./.___|___\___
    \(O)______(O)/
    =>=GheTTo TuninG=<=

13. Back To Top | #93
    Harvester of Sorrow [stryder]'s Avatar
    poti incerca si la carrefour sau la orice magazin unde se fac imprimeuri pe tricouri...au si de calitate buna daca vrei. ~ 100 k tricoul. nu ti-as recomanda sa iei 3 la 60 de mii...sunt foarte naspa si dupa prima spalare intra la apa
    the blood makes us human, makes us more than human, makes us human no more.

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by [stryder]
    nu ti-as recomanda sa iei 3 la 60 de mii...sunt foarte naspa si dupa prima spalare intra la apa
    cred ca m-am exprimat gresit.. vroiam sa spun ca se vand la set de 3, si costa 60mii/buc adica 180mii setul.
    mi-am luat sa trag de ele la sala. bumbacul e ok, si intra putin la apa la prima spalare.
    `\_______
    ./.___|___\___
    \(O)______(O)/
    =>=GheTTo TuninG=<=

15. Back To Top | #95
    Moderator

AFAIK, metanolul e folosit in industrie si e f toxic, nu cred ca gasesti in comert, in orice caz insa ai grija ca s-ar putea sa fie de rau daca il inhalezi. Ai luat in calcul si problema asta? Preturi sau alternative nu cunosc.
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

16. Back To Top | #96
    Registered User VIPER's Avatar
    Legal nu ai voie sa detii metanol! Intra sub un regim foarte sever al substantelor periculoase si risti un pic de puscarie. Iti spun din experienta, ai voie daca esti sportiv legitimat la auto-aero-navomodelism sau daca ai alta meserie care iti permite sa detii asa ceva.

Nu e vorba ca e toxic! In cantitati mici provoaca orbire (PERMANENTA!!!), in cantitati mai mari provoaca deces! Nu e deloc de glumit cu asta!

17. Back To Top | #97
    Moderator
    Caut un wallpaper cu marca Bobcat (http://www.bobcat.com/index.html). Stie cineva? Google nu a ajutat, nici siturile cu wallpapere pe care am intrat. Tx.

18. Back To Top | #98
    De ce nu iti faci singur? Daca te duci la Media Resources/Image Library pe website, ai acces la imagini de rezolutie inalta cu produsele.

Daca te intereseaza doar logo-ul, il gasesti aici, ca sa-l rasterizezi si sa-l pui in Photoshop pe ce fundal doresti.

Salutari,
    Andrei

19. Back To Top | #99
    Moderator
    Da, doar logo-ul ma interesa, multumesc.

Edit: Uf, am gasit si la pagina 34 diin google image search 1457 x 1330 pixels - 50k
    Atata chin doar pentru ca am cautat "bobcat" si nu "bobcat logo"
    Last edited by axelg; 07-04-2005 at 16:03.

20. Back To Top | #100

Unde gasim...

Cris, plexiglas gasesti la o firma care se numeste PlexiRom. Fac toate dimensiunile...le gauresc..le lipesc..tot ce vrei. Cauta si tu numarul in Pagini Aurii si vezi ce iese. Bafta

1.  
Page 5 of 424 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks