Salut,incerc sa fac conectarea unui DVR la un router wifi Tenda.

Router-ul suporta port forwarding, insa nu cu softul standard.Am pus un altul, si i-am deschis portul 37777, i-am facut ping cu un tool,si imi spune ca este in regula si este deschis. Ideea e ca prin browser nu ma pot conecta,insa cred ca e corect deoarece nu cred ca foloseste protocolul HTTP.

In DVR am setat acest port 37777 ca port media (si ip 192.168.0.10), iar in acel Tenda i-am pus la forwarding 192.168.0.10 (ip-ul dvr-ului), portul 37777. Am accesat info retea din DVR, imi apare conectat, insa n-am reusit cu nicio aplicatie de android sa ma conectez. "Login timeout" sau diferite erori de accesare.

Reteaua este de la RDS iar erorile returnate au context limitat,deci nu-mi dau seama de unde pleaca problema.Am setat ip static la provider.Mentionez ca am incercat si dintr-o retea externa, ptr ca stiu ca daca intru intern se pot produce probleme.

La IE prin url 192.168.0.10, imi apare surveillance, si dupa instalarea plugin-ului de la apple, camerele se vad.
Cu un tool pentru port check, la ip-ul extern static si portul setat de mine, imi apare deschis.
Noaptea, infrarosul la camere se aprinde, insa in dvr imi apare negru total, insa ziua functioneaza perfect.

Sa fie DVR-ul defect?

Multumesc !