Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 73

Thread: Discutii despre oferte sau produse la pret redus

1. Back To Top | #1
    Registered User

Discutii despre oferte sau produse la pret redus

Discutii offtopic pentru thread-ul "Produse la pret redus (Oferte online si retail)".

Se face mult offtopic acolo si se pierd informatii imediat ce intra un moderator in actiune. Hai sa mutam offtopic-ul aici.

2. Back To Top | #2
    Registered User
    Voucher-ul MMERGE36 nu mai functioneaza la Altex. Probabil au revenit din minivacanta si l-au dezactivat definitiv.

Edit: functioneaza iar.
    Last edited by Cos2k; 04-12-2017 at 12:17.

3. Back To Top | #3

4. Back To Top | #4

5. Back To Top | #5
    Registered User Lucian84's Avatar
    Hard Disk NAS SEAGATE 6TB, 3.5", SATA3, 5900rpm, 128MB, ST6000VN0021

Ati primit HDD-ul asta ? Mi-au tirmis un mail acum o sapamana sa le scriu inapoi ca sunt de acord sa astept 10 zile pana il primesc din nou. Vad ca-mi apare acuma "Comanda anulata" . Mai am vreo sansa sa-l primesc?

6. Back To Top | #6
    Registered User
    KFA2 GTX 1080 de la EMAG a fost cea mai buna oferta la placi video high end din ultima vreme, la concurenta cu Asus Strix 1080 la 2550 lei de la Altex.
    Eu am prins placa acum de black friday pentru 2200 lei, si sunt multumit de ea, ba chiar mi-a depasit asteptarile.

Am avut si returnat EVGA GTX 1080 FTW si MSI GTX 1080 Aero si placa asta KFA2 este mai buna per total decat ambele.
    EVGA urca vreo 60-80 MHz mai sus in boost avand si base clock mai mare din fabrica, dar degeaba daca racirea pe memorii si VRM e catastrofa si trebuie turate ventilatoarele la 2200 RPM+ ca sa nu ia foc literalmente.
    MSI Aero are radiator de GTX 760 sub capac, iar ca rezultat placa nu mai are boost aproape deloc dupa cateva minute de joc. Nici macar boost-ul modest declarat de producator nu il poate sustine.

KFA2 nu are nici un defect evident de proiectare. Tine boost peste cat declara producatorul, e silentioasa si pare foarte bine construita.
    Singura (posibila) problema e ca foloseste ventilatoare tip sleeve bearing in loc de ceva mai calitativ, cu rulmenti. Din pacate, majoritatea producatorilor folosesc din astea, inclusiv Asus Strix, preferatul internetilor (meh). Sa speram ca nu incep sa huruie dupa cateva luni de utilizare.
    3dmark Fire Strike stress test 20 loops 80 de grade maxim cu carcasa inchisa, slab ventilata, frecventa GPU nu coboara sub 1860 MHz, turatie maxima ventilatoare mod auto: 1750-1775 RPM (vent manual 100%: 2400 RPM)
    Performantele sunt standard pt orice GTX 1080 la frecventele alea.
    Placa are coil noise, dar cu carcasa inchisa nu reprezinta o problema, il aud doar daca ma concentrez, sau daca e perfect liniste in camera si rulez un benchmark; in jocuri, cu sunet, nici o sansa. Toate 3 1080-urile pe care le-am avut aveau coil noise, dar dintre toate 3, KFA2 il are cel mai puternic. Fenomenul variaza de la un sistem la altul si de la un exemplar la altul, deci nu stiu daca se poate considera o problema a acestui model. Cred ca am avut eu ghinion, oricum n-o sa returnez placa pentru asta, si sa primesc alta la fel sau mai rau.

Dupa black friday pana acum in 5 sau 6 decembrie, placa asta a fost in stoc la 2500 lei. De ziua EMAG se mai putea aplica o reducere suplimentara de inca 5%. Avand in vedere ca preturile la placi video au crescut din nou, ma mir ca un model asa de echilibrat ca asta a stat atata timp in stoc.
    Probabil ca lumea nu s-a aruncat pt ca brandul asta e considerat no-name (KFA2 = Galax/Galaxy in Europa) de catre majoritatea. Ca norocul, altfel nu stiu daca mai prindeam oferta de BF.
    Cui isi cauta o placa video high end ii recomand sa urmareasca modelul asta, poate il baga iar la reducere de Craciun.

Review complet gasiti aici (folositi Google Translate):
    https://www.overclockers.ru/lab/8067...eznakomec.html

...sau pe L ab 501 punct ro; acolo au testat varianta SNPR, dar din cate observ singura diferenta este backplate-ul cu led RGB, placa in sine si coolerul sunt la fel.

7. Back To Top | #7
    Registered User dic1's Avatar
    Quote Originally Posted by Lucian84 View Post

Ati primit HDD-ul asta ? Mi-au tirmis un mail acum o sapamana sa le scriu inapoi ca sunt de acord sa astept 10 zile pana il primesc din nou. Vad ca-mi apare acuma "Comanda anulata" . Mai am vreo sansa sa-l primesc?
    Probabil ca au avut ceva probleme in sistem si nu li s-au actualizat in timp real stocurile. Acel HDD nu cred ca mai era pe stoc si au renuntat la comanda. Nu ai primit niciun email pentru lipsa stoc si sa iti ofere o alternativa?

Un prieten a avut probleme cu placa de baza: Placa de baza ASROCK H170M PRO4, socket 1151, 4xDDR4, 6xSATA3, mATX
    A primit un email cum ca nu mai este pe stoc si ii ofereau o alta placa de baza cu chipset H110 in banii aia (un model care costa 220lei normal, fara BF). Nu stiu cum a rezolvat (banii inapoi sau cumparat alta). La el a fost mai complicat, a platit cu cardul o comanda mai mare.

Ca tot am ajuns la Altex/Mediagalaxy. A primit cineva comenzile efectuate si platite cu cardul din 1-2 decembrie si a utilizat vouchere cu eemerge? Am comanda platita, confirmata si nici un semn pana acum. Daca nu apare nici un semn o sa ii sun saptamana viitoare (or fi aglomerati, astept sa treaca 6-7 zile lucratoare). Eram usor ingrijorat privind onorarea comenzilor cu voucherul mmerge si la care s-au efectuat platile cu cardul deja.

8. Back To Top | #8
    Eu am comandat 3 produse pe 1 decembrie cu codul MMERGE36 de la Altex si pana acum am primit doar 2 dintre ele marti. Mai trebuia sa primesc un mouse si pana acum nu mi-au zis absolut nimic de el si ieri le-am trimis mesaj pe site la contact si inca niciun raspuns..

9. Back To Top | #9
    Registered User dic1's Avatar
    A sosit astazi comanda efectuata la Altex pe 2 decembrie, platita integral si pentru care am utilizat 2 vouchere achizitionate cu mmerge. Totul e ok, procesorul este sigilat. A fost ciudat ca nu am primit dimineata sms de la Nemoexpress, iar cel care mi-a inmanat pachetul s-a recomandat ca fiind de la Altex, nu de la Nemoexpres. N-am vazut masina.

10. Back To Top | #10
    Registered User slaiciprian's Avatar
    Ca tot fu hoverboardul ala la 350 la quick, are cineva idee daca se pot opri becurile alea de pe laterale? si ati gasit vreo aplicatie android care sa se conecteze la el?
    Şi-oricât de-ngustă o fi calea
    Oricâte piedici m-or lovi din greu
    Eu sunt stăpânul sorţii mele
    Sunt căpitanul sufletului meu.

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Am comandat eu hartia igienica minune de la Emag si m-au sunat acum sa imi spuna ca nu au in stoc, dar o sa livreze cand o sa primeasca iar.

12. Back To Top | #12
    s-ar putea sa aiba legatura cu nr de bucati comandate
    din subteran

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by slaiciprian View Post
    Ca tot fu hoverboardul ala la 350 la quick, are cineva idee daca se pot opri becurile alea de pe laterale? si ati gasit vreo aplicatie android care sa se conecteze la el?

eu nu am gasit nimic, nici nu cred ca exista. eu sunt multumit de ce poate, pacat ca sunt prea mare pentru el, de asta si caut sa il dau.
    Nu fi prost ca tara geme !

14. Back To Top | #14

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by slaiciprian View Post
    merge sa te conectezi pe post de boxa si sa faci bluetooth streaming, se aude destul de bine )

16. Back To Top | #16
    Quote Originally Posted by vladutz1995 View Post
    eu nu am gasit nimic, nici nu cred ca exista. eu sunt multumit de ce poate, pacat ca sunt prea mare pentru el, de asta si caut sa il dau.
    Cred ca duce pestre 110 Kg , eu imbracat am aproape atata si ma duce fara probleme.

17. Back To Top | #17
    Baietii cu hoverboardul, cat va duce un "plin" ?

Ori am facut ceva prost, ori nu am mers decat vreo 5 km pana a inceput sa bipaie ca nu mai are baterie.

L-am reincarcat azi cu atentie ca poate nu l-am lasat suficient si o sa fiu mai atent. (incarcat -> led verde, bagata mufa, s-a facut ledul rosu, asteptat pana s-a facut ledul verde din nou, decuplat).

18. Back To Top | #18
    Registered User slaiciprian's Avatar
    Daca ai făcut atâta kilometraj, probabil esti cel mai avansat dintre noi. Io am mers metri prin casa. A venit aproape descărcat, bipuia de zor, problema e ca nici pus in incarcator nu voia sa se opreasca, l-am incarcat inchis.
    Şi-oricât de-ngustă o fi calea
    Oricâte piedici m-or lovi din greu
    Eu sunt stăpânul sorţii mele
    Sunt căpitanul sufletului meu.

19. Back To Top | #19
    Din cate am vazut se recoamnda sa fie incarcat inchis ca altfel bubuie ) si sa nu fie lasat peste noapte la incarcat. Prima data l-am pus la incarcat pe o priza programabila si am pus-o sa se inchida dupa 3 ore. Acum am adus incarcatorul la munca sa il am la ochi, si dupa el ar fi plina. (verde/rosu/verde).

20. Back To Top | #20
    Subscriu , trebuie incarcat cu el inchis , bateria tine in functie de gabarit din ce am vazut eu . Cam in 20-30minute inveti sa mergi pe el lejer.

1.  
Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks