Page 2 of 268 FirstFirst 123451252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 5351

Thread: Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul.

1. Back To Top | #21
    Registered User Psycho-'s Avatar
    Hamster lasat liber prin casa ?
    YM: x3eemphantom

2. Back To Top | #22
    ...sau uneori iti umbla prin camera un nebun cu o sula in mana?
    Pentru copaci.

3. Back To Top | #23
    Registered User gentrino's Avatar
    Poate ai molii. Ai cautat prin dulap sau pe unde iti tii tricourile?
    Iar am macat. Sa puna cineva lacat la frigider

4. Back To Top | #24
    n-am pisica, hamsteri sau descreierati prin casa, si nici molii mutant (sper)

ce ma enerveaza e ca "pleznesc" tricouri noi pe care le-am spalat o data sau de doua ori (nici macar la masina, tricourile care imi plac le spal de mana si cu o atentie deosebita ) ceea ce inseamna probabil ca sunt din material infect de prost (desi mie nu mi se pare) sau sufera de vreo forma de prespalare pentru ca altfel nu-mi explic.
    Bricky roads they trappers grass, stoney walls they trappers wind, iron stove it trappers fire.
    Trappers is we by the works of hands, and forgets us we were ever free

5. Back To Top | #25
    Registered User WickeD's Avatar
    fumezi? si daca da poate iti cade mereu scrum pe tricou
    C-asa-i in tenis

6. Back To Top | #26
    Darth Ocelot Ocelot's Avatar
    Si mie mi s-a intamplat si e cum zice Johnny. S-ar putea sa mai fie si de la umerase (eu am unele mai vechi care au si 2 cuie pt agatzat nu stiu ce si se poate sa se mai agate in ele).
    I go down with the ship, that's what I do. I'm not even the captain, I'm going down with the ship. That's how I want you to think about me – a guy who keeps the captain company.

7. Back To Top | #27
    scuze, nu vazui postul lui WickeD, te rog sterge.

8. Back To Top | #28
    Unde pot developa poze 10x15 la un pret cat mai mic din format digital ? Eventual sa le duc pe un card de memorie sau pe un cd.

9. Back To Top | #29
    Registered User Mendex's Avatar
    am vazut ca poti printa digital aproape la toate shopurile kodak, azi am scos cea mai mica marime, nu stiu cat e 9X13 parca cu 5500 lei vechi / poza
    Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

10. Back To Top | #30
    Da, stiu ca se poate printa digital aproape oriunde, dar cautam un loc mai ieftin. Mir mi-a spus de fotodigitale.ro, unde poza e 7000. Ceva mai ieftin ?

11. Back To Top | #31
    Registered User romeo_id's Avatar
    ma enerveaza la culme un dobitoc de administrator, in luna Mai el nu a oprit inca caldura, am vb. cu el si cica nu poate face nimica in privinta asta (a fost si impertinent) si nu sunt singurul intrigat de faza asta. Intrebarea este unde pot face o sesizare ca sa se opreasca caldura?

12. Back To Top | #32
    LUFC JohnnyTorrio's Avatar
    Buna ideea threadului.

Stie cineva cum scot o pata de unt de pe o carte fara sa o deteriorez etc ? E imprumutata si n-as vrea sa am neplaceri

13. Back To Top | #33
    Inca o intrebare.

Daca iau o bicicleta din Carrefour, prima revizie este gratuita ? Daca da, unde se face ?
    Vreau sa iau o bicicleta Matrix (Neutzer cred ca e firma) si as vrea sa stiu. Thanks.

14. Back To Top | #34
    1984 AxA's Avatar
    Daca revizia este gratuita ar trebui sa-ti spuna vanzatorul, si sa-ti dea o lista cu service-uri cu care are acord sa-ti faca revizia gratuita. De asemenea ar trebui sa-ti faca si un set-up initial, bicicletele nu stau in magazin in stare de functionare ci dupa ce le cumperi trebuie sa te duci la reglat frane, viteze, instalat accesorii cerute prin lege etc. In functie de magazin, s-ar putea sa-ti faca ata in 30 de minute la fata locului, dupa ce o cumperi, dar nu cred ca la Carreffour exista atelier de biciclete, deci te vor trimite undeva si pentru setup.

Regards,
    A.
    Common sense is not so common after all.

15. Back To Top | #35
    M-am hotarat sa ma duc sa-mi ridic permisul auto. Am inteles ca se plateste o taxa de eliberare. Merge platit la orice CEC sau numai intr-un loc anume? Si cam cat se plateste? Si unde este sediul politiei de la Udriste,cu exactitate?
    Multumesc.
    Pentru copaci.

16. Back To Top | #36
    Dap, la set-up-ul initial ma gandeam si eu, dar l-am denumit generic, revizie. O sa dau un telefon la ei sa ma interesez. Thanks for the answer !

LATER EDIT :
    Daca vii de pe Coposu dinspre Unirii, faci dreapta dupa benzinaria MOL si apoi prima la stanga. De acolo mai ai de mers 50m. Bafta.

17. Back To Top | #37
    1984 AxA's Avatar
    Quote Originally Posted by altceva
    Si unde este sediul politiei de la Udriste,cu exactitate?
    Multumesc.
    In poza atasata, daca imi aduc eu bine aminte, am marcat cu un cerc rosu locatia Politiei de la Udriste (am platit vreo 10 amenzi acolo, in total) - pentru orientare, am marcat Piata Unirii cu un cerc verde.

Imaginea originala o gasesti aici: http://maps.google.co.uk/?ll=44.4288...19677&t=k&om=1

Adresa exacta este asta:

Contact: Str. Logofat Udriste nr. 9-15, sector 3 , Tel. 323.30.30
    Orar: L, V: 9-17; Ma, Mi, J: 9-19; S: 9-14

Mai gasesti o harta locala, cu localizarea, aici: http://www.ghidul.ro/firma.php?id=14668
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul.-udriste.jpg  

18. Back To Top | #38
    Am sunat acum la Carrefour si mi-au zis ca bicicletele sunt deja asamblate si nu se face nici o revizie. Se da asa cum este si cu garantia. Iar cand le baga in magazin, le fac ei deja "revizia".

Cum vine asta ?
    A mai cumparat cineva de acolo ?

Plus ca in vine greu sa cred ca bicicletele ajung in raft deja pregatite pentru folosire.

19. Back To Top | #39
    1984 AxA's Avatar
    Este aberant sa pretinzi ca bicicleta din raft este gata de folosire. Iti recomand un magazin mai serios, eu am fost foarte multumit de magazinul Magellan din Pantelimon.

http://www.computergames.ro/forum/sh...5&postcount=23

20. Back To Top | #40
    Acolo cea mai ieftina bicicleta este 8 mil. Dispun de maxim 5 mil pentru una noua. Am fost la magazinul de langa Coltea si am gasit una la 5,2 mil, destul de interesanta.

Era fabricata tot de Neutzer, iar modelul parca era Altrix (sau ceva de genul asta, asa scria pe ea). Cadru simplu (fara suspenii) de otel, Shimano TY 40, jenti duble si cam atat.
    Diferenta de pret nu mi se parea justificata fata de modelul din Carrefour, de asta m-am gandit sa o iau pe cea din Carrefour. Tipul de la magazin mi-a zis ca are garantie 18 luni si ca orice problema am pot sa ma intorc.
    Parea destul de priceput, fata de astia de la Carrefour.

Merita sa dau atat pe o bicicleta putin mai buna (zic eu) fata de cea din Carrefour ?

1.  
Page 2 of 268 FirstFirst 123451252102 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks