Page 5 of 269 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 5366

Thread: Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul.

1. Back To Top | #81
    1984 AxA's Avatar
    Bravo romeo_id, am cautat si eu la google dupa capricorni si alte chestii dar m-am laat pagubas dupa zece minute; n-am gasit nimic relevant. Se vede ca ai ales mai bine cuvintele .
    Common sense is not so common after all.

2. Back To Top | #82
    Am si eu o intrebare destul de ciudata. Acum 2 saptamani nu stiu ce am facut de m-am lovit la unul din degetele de la picior, asa a ajuns sa mi se invineteasca unghia si cineva mi-a spus ca imi va pica trebuie sa merg la doctor? Mai creste la loc daca pica? Asta sa stiu daca o sa mai fiu sexy purtand sandale sau shlapi.

3. Back To Top | #83
    Moderator Ivan's Avatar
    Depinde unde s-a invinetit. Daca e colorata catre varf n-are nimic, daca e vanata la radacina o sa cada probabil. Dupa ce cade creste la loc, nu trebuie sa faci nimic. Eu m-am bucurat cand mi-a cazut o unghie ca am de taiat doar 9.

Si acum intrebarea mea.
    Dati-mi va rog o idee pratica. Fiu-meu are o vesta gonflabila de care e foarte mandru si pe care a gaurit-o. Vreau s-o lipesc (gaura e mica, apreciez o juma' de milimetru in diametru) dar nu-mi trece prin minte cu ce. Probabil ceva gen petec ar fi bun, dar sunt sigur ca scotchul sau leucoplastul nu rezista la apa si alte idei nu mai am.
    Care to help?

4. Back To Top | #84
    Registered User The Sheriff's Avatar
    ai putea de exemplu cu un chit de reparare a penelor de cauciuc de la rotile de biciclete. nu stiu unde gasesti in bucuresti, eu am avut facut de firma Tip-top. sau era Rema Tip-Top.

LE: peticele erau destulde mici, asa ca ar trebui sa reusesti....
    DCS:16.02.11
    ACC&OUV: 13.09.11
    INT:07.09.13
    INV:17.03.14

5. Back To Top | #85
    Banned Magister Ludi's Avatar
    Stie cineva niste locuri unde se pot imprima tricouri personalizate? In afara de magazinul Unirea si Orhideea unde preturile sunt foarte mari. De exemplu, imprimarea unei poze costa 400.000, iar textul alte 400.000 (doua randuri fata si doua pe spate) + tricoul 300.000. Nu mi se pare OK sa dau 1.100.000 pe un tricou.

So, alte locuri cu preturi ceva mai mici? Mersi anticipat

6. Back To Top | #86
    La Totem in Unirea. E mai ieftin acolo.

Trebuie facuta diferenta. E un magazin catre centru, iar undeva in spatele lui este Totemul. Trebuie sa treci pe langa un magazin de vinuri, ca sa ajungi la Totem. Bafta !

7. Back To Top | #87

Lightbulb Despre Animale

sunt curios daca stie cineva cam cat poate sa coste o vaca din rasa hollstein,si daca poate cineva sa ma indrume spre un importator al acestei rase.....care sa fie aici in apropierea bucurestiului (judetul ilfov,giurgiu,s.a.)

deasemenea cine vrea sa-si dea cu parerea referitor la animale(oi,vaci capre) e liber sa o faca.........daca e constructiv......si nu bate campii

mai vreau sa stiu cat se plateste la mp pt forarea unu put..........(mica-mare adancime)

8. Back To Top | #88
    Registered User dark_mind's Avatar
    eu am forat un put in buzau si am dat 1200 ron aici in bucuresti nu stiu cat este e posibil sa fie mai ieftin

9. Back To Top | #89
    pai de cati metrii?? din contra cred ca este mai scump........
    si l-ai facut cu pereti din aia di prefabricate de ciment? alea cat sunt?

10. Back To Top | #90
    M-a intrebat un amic daca poate sa doneze undeva sange si sa primeasca bani pentru asta. Nu-mi sariti in cap, nu vreau sa scap de sangele meu.

11. Back To Top | #91
    Leather SM's Avatar
    de ce aprobari am nevoie ca sa imi fac un balcon la apartament?
    stau la parter.
    intrebare pt cei cu balcoane....rufele se usuca mai repede pe un balcon cu un geam deschis decat in baie ?
    cateodata in baie cam prind miros de umezeala (mai ales iarna cand se usuca greu, intr-o zi)

12. Back To Top | #92
    Junglist spoe's Avatar
    din cate stiu eu se primeste bani daca donatorul poseda sange de o grupa mai rara gen AB4,in rest nu sunt sigur

aa..si pt Dark Reign rufele noaptea se usuca oricand mai bine in baie,da eu tot pe balcon prefer sa le tin,ca in baie prind mirosu ala de umezeala.In rest ziua daca e cald se usuca mult mai usor pe balcon
    My life went to hell and all i've got is this lousy T-Shirt.

13. Back To Top | #93

14. Back To Top | #94
    Leather SM's Avatar
    Quote Originally Posted by nospoe
    din cate stiu eu se primeste bani daca donatorul poseda sange de o grupa mai rara gen AB4,in rest nu sunt sigur

aa..si pt Dark Reign rufele noaptea se usuca oricand mai bine in baie,da eu tot pe balcon prefer sa le tin,ca in baie prind mirosu ala de umezeala.In rest ziua daca e cald se usuca mult mai usor pe balcon
    bun,si de ce aprobari am nevoie pt balcon?

15. Back To Top | #95
    life is a race track Freelancer's Avatar
    mi'a lasat o prietena cheia de la casa pe perioada verii sa ii ud florile , stie cineva cam la ce interval trebuie udate.....ca ea mi'a dat indicatii gen ...sa nu uiti sa le uzi ca se usuca , sa nu le uzi prea mult ca putrezesc ...deci cum ramane...odata la 2 zile ...? ...mentionez ca le are pe langa geamuri asa ca le bate soarele intr'o veselie

16. Back To Top | #96
    Leather SM's Avatar
    odata la 2 zile eu zic ca e ok.
    sa le mai si stropesti cu un pulverizator pe frunze din cand in cand.
    depinde ce flori ai oricum.
    daca sunt cactusi nu-i nevoie sa-i uzi des

17. Back To Top | #97
    are si vreo 2 cactusi...da restu sunt mai diversificate....sunt cam paralel cu florile asa ca nu pot zice ce si cum ...are un ficus ala am pus 1 sticla de 1.5L ...si a inghitit'o pe toata

18. Back To Top | #98
    daca are gloxinia si ii dai cu apa pe frunze se usuca
    Cuvintele doar distrag atentia...

19. Back To Top | #99
    Quote Originally Posted by smoke
    daca are gloxinia si ii dai cu apa pe frunze se usuca

cum arata ? ....ca are chiar foooarte multe tipuri de flori

20. Back To Top | #100

Am nevoie de ajutor

Am o usa din lemn la intrare. Am avut o problema cu yala am intrat pe geam pana la urma am deschis dar cand am dat sa schimb yala m-am lovit de o problema. Usa era putin lasata de balame si acum cand montez yala noua nu se mai inchide bine, trebuie ridicat putin de ea ca sa se inchida. Asa ca.. se pricepe cineva sa-mi dea un sfat despre cum se poate ridica o usa care e putin lasata?

Cineva mi-a sugerat sa introduc cate o saiba sub suruburile care intra in toc la balamaua inferioara si asa usa sa fie impinsa putin in sus dar nu stiu daca este o idee buna. Ma gandesc ca nu or sa mai fie aliniate toate 3 balamalele si nu am sa mai am cum cum sa inchid usa.

Asa ca astept pareri.
    Mersi

1.  
Page 5 of 269 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks