Page 2 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 198

Thread: Medici buni - recomandari

1. Back To Top | #21
    Registered User cristinalps's Avatar
    Urologi de incredere: Prof. dr. Sinescu, de gasit la clinica de urologie Fundeni sau Prof. Dr. Nicolae Calomfirescu, de gasit la http://www.uroandromed.ro/.
    psihoterapeuti: M3, pentru tine am 2 nume: prof. dr. Irina Holdevici (are program de consultatii in cadrul clinicii MedLife) sau prof. dr. Iolanda Mitrofan (aici)
    Creierul este un organ oarecum indispensabil capului

2. Back To Top | #22
    Registered User dark_mind's Avatar
    Gastroenterologie: Gabriel Constantinescu, Spitalul Floreasca
    Last edited by Colo; 16-08-2007 at 11:16. Reason: split-copy-thread

3. Back To Top | #23

Exclamation Am nevoie de un control la ochi cat mai urgent !

Acum o saptamana sau 2 mi-am schimbat ochelarii. Deja incep sa nu mai vad bine nici cu astia ! E enervant ! Imi stric sanatatea si mai dau si bani ! Maine o sa ma duc la aia de mi-a facut retzeta sa ii zic vre-o 2.

Va rog sa imi recomandati un cabinet / spital unde pot sa imi fac un control amanuntit la ochi si de asemenea un doctor bun. M-am saturat de doctorii care iti fac control in spatele tejghelei ( la figurat ) magazinului de ochelari !

Si plus de asta, am o stare de discomfort general, dureri de cap in zona cefei, care cred ca sunt cauzate de ochelarii neconformi cu nevoia mea.

4. Back To Top | #24
    Moderator
    OFTALMOLOGIE: Am fost la un control oftalmologic care mi-a lasat o impresie buna la Opticris pe bulevardul Unirii, la fantani, intre Casa Poporului si Piata Unirii. Din pacate am uitat cum o chema pe doctorita (nu cred ca e singura de acolo), incerc sa ma interesez si revin.
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

5. Back To Top | #25
    Registered User bebe_unik's Avatar
    OFTALMOLOGIE: am facut control la Optiblu ( acum 4 ani am fost la optiblu de la gara de nord si anul acesta la optiblu de la favorit) si mi-au lasat o impresie buna doctoritele + ca anul acesta am fost si la kristal optic si logic optic si dioptriile au fost similare)

dar daca spui ca ti-ai schimbat ochelarii acum 2 saptamani si deja ti se pare ca nu vezi bine incearca sa faci un control mai specializat...iti pot spune sa mergi la medicover, dar nu stiu numele doctoritei acum...tb sa caut

6. Back To Top | #26
    OFTALMOLOGIE: iooo, recomand la Optinova de pe Magheru doctorita Claudia Moiceanu. Nu stiu daca încă e acolo - a avut un copil acum vreo doi ani, deci ar fi trebuit să se reîntoarcă până acum

Un lucru totuşi - e foarte normal să vezi altfel (mai în ceaţă) după 2-3-4-5 zile de purtat perechea nouă de ochelari din câte ştiu eu. Când îi iei, vezi ca prin lacrimă, dar asta nu este de durată. În general, ochelarii prin care vezi ca prin lacrimă sunt ochelarii cu dioptrii prea mari.
    is thiiiis my voice?

7. Back To Top | #27
    ofcors m3's Avatar
    O tara mai plina de maimutoi decat ۩.Disneyland.۩
    Quote Originally Posted by m3 View Post
    Oftalmologie - Dr. Bahrin Iuliana - Policlinica cu Plata nr.5 (pe Brezoianu)
    Este o profesionista si se pricepe.
    Asa, ca sa se vada !
    Vand/Schimb Nissan Almera 2006 80.000km

“Men have become tools of their tools” - Henry David Thoreau
    Useri neseriosi: PesteImputit

Morala? Nu conteaza cat de prost esti, cat de incapabil esti, cat de retardat poti fi. Daca te nasti din p*zda care trebuie, vei avea intotdeauna tot ce-ti doresti, fara ca macar sa misti vreun deget. Si nu conteaza ce spun oamenii despre tine. Sunt invidiosi, ai dracu’!

8. Back To Top | #28
    Am dat split la thread că devenise aberant offtopicul. Threadul unde discuţiile în contradictoriu se înşiră pe 108 posturi în acest moment (ştiu, pentru că am dat tick la fiecare în parte) se găseşte aici: http://forum.computergames.ro/7-gene...dezbateri.html

Cu scuzele de rigoare, sunt 2-3-4 oameni care au postat nume de medici (Asi este un exemplu) în posturi care au fost mutate, din cauza faptului că daca le lăsam aici threadul celălalt rămânea fără sens. Vă rog să postaţi aici din nou - sau poate se uită cineva şi compilează numele (nu sunt mai mult de 5 doctori cu totul). Acest lucru mă depăşeşte complet la ora asta. Dacă îmi aduc aminte le copiez şi le editez (şterg offtopicul) mâine.

Haideţi să rămânem ontopic.
    is thiiiis my voice?

9. Back To Top | #29
    un stomatologoist al_de_sus's Avatar
    urologie recomandare - dr. Arabagiu de la Sf.Ioan. atat mi-au zis prietenii care au facut stagiul acolo. sa mai vad prin ce spitale a mai facut anul 5 urologie

buna idee cu split. era de asteptat ca o sa o ia pe aratura.
    Exploziile sunt si comprimari ale timpului. Schimbarile observabile in universul natural sunt, toate, intr-un anumit grad si dintr-un anumit punct de vedere, explozive; altminteri ele nu v-ar fi perceptibile. Schimbarile linie si progresive, daca sunt suficient etalate in timp, raman nesesizate de observatori a caror perspectiva este prea scurta. De aceea, va spun ca eu am vazut schimbari pe care voi nu le-ati fi remarcat niciodata.

10. Back To Top | #30
    Quote Originally Posted by mariko View Post
    Dacă îmi aduc aminte le copiez şi le editez (şterg offtopicul) mâine.
    Făcut asta. Copiat tot, mai puţin un post al lui al_de_sus, care postase deja.
    is thiiiis my voice?

11. Back To Top | #31
    Ridic threadul ăsta.

Caut un medic dermatolog bun, aş prefera la un cabinet privat din diverse motive. Problema nu e de ten, ci cu o aluniţă(neg? nu ştiu denumirea corectă) care -cred- trebuie scoasă. Oricum, am nevoie de un sfat. Poate cineva să îmi recomande aşa un medic?
    is thiiiis my voice?

12. Back To Top | #32
    Registered User covrigmal's Avatar
    hai sa vedem: Cluj Napoca- Marcel Tantau- endoscopie interventionala/terapeutica
    Targu Mures- Ortan Florin- angioplastii coronariene
    Ursu- angioplastii coronariene
    Timisoara- Milovas Slovenski- cardiologie interventionala
    Marian Gaspa- chirurgie cardiovasculara
    Gabriel Ivanica- electrofiziologie
    Adrian Goldis- endoscopie interventionala
    Bucuresti Floreasca - Constantinescu Gabriel endoscopie interventionala
    - Rodica Niculescu cardiologie interventionala
    - Lucian Cilmic cardiologie interventionala
    C.C. Iliescu: Platon, Dan Deleanu(de fapt de aici sunt cam toti ok) angioplastii cornariene
    Universitar: Nicolae Florescu angioplastie coronariana
    Cand mai am timp mai fac un update...astia mi-au venit in cap asa in fuga. Am trecut numai doctorii care mi s-au parut ok de-a lungul timpului si care isi fac treaba cu profesionalism si fara greseli.

LE: pt mariko: mergi fara indoiala la Prof. Dr. Giurcaneanu. e nr 1 dupa parerea mea...dar e lista de asteptare f mare...in cadrul clinicii BIOMEDICA, Str. M. Eminescu nr. 42, sector 1 Bucuresti
    tel: 2119674/2117136(sper sa mai fie valabile datele..daca nu cauti pe net)

13. Back To Top | #33
    ţacau catau's Avatar
    Mariko :
    DERMATOLOGIE: Profesor Dr. Giurcaneanu Calin, din cate stiu e somitate in domeniu. Acum ceva ani cand am avut eu nevoie era la conducerea spitalul colentina. Dupa o cautare pe gugal reies urmatoarele informatii : "n cadrul clinicii BIOMEDICA, Str. M. Eminescu nr. 42, sector 1 Bucuresti
    tel: 2119674/2117136". Evident recomand,am trecut prin mana lui inainte sa fiu student la med ,a fost al3lea medic la care am ajuns si care a reusit sa imi identifice problema corect si evident sa trateze.

Si ca o a2a optiune ti-o pot recomanda pe profesoara mea de dermato,Dr. Virgina Chitzu la care voi ajunge si eu in curand tot pt o alunita scapata de sub control.Telefon : 0729925926. Profesionalism,ca si mai sus recomand.

Cu oricare din optiuni, mergi la sigur garantez.

L.E:Succes .

14. Back To Top | #34
    Nick anterior: cristina_m6 elenuta's Avatar
    OFTALMOLOGIE: Dr. Mihaela Fontul, Policlinica Pescarus [Diham, sector 2] - nota 10, am fost tratata de fiecare data cu profesionalism.
    Un ortoped bun stie cineva?

15. Back To Top | #35
    Nick anterior: VUX Mitzone's Avatar
    Recomanda cineva un doctor bun in fizioterapie? As dori sa ma duc duc cu niste radiografii pe care le voi face in cateva zile la o clinica privata (deh, e moca de la servici), dar nu am incredere in ei in ceea ce priveste tratamentu. E vb. de doua discuri dintre vertebre care sau cam pensat (adik asa () in loc de || ) si am nevoie sa le indrept + un pic la coloana. Deci diagnostic corect + tratament pe masura.
    Nu pot recomanda medici buni pentru ca nu am avut nevoie pana acum, never been there decat dr de familie, da' mai mult cu acte.
    "Augh! You are even uglier than I had thought possible! Can't you see you are making me sick? Please, foul creature, turn your head, or better yet, put a sack over it. Never mind, i have adjusted my display so it is dim enough to be tolerable. In answer to your question, our response is simple. We VUX do not share this range of motionand it appears as though your neck is brokenand you are a jabbering corpse. Ugh!"
    Mitza.ro@Gmail.com

16. Back To Top | #36
    ţacau catau's Avatar
    Fiziokinetoteraput Alina Jumatate, la spitalul elias, (numele post marital este Alina Iliescu). numarul : 0723216846.
    Culmea si ea imi este profesoara. Recomand cu caldura, foarte mult profesionalism.

17. Back To Top | #37
    dermato Catalin Enachescu - clinica Lasermed

18. Back To Top | #38
    Registered User diabolik_s2's Avatar
    pt Mariko
    Dermatologie Dr. Hatami Afshin de la Biomedica. Fac tratament la el de ~2 ani si sunt foarte multumit.
    The cake is a lie...

19. Back To Top | #39
    CHIRURGIE: Un medic bun de la spitalul Sf. Ioan este Viziteu Radu. M-am operat de fiere anul acesta si de atunci ma simt foarte bine.
    GINECOLOGIE: Gabriel Lemnete "Top Medical" sau la Spitalul Polizu (super doctor).

20. Back To Top | #40
    RECUPERARE: dr.Magda Popa cea mai buna parerea mea din Iasi cabinet medical privat MEDFIZ

1.  
Page 2 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast