Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 27 of 27

Thread: www.bombastic.ro - opinii?

1. Back To Top | #21
    Salut, vad ca nu s-a mai discutat nimic de site ul bombastic.ro, cumparam sau nu de la ei??
    Ma intereseaza un ceas : Ceas de mana online Seiko 5 automatic SNK805 - Bombastic
    Stie cineva un pret mai bun? Sa cumpar sau nu de la ei?
    Multumesc!

2. Back To Top | #22
    Pana la urma a mai luat cineva de la ei? Ma intereseaza un ceas dar nu as vrea sa ma ard...

3. Back To Top | #23
    Sunt in aceeasi situatie tot cu un ceas. In alte parti dureaza 8-9 zile livrarea si mai mult chiar, ei il au pe stoc..
    All parts should go together without forcing. Therefore, if you can't get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer." -- IBM maintenance manual, 1975

4. Back To Top | #24
    Pe bune, ce credeți că se poate întâmpla? Firma care administrează magazinul e activă de 8 ani. Credeți că au așteptat 8 ani ca să faceți voi comandă și să fugă cu banii? Sunt un magazin ca oricare altul, se supun acelorasi legi. Slabe șanse să aveți probleme, nu vând fake-uri sau ceva.

5. Back To Top | #25
    Quote Originally Posted by gojira View Post
    Pe bune, ce credeți că se poate întâmpla? Firma care administrează magazinul e activă de 8 ani. Credeți că au așteptat 8 ani ca să faceți voi comandă și să fugă cu banii? Sunt un magazin ca oricare altul, se supun acelorasi legi. Slabe șanse să aveți probleme, nu vând fake-uri sau ceva.
    cam asta este si banuiala mea, chiar de prin 2007 activeaza din ce am vazut dar in 10 ani e prima data cand dau de ei desi am mai luat produse online.
    All parts should go together without forcing. Therefore, if you can't get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer." -- IBM maintenance manual, 1975

6. Back To Top | #26
    Și eu am luat și nu am știut de ei pentru că nu m-au interesat ceasurile și bijuteriile atât de mult. Sunt multe magazinașe de-astea mici pe care le găsesc din greșeală și mă minunez de stocuri și prețuri, pe produse de nișă, pe care nu le caut în general.

Prin România nu prea mai merg țepele astea, să-ți faci site cu produse pe care nu le ai, sau să vinzi produse contrafăcute ca originale. Îți bate ANPC-ul la ușă de la primul cumpărător și dacă nu ești firmă, te găsește poliția repejor, că banii ajung într-un cont sau la o persoană. În general nu-mi fac probleme la comenzi online, chiar și de pe site-uri mai mici. OLX și Okazii nu mai frecventez, pentru că sunt pline de copii care nu prea înțeleg care e treaba cu comerțul. Dar magazine online, rareori am avut probleme mari, iar când au fost, n-am ieșit niciodată în minus.

7. Back To Top | #27
    Acum, revenind... Mi-ați stârnit interesul pentru ceasuri cu discuția asta, cu toate că n-am mai purtat din copilărie. M-am uitat pe site-ul ăstora de la Bombastic, am pus ochii pe vreo 3-4 modele. Din păcate, nu apăreau în stoc, dar nici "indisponibile". M-am gândit că or fi în stoc la furnizor și se pot comanda, așa că am trimis un e-mail unde am întrebat dacă ar fi disponibile pentru comandă sau nu. Eu, pe site, puteam plasa comandă, dar am zis să merg la sigur, să știu. Și stai și-așteaptă. Am primit răspuns peste patru zile de când am adresat întrebarea, scurt și la obiect, că nu sunt disponibile. Am luat ce vroiam de la Watchshop până la urmă, în stoc la furnizor, vine cu o zi întârziere față de cum ar fi venit dacă era în stoc. Aș fi putut să iau un model care era pe stoc de la Bombastic ăștia, dar nu mi-am mai bătut capul. La ce chef de vânzare au, n-am nici eu chef să cumpăr. Adică prețurile la ei sunt foarte bune în comparație cu alte site-uri. Ce tip de ceas vroiam eu îl luam de la ei cu 400, așa l-am luat cu 500.

Eu îmi cam dau seama care e treaba cu ei, uitându-mă și la evoluția lor fiscală. Le-a mers bine când s-au înființat, în 2010-2013 au vândut bine, pe urmă a început să se împută treaba. Și au rămas cu stocuri pe care n-au mai reușit să le vândă. Acum probabil e administratorul care poate se ocupă cu altceva și i-a mai rămas să vândă ce are pe stoc, de-aici și prețurile mai mici și refuzul de a comanda de pe la furnizori un anumit model.

Vorbă multă, cuvinte puține. Să trag linie, comandați dacă vă place ceva din stoc. Dacă nu-i pe stoc, nu prea o să aveți parte.

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks