Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 81 to 100 of 119

Thread: Iesiri cu iz cultural - recomandari punctuale

1. Back To Top | #81
    Registered User sldr's Avatar
    doar intamplator am reusit sa ajung la Muzeul Militar unde am fost can dezamagit: colcaiala grava, aer de nerespirat, f multi co****ri veniti sa toarne poze de hi5... ajung la aceeasi concluzie:

noaptea asta are ca singur scop - ca oamenii cu ceva in cap sa realizeze ca nu s-au mai dus de multicel la un muzeu si ca intr-un weekend oarecare vor scoate 5 lei din buzunar sa viziteze in conditii "mai" decente aceste lacase de cultura
    . si de la capat

2. Back To Top | #82
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Am avut un week-end cultural 100%.
    Sambata am vazut Egoistul la care doream de mult sa ajung , la TNB
    Duminica am vazut Careu de asi cu valet, o super comedie la Teatru Evreiesc de Stat.

Joi se joaca piesa Cum se cuceresc femeile, in premiera , la TES. Am de gand sa merg pentru ca sunt convins ca va merita.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

3. Back To Top | #83
    nu ai cum sa zici 100% cand nu ai enumerat concertul AC/DC, oricat de multe teatre ai fi vizitat, ai "decenta" sa nu scrii 100% (no offence pzl)
    . si de la capat

4. Back To Top | #84
    Am uitat sa spun ca am vizitat si muzeul national cotroceni cu ocazia targului de carte organizat Sambata acolo.

Imi cer scuze ca nu am fost la concert insa nu dau doi bani pe astfel de evenimente. Sunt un consumator de teatru si carti bune. Atata tot.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

5. Back To Top | #85
    ei, nu te ofensa te rog, nu asta era intentia mea, era mai mult o gluma, nu te judecam prin prisma guturilor tale muzicale, doamne fereste!!
    make luv not war
    . si de la capat

6. Back To Top | #86
    Tabara pentru gameri si animisti (16+):
    http://forum.computergames.ro/41520182-post517.html

o recomandare punctuala pentru vara asta, o varianta ieftina si placuta de a petrece o saptamana din vacanta
    (am pus link-ul si pe topicul asta pentru ca tot cultura e: jpop, jrock, etc. - sper sa nu existe obiectii sau neplaceri)
    . si de la capat

7. Back To Top | #87
    Nu mai scrie nimeni nimic pe aici ??

As avea nevoie de o recomandare la o piesa de teatru saptamana asta. Anyone ?

8. Back To Top | #88
    Program spectacole de teatru, stand up comedy, program cluburi, spectacol teatru, cluburi teatru neconventional, one man show, Bucuresti

recomand cu mare caldura!!! am fost acum 2 saptamani, cu rezervare telefonica, 15RON biletul (altfel era 20)... este un show de improvizatie care merita toti banii... daca imi eliberez un pic programul merg si maine...

le: ps: daca te duci si eu nu ajungi, lasa si tu un feedback aici:P thx

le2:
    http://blog.cinefan.ro/2010/alt-barb...olae-nastasia/

- recomandare de la un tovaras forumist; momentan e pe primul loc la preferinte pentru maine seara;
    - dai un semn, poate ne vedem
    Last edited by sldr; 13-09-2010 at 16:09.
    . si de la capat

9. Back To Top | #89
    sldr, sa iti dea Dumnezeu sanatate man . Am fost cu prietena astazi si am ras cu lacrimi amandoi. Cazusem pe sub scaun la propriu. Defapt toata sala era prinsa in sirul evenimentelor.

Sunt doua echipe formate din cate 3 persoane fiecare (2 baieti + o fata) si se lupta pentru puncte. Punctele le obtin prin aplauzele care sunt date (cu darnicie sau nu prea) de public. Ideile sunt preluate din public si dezvoltate de ei ad-hoc pe scena. Insa au o prezenta de spirit extraordinara. Ii admir sincer pentru ce fac. Doua ore chiar te binedispui, indiferent cat de trist ai fi.

Ce alte recomandari mai ai ??

10. Back To Top | #90
    cu multa placere; momentan nimic, nu am reusit nimic sapt trecuta pana la urma... daca nimeresc undeva fain, dau un semn u do the same

le: ceva recomandari pentru diseara sau pt maine (18-19 sept)(avand in vedere si ca sunt zilele bucalelor)? thx
    Last edited by sldr; 18-09-2010 at 17:24.
    . si de la capat

11. Back To Top | #91
    Doar asta am gasit pentru ziua de maine.

Zilele Muzeului Ţăranului, <br>10-19 septembrie

La Zilele Bucurestiului sunt mai mult chestii in aer liber. Unde e lume multa (si de regula proasta) nu ma prea pasioneaza sa merg.

12. Back To Top | #92
    mda, am ratat anul asta... apropo de zilele Bucurestiului... a fost forte misto anul ala cand a cantat Brian Adams iar dupa au fost jocuri de foc, apa, lumina, artificii... a fost prea tare atunci
    . si de la capat

13. Back To Top | #93
    Quote Originally Posted by sldr View Post
    Tabara pentru gameri si animisti (16+):
    http://forum.computergames.ro/41520182-post517.html

o recomandare punctuala pentru vara asta, o varianta ieftina si placuta de a petrece o saptamana din vacanta
    (am pus link-ul si pe topicul asta pentru ca tot cultura e: jpop, jrock, etc. - sper sa nu existe obiectii sau neplaceri)
    Off-topic: Animiștii nu sunt ceea ce crezi tu că sunt. : ))

14. Back To Top | #94

15. Back To Top | #95
    Quote Originally Posted by sldr View Post
    un program pe care l-am gasit si care pare destul de complet pentru Noaptea Muzeelor 2009:
    dor de duca - Stiri - Noaptea Muzeelor 2009 - Program - Bucuresti
    Publicul adult este asteptat intre orele 18.00-19.00 la intalnirea cu solitarul explorator Alin Totorean care va avea placerea sa impartaseasca publicului din peripetiile, riscurile si farmecul expeditiei sale in Australia in cadrul prelegerii “Invingator in lupta cu desertul Australian”.
    Alin are de trecut acum un alt deșert. Mai multe puteți citi aici
    Alin Totorean, încă un “deșert” de străbătut

16. Back To Top | #96
    bogotta - mersi de sugestie, am citit si suna f interesant... incerc sa ajung candva...
    emsal - randurile tale imi aduc tristete; sa-i tinem pumnii!!

offt: redspiel - asta e termenul folosit in comunitate, nu m-am gandit sa-l schimb ce-i drept
    . si de la capat

17. Back To Top | #97
    Astazi recomand teatru. Jocul Regilor. Autor: Pavel Kohout

Maia Morgenstern joaca magistral dar oricum piesa in sine este deosebita. Recomand cu caldura, mai ales ca biletele sunt foarte accesibile. Se joaca aici: Teatrul Evreiesc de Stat

18. Back To Top | #98
    Hecăru' Philips's Avatar
    Cunoaste careva o locatie in care se tin concerte de jazz sau muzica clasica(cu intrare gratuita, bineinteles)? Eu momentan o ard numa' prin metrouri si as fi recunoscator daca mi-ati recomanda o locatie accesibila prin astfel de mijloace.

PS: Da, sunt snob!
    Daca toate gainile, vitele, porcii samd erau gay, nu mai aveam fast food-uri, omlete dimineata, lapte, branza carne oua....

Un roman adevarat

19. Back To Top | #99
    ceva pareri despre Animest?

am fost ieri la o prezentare de animated videos & ads... doar cateva deosebite, multa umplutura, organizarea pilaf... intrare 25RON (mult prea mult)

astept si alte pareri, sunt curios, din pacate nu am reusit sa ajung si in alte seri
    . si de la capat

20. Back To Top | #100
    nu e o recomandare punctuala de iesire, dar... poate va inspira... mie mi-a placut foarte tare site-ul:

Romanian Heritage - Patrimoniu Romanesc by Cosmin Danila
    . si de la capat

1.  
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks