Page 6 of 6 FirstFirst ... 3456
Results 101 to 119 of 119

Thread: Iesiri cu iz cultural - recomandari punctuale

1. Back To Top | #101
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Hmmm, am gasit un site interesant: Home - Teatru Sport
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

2. Back To Top | #102
    Megalomaniac's Avatar
    Ultima zi din festivalul Bach de la Ateneu, nu ratati daca va place barocku', motetele sale se canta destul de rar.
    http://ro.earlymusic.ro/program
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

3. Back To Top | #103
    Registered User razclud's Avatar
    Dan Puric- Vis, foarte misto.

4. Back To Top | #104
    Unde se joaca vis si cat costa biletul ?
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

5. Back To Top | #105
    28 martie parca, 100 lei era orice loc, nu era pe zone. palatul copiilor

6. Back To Top | #106
    nimeni nimic? o comedie, ceva bun?

7. Back To Top | #107
    Scandal la Opera la Nottara. Razi de cazi pe jos, la propriu ....

Ieri am fost la Teatrul de Comedie (Cu-i i-e frica de Virginia Woolf). O drama tampita care a durat foarte mult. In sala foarte cald, etc. Nu recomand.

8. Back To Top | #108
    Registered User sldr's Avatar
    a fost cineva la Noaptea devoratorilor de publicitate (sambata - 04.06.2011)? ce pareri aveti, comentarii, impresii, sentimente?!

cate ceva din ce am trait eu:

1) frica la intrare - desi erau jandarmi, pe acolo colcaiau zeci de colorati care faceau bisnita, bisnita putin spus agresiva... mai mai sa te ia la bataie ca ai cumparat de la casa si nu de la ei! jandarmii aia erau degeaba, sau mana in mana

2) la prima pauza aveau senzatia ca toata gloata o sa astepte sa iasa 1 cate 1 ca sa puna ei stampile, altfel nu vroiau sa te lase sa intri inapoi, noroc ca s-au desteptat dupa vreo 10 minute si au dat voie fara mirifica stampila

3) cam prost structurate reclamele, au fost la inceput calupuri mari de reclame superbe, iar prin ante-penultima si penultima runda numai porcarii lungi si plictisitoare care te adormeau pur si simplu la ora 4 dimineata

una peste alta mi s-a parut foarte prost organizat, multe minusuri care isi aveau solutii simple... cu toate astea nu era de ratat, a fost un eveniment misto, lume buna din ce am vazut... ma bucur ca am reusit sa ajung

atasez 2 dintre reclamele care m-au atins cel mai tare:

II.
    YouTube - ‪embrace life -- Always fasten your seatbelts must watch Best Add Best Commercial Ever .mp4‬‏

I.
    YouTube - ‪New Shangri-La TV Ad - It's in our nature 3min (English).mov‬‏

n-joy
    . si de la capat

9. Back To Top | #109
    Registered User Kidu's Avatar
    am fost un real fan NDP pana cand m-am saturat de proasta organizare, cred ca era prin 2000-2001, nu mai stiu exact, nu a fost absolut nimic de mancare decat alune in sala, si am fost pur si simplu sufocati de reclamele "partenerilor", era juma de ora spoturi, juma de ora reclame la bere si rahaturi. Nu ne au dat voie sa iesim din sala decat pe la ora 2-3 dimineata, nu existau stampile pe atunci. La baie era o mizerie crunta, se imbatasera unii, efectiv nu aveai unde sa pasesti, binenteles ca nu era nimeni de servici sa curete.
    De altfel toaletele arata penibil inclusiv in anul 2011, si nu exista curatenie pentru evenimentele de dupa amiaza/seara.

10. Back To Top | #110
    sincer mi s-au parut mai mult decat decente toaletele... nu stiu in alti ani cum a fost, am mai prins asa ceva total intamplator pe la mare candva demult:P
    . si de la capat

11. Back To Top | #111
    O bandă ocupă un muzeu: banda desenată

Deschiderea oficială va avea loc joi, 16 iunie, începând de la ora 19, când vor fi vernisate trei expoziții permanente: „Tezaur – Istoria benzii desenate româneşti”, „Salonul Internaţional al Benzii Desenate din România” (contribuţii ale unor mari autori străini care au fost în România de-a lungul timpului) și „Cum se face o bandă desenată”. În același cadru va avea loc vernisajul primei expoziții din Galeria MBD – „Webcomics de Romania“ – și va fi lansat numărul 4 al revistei Comics.

12. Back To Top | #112
    Yes, I am great! Ducu's Avatar
    Are careva idee vre-un eventiment misto sau ceva de vezut maine (Sambata) prin centrul Bucurestiului?
    Prioritate mereu va fi PM-ul pe acest forum - Cititi ultimul post intotdeauna - Imi rezerv dreptul de a-mi alege clientul

o724228632 - Vodafone

Zona Cotroceni - Metrou Eroilor - Iesirea dinspre Spitalul Municipal

13. Back To Top | #113

Atelier de CHITARA pe Cheile Ramet 16-19 februarie 2012.

Iesiri cu iz cultural - recomandari punctuale-afis-2-mick.jpg

Invitam toti pasionatii de chitara la o noua serie de ateliere pe Cheile Ramet, Apuseni!

ÎNSCRIERI LA WORKSHOPUL DE CHITARĂ
    „FĂ-ŢI CHITARA SĂ VORBEASCĂ!”
    ATELIER PREMERGĂTOR ACUSTIC LIVE MUSIC CAMP 2012

În cadrul proiectului cultural Acustic Live Music Camp, anunţăm începerea înscrierilor la workshopul de chitară cu tema „Fă-ţi chitara să vorbească!”.
    Perioada în care se va desfăşura acest atelier este 16-19 februarie 2012, la Pensiunea Râmeţ (Pensiunea Ramet, Apuseni), judeţul Alba şi se adresează iubitorilor de chitară, indiferent de nivelul pe care-l au. Vârsta minimă pentru înscriere este 14 ani.

Cursurile sunt structurate pe: nivel începător - mediu - avansat şi acoperă majoritatea tipurilor de chitară: chitara electrică, chitară acustică corzi de metal, chitară acustică corzi de nailon. Dintre stilurile de chitară care se vor aborda, enumerăm următoarele: flamenco, chitară clasică, folk, chitară electrică, pop, blues, country, rock, jazz clasic, fusion, hard rock, metal.

Timp de patru zile, Silvan Stâncel, Andrei Roşulescu şi Iarina Copuzaru vor susţine cursuri de chitară electrică, clasică, folk, flamenco şi, mai presus de toate, de oratorie muzicală – de la formulări convenţionale transpuse în câteva note până la discursuri complexe ce iau forma unor partituri de jazz şi de hazz.
    Marile subiecte ale acestui workshop sunt: alfabetul sonor pentru cei mici, gramatica şi coerenţa unei melodii, tăcerea în muzică, vocea interioară şi creativitatea.
    Cursurile se vor ţine în fiecare zi după un program bine definit. Toţi profesorii-artişti invitaţi la această ediţie au experienţă scenică şi didactică. La atelier vor fi prezenţi următorii: Andrei ROŞULESCU, Iarina COPUZARU, Silvan STÂNCEL.

În cadrul evenimentului va avea loc şi un concurs al cărui premiu este un loc gratuit în Tabăra de Chitară Acustic Live Music Camp 2012 de la Râmeţ - loc sponsorizat de către Pensiunea Rîmeţ care devine astfel un promotor al actiunilor cultarale de acest gen. De asemenea, Vio tubeamp, prin persoana domnului Viorel Fârtat, devine sponsor oficial, oferind un amplificator cu lămpi, hand made, pentru chitară electrică.

Pentru detalii şi înscrieri, accesaţi site-ul ACUSTIC LIVE MUSIC CAMP
    Urmareste videoclipul oficial AICI ACUSTIC LIVE MUSIC CAMP www.tabarachitara.ro HD - YouTube

Iulia STÂNCEL
    0740165041
    atelier.chitara@yahoo.com
    Organizator principal
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Iesiri cu iz cultural - recomandari punctuale-afis-2-mic.jpg  

14. Back To Top | #114
    Human Body
    Fluturi Tropicali

bagati feedback care ati vizitat

ps: vad ca se cam fac pauze de la cultura^^
    . si de la capat

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by sldr View Post
    Human Body
    Fluturi Tropicali

bagati feedback care ati vizitat

ps: vad ca se cam fac pauze de la cultura^^
    Cam tarziu... dar la Human body am fost cam de 5-6 ori ? (era gratis pt mine ) e super ramai masca , sunt lucruri pe care multi chirurgi nu reusesc sa le vada intr-o viata (pe toate la un loc)
    All parts should go together without forcing. Therefore, if you can't get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer." -- IBM maintenance manual, 1975

16. Back To Top | #116

17. Back To Top | #117
    Registered User Dr_V's Avatar
    Sambata asta (23 iulie) la ora 19 este un miniconcert de muzica baroca in aer liber la Piata Universitatii (in parculetul de langa ministerul agriculturii, vis-a-vis de teatrul national). Participa si o soprana consacrata. Reprezentatia este gratuita.

0722859607

18. Back To Top | #118
    Registered User Dr_V's Avatar
    Mini-festival rock pe 1 octombrie in Bucuresti, club Fabrica.

Etno-rock, 4 trupe romanesti si una straina. Lansare album AnTheos.

Bilete 35 de lei precomanda online aici Bilete Folk & Metal Fest - editia a III-a - iaBilet.ro sau 50 de lei in ziua concertului la intrare. Capacitatea salii: 350 de persoane.

Youtube samples:

https://www.youtube.com/watch?v=bf1hKlaZhGA

https://www.youtube.com/watch?v=sG_Uub-9FcU\

https://www.youtube.com/watch?v=Q7tdsJ1zw6I

https://www.youtube.com/watch?v=vMGEeagByMQ

https://www.youtube.com/watch?v=VsgzqZLS28k

0722859607

19. Back To Top | #119
    Well, I will go here. Cred ca week-endul viitor.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Iesiri cu iz cultural - recomandari punctuale-img_20170308_152635_090.jpg  

1.  
Page 6 of 6 FirstFirst ... 3456

Bookmarks

Bookmarks