Results 1 to 15 of 15

Thread: Cum fac rost de un nr de telefon al cuiva ?

1. Back To Top | #1

Cum fac rost de un nr de telefon al cuiva ?

Vreau sa fac rost de un nr de telefon (de mobil) al cuiva. Cunosc numele si prenumele.

Astept un pm de la cineva care ma poate ajuta. Nu raman dator.

2. Back To Top | #2
    Era candva agenda connex, sunai la ei si daca nu era numarul privat, contra unei sume de 2euro parca iti dadeau numarul.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

3. Back To Top | #3
    Multumesc, Bisti.

Nu stiu daca persoana respectiva are mobilul pe vodafone, orange sau cosmote. La orange insa, am gasit pe site la ei facilitatea de a obtine un nr de tel contra unei sume modeste de bani.

Orange Romania

Intrebare:

1. Daca persoana respectiva are cartela (nu abonament) se mai poate afla nr de telefon ?
    2. Daca persoana respectiva are nr privat ma poate ajuta cineva sa fac rost de el ?
    (evident, nu raman dator).

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

Cei de la Connex si Orange au un sistem de recompensare a celor care, avand cartela, indeplinesc anumite conditii. De exemplu la Orange iti dau 3 dolari credit de ziua ta, cu conditia sa intri pe site-ul Orange si sa iti dai toate datele personale(care sunt verificate si procesate in baza de date). Stiu ca si Connex are un sistem asemanator, deci exista probabilitatea ca sa gasesc un numar de telefon, chiar daca e pe pre pay.

4. Back To Top | #4
    1984 AxA's Avatar
    Ai incercat cu Google? unii isi pun numarul de telefon ca berbecii peste tot...
    Common sense is not so common after all.

5. Back To Top | #5

:)

Da, am incercat.

LE: Tu esti cumva axa de pe langa galvani cu transalpu' ala ?

6. Back To Top | #6
    1984 AxA's Avatar
    Nu suna nimic cunoscut din ce zici tu, dar am lucrat acum 5 ani la o firma care se numea "transalpin"... Ce inseamna "galvani" si "transalp"? Cine mai foloseste numele "axa"?! De aia cu asigurarile stiu, dar o sa-i dau in judecata la un moment dat...
    Last edited by AxA; 12-10-2009 at 10:32.

7. Back To Top | #7

8. Back To Top | #8
    1984 AxA's Avatar
    Ce inseamna "galvani" si "transalp"?

9. Back To Top | #9
    galvani banuiesc ca este o locatie/adresa iar transalp este probabil asa ceva :http://membres.lycos.fr/radioschu/transalp750.jpg

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by Knight_Rider View Post
    Multumesc, Bisti.

Nu stiu daca persoana respectiva are mobilul pe vodafone, orange sau cosmote. La orange insa, am gasit pe site la ei facilitatea de a obtine un nr de tel contra unei sume modeste de bani.

Orange Romania

Intrebare:

1. Daca persoana respectiva are cartela (nu abonament) se mai poate afla nr de telefon ?
    2. Daca persoana respectiva are nr privat ma poate ajuta cineva sa fac rost de el ?
    (evident, nu raman dator).

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

Cei de la Connex si Orange au un sistem de recompensare a celor care, avand cartela, indeplinesc anumite conditii. De exemplu la Orange iti dau 3 dolari credit de ziua ta, cu conditia sa intri pe site-ul Orange si sa iti dai toate datele personale(care sunt verificate si procesate in baza de date). Stiu ca si Connex are un sistem asemanator, deci exista probabilitatea ca sa gasesc un numar de telefon, chiar daca e pe pre pay.
    daca numarul e privat nu ti-l da. am intrebat eu odata pentru o cunostiinta caruia i-am sters numarul din greseala si nu a vrut sa-mi dea desi i-am spus adresa si tot ce a vrut. Daca sunt smecher si mi-a dat numarul il pun pe cel caruia i-a fost dat numarul sa dea in judecata Orange pentru incalcarea contractului si a clauzei de confindentialitate si nu se joaca nimeni cu asta.

11. Back To Top | #11
    1984 AxA's Avatar
    hm... prea sport pe gustul meu. Ma vad mai degraba calarind un cruiser/low rider...

12. Back To Top | #12
    Off:
    Chiar ar fi un spectacol. Axa (un gras™) pe un Transalp. L-ar deşela. No offence...

On: nu ai cum sa afli in general numele posesorului de cartela. Asta si era ideea, de anonimitate.
    In Franta cel putin de ani buni nu mai poti cumpara cartele prepay fara un act de indentitate, si datele se transmit la operator. La noi, se screm cei de la sri sa afle cine sta in spatele unor numere si nu reusesc.

13. Back To Top | #13
    life is a race track Freelancer's Avatar
    Ridic topic-ul pentru ca ma lovesc de aceasi problema, stiu numele, caut un numar de telefon sau un mod de a da de persoana respectiva fara a pune afise prin tot Bucurestiul, idei solutii ? Ma intereseaza si pe cale legala daca ar exista o solutie, comunitari poate ?

14. Back To Top | #14
    ce nume cauti?
    YM khaledkabbalah

15. Back To Top | #15
    role model lexman's Avatar
    Quote Originally Posted by Freelancer View Post
    Ridic topic-ul pentru ca ma lovesc de aceasi problema, stiu numele, caut un numar de telefon sau un mod de a da de persoana respectiva fara a pune afise prin tot Bucurestiul, idei solutii ? Ma intereseaza si pe cale legala daca ar exista o solutie, comunitari poate ?
    Apeleaza la o firma de detectivi si se rezolva, iti dau detalii si recomandari in privat daca vrei.

1.  

Bookmarks

Bookmarks