Page 1 of 5 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 100

Thread: Abonamente World Class Fitness prin intermediul HP/alte companii.

1. Back To Top | #1

Abonamente World Class Fitness prin intermediul HP/alte companii.

M-am gandit sa fac thread separat, ca sa nu spamam cel cu nelamuriri.

Am inteles ca exista o promotie pentru World Class Fitness adresata angajatilor HP (si nu numai). Stiu ca te poti inscrie o data la 3 luni, si ca fiecare angajat poate aduce pe inca cineva. Dar cam atat.

Ma intereseaza mai multe detalii, de genul:
    - tarif pentru angajat/invitat?
    - sunt intrari nelimitate, sau doar 12/luna?
    - este acces liber peste tot (inclusiv bazin), sau doar la Gym? (la sediul lor au zis ca peste tot)
    - cum plateste cel invitat (pentru ca angajatului i se opreste din salariu, am inteles)

De asemenea, m-ar interesa si tarifele standard (pentru ca pe site-ul World Class nu sunt), pentru Gym sau Bazin.
    Stiu ca sunt cativa angajati HP, poate mai gasiti mailul de data trecuta, sau ceva de genu' asta.
    Multumesc anticipat.
    Cyanide & Happiness!

2. Back To Top | #2
    Registered User eastbay.c0menzi's Avatar
    World CLass Fitness exista si in Plaza si la Marriott (si nu numai) ,diferenta de pret fiind destul de mare. Angajatorul iti plateste o parte din abonament ,sau chiar integral ,in functie de locatia pe care ti-o alegi .
    Useri Neseriosi - m3
    GSM : Il primesti in Inbox daca te intereseaza

3. Back To Top | #3
    Quote Originally Posted by eastbay.c0menzi View Post
    World CLass Fitness exista si in Plaza si la Marriott (si nu numai) ,diferenta de pret fiind destul de mare. Angajatorul iti plateste o parte din abonament ,sau chiar integral ,in functie de locatia pe care ti-o alegi .
    Merci frumos, dar asta stiam deja.
    De-asta am specificat in special HP, pentru ca ma intereseaza ce reducere ofera ei. Dar si alte informatii generale sunt de ajutor.
    Stiu ca la HP, sunt incluse toate locatiile World Class (la acelasi pret), desi trebuie specificat la care doresti sa te inscrii inainte sa o faci.
    Pe mine ma intereseaza cea de langa Dristor (Calea Dudesti), dar in cazul de fata nu cred ca conteaza.
    Cyanide & Happiness!

4. Back To Top | #4
    Registered User eastbay.c0menzi's Avatar
    Iti spun despre Plaza,nu e peste tot la fel . Cel putin in legatura cu pretul sigur nu e acelasi pret peste tot . Sunt intrari nelimitate la Gym,bazin exista decat la Marriott si inca o locatie mi se pare unde se plateste o taxa suplimentara de vreo 48 euro , abonamentul ti-l face practic HP-ul dupa ce te decizi la locatie si din salariu iti opreste (caz particular Plaza) 70 lei
    Useri Neseriosi - m3
    GSM : Il primesti in Inbox daca te intereseaza

5. Back To Top | #5
    Merci. Si aici unde zic eu (Dudesti, aka World Class Fitness - In the City) e bazin, si tanti de la birou a zis ca intrare libera peste tot (gym, aerobic, bazin) la abonamentele prin HP (bine-ar fi sa fie asa), dar nu stia sa-mi zica nimic despre preturi. Probabil, daca e inclus si bazinul, va fi mai scump, gen 150-200.

Oricum, 70 de lei e super ok. Ai idee despre preturile pentru persoana pe care o poti invita?
    Cyanide & Happiness!

6. Back To Top | #6
    Registered User Seboman's Avatar
    Abonamentele pentru toata reteaua sunt in jur de 200-300 ron, asta pentru full time, adica si dimineata si seara, exista abonament daytime care sunt doar pana la ora 15-16, deobicei este cu 20-30%

Ai oricand acces la toate facilitatile, piscina / fitness / cursuri / sauna / dusuri / vestiare.

La Petrom este 300 ron abonament retea full time.

La o singura locatie un full time este cam 150-200 ron, la Plaza e cel mai ieftin ca nu e piscina si nu se dau nici prosoape.

Ah, si ai si 4 invitatii pe luna.

Despre HP am inteles ca este destul de ieftin cam cu 100 ron mai ieftin ca la petrom, de asemenea si la orange este mai ieftin
    If the good die young, I should live forever!

7. Back To Top | #7
    Merci frumos, am aflat intre timp de la cineva care lucreaza la HP preturile pentru locatia asta (Dudesti / Dristor).
    A zis ca este 150ron pentru angajati HP, 250ron pentru un invitat, cu intrari nelimitate si acces la tot (inclusiv bazin).

Inca nu stiu, totusi, cum platesc invitatii, pentru ca am inteles ca angajatilor li se retine din salariu, in fiecare luna.

@Seboman, cand zici 'ai 4 invitatii pe luna', inseamna ca poti aduce pe cineva de 4 ori, sau ca poti invita 4 oameni care sa-si faca abonament la acelasi pret? Sau cum?
    Cyanide & Happiness!

8. Back To Top | #8
    Registered User Seboman's Avatar
    Poti aduce pe cineva de 4 ori.
    Se mai poate face ab. redus doar la apropiati in general, dar regula se mai incalca.
    La Petrom nu e nimic platit de catre companie, doar negociat si redus de la WC.

Invitatii platesc intr-un cont, cu anumite detalii, ce ab vor samd.
    If the good die young, I should live forever!

9. Back To Top | #9
    Quote Originally Posted by Seboman View Post
    Poti aduce pe cineva de 4 ori.
    Se mai poate face ab. redus doar la apropiati in general, dar regula se mai incalca.
    La Petrom nu e nimic platit de catre companie, doar negociat si redus de la WC.

Invitatii platesc intr-un cont, cu anumite detalii, ce ab vor samd.
    Am inteles, merci frumos.
    De apropiati stiam si eu (in sensul ca oferta era de venit cu "prietenul/prietena"), dar am inteles ca nu verifica nimeni, si nici nu cred ca ar avea cum.

Oricum, daca ei ii tine din salariu, si eu trebuie doar sa platesc in cont, e foarte bine. Merci de informatii.
    Voi reveni cand "rezolv" cu toate, in cazul in care mai intereseaza si pe altii, sa explic cum am procedat.
    Cyanide & Happiness!

10. Back To Top | #10
    Am primit azi informatiile oficiale.

Se pare ca, momentan, la InCity, costa ~160ron pentru angajatul HP si ~260ron pentru partener, all inclusive. (preturile difera putin in functie de locatie, sunt mai ieftine cele unde nu exista bazin).
    Angajatul il inroleaza pe partener in program, iar partenerul va primi un invoice pe mail, pe care-l plateste pana pe data de 9 a lunii, urmand ca el sa aiba abonament valabil de pe data de 10 a lunii. (August, in cazul de fata).

Am inteles ca procedura se repeta la fiecare 3 luni.
    Cyanide & Happiness!

11. Back To Top | #11
    Registered User Kidu's Avatar
    si cum ne lipim la un grup?

12. Back To Top | #12
    Quote Originally Posted by Kidu View Post
    si cum ne lipim la un grup?
    Pai, trebuie sa devii "partenerul" cuiva care lucreaza la HP si vrea sa se inscrie pentru 3 luni. Inscrierile se fac in perioada asta (pana pe 20 iulie parca, sau 26, ceva de genu').
    Practic pe ei nu-i costa nimic, daca vor sa mearga oricum, dar alta modalitate nu cred sa fie.

Ah, si trebuie sa mergeti amandoi la acelasi sediu World Class.
    Cyanide & Happiness!

13. Back To Top | #13
    Registered User Kidu's Avatar
    eu m-am lipit la un grup raiff, acu vre un an si ceva, costa 300 ron, access la oricare world class.

14. Back To Top | #14
    Eu am abonament la World Class InCity, prin cineva care lucreaza la BCR. Costa 140 lei / luna, program daytime (6.00 - 18.00) sau 180 lei / luna fulltime si include acces la toate dotarile salii - gym, piscina, clase extra (cycling, powerpump etc.). Abonamentul persoanei din BCR este platit pentru o perioada de 12 luni, iar eu platesc lunar direct in contul World Class, specificand "partener BCR ... (numele persoanei din BCR). Si da, amandoua persoanele trebuie sa mearga la aceeasi sala. Am inteles ca cei din VDF si BCR au cele mai mici tarife la abonamente

LE: in calitate de partener, pot face o invitatie pe luna, gratuit, unei persoane din afara clubului.

15. Back To Top | #15
    Buna!

Aveti cum sa ma ajutati sa gasesc si eu 1-2 persoane care merg la Radisson la World Class? Promit sa il recompensez si pe cel ce ma ajuta si pe cel cu care facem "matching"-ul.

Multumesc mult!

16. Back To Top | #16

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by sainthugh View Post
    care ar fi recompensa ?
    Ar fi 2-300 lei, ma gandesc. Ai cum sa ma ajuti?
    Mersi!

18. Back To Top | #18
    Salutare,
    Ma poate cineva ajuta cu un abonament la InCity sau Radisson? Tot cu recompensa, bineinteles. Multumesc

19. Back To Top | #19
    Bine ca ai intrebat, pentru ca, cel putin cu HP, s-au schimbat lucrurile.

Au avut niste discutii si s-a suspendat serviciul timp de o luna. Acum, se introduce iar din Decembrie, dar s-au scumpit tarifele.
    Astfel, la majoritatea locatiilor, se va plati in jur de 78 de euro (adica 350RON) pentru cei invitati, si vreo 200ron pentru angajatii HP.

Deci, daca gasesti pe cineva care sa te ajute, sa alfi inainte cat costa, ca sa nu ai surprize. La InCity sigur e 350ron ca acolo merg(eam) eu. Ma mai gandesc daca imi prelungesc abonamentul.
    Cyanide & Happiness!

20. Back To Top | #20
    Registered User yo3's Avatar
    Salut, as fi si eu interesat de un abonament la InCity, ma poate ajuta cineva/...bineinteles nu gratis....
    Multumesc

1.  
Page 1 of 5 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks