Page 209 of 209 FirstFirst ... 109159199206207208209
Results 4,161 to 4,174 of 4174

Thread: Ce restaurante va plac?

1. Back To Top | #4161
    Margineni? Desi nu am mai fost de mult, stiu ca se mânca bine

2. Back To Top | #4162
    Leather SM's Avatar
    Casa Jienilor

3. Back To Top | #4163
    Edessa
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

4. Back To Top | #4164
    ivan's, desi s-a extins recent si a scazut calitatea, l'incontro, la nenea iancu, hanu' berarilor pe pache protopopescu.

5. Back To Top | #4165
    Cuptorul cu lemne și Sabatini merita din plin prin zona aia.

6. Back To Top | #4166
    Nick anterior: saif0809 Saif's Avatar
    Quote Originally Posted by Whitpaint View Post
    Ce restaurante sunt prin sec 2-3 unde poti manca ciorba, carne ori ceva ok pret/cantitate, nu conteaza specificul
    La Patrascu, in spatele bisericii catolice de la Muncii.
    "Luck never made a man wise. – Seneca"
    YM: ukcomenzi | TEL: 0766.57.81.57

CLICK AICI

7. Back To Top | #4167
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Unde pot manca mancare cu specific japonez in Bucuresti (Ramen, nabemono, yakitori)? Nu vreau nici sa raman fara bani, altfel as fi incercat ceva Benihana...
    Metoda de contact: pm, telefon, mail sau Y!messenger.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

8. Back To Top | #4168
    yakitori parca avea la zensushi. dar daca esti acolo mai bine incerci spicy tempura maki

altfel, dishes in care e prezent un mic aragaz eu nu stiu sa fie in ro. chit ca e vb de feluri din korea, jpn, vietnam

so yeah, visit asia

9. Back To Top | #4169
    Nick anterior: blupaint Whitpaint's Avatar
    Margineni nu... am comandat 3 meniuri din 3 ciorbe doar 1 a fost ok iar la felul doi totul avea gust de nimic, zici ca era carne fiarta cu sos pe deasupra.
    Edesa a fost ok.
    Casa jienilor... vad ca acolo se fac mai mult petreceri si daca dai peste una, nu prea te poti auzii unul cu celalalt din cauza muzicii.
    Ivan's mancarea a fost ok, din 5 feluri comandate 4 au fost pe placul nostru.
    Cuptorul cu lemne stiu ca se facea zarva acum ceva timp cu el ca si cand ar fi cea mai buna pizza din oras. Ultima data am mancat la ei acum vreo 2 ani o pizza cu somon... mare greseala.
    Sabatini, am trecut de multe ori pe langa el fara sa-i dau atentie. O sa ma duc zilele acestea acolo.
    La patrascu, vad ca au terasa si pare destul de ok. O sa trec zilele acestea pe acolo
    Last edited by Whitpaint; 29-06-2017 at 23:35.

10. Back To Top | #4170
    sabatini e foarte ok, subscriu.

11. Back To Top | #4171
    Registered User Kidu's Avatar
    ali baba: serviciul de kkat, am deranjat in doua randuri chelnerii de la fumat, super jegos, cel putin terasa, portile minuscule, mi a venit labneh era asa, un strat de 2mm peste bol. Gustul asa si asa, nu mai revin.
    edessa: mancarea este ok, imi plac ciorbele, kebab f gustos. Inca mai dau gustarea aia, destul de consistenta as zice, pacat ca nu au terasa, se serveste doar la interior, as zice ca e cel mai curatel restaurant oriental

12. Back To Top | #4172
    Recomand meniul pui curry+orez alb, la Li-Wu Unirii. Difera fata de acelasi meniu la Li-Wu Sun Plaza, la Sun Plaza e prea iute si legumele sunt tari, la Unirii e altceva.
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

13. Back To Top | #4173
    Daca ajungeti in Cluj va recomand Bistro Viena. Au niste coaste foarte bune. Preturi ok, 47 lei - coaste, cartofi, 2 sosuri, salata, o chifla usor prajita plus porumb/ardei iute - 800 grame in total.

14. Back To Top | #4174
    ce restaurante livreaza in sectorul 2 mancare buna ? eventual tarziu 22-23-24 ? Am incercat Marginineni, cum s-a spus mai sus, mancare fada, Edessa mi s-a parut ok inclusiv nautul cu lipie si menta.
    All parts should go together without forcing. Therefore, if you can't get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer." -- IBM maintenance manual, 1975

1.  
Page 209 of 209 FirstFirst ... 109159199206207208209

Bookmarks

Bookmarks