Page 4 of 209 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 4174

Thread: Ce restaurante va plac?

1. Back To Top | #61
    Quote Originally Posted by georgerusu79
    "Azi cand plec de la munca, direct acolo ma opresc!
    Asta inseamna ca nu mai e?
    Decat cocoasa de munca mai bine burta de bere!

2. Back To Top | #62
    Pinguis quod tumidus
    golden blitz e chiar in intersectie la Razoare, dar preturile sunt maricele. Casa Myth e pe Timisoara parca si arata a bomba/bodega de-afara ! Sport extrem alimentar.

Ca tot vb de Drumul Taberei, a fost cineva la Club Passion (pe bucla) ? Ca am vazut o prezentare interesanta in 'Sapte Seri' insa nu mi-e f clar ce hram poarta. Si sa ma duc acolo cu nevasta ca sa descopar ca e un strip joint de joasa speta, riscul e prea mare

3. Back To Top | #63
    Registered User
    Da, preturi maricele sugereaza si masinile care sunt parcate de multe ori in fata restaurantului. La casa Myth se pare ca poti manca o ciorba de burta foarte buna (asa mi-au spus o gramada de taximetristi). La club Passion nu am fost, dar mai recomand Hard Rock, Drumul Taberei 34.
    Quote Originally Posted by Adi[CG]
    golden blitz e chiar in intersectie la Razoare, dar preturile sunt maricele. Casa Myth e pe Timisoara parca si arata a bomba/bodega de-afara ! Sport extrem alimentar.

Ca tot vb de Drumul Taberei, a fost cineva la Club Passion (pe bucla) ?

4. Back To Top | #64
    Unul din noi face confuzie! Terasa de spun eu de ea e pe Drumul Taberei, la inceput, chiar in statia lui 139! Nu stiu exact daca ii spune Casa Myth, aici e posibil sa ai dreptate! Dupa ce ma duc sa vad cum se numeste, va spun si vou numele exact!
    Decat cocoasa de munca mai bine burta de bere!

5. Back To Top | #65
    Registered User
    Inseamna ca bomba cu ciorba de burta buna se numeste altfel, si aia este pe Timisoara!

6. Back To Top | #66
    nu cumva e 137 ?

7. Back To Top | #67
    Pinguis quod tumidus
    Mai este o carciuma decenta pe bucla - 'American beer house' (sau in genul asta).
    Ma mai duceam, dar in ultima vreme nu am mai avut drum. Preturi decente, varietate ok si mancare fara alte efecte secundare in afara de ingrasat

Probabil traseul este al lui 137, deci pe Timisoara.
    Ciorba de burta este unul dintre alimentele cu cele mai mari sanse de contaminare cu prioni (Kreutzfeld-Jacobs aka. 'vaca nebuna'). Pofta buna !

8. Back To Top | #68
    Registered User
    Aha! Daca ieri nu as fi avut un incident neplacut cu un taximetrist, i-as fi avertizat, acum ca stiu. Dar de acum inainte le recomand chiar eu sa se duca sa manance ciorba de burta.
    Quote Originally Posted by Adi[CG]
    Ciorba de burta este unul dintre alimentele cu cele mai mari sanse de contaminare cu prioni (Kreutzfeld-Jacobs aka. 'vaca nebuna'). Pofta buna !

9. Back To Top | #69
    On a Highway Near You Roadkill's Avatar
    Quote Originally Posted by diosrl
    unde mai e restaurant japonez?
    Sunt 2. Unul pe Dorobanti si unul pe Calea Victoriei... Am fost acolo (pe Dorobanti) in calitate de invitat -deci nu am fost nevoit sa platesc si pot sa va spun ca mancarea este divina. Am fost intotdeauna fan al mancarurilor japoneze, dar acum am avut ocazia sa incerc cateva chestii noi pe care cu siguranta nu am sa le uit prea curand.
    Insa preturile... erm... nu va spun decat ca m-am bucurat foarte tare ca eram invitat. Problema majora este ca nu merge ca in Romania sa iei 2 feluri + desert, pentru ca ei nu le structureaza asa. Ideal mananci 5-6 feluri in cantitati mai mici, ca sa alternezi gusturi. Asta se traduce in > 2 mil de persoana. Iar daca nu iti refuzi nimic... vorbim deja de 100-150 de dolari/ persoana. Ceea ce mi se pare exorbitant.
    De The Harbour stie cineva ceva?
    The key to happiness in life is high expectations and your own bag of chips (Dogbert)

10. Back To Top | #70
    Loony Ghost's Avatar
    OMG !!! Si eu chiar voiam sa intreb ce si cum e cu restarantul japonez. Dar odata, poate cand o sa castig la loto , tot o sa trec pe acolo, ca de cand imi doresc sa incerc mancare japoneza.
    Dar restaurante chinezesti bune stiti ? Eu am incercat prea putine.
    La "Marele zid" de pe Tunari mi-a placut. Am fost de cateva ori.
    Am mai incercat un restaurant chinezesc facut intr-un ponton, pe malul Herestraului, aflat, cica, langa ambasada Chinei. Mancarea acceptabila dar portiile cam mici si scumpe.
    Am fost si la un restaurant aflat intr-un gang, pe langa Banca Nationala. Mancarea jalnica. Puiul cu sos dulce-acrisor era efectiv o portie de bucatele de carne de pui amestecate cu un sos dulce-acrisor Fara legume, fara nimic.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

11. Back To Top | #71
    Registered User Paragusul's Avatar
    Restaurantele japoneze sunt in general mai scumpe. IMHO, pentru ca si japonezii sunt mai putini decat chinezii .
    De incercat restaurantul chinezesc Qing Bao de la intersectia Baba Novac cu Mhiai Bravu.
    Portii mari si pretrui acceptabile (cu 4-500000 te saturi in doi). Si au si vodca de orez cu serpi si soparle in borcan, eu unul nu am incercat, prefer sosul iute
    Cu mii de pipe si purici,
    Paragusul

http://www.afterhours.ro

12. Back To Top | #72
    Administrator Silviu's Avatar
    Am fost la Asami (langa magazinul Victoria) si la Benihana (in hotelul Howard Johnson), tot in calitate de invitat Mancarea a fost deosebita, iar modul de preparare (vine un bucatar la masa si iti gateste in fata) este superb. Prefer Asami, au mult mai multe feluri de mincare.

13. Back To Top | #73
    Quote Originally Posted by diosrl
    De cand caut un restaurant thai, stie cineva?
    Este un restaurant thai vis-a-vis de Banca Naţională a României. Nu ştiu exact cum se numeşte strada (posibil Academiei?).

14. Back To Top | #74
    Loony Ghost's Avatar
    Silviu, stai ca nu m-am prins. Ce natie sunt alea ? Suna a japoneze.
    Si tot asa preturi au ?
    Ma rog, am inteles ca in toata lumea sunt preturi astronomice la restaurantele japoneze. La noi cred ca sunt cele mai mici. Imi spunea cineva de note de plata de 1000 pounds de caciula. In Londra, duh Si vorbesc de restaurantele cu pretentii, nu de sushi bar. Si cred ca sunt mai scumpe pentru ca au marfa proaspata adusa zilnic cu avionul din Japonia (cel putin afara). Ca au si multe "balarii" gasibile numai la ei. Chinezii au nevoie in primul rand de mirodeniile lor, din care-si fac stoc si nu-i mai doare capul macar o luna, doua. Si ce mai au exotic sunt mugurii de bambus si Urechea lemnului (ciuperci de copac). In rest, tot ce au nevoie se gaseste in orice piata.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

15. Back To Top | #75
    oricum si la mancarea japoneza trebuie foarte multe mirodenii.. pe care ma oftic eu ca nu le gasesc nicaieri, pt ca mi-ar fi gatit partenera zilnic Pana la urma cred ca o sa rog pe cineva din Japonia sa-mi trimita o cutie plina cu de toate si incropim pe aici de ce-o mai fi nevoie..

am mancat o supa instant gasibila in comert pt 100-2 de yeni.. vai ce misto a fost Mai ales modul de preparare, extrem de ingenios gandita, cutie cu gaurele sa scurgi apa in exces, capacul peste care treci ibricul in care ai incalzit apa ca sa-l lipesti la loc (trebuie sa stea cateva minute pana se omogenizeaza tot). Ce mai, daca astea ieftine sunt asa bune.. restul nu mai ma gandesc..

Am fost la Hilton, acolo e un bufet suedez care isi schimba specificul cam o data la 1-2luni; costa 25USD/pers fara bauturi si mananci cat poti. Anul trecut parca am prins exact perioada in care a fost japonez.. bun
    bla bla

16. Back To Top | #76
    Pinguis quod tumidus
    Daca au icre negre la discretie, face 25 de cocos ... altfel, ne mai gandim ?
    Insa vorbind de Hilton, imi aduc eu aminte prost sau era un sunday brunch duminica pe la 11 cam la jumatate din pretul anuntat de tine ?
    PS Edit : pardon, sunt idiot, confund cu Mariott ... deh, varsta ... sedentarismul, alea-alea.
    Last edited by Adi[CG]; 15-08-2004 at 10:29.

17. Back To Top | #77
    Registered User iuzar's Avatar
    vad ca nimeni n-a zis nimic de Restaurantul si Terasa Doamnei, fata in fata cu BNR...cred ca e unul din cele mai bune restaurante din bucale cu mincaruri traditionale romanesti...maninci pina crapi...localul este amenajat in locul fostului Cinema si Gradina de Vara Doina....vi-l recomand cu caldura
    ...

18. Back To Top | #78
    Registered User iuzar's Avatar
    ....aaaa, si, daca tot veni vorba de Marriott, merita si Champions, cu platourile lor ciudate de aperitive, mai ales daca te duci sa vezi o cursa de Formula 1 la cele TZ televizoare care sunt acolo.......
    ...

19. Back To Top | #79
    Pinguis quod tumidus
    ... si cam cate organe interne trebuie vandute pentru un platou din acela cu aperitive ? aka poti sa ne spui cam care-s scorurile ?

20. Back To Top | #80
    la City Club(fost Champion, fara S) nu-mi place mancarea. Pizza e ca o clatita, restul sunt prea fade. Preturi rezonabile, dar pt. calitatea aia mi se par mari. Plus ca mesele de biliard sunt intr-o stare deplorabila. Ce mai, noii patroni sunt pusi pe japca

Daca te duci sa bei o bere, mai schimbi o vorba si mai urmaresti un meci la TV.. e OK, in rest

ADI: specialitatile (sushi, icre negre samd) se servesc de catre personal autorizat, e un careu asa cu vreo 2 in mijloc si ei te servesc.. Iti dai seama ca te iau la ochi daca te duci prea des cu farfuria
    bla bla

1.  
Page 4 of 209 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks