Page 5 of 209 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 4174

Thread: Ce restaurante va plac?

1. Back To Top | #81

"Il Calcio" din Herestratu este pe lista preferatelor mele. Fac aia o pizza excelenta si iti vine si repede in farfurie

2. Back To Top | #82
    1984 AxA's Avatar
    off-topic: in Radauti, am mancat pizza excelenta la pizzeria "Orso Bruno". De asemenea daca ajungeti prin partea locului, cereti "Ciorba Radauteana" - este excelenta. O ciorba de pui (piept dezosat) cu smantana, mujdei si legume - un fel de ciorba e burta doar ca de pui. Excelenta.
    Common sense is not so common after all.

3. Back To Top | #83
    Registered User tim's Avatar
    Quote Originally Posted by Chr1s
    "Il Calcio" din Herestratu este pe lista preferatelor mele. Fac aia o pizza excelenta si iti vine si repede in farfurie
    este aceiasi smecherie ca cel din Piata Amzei si Hard Rock din Drumul Taberei, doar ca Hard Rock are preturile cu 25% mai mici.
    Tim

4. Back To Top | #84
    Ceski Pub de pe strada Dianei (numai invitat)
    Tripollon & Tripoletta

5. Back To Top | #85
    Registered User Paragusul's Avatar
    Auggie, poti sa ne dai mai multe detalii?
    Vreau sa invit un prieten ceh si vreau sa fiu sigur ca e totul ca in Cehia.
    Nu de alta, dar alta optiune ceheasca in Bucuresti nu cred ca am.
    Cu mii de pipe si purici,
    Paragusul

http://www.afterhours.ro

6. Back To Top | #86
    pai crezi ca el nu-i satul de mancare ca acasa? Eu daca as fi plecat nu mi-ar placea sa fiu invitat intr-un restaurant romanesc. Doar daca as fi plecat de multa vreme.
    bla bla

7. Back To Top | #87
    Quote Originally Posted by Paragusul
    Auggie, poti sa ne dai mai multe detalii?
    Vreau sa invit un prieten ceh si vreau sa fiu sigur ca e totul ca in Cehia.
    Nu de alta, dar alta optiune ceheasca in Bucuresti nu cred ca am.
    Am fost de doua ori acolo. Chiar daca se cheama cseki pub , cehii au fost pe acolo si au plecat.
    Mancarea : ai doar citeva felurid e mancare cehesti. restul bucatarie italieneasca si pe alocuri frantuzeasca. Un plus : mincarea e bine facuta. un minus la capitolul bere. Nu exista la vinzare decit Pilsner Urquel la 330 ml si care costa in jur de 80k lei. Am intrebat de bere ceheasca si un chelner mi-a zis ca au adus numai o singura data Budweiser la draft si nu s-a vindut si de atunci nu mai vind asa ceva. deci poti bea bere beck's sua stella artois. Oricum ambele si la draft si la sticla cu mult mai scumpe decit media din oras.
    Preturile asa cum am spus si in postul anterior sint numai pentru daca te invita cineva. O masa in trei persoane cu un singur fel de mincare, bere + apa minerala aproximativ 700.000 lei cu bacsis cu tot.
    De remarcat este atmosfera, fiind situat intr-o zona in care nu si-au facut aparaitia inca termopanele si manele este destul de liniste si merita mers acolo mai ales in week end dupa amiaza.
    Cam asta a fost.
    Tripollon & Tripoletta

8. Back To Top | #88
    O alta descoperire : Restaurantul german Louisenhoff

mincare germana buna
    bere buna si rece
    terasa linistita
    preturi medii
    clatite excelente
    Tripollon & Tripoletta

9. Back To Top | #89
    pai daca tot zici, da detalii mai multe, cum ar fi adresa;

eu cele mai bune clatite le-am mancat pe tereasa la Panoramic in Olimp, la "Ambiance Francaise" 85k portia parca, clatite cu inghetata... dementiale, cred ca as fi in stare sa mananc vreo 4 portii
    bla bla

10. Back To Top | #90
    Ideea e sa il faci sa se simta bine macar pentru cateva clipe, ca de gropi si tigani cred ca se satura de la Otopeni pana in Bucuresti.
    E si chestia de muzica si atmosfera, nu numai de mancare.
    Despre Pilsner Urquell, ce sa zic, tocmai am venit din Cehia, berea de acolo este senzationala. Pentru cine nu stie, numele de pils vine de la orasul Pilsen din Cehia .
    Iar bucataria ceheasca (cea de acolo cel putin) e foarte gustoasa, cu exceptia unor galuste de toate soiurile pe care aia le infuleca pe langa rata, carnati si multa bere, dar pe care eu personal nu le-am agreat.
    Paragusul

11. Back To Top | #91
    [QUOTE=diosrl]pai daca tot zici, da detalii mai multe, cum ar fi adresa; QUOTE]

RESTAURANT LOUISENHOF
    Bucuresti
    Str. Iancu Capitanu 30
    (+40) 253 29 45, (+40) 722 291 590, (+40) 722 802 789
    orar: 12:00-24:00

Asta e locu' se ajunge relativ lejer din Calea Mosilor spre Foisor , e o curte cu un nuc imens si umbros
    Tripollon & Tripoletta

12. Back To Top | #92
    Registered User else's Avatar
    As vrea sa ma duc la Qian Bao azi. Am sunat la nr. de telefon care era pe site-ul afterhours si mi-a raspuns cineva care nu era roman sau avea probleme mari cu dantura I-am zis ca vreau sa fac rezervare, si m-a intrebat cate persoane si la ce ora, dupa care a zis mersi, si s-a incheiat convorbirea. Eu stiam, ca de obicei se intreaba si cum te cheama....dar poate chinezii astia o fi mai deosebiti. Oricum, Paragusule, sa stii ca merg pe mana ta si a site-ului tau. Daca nu voi posta nimic pe aici in urmatoarele zile, inseamna ca a fost ok

13. Back To Top | #93
    Cine stie ceva despre restaurantul iranian de pe sreada duca, aproape de intersectia cu Banu Manta ??
    Tripollon & Tripoletta

14. Back To Top | #94
    Else, ceva vesti?
    Zi-mi daca le-ai gustat tuica aia de orez cu soparle si serpi in clondir.
    Paragusul

15. Back To Top | #95
    Registered User else's Avatar
    Paragusule, sincer am uitat de ea, dar oricum eram cu masina, si nici nu as fi avut curaj.
    Cat despre restaurant, ambianta cam lasa de dorit, mai ales ca la masa de langa mine au stat unii mai galagiosi. Dar mancarea intr-adevar e buna si nu e scumpa. Si inca un punct negativ: ca de obicei am luat mai mult decat putem manca, si i-am zis sa ne dea la pachet o portie de mancare si una de orez. Si dupa 5 minute a venit cu mancarea, ca cica orezul l-a aruncat din greseala, ca nu se aude in bucatarie....
    Deh, se mai intimpla. Oricum, o sa ma mai duc pe acolo. (inca nu le-am incercat baia).

16. Back To Top | #96
    Quote Originally Posted by Atreus
    Azuro - prin Drumul Taberi pizza 7/10, retul 6/10.

Pe la Valea Ialomitei e o pizzarie care se lauda ca face pizza la vatra stie cineva ceva de el? Are specific american din cate am inteles. Or avea pizza, ANSI standard?[url]
    Nu pot sa sufar sa merg la Azzuro pe terasa de cand au pus 200 de mese/m² si n-ai loc nici sa iti intinzi un pic picoarele, dar sa mai si mananci. Pizzeria aia de la American Beer House am auzit numai lucruri rele despre ea. In Dr. Taberei incearca "La Garaje". Se mananca bine la preturi destul de bune. Nu arata senzational dar compenseaza cu dimensiunile si felul in care esti servit. Mancarea e f buna. Altceva prin dr taberei care sa merite mentionat nu prea mai cunosc, desi am mancat un pui shanghai destul de bun la Echinox, ceva mai incolo de Azzuro.
    I'll burn an orphanage, just to bring heat to you bastards.

AMD Athlon Barton 2500+@3200+/Epox 8RDA+ FSB400/ 2x512MB DDR PC3200 PQI/ Radeon 9800PRO Sapphire/WD 120JB/etc.

17. Back To Top | #97
    Quote Originally Posted by Adi[CG]
    golden blitz e chiar in intersectie la Razoare, dar preturile sunt maricele. Casa Myth e pe Timisoara parca si arata a bomba/bodega de-afara ! Sport extrem alimentar.

Ca tot vb de Drumul Taberei, a fost cineva la Club Passion (pe bucla) ? Ca am vazut o prezentare interesanta in 'Sapte Seri' insa nu mi-e f clar ce hram poarta. Si sa ma duc acolo cu nevasta ca sa descopar ca e un strip joint de joasa speta, riscul e prea mare
    Apropo de Passion Club ...am fost acolo intr-o seara si am stat pe terasa ...mi-a placut ....preturile sunt mai mult decat rezonabile .....chiar mici .....portiile sunt apropiate ca dimensiune cu La mama (ciorba de burta are 500gr).....era sambata seara si era plin ....nu am apucat sa intru inauntru sa vad cum e ........clubul-discoteca pe care il aveau s-a inchis .....am vazut la altii pe masa niste deserturi enorme .....o sa ma mai duc ...e destul de retras si destul de liniste ......vreau sa incerc piscina ....

la American Beer House ...mancare normala ..preturi de restaurant ....nimic deosebit ...nu am incercat pizza

la azzuro...prea multa lume prea inghesuiala ..dar mancarea este surprinzator de bune ...va recomand cam tot ce are legatura cu spaghetele si mancare italieneasca ....

Hard-Rock cafe cu Trattoria din Piatza Amzei si cu Il Calcio din Herastrau sunt acceasi afacere ...dar preturile difera ...in DR taberei e mai ieftin asha cum spunea cineva cam cu 25%

unde e mai exact "La Garaje?"
    Dragos
    manager al scolii de salsa Salsa Galaxy
    Salsa is my life!

18. Back To Top | #98
    Daca stii unde e capatul lui 168, faci stanga pe soseaua aia de centura si mai mergi vreo 50m.
    I'll burn an orphanage, just to bring heat to you bastards.

AMD Athlon Barton 2500+@3200+/Epox 8RDA+ FSB400/ 2x512MB DDR PC3200 PQI/ Radeon 9800PRO Sapphire/WD 120JB/etc.

19. Back To Top | #99
    shinigami COMMISS@RU's Avatar
    De abia astept sa se deschida noul restaurant COLIBRI,care se pare ca a renascut din propie cenusa.Din terasa,devenit acum odata cu venirea unui investitor francez restaurant cu 2 etaje.

PAREREA MEA !

20. Back To Top | #100
    1984 AxA's Avatar
    Quote Originally Posted by COMMISS@RU
    De abia astept sa se deschida noul restaurant COLIBRI,care se pare ca a renascut din propie cenusa.Din terasa,devenit acum odata cu venirea unui investitor francez restaurant cu 2 etaje.

Daca formatia Colibri canta melodii de la Phoenix si daca pasarea Phoenix are o legenda cu renasterea din cenusa, asta nu inseamna ca si pasarea colibri face la fel.

On-Topic: as vrea si eu sa stiu niste preturi de la chinezesculala de care ziceati mai sus, ce inseamna ca nu e scump? cateva exemple, please.
    Common sense is not so common after all.

1.  
Page 5 of 209 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks