Page 6 of 209 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 4174

Thread: Ce restaurante va plac?

1. Back To Top | #101
    Quote Originally Posted by EnemyOfMankind
    Daca stii unde e capatul lui 168, faci stanga pe soseaua aia de centura si mai mergi vreo 50m.

stiu unde e ca stau foarte aproape ...mersi de informatie !
    Dragos
    manager al scolii de salsa Salsa Galaxy
    Salsa is my life!

2. Back To Top | #102
    N-ai pt ce
    I'll burn an orphanage, just to bring heat to you bastards.

AMD Athlon Barton 2500+@3200+/Epox 8RDA+ FSB400/ 2x512MB DDR PC3200 PQI/ Radeon 9800PRO Sapphire/WD 120JB/etc.

3. Back To Top | #103

:d

De "La Tata" ati auzit?

Fara poante - curat si haleala beton. Ambient 7/10, dar merita... Si este pentru ORICE buget, adica este o carciuma fara fitze. S-ar inrosi daca l-ar vedea pe Basilicum...
    ovidius over!

4. Back To Top | #104
    Quote Originally Posted by ovidius
    De "La Tata" ati auzit?

Fara poante - curat si haleala beton. Ambient 7/10, dar merita... Si este pentru ORICE buget, adica este o carciuma fara fitze. S-ar inrosi daca l-ar vedea pe Basilicum...

eu nu am auzit ...mai multe detalii ..unde e? ceva pretuti ...da si tu o informatie cu cap si coada
    mersi
    Dragos
    manager al scolii de salsa Salsa Galaxy
    Salsa is my life!

5. Back To Top | #105
    Uite ce, ma scoate din pepeni iarasi problema cu login-ul pe forumul asta. Ma loghez, editez imediat un raspuns etc. Daca dureaza mai mult de 2 minute, stiti ce se intampla. Este al saptelea raspuns elaborat pe care mi-l face varza, imi bag picioarele, nu pot fi lucrurile simple?
    Deci, e pe Brancoveanu, e al dracului de ieftin, e CURAT, e fara fitze. Daca stai in Berceni, du-te ca merita.

Thanks,

ovidius
    ovidius over!

6. Back To Top | #106
    Mie cel mai mult imi place "La mama" de langa ASE .

Nu zic ca cel mai tare dar raportul calitate pret este excelent . Un om normal nu poate cheltui mai multe de 200.000 acolo pt ca pur si simplu nu poate manca mai mult . Mancarea mie mi se pare excelenta si in portii imense , atmosfera e ok (putin cam multe galagie ) iar lumea e "buna" .

Overall pentru buget mediu ia un 9/10 ...
    "Cel ce cunoaste universul si nu se cunoaste pe sine , nu cunoaste nimic " -- Jean de la Fontaine

LED website online !

7. Back To Top | #107
    Registered User Paragusul's Avatar
    @Axa - Qian Bao:
    Doua persoane, specialitati cu garintura orez de diverse forme si arome, cu desert, fara vodca celebra si fara bere ca eram cu masina, 450000 lei amandoi, dar nu pot spune ca mai puteam sa mananc ceva.
    Axa, la cat te stiu eu de gurmand, ti-l recomand cu caldura.
    Cu mii de pipe si purici,
    Paragusul

http://www.afterhours.ro

8. Back To Top | #108
    Registered User
    Constanta: La scoica 10!/10 - cordonu' e imens si super bun pretul nu ft piperat...atmosfera marinareasca... tupel!

Bucuresti: Terasa Doamnei 7/10 - mancarea e ft buna, vine repede iar chelnaru te trage de maneca LA PROPRIU daca nu e satisfacut de bacsis
    Sef mititel in Iad, decat sluga oarecare in Rai.

9. Back To Top | #109
    Moderator
    Paragusul, unde e acest Qian Bao?

Am vazut mai nou un restaurant japonez la Amzei, stie careva ceva despre el ?
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

10. Back To Top | #110
    Restaurantu' japonez din amzei stiu un singur lucru : doua persoane mincare destula sa zicem si doua pahare de vin = 800.000 lei
    Tripollon & Tripoletta

11. Back To Top | #111
    pai nu e mult; am fost la Ruby Tuyesday si 2 persoane=900.000lei, cu un singur desert
    bla bla

12. Back To Top | #112
    Iti dau si adresa exacta si un numar de telefon, dar ca sa te orientezi, e chiar in intersectia Baba Novac, pe Dristorului (strada pe care pleaca un tramvai spre gurile de metro de la Dristor 1 - atentie, nu pe bulevard), pe partea stanga cum pleci din intersectie, la nici 20 de metri de semafor. Ca sa parchezi trebuie fie sa intri pe Intrarea Dristorului, fie sa o urci pe trotuar, din cauza liniei de tramvai aproape lipita de bordura.
    Deci:
    Intr. Baba Novac nr. 2 , Tel.: 0722 - 622865
    Paragusul

13. Back To Top | #113
    Quote Originally Posted by diosrl
    pai nu e mult; am fost la Ruby Tuyesday si 2 persoane=900.000lei, cu un singur desert

Dar ce fac aia acolo pentru suma asta ??
    Tripollon & Tripoletta

14. Back To Top | #114
    Administrator Assassin's Avatar
    Cel mai bun restaurant din lume se afla in California si are specific frantuzesc, scrie “Restaurant Magazine” care a intocmit un clasament cu 50 de localuri de elita, selectate de un juriu international alcatuit din peste 300 de experti culinari, maestri bucatari si critici in materie. Cistigatorul rivnitului loc intii, “The French Laundry”, a devenit faimos pentru combinarea exceptionala a ingredientelor si pentru minunatele sale garnituri.
    Restaurantele britanice au fost cel mai bine reprezentate in acest clasament, pe locul al doilea situindu-se “The Fat Duck” din Bray, care a mai primit si titlurile urmatoare: “Cel mai bun nou venit pe lista” si “Cel mai bun restaurant european.” Restaurantele londoneze au dominat lista, anul acesta, in top figurind, restaurantele rafinate precum “Le Gavroche” si “The Square”, “refugii” in voga cu ambianta deosebita cum ar fi “The Ivy” si “The Wolseley”, acesta din urma fiind si cistigatorul “Premiului presei”, precum si localuri imbinind clasicul cu modernul, ca restaurantul “St. John”. Acesta din urma a cistigat premiul “Cel mai imbunatatit restaurant” si este cunoscut prin felurile originale ca “maduva prajita” si “veverita cu maruntaie pe piine prajita”.
    • “French Laundry”, Yountville, California. Maestrul bucatar Thomas Keller a cucerit locul de frunte, al doilea an consecutiv, cu un restaurant francez rustic de trei stele. Meniul alcatuit din 10 feluri este incredibil. Incepe cu stridii bagaduce si caviar ossetra, trecind prin feluri variate de trufe, ton niçoise, homar cu unt dulce, pui cu galusti, miel de primavara si asa mai departe si incheind triumfal cu un desert delicios cu ciocolata si caramel. Un paradis in farfurie, pentru 220 dolari. Rezervarile se fac cu cel putin doua luni inainte.
    • “The fat duck” din Bray, Berkshire, Marea Britanie: aici se servesc inghetata “bacon-and-egg” (“slanina-cu-oua”) si shake de sardine pe piine prajita. Mincaruri nemaivazute. Spectaculosul meniu alcatuit din opt feluri costa 225 $. Rezervarile se fac cu cel putin doua saptamini inainte pentru zilele saptaminii si cu o luna pentru week-end.
    • “El Bulli”, Montjoi, Spania: cu vedere panoramica pe Costa Brava, etaleaza o abordare culinara fara precedent. Restaurantul maestrului bucatar Ferran Adria este deschis din martie in septembrie, iar, in restul timpului el se afla in atelierul sau unde experimenteaza noi delicii si tehnici de preparare a bucatelor ce alcatuiesc meniul sau, care costa 265 dolari.
    • “L’atelier de Joel Robuchon”, Paris: Robuchon nu a amplasat mese in restaurantul lui. Oaspetii stau pe scaune de bar, in jurul bucatariei deschise. Meniul casei costa circa 186 de dolari. Rezervari nu se fac. Doritorii vin direct si se inscriu pe lista de la bar.
    • “Pierre Gagnaire”, Paris: Meniul fix de 373 dolari contine noua feluri si este incununat cu faimosul Grand Dessert, cuprinzind sapte mici delicatese cum ar fi rom baba, rubarba prajita si clatite cu hrisca.
    • “Guy Savoy”, Paris: Aflat in apropierea Arcului de Triumf, el completeaza peisajul monden parizian cu meniurile sale savuroase de 375 de dolari. Rezervarile se fac cu doua saptamini inainte.
    • “Nobu”, Park Lane, Londra: Exista opt restaurante Nobu in lume, dar cel londonez este cel mai bine cotat, el stralucind prin incredibilele meniuri japonez si sud-american, cea mai apreciata delicatesa fiind codul negru cu miso. Meniul bucatarului sef costa 185 de dolari.
    • “Gordon Ramsay”, Londra: Are numai 14 mese, iar prestigiosul sau meniu de sapte feluri costa 213 doalri. Printre delicatese se numara tortellini cu homar si file de caprioara cu varza cu smintina si sos de ciocolata amaruie.
    • “Michel Bras”, Laguiole, Franta: Cele doua meniuri - de 165 $ si 269$ - reprezinta o dezlantuire de ingrediente rare, insotite de vinuri la fel de rare. Restaurantul este deschis doar din aprilie in octombrie, dar rezervarile se fac din ianuarie.
    • “Louis XV”, Monaco: un restaurant opulent, candelabre, fresce si aranjamente florale uriase. Meniul de sase feluri, ce include vitel Limousin, miel pirinean cu plante aromatice, costa 335$. Nu te uita la bani. Esti in Monaco!

http://www.expres.ro/externe/?news_id=166303
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

15. Back To Top | #115
    1984 AxA's Avatar
    Asa, si la care dintre astea ai ingurgitat dumneata, Assassin?
    Common sense is not so common after all.

16. Back To Top | #116
    Assassin, e atat de scump acolo incat imi vine sa-ti zic ca esti offtopic
    Hai sa ne referim la astea ale noastre, pentru noi astia mai pacatosii.
    Paragusul

17. Back To Top | #117
    Am testat si eu de curind un restaurant japonez de pe linga magazinul victoria. Recunosc ca am ramas placut impresionat de gatitul pe plita in fata customerului.
    Preturi usor prohibitive, respectiv cam un milion de om. In mare s-a mincat sushi, meniu asami, banane flambate cu inghetata (mmmm) si s-a baut sake si vin. Oricum prefer oricind o tuica fiarta in detrimentul bauturii japoneze. Parca era mult prea fada.

18. Back To Top | #118
    Moderator
    Quote Originally Posted by Auggie
    Dar ce fac aia acolo pentru suma asta ??
    Te iau de fraier

Jk.
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

19. Back To Top | #119
    Leather SM's Avatar
    nu am avut timp sa citesc tot threadul
    am si eu o intrebare
    exista vre-un restaurant bun pt o cina romantica si sa nu aiba preturi exorbitante?
    sa zicem 500k pt 2 persoane sa ajunga.
    eventual sa aiba lumanari pe mese ...u know...good old fashion lover boy

20. Back To Top | #120
    da e unul; Restaurant Noel, pe strada Craciun nr. 25. Seara e ambianta f. misto, muzica buna si preturi decente.. Au si 2 broaste testoase maricele
    bla bla

1.  
Page 6 of 209 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks