brat [CUM] ajung din X în Y? (Bucuresti) - Page 13
Page 13 of 84 FirstFirst ... 3101112131415162363 ... LastLast
Results 241 to 260 of 1679

Thread: [CUM] ajung din X în Y? (Bucuresti)

Master Browser [mx]n0b0dy's Avatar
    E prima statie dupa Billa din Dr. Taberei, dupa ce treci de intersectia cu Str. Brasov - cred ca Tricodava se numeste. Cand cobori, in dreapta o sa ai parcul Moghioros (parcul Dr. Taberei). O iei pe Str. Brasov (spre sud, nu spre nord), la semafoare faci stanga si in cateva minute esti in fata stadionului.
    Pirates used to sail around the ocean until they saw a pretty looking ship. Then they would copy its design and build their own pretty looking ship. That way they could avoid paying a naval architect to design such a ship. It drove all those poor naval architects nearly bankrupt. We mustn't let it happen again. Help stamp out piracy - don't make illegal copies! That's why copyright infringement is technically piracy.

Registered User stefan85's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Quote Originally Posted by [mx]n0b0dy View Post
    Are statie chiar la gara Obor. Pentru orientarea in spatiu: http://www.wikimapia.org/#y=44447905...18&l=0&m=a&v=2
    harta aia chiar e pe bune? am gasit pe ea si un bar "bodega lu bundy" tot prin zona aia, sau e facuta la caterinca? fata de google mi se pare cam... la misto, cui ii pasa ca la 3 strazi mai incolo e bodega lu bundy si spalatorie auto?

Master Browser [mx]n0b0dy's Avatar
    Este un layer cu informatii peste google maps. Informatiile sunt adaugate de useri si, fiind free-for-all, descrierile sunt mai mult sau mai putin relevante.

WikiMapia is a Web 2.0 project to describe the whole planet Earth. It was created by Alexandre Koriakine and Evgeniy Saveliev, inspired by Google maps and Wikipedia.
    Pirates used to sail around the ocean until they saw a pretty looking ship. Then they would copy its design and build their own pretty looking ship. That way they could avoid paying a naval architect to design such a ship. It drove all those poor naval architects nearly bankrupt. We mustn't let it happen again. Help stamp out piracy - don't make illegal copies! That's why copyright infringement is technically piracy.

Registered User
    BGantigua, daca vezi ca in statia lui 69 din fata garii obor e foarte aglomerat (si de obicei cand soseste un tren este) si daca tii sa stai jos, poti sa mergi pana la statia de dinainte - prima statie din traseu -. Cum iesi din gara faci stanga, treci pe langa autogara si mai mergi un pic (e foarte aproape).

Registered User brave_heart's Avatar
    Cum ajung in Giurgiu ..pe unde ies din bucuresti ?

vreau sa ajung in bulgaria, multumesc
    Aye, they may take our lives...but they'll never take ...our Freeedom!

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    fie pe centura fie eroii revolutiei si de acolo o iei in jos pe soseaua giurgiului pana iesi din buc apoi drumul e simplu pana la giurgiu (aprox 60 km) iar chiar la intrarea in giurgiu, unde e o statuie se face un drum la stanga (scrie vama)

Registered User
    Short one:

Cum ajung cu RATB de pe Stirbei Voda (iesirea din spate a parcului Cismigiu), la Gara de Nord? Stiu ca sunt cateva autobuze care trec pe aici si intorc, dar nu ajung chiar la gara (268, 368...)

Thanks!

Genie Daremyth's Avatar
    Dintre masinile de acolo cel mai aproape de gara ajunge 178

Str. Apusului, Bd. Uverturii, Sos. Cringasi, Cal. Giulesti, Sos. Orhideelor, Bd. Dinicu Golescu, Stirbei Voda

Daca ai vrea sa iesi in fata Cismigiului ai avea troleul 85.
    "Stati linistiti, mai mult de o eternitate nu poate sa dureze!" - Hawkeye Pierce

Nick anterior: tucurel_day razvan_day's Avatar
    cum ajungi de la sofitel 9romexpo pe acolo 0 la unirii cu masina ? daca se paote ceva pe harta

Registered User sldr's Avatar
    cu masina: o iei pe linia lui 41 pana la manastirea Casin, faci stanga spre Arcul de Triumf (sens giratoriu <cred>), o iei pe o ramura cu piatra cubica pana la Charles de Gaul, de aici (tot sens giratoriu) o iei pe Bd-ul Aviatorilor pana la Pta. Victoriei -> Bd-ul Lascar Catargiu -> Magheru all the way to Unirii

http://www.bucuresti.com.ro/www/
    mai sunt si altele mai bune, www.google.ro
    god speed
    . si de la capat

Registered User
    Mult mai direct e sa iasa la Piata Presei, si de acolo pe Kiseleff pina in Victoriei. De ce sa faca zigzag pe Marasti, Casin, Prezan, Aviatorilor?

nush, asta e drumul pe care l-as fi ales eu, probabil din motive care tin strict de mine (obisnuinta, lipsa experientei bla bla) ... oricum are harta acolo si poate sa aleaga si singurel ...

ps: trebuie sa ma corectez: Charles de Gaulle*
    . si de la capat

Registered User Silviu26's Avatar
    nu stiu daca am postat unde trebuie, dar : stie careva la ce interval de timp vine autobuzul catre Dragonul Rosu la capatul Costin Georgian? multumesc
    Athlon X2 4000+ @ 2600 Mhz //2x1 GB DDR2 A-Data//WD320AAKS //Gigabyte 560 // Gainward 8600GT silentfx // Aplus Xclio2 + Sirtec460
    Chevrolet Owner

Nick anterior: tucurel_day razvan_day's Avatar
    multumesc pt raspunsuri sper sa ma descurc

nici nu am vazut ca nu esti din bucale, scuzele mele, probabil ca numele Casin nu-ti spune nimic, sau linia lui 41 ... oricum, cu o harta (ca cea pe care ti-am link-uit-o eu) ar trebui sa te descurci, mai intrebi lumea in jur ca nu-i rusine si aia e
    . si de la capat

paranoic borderline
    Cum ajung de la de la City Mall la Razoare. Cu mijlocul de transport in comun. Multumesc

Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by W.O.R.M View Post
    Cum ajung de la de la City Mall la Razoare. Cu mijlocul de transport in comun. Multumesc
    Autobuzul 611.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

paranoic borderline
    Multumesc pentru raspuns

Genie Daremyth's Avatar
    Quote Originally Posted by Silviu26 View Post
    nu stiu daca am postat unde trebuie, dar : stie careva la ce interval de timp vine autobuzul catre Dragonul Rosu la capatul Costin Georgian? multumesc
    La 30 min. La fix si la si 30.
    Asa scrie pe o tablita acolo la Costin Georgian. Cred ca incepand de pe la 5:30 si pana la 14:30-15:00 (?)
    "Stati linistiti, mai mult de o eternitate nu poate sa dureze!" - Hawkeye Pierce

trippin' duKeZZ's Avatar
    Cum ajung in Bulevardul Preciziei cu Ratb, metrou? Am inteles ca e in Militari dar nu stiu exact unde. Nu l-am gasit pe nici o harta.

1.  
    Jerry DHB14 - Last post