brat [CUM] ajung din X în Y? (Bucuresti) - Page 29
Page 29 of 84 FirstFirst ... 19262728293031323979 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1673

Thread: [CUM] ajung din X în Y? (Bucuresti)

Registered User Intel's Avatar
    Metroul e cel mai rapid mod.
    Il iei de la cea mai apropiata statie si cobori la statia Aurel Vlaicu.
    Cum iesi de la metrou o iei in partea dreapta, treci de prima intersectie semaforizata, ajungi la a doua (pe aici trece si tramvaiul 5), o traversezi si pe asta si mergi tot inainte vreo 300m. Si pe partea stanga o sa vezi o cladire mare......n-ai cum sa o ratezi.

Registered User
    LCS - 300 - Thread
    Daca ma puteti ajuta si pe mine... Vreau sa ajung de la Gara de nord pe Sos Vitan Barzesti.

Grandfather of all Knowledge C05T1N's Avatar
    Unde anume pe Vitan Barzesti? Da un punct de reper.
    Ni dyar'izuba, Rizagaruga, Hejuru yadju, Nduzaricyeza ricyeza...

Yahoo: costinnitescu

Registered User
    Scuze ca am fost asa evaziva asa ca revin, Sos Vitan Barzesti 7 in apropiere de Rin Grand Hotel.

Grandfather of all Knowledge C05T1N's Avatar
    1) Iei tramvaiul 34 aproape capat-capat (din fata garii pana la intersectia cu Vitan-Barzesti), apoi mai mergi 2 sau 3 statii cu autobuzul 102 (are statie chiar in fata lui RIN)
    2) Metrou Gara de Nord - Victoriei (schimbi) Victoriei - Aparatorii Patriei, apoi acelasi 102 de care vorbeam mai devreme, doar ca mai multe statii (4-5).
    3) Metrou Gara de Nord - Nicolae Grigorescu, apoi 102 (dar vei veni din celalalt sens) vreo 10 statii.
    Ni dyar'izuba, Rizagaruga, Hejuru yadju, Nduzaricyeza ricyeza...

Yahoo: costinnitescu

I N C O N S T I E N T hector's Avatar
    Am nevoie destul de urgent sa ajung la un hotel din zona gara de nord. Din cate am inteles se numeste Sora si in dreptul tuturor usilor si geamurilor sunt sudate table/fiare etc . Stie cineva sa mi`l arate pe o harta virtuala va rog ?

Nick anterior: Kaiapo
    Cum ajung cu masina pe strada Soseaua de Centura nr.6? Pe unde e mai aproape, tunari, voluntari, stefanesti?
    breaking news: today, a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration,
    that we are all one conciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves... now here's tom with the weather.

Bill Hicks

Registered User
    Mersi foarte mult pentru ajutor.

Taw
    Taw is offline
    Registered User Taw's Avatar
    De la Pta Rosetti ce troleu tre sa iau catre Pache Protopopescu si cate statii tre sa merg pana la Cuptorul cu Lemne?

Registered User doma's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    De la Pta Rosetti ce troleu tre sa iau catre Pache Protopopescu si cate statii tre sa merg pana la Cuptorul cu Lemne?
    70,92,90 si intrebi lumea la ce statie trebuie sa cobori pt. Scoala Iancului sau Colegiul National Mihai Viteazul deoarece nu existe troleu care sa te lase in fata Cuptorului cu Lemne. Dupa ce cobori mai am de mers gen 3-5 minute pe jos de la statie ( mergi pe Pache inspre Piata Iancului )

PS : Poti lua 311 de la Pta. Rosetti care te lasa si mai bine, chiar pe Pache. Intreaba de Scoala Iancului/ Liceul Mihai Viteazul si iti zice lumea unde sa cobori.
    1. ARAD is not banat !
    2. ild nu ma bana, traiasca familia ta
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

Registered User spamy_c's Avatar
    Merg maine la Romania - Austria si am nevoie de ceva indicatii pentru intoarcere. Meciul incepe la 20:45 si sa zic ca la 22:45 se termina si plec. Cum ajung de la Ghencea la Gara de nord? (neaparat intr-o ora ca e ultimul tren spre casa 23:50 )
    id yahoo messenger : spamy_c

Registered User RossoNerro's Avatar
    La ora 23, (atunci cand o sa iesi din stadion) nu prea mai circula RATB-ul (mijloacele de transport comun) in Bucuresti.
    Tramvaiul 41, pana la Podul Grand, apoi perpedes (sau taxi). Eu personal as alege taxi-ul din prima, daca as dori sa ajung la 23:30 la gara.

Taw
    Taw is offline
    Quote Originally Posted by doma View Post
    70,92,90 si intrebi lumea la ce statie trebuie sa cobori pt. Scoala Iancului sau Colegiul National Mihai Viteazul deoarece nu existe troleu care sa te lase in fata Cuptorului cu Lemne. Dupa ce cobori mai am de mers gen 3-5 minute pe jos de la statie ( mergi pe Pache inspre Piata Iancului )

PS : Poti lua 311 de la Pta. Rosetti care te lasa si mai bine, chiar pe Pache. Intreaba de Scoala Iancului/ Liceul Mihai Viteazul si iti zice lumea unde sa cobori.
    Mersi mane.
    Daca 311 se ia de la Rosetti, 70, 92 si 90 de unde se iau?

Tramvaiul 41 circula sigur la ora aia? Cam cat ma costa taxiul de la Podul Grand pana la Gara ? Pe jos mers alert fac mult ?

Taw
    Taw is offline
    Quote Originally Posted by spamy_c View Post
    Tramvaiul 41 circula sigur la ora aia? Cam cat ma costa taxiul de la Podul Grand pana la Gara ? Pe jos mers alert fac mult ?
    Ia taxiul mai bine.De la podul grant(depinde de unde exact) o sa te coste cam 10-15ron, dar asta doar daca nu te va ocoli.
    Ii zici sa te coboare de pe pod pe Grivitei, care duce in gara.

Pai cred ca asa o sa fac.Din 41 unde sa cobor mai exact ? (un reper ceva sa fie si taxiurile aproape)

Registered User RossoNerro's Avatar
    Pe pod nu poti sa cobori, asa ca: ori inainte de pod (Crangasi), ori dupa pod (parca Turda), eu zic sa cobori la Crangasi, poate prinzi metroul spre Gara de Nord (2 statii: Gara Basarab, Gara de Nord), daca nu il prinzi, iei taxiul.

Am ceva sanse sa prind metroul la Crangasi ca asa ar fi ideal ?(si cum imi dau seama daca mai vine sau nu ? ) Daca nu , ii zic taximetristului sa o ia pe pod si apoi spre gara pe Grivitei ?

cR1
    cR1 is offline
    Registered User cR1's Avatar
    Daca ajungi la Crangasi la un 23:15(asta inseamna sa fii in 41 pe la 23:05) ai sanse mari sa prinzi si metroul si trenul. Daca a trecut ultimul metrou inspre Gara de Nord, te va anunta femeia de la casa de bilete sau un bodyguard. Oricum, e bine sa intrebi daca a trecut ultimul metrou inspre gara. Sunt doar 2 statii de metrou, daca te-ai urcat in metrou, in 10 minute esti pe peronul garii.

Daca nu, poti lua 41 pana la Crangasi, apoi taxiul pana la gara. Mai mult de 3-4 km nu sunt de la crangasi, iar de la Ghencea direct la Gara de Nord, mai mult de 15lei nu are cum sa faca.

Registered User doma's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Mersi mane.
    Daca 311 se ia de la Rosetti, 70, 92 si 90 de unde se iau?
    eu iti recomand varianta 311 ca e cea mai buna. Dar daca vrei troleu, statia e intre Rosetti si Universitate.
    1. ARAD is not banat !
    2. ild nu ma bana, traiasca familia ta
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

1.  
    LCS - 728 - Last Post