brat Locuri de mers cu cortul
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Locuri de mers cu cortul

life is a race track Freelancer's Avatar

Locuri de mers cu cortul

Am de gand sa merg zilele astea la mare cu cortul , si nu stiu la ce sa ma astept , cortul il am , dar nu am fost niciodata la cort , pe unde gasesc locuri de camping cu servicii sanitare curate , pe malul marii unde as putea sa imi pun si eu cortul ? . Cam ce preturi sunt la camping pentru cort si se plateste per/cort sau per/persoana , orice sfat este binevenit ....

Registered User faraonu's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    eu am fost aici si era ok...

pe langa ei mai erau si altii...insa asta mi s-a parut cel mai linistit
    plaja curata...servicii ok...
    nu mi-e frica, nu mi-e frica... de bau-bau !!

preturi ......scuze ca sunt cam afon....cu geografia ..da pe langa ce statiune vine camping S .. ...se poate pune cortul pe nisip ?

Registered Boozer Comanche's Avatar
    Campingurile Popas Mamaia şi Hanul Piraţilor - la ieşirea din Mamaia înspre Năvodari. Preţuri super-ok (ceva gen 50k pe zi de persoană), curate.
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

cu ploaia cum ma impak in cort ? mi-a sugerat cineva sa pun celofan pe cort .. merge ?
    Pe langa costinesti/neptun ..nu stiti vreun camping mai ieftin ? Am inteles ca mai sunt localnici care te lasa sa pui cortul in curtea lor ...au preturi mai piperate decat in camping ..e mai avantajos/dezaavntajos ?

Îţi iei cort impermeabil dude. Aşa te împaci cu ploaia. Tu nu o deranjezi, ea nu te deranjează.

Nu ai de ce să stai prin curţile oamenilor când sunt atâtea locuri de camping la 2 paşi de plajă şi cu toate facilităţile. Cam greu cu apa caldă în campingurile menţionate de mine, aceasta fiind restricţionată la 4 ore pe zi în general, în reprize de câte 2 ore.
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

cortul il am ....e cu 2 camere ...si nu stiu cat de impermeabil este ca e de vreo acum 5 ani...nefolosit niciodata ,il am in tzipla cum se zice , sa mai dau banii pe alt cort acuma n'am .

nasol cu apa calda :-< ..prefer ceva cu apa non-stop..mai ales ca am obiceiul sa fac baie in mare pe la 2 noaptea si prefer cand vin sa pot face dush ...

Dacă poţi face baie în mare noaptea la 2 cre'că poţi face şi duş rece fără probleme. Oricum - dacă nu te împaci cu ideea de a sta fără apă caldă, eu zic că tre' să renunţi la ideea de a merge cu cortul. Mâine-poimâine vei cere şi aer condiţionat.

Registered User mariko's Avatar
    Îţi pot da detalii despre un camping în 2 mai, la 2 minute de plajă. 100 persoana/zi (anul trecut în mamaia tot atât era 100 pe zi), apă caldă tot timpul.
    is thiiiis my voice?

Registered User bebe_unik's Avatar
    am fost la inceputul lui iulie in camping S...plaja e exact langa...conditiile sanitare erau bune...exista si o terasa unde poti sa mananci si sa bei ceva daca iti doresti...mai exista si locuri de joaca pentru copil...apa este ok, nu erau alge...este mica pe oportiune destul de mare...singura chestie nasoala la plaja este ca sunt destul de multe scoici in zona, dar se rezolva cu o pereche de papuci...exista si paza si nu intra persoane straine pe acolo referitor la preturi nu stiu sa iti spun exact

erau dushuri cu apa calda...nu fierbinte, dar calda

Quote Originally Posted by Comanche
    Dacă poţi face baie în mare noaptea la 2 cre'că poţi face şi duş rece fără probleme. Oricum - dacă nu te împaci cu ideea de a sta fără apă caldă, eu zic că tre' să renunţi la ideea de a merge cu cortul. Mâine-poimâine vei cere şi aer condiţionat.

eu vara fac dush 80% din timp cu apa rece...dar mai vin si fete cu noi ...si ele nu cred ca se impaca cu ideea , cu cortul este mai mult o nebunie pentru mine...ca am apoi bilete la hotel..de pe 4 pana la sfarsitul lu august ...dar nu am fost niciodata cu cortul si am zis sa trec si prin experienta..asta... , pe langa neptun/venus...nu stiti un camping pe plaja sau apropriat de plaja ?

Registered User bebe_unik's Avatar
    din cate stiu...cele mai apropiate de plaja sunt cele de la iesirea din mamaia...adica se termina plaja incep corturile

Registered User
    Quote Originally Posted by Freelancer
    pe malul marii unde as putea sa imi pun si eu cortul ? .
    Pe malul marii, cel mai cunoscut loc pt cortisti este in Vama. Anul trecut, un dush cu H2O calda, era cam 40 mii. Cu apa rece era 15 mii.
    Partea proasta este ca Vama nu mai e demult ce era... (acum e plin de carnatzi cu limuzine => vin ca sa devina si mai cul decat sunt).

Daca vrei plaja salbatica, poti incerca la Sulina (plaja de la Marea Neagra). Arata exact ca Vama in vremurile bune (cortul poate fi pus pe plaja). E frumos pt ca se poate vizita si delta, dar e rau pt ca nu am vazut dushuri decat intr un camping (in centrul Sulinei, langa farul vechi => usor de gasit).

erm ..preferam un camping pe plaja ....o sa ma duc pana la urma la camping S...ca vad ca toata lumea il lauda..

Registered User pescarushul's Avatar
    Quote Originally Posted by sturionu
    Anul trecut, un dush cu H2O calda, era cam 40 mii. Cu apa rece era 15 mii.
    Anul asta, dusul cu apa rece - 20 mii. Cu apa calda nu am gasit

Subscriu si la faza cu carnatii, in special in week end.
    Daca vreti cat de cat liniste in vama, incercati cat mai aproape de granita cu Bulgaria.
    Cod de reducere la PC Garage: CDFRLEUK

cautand pe net am gasit un camping in neptun care pare sa aiba tot ce vrei , numai ca nu e pe plaja http://www.campingzodiac.ro/ ...ati fost careva , pareri ?

Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by mariko
    Îţi pot da detalii despre un camping în 2 mai, la 2 minute de plajă. 100 persoana/zi (anul trecut în mamaia tot atât era 100 pe zi), apă caldă tot timpul.
    Unde in 2 Mai cu apa calda?
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

Registered User metal_heart's Avatar
    Quote Originally Posted by mariko
    Îti pot da detalii despre un camping în 2 mai, la 2 minute de plaja. 100 persoana/zi (anul trecut în mamaia tot atât era 100 pe zi), apa calda tot timpul.
    dezvolta, rogu-te.

si pe mine ma intereseaza.
    ....te abtii, te abtii, si cand nu mai rezisti, dai buzna!!!

Registered User faraonu's Avatar
    duceti-va in camping-s..credeti-ma pe cuvant...

sper sa nu gasiti prea plin..sau sa nu devina o obisnuinta astfel incat sa fiti prea multi la anu si sa nu mai am loc de voi

apa calda era all around...eu faceam baie la 1 noaptea sau chiar mai tarziu...
    mancare la botul calului..etc etc...
    problema e ca s-ar putea sa vreti sa dormiti din cand in cand...si atunci s-ar putea sa va deranjeze aia care stau la hanu piratilor...cred ca le pune ceva in bautura...nu de alta dar aia stau cu zecile in apa si dupa ora 9 noaptea
    nu mi-e frica, nu mi-e frica... de bau-bau !!

pana la urma...parca nu imi plac camping'urile din mamaia pentru ca sunt departe de ....de tot...trebuie sa ies cu masina daca vreau sa ma duc sa mananc o pizza , asa ca o sa aleg zodiac din neptun chiar daca este departe de plaja :-<

1.  
    Telekom - 728 Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast