brat Locuri de mers cu cortul - Page 2
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 37 of 37

Thread: Locuri de mers cu cortul

Registered User unknownhumanoid's Avatar
    PE IARBA FRATE! PE NISIP, UNDE E LIBER, SAU IN CAMPING-URI CU TOTI RETARZII.

Geeeeeeez ce topikuri! Mai am si eu cateva idei:

"locuri de tinut telefonu. Imi iau unul mai mare. in care buzunar il pun?"
    "periute de dinti: care sunt cele mai bune si cele mai proaste"
    "cum va stergeti la fund? de sus in jos sau de jos in sus?"
    "tunsori la moda. care sunt? pubiene prestati?"
    "ma duc maine la noul servici. cu ce sa merg? cu tranvaiul sau cu troleleul?"
    "am o problema. nu stiu sa ovationez. cum se face?"
    "am o problema. nu stiu sa fluier. metode de fluierat"

etc.

mai pot concepe 100 in urmatoarele 10 minute. fiecare defapt. toti cu toate nevoile, hai sa vedem, cate topikuri putem face?

P.S. Scuze pt. off topic. Dealtfel am dat si un raspuns on topik.

The Other Side BlonduGL's Avatar
    Freelancer: am fost eu anul trecut in Zodiac, de fapt e cam in Jupiter, dar am iesit imediat pe strada principala din Neptun. E aproape oarecum de restaurante si terase. De plaja nu stiu, ca am stat putin, o zi la Costineti, dupa aia in Zodiac si dupa aia am dormit vreo 30 de minute in gara din Constanta si am plecat acasa. In fine, campingul este ok, apa calda la discretie, am ajuns pe la vreo 2 noaptea de la Liberty, ud leoarca si am putut face un dus cald.
    Oricum, foarte aglomerat, pamantul tare, dar era bine ca erau copaci si puteai sa stai la umbra sa bei o bere, sa mananci ceva.
    Stop the war on drugs. We're not criminals

life is a race track Freelancer's Avatar
    [warn=Assassin][/warn]

@unknownhumanoid : caldura afecteaza starile mintale ....nu mai sta la soare ...ca ai facut insolatie ...si NU , nu esti deloc on-topic (report bad post)

OT: Stie cineva cam ce preturi se mai practica anul asta pe la zodiac...ca am sunat la numaru lor de telefon de vreo 10 ori...si nu raspunde nimeni

bad post? asta-i culmea. Adica rau pe romaneste..De ce? Pt. ca critic topik-ul? pfff..
    Si nu sunt on-topik, sau caldura iti afecteaza ochii? ia vezi acolo mai sus.. nu am zis unde se poate gasi loc de cort?

Si inca ceva. Vad ca te iei de persoana mea si nu de ceea ce am postat ceea ce inseamna FLAME. So calm down my friend.

Registered User
    Din moment ce topikul a avut 320 de vizionari nu vad care'i pblema...
    Sunt destul de multi forumisti interesati de subiect.

Iar cand se sugereaza camparea: "IN CAMPING-URI CU TOTI RETARZII" , se jigneste o intreaga categorie de oameni..
    Stimabile unknownhumanoid , cred ca te bagi in discutie, ca musca in spatele calului...

P.S.: Nu sunt fan cort. Si nici nu l cunosc pe freelancer

pai in campingurile alea sunt o groaza de "retarzi" care-i problema? pe cine am jignit eu?

eu am dat un sfat practic. pe iarba, unde e loc liber.. nu neaparat in camping... si mai bine e la gazda...

...si cred ca sunt liber sa postez unde vreau atata timp cat dau un sfat practic... in legatura cu subiectul respectiv

Registered User mariko's Avatar
    m-am întors, revin cu detalii în câteva ore.
    is thiiiis my voice?

Registered User GunX's Avatar
    mai trec niste ore din astea si se termina sezonul de cort

Veveroi jijea's Avatar
    In Vama Veche costa 5 RON pe zi sa te plasezi cu cortul in camping. Si era o gramada de lume. Cred ca e cea mai ieftina statiune la momentul actual.

Registered User Smiley's Avatar
    Quote Originally Posted by jijea
    In Vama Veche costa 5 RON pe zi sa te plasezi cu cortul in camping. Si era o gramada de lume. Cred ca e cea mai ieftina statiune la momentul actual.
    care camping?
    in vama veche se pun corturile direct pe plaja. este afisata o taxa de 3 lei(pentru curatenie....ceva gen "salvati Vama veche platind doar 30.000 lei!") dar n-am vazut pe nimeni sa o ceara sau sa o plateasca(nici nu stiu cui ar fi trebuit sa o platesc...poate la primarie....)
    preturi:
    -la wc: 5.000-10.000
    -dus cu apa rece : 30.000
    -dus cu apa calda: 40.000
    -sezlong : 50.000
    -umbrela de plaja: 50.000
    (preturile sunt de acum 2 saptamani)
    Ignore list: Stagirioritic

life is a race track Freelancer's Avatar
    Tocmai m-am intors din Neptun am fost la Popas Zodiac ...nota 9/10

Daca stai 3 sau mai mult de 3 zile
    --------------------------------
    10 ron/zi/persoana
    5 ron/zi/masina

Daca stai 1, sau 2 nopti
    12 ron/zi/persoana
    5 ron/zi/masina

===========================
    + grupuri sanitare foarte curate
    + apa calda non-stop
    + curent la fiecare cort in parte
    + curatenie peste tot
    + bar cu preturi decente in comparatie cu piata din neptun
    - foaaarte mare aglomeratie ! cort langa cort

Registered User metal_heart's Avatar
    am fost in we in costinesti.... pe Strada Scolii, mai in capat, pe partea stanga, la o tanti in curte, gard galben-portocaliu. 60.000 pe noapte de persoana. era o bucatarie, dusuri cu apa incalzita de la soare (dar am facut si seara tarziu si era calda apa si dimineata, deci zic ca-i ok) loc sa-ti parchezi masina, bude curate.. mie mi-a placut, desi n-am mai fost de foarte multi ani cu cortul la mare. Per total, in curte erau cam 10 corturi, doua dintre ele foarte mari. asadar, loc destul pentru lume multa si un plus de la mine. recomand.

sambata seara am trecut si prin vama, si am stat un pic la concert la E.M.I.L.... nu mi s-a parut deloc o statiune ieftina, atat din privinta preturilor la cazare, cat si a preturilor de pe terase-carciumi. vama nu mi se mai pare deloc un colt uitat de lume unde poti sa vii sa stai undeva izolat cu cortul si sa bei o bere linistit pe plaja...a ramas doar ideea de vama...

un alt camping misto pe care l-am vazut doar in trecere, nu m-am oprit sa ma interesez de conditii, dar de afara parea ok, era in 2 mai, undeva pe dreapta, cand te duci spre stabilopozi. locuri pentru masina, umbrare, aranjamente ok pe acolo... s-ar putea despre acelasi loc sa vorbeasca si mariko.....
    ....te abtii, te abtii, si cand nu mai rezisti, dai buzna!!!

Registered User mrahmfae's Avatar
    @jijea : "Vama Veche[...]cred ca e cea mai ieftina statiune la momentul actual"
    bei mane ne lasi d unde ai mai scos si prostia asta, e chiar mai scumpa k mamaia doar k stai la cort cu 50 d mii asta nu inseamna k e si ieftina statiunea. ieftin inseamna sa fie preturi mici in general, si scuza-ma in club a nu e chiar asea ieftin d toti rockari stau p acolo k furnicile, sau la bibi friptura sa fie o suta si ceva d mii sau clatitele sa fie scumpe etc.
    @Smiley : frate da tu esti de actiune nu gluma, nu m-as risca sa-mi pun cortu p plaja nici beat, anu trecut am vazut destule corturi taiate de manelisti/hoti/tigani asa k mai bine pun cortu la unu in curte. si in plus dc pui p plaja risti sa-ti ia marea cortu cu tot cu haine, anu trecut au fost valuri mari intr-o seara si de dim marea era plina de haine

ot :anu asta vreau sa ma duc in apuseni si in delta cu cortu, da cred k cel mai bine o sa stea de dim cnd o sa-l pun p undeva prin vama

mi-e foameeee osc1or's Avatar
    redeschid un topic ingropat de 4 ani
    Mi-am luat cort saptamana trecuta si am tinut neaparat sa il probez in Vama de 1mai (a fost prima data cand am stat la cort si am fost cu cortul mai mult de curiozitate)
    Mi-a placut foarte mult aventura. Am stat la o femeie in curte cu 10lei de persoana (eram 4 in cort)

Acum caut pe internet sa plec intr-un camping prin europa, eventual la mare si m-am oprit, cu cautarile, in Croatia.
    A fost cineva cu cortul p'afara? cum e?
    semnatura

mnm
    mnm is offline
    Nick anterior: blueangel27
    Eu recomand Ungaria. Zona lacurilor, sau Sziged vara (in august), cand este festivalul pt un plus de entertaining. A.si mancarea este buna.si acolo la festival si daca mergi prin oras.

Croatia da, este ok acolo la ei la mare, mai vizitezi o ruina, mai faci o balaceala in mare.

Altfel mi-a placut mult Frantza la capitolul mare, insa nu am avut ocazia sa vizitez zone de campus, asa ca nu ma pronunt.

Registered User Komissar's Avatar
    Dar la munte a incercat cineva sa stea cu cortul ? ... mai ales... merge in "natura" ca sa zic asa....? - adica ajungi in zona de deal->munte si cand se insereaza tragi pe un drum secundar, dup-aia cauti un luminish si instalezi tabara...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 553304.jpg  
    1965 Volkswagen "Typ 1" 1200 - daily driver "scandalagioaica urbana"
    1972 Volkswagen "Typ 3" 1600 Squareback - stock.
    1989 Volkswagen "Typ 2" T3 1600 D

mi-e foameeee osc1or's Avatar
    La catamai cortul am eu... nu merita sa fac plimbari pe munte cu el
    Are 21 kg doar cortul +5-7 kg accesoriile
    Nu mai amintesc si de bagaj
    Trebuie sa ajung la "botul calului" cu masina si cortul sa il montez in max 10m de masina ca altfel cad lat cu tot cu cort
    semnatura

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 2 of 2 FirstFirst 12