brat Cum se curata pielea intoarsa ?
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Cum se curata pielea intoarsa ?

Registered User AdViL's Avatar

Cum se curata pielea intoarsa ?

Am si eu o pereche adidasi care au tot botu din piele intoarsa alba ..Am citit pe net si cica se curata cu otet de vin alb.. am incercat ,exact cum scria , dar nu se ia nimik de pe ei .. poate cineva sa imi dea si mie un sfat cum sa ii curat ? evident fara sa ii stric ..
    Stupid dog .. you make me look bad .. UGABUGABUGA ....

Registered User Daisy's Avatar
    Baile Átha Cliath, Éire (Poblacht na hÉireann)
    daca sunt din piele spala-i in masina de spalat la 30 de grade. ai sa vezi ce curati ies. foloseste detergent normal
    Trust kills faster than bullets.

PET
    PET is offline
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Ce bine e sa existe femei pe forum...
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

Nu sunt adeptul spalarii adidasilor la masina de spalat :P .. Ma gandeam la ceva sa ii spal manual, dar cu ce, ca sa nu se strice..

Registered User
    Quote Originally Posted by AdViL View Post
    Nu sunt adeptul spalarii adidasilor la masina de spalat :P
    De ce?

El Habanero h3x0r's Avatar
    Quote:
    Originally Posted by AdViL View Post
    Nu sunt adeptul spalarii adidasilor la masina de spalat :P
    De ce?
    Se poaet intampla sa se dezlipeasca....etc. Manual rulz.Din cate am citit....un prosop cu apa calduta.Dar ai putea imbina metoda mea..cu cea lui Ordek. Otet si cu prosop nu are cum sa nu curete.Orice faci...nu-i spala cu perie si detergent...ai mei s-au facut de o culoare verzuie de la cremul care erau.BIne nu era nici piele...
    i7 920 | Asus P6T Deluxe V2
    Pali GTX 460 768Gb DDR5
    3*2Gb TeamXtreem 1600Mhz DDR3 cl8
    Corsair HX 620W

E66 + Plantronics Voyager 520

Registered User alecsutzu4u's Avatar
    Se uzeaza indiferent daca ii speli manual sau la masina. Daca totusi te ambitionezi sa ii speli manual incearca cu Biocarpet.

Nick anterior: esso F1SpecialFX's Avatar
    @leopardul : Pentru ca se pot dezlipi,dar de obicei nu se intampla la 30de grade ci la temperaturi mai inalte.
    Z&

Armoured Dragon Warrior's Avatar
    Mi-am spalat Reebok si Sprandi NUMAI CU MASINA timp de vreo 2 ani, la temperatura cu care spalam si toalele si nu au nici pe dracu. Cu pantofi de piele inca nu am incercat.

E de preferat sa ii bagi impreuna cu rufele in masina. Se spala MULT mai bine.
    Nu poti forta un om sa te placa; nu esti bine venit, pleaca.. (Parazitii 2007)

Registered User rianMa's Avatar
    Se gaseste un kit de curatat pielea intoarsa in carrefour format dintr-un fel de perie si un spray dar eu n-am avut cine stie ce rezultat cu el, probabil pt ca n-am stat sa-i curat cu peria prea mult
    Eu cred ca incerc varianta cu masina de spalat si asa mai naspa decat sunt acum n-au cum sa se faca
    blank space

Cred ca pana la urma ii arunc si gata .. sau ii las pana se fac gri si gata

Darth Ocelot Ocelot's Avatar
    pai parca pielea intoarsa trebuie ferita de apa ... si voi ii spuneti sa ii bage la masina de spalat?! Am auzit de adidasi in masina de spalat insa eu n-am incercat niciodata pentru ca ar putea sa sde strice si adidasii si masina de spalat.
    I go down with the ship, that's what I do. I'm not even the captain, I'm going down with the ship. That's how I want you to think about me – a guy who keeps the captain company.

un stomatologoist al_de_sus's Avatar
    cum se numeste kitul ala de curatat din carrefour?? vara asta mi-am luat neste adidasuri si vanzatoarea ma intreaba daca vreau si spray special de curatat. eu m-am gandit ca ce dreaq mai dau 10-15 para pe spray si i-am zis politicos "nu, multumesc". acum imi vine sa musc din adidasi ca nu au scapare saracii. cum ii curat putin, cum ma calca cineva pe ei de mi-i face harcea -parcea.
    cat despre masina de spalat pana acum nu am bagat decat adidasi care erau din panza si cauciuc, adica nu piele intoarsa sau piele. insa prietena mea si-a spalat de cateva ori niste reebok din pile la masina de spalat si nu au nimic.

imi aduc si acum aminte de o cearta din vara asta in care am spalat o incarcatura mare de haine de la 4 persoane si am pus si adidasii pretenei! ce a sarit toata lumea in capul meu
    Exploziile sunt si comprimari ale timpului. Schimbarile observabile in universul natural sunt, toate, intr-un anumit grad si dintr-un anumit punct de vedere, explozive; altminteri ele nu v-ar fi perceptibile. Schimbarile linie si progresive, daca sunt suficient etalate in timp, raman nesesizate de observatori a caror perspectiva este prea scurta. De aceea, va spun ca eu am vazut schimbari pe care voi nu le-ati fi remarcat niciodata.

Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by al_de_sus View Post
    cum se numeste kitul ala de curatat din carrefour??
    E produs de Kiwi, se vinde si in set cu-o perie speciala pt. piele intoarsa...de fapt peria aia m-a multumit, sprayul nefiind deloc eficient in cazul meu...
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

1:72 AdyAero's Avatar
    Am avut niste pantofi de piele intoarsa de culoarea mierii. Ii curatam cu apa si sapun si o perie, apoi ii lasam la uscat la temperatura camerei (NICIODATA la calorifer). Bieninteles ca dupa un numar de spalari pielea se mai decoloreaza, se mai face nu stiu cum dar asta e, doar nu o sa tina o viata.

Daca nu reusesti sa ii cureti poti sa iti cumpari o crema buna de pantofi si sa dai pe partea de piele intoarsa, se pot vopsi destul de usor si pielea va deveni lucioasa. Asta in loc de solutia cu aruncatul ca banii nu cresc in copaci si cad ca frunzele toamna... sau gasesti tu un aurolac pe strada...

Nick anterior: nimeni Bogdan's Avatar
    Nici eu nu reusesc sa curat niste ghete din piele intoarsa, si nu le-am purtat decat o iarna. S-a dus culoarea initiala, acum e ceva mai inchisa si porii aceia au disparut Ori timberland sucks ori pielea intoarsa sucks, ma oftic pentru ca au costat destul de mult (in jur de 7 mil) si nu, nu cred ca merge varianta cu masina de spalat
    tokyo.plastic.+

1:72 AdyAero's Avatar
    Pielea intoarsa nu e buna iarna. Adica e buna, doar ca sa nu asteptati sa arate apoi la fel dupa 3 luni de zapada si agenti ecologici de dezapezire

fat
    fat is offline
    Registered User fat's Avatar
    mai bine dute la o curatatorie.
    nu iti bate capu'...

Cat despre sparyu ala de dai pe ei , si-a luat maicamea o data cu o pereche de pantofi , scrie pe el ca cica doar ii face cat de cat impermeabili si face ca indepartarea prafului de pe ei sa fie mai usoara.. O sa ma duc sa iau si eu un kit din ala cand mai trec prin carefour sa vad ce-i de capu lui..

Si ontopic .. am reusit cat de cat sa ii sterg cu otet..

Loony Ghost's Avatar
    Pielea intoarsa se curata foarte bine cu benzina. Am curatat pantofi si haina din piele intoarsa fara probleme.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast