brat Cum pot verifica cate puncte am pe carnetul de conducere?
Results 1 to 11 of 11

Thread: Cum pot verifica cate puncte am pe carnetul de conducere?

Banned Pierce's Avatar

Cum pot verifica cate puncte am pe carnetul de conducere?

Nu stiu daca a a mai fost dezbatuta problema ca nu mai stau sa citesc.....deh lenea...
    ..insa, daca stie cineva cum pot sa-mi verific punctele de pe carnet?
    Exista ceva online sau trebuie sa ma prezint la Politie?
    Le multumesc anticipat tuturor.

Registered User pitbullu's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    la militie
    Tool is not only music, is a way of life

Registered User sldr's Avatar
    din cate stiu eu nu poti sa ai "puncte lipsa" de la carnet fara sa fi fost instiintat!!!, adica daca ai comis-o in trafic si esti oprit iti zice nenea de la politie, si scrie si pe amenda cate puncte ti-au fost sustrase...

in spiritul aceleiasi idei, daca ti se face "poze" cand ai depasit viteza, sau care o fi mecanismu, ar trebui sa ti se trimita ceva acasa ,unde sa scrie ce fel de contraventie, ce trebuie platit, si ce puncte ai pierdut...

acuma, daca tu ai facut prea multe si le-ai pierdut sirul... aicea nu mai stiu

bafta
    . si de la capat

Dio
    Dio is offline
    Nick anterior: Dio[blu] Dio's Avatar
    Am ajuns pentru alta treaba la politie acum o luna si am intrebat acelasi lucru , cum pot sa aflu cate puncte mi-au fost luate, cate mai am . Mi-au spus ca nu se poate afla acest lucru, sau mai exact, nu imi pot spune, chiar daca ei au acces la aceasta informatie .

Nu stiu daca doar ii era lene sau nu avea voie sa imi spuna, ideea e ca nu am putut sa aflu
    REGULAMENT - cititi daca postati la publicitate

ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

Banned Pierce's Avatar
    Quote Originally Posted by sldr View Post
    din cate stiu eu nu poti sa ai "puncte lipsa" de la carnet fara sa fi fost instiintat!!!, adica daca ai comis-o in trafic si esti oprit iti zice nenea de la politie, si scrie si pe amenda cate puncte ti-au fost sustrase...

in spiritul aceleiasi idei, daca ti se face "poze" cand ai depasit viteza, sau care o fi mecanismu, ar trebui sa ti se trimita ceva acasa ,unde sa scrie ce fel de contraventie, ce trebuie platit, si ce puncte ai pierdut...

acuma, daca tu ai facut prea multe si le-ai pierdut sirul... aicea nu mai stiu

bafta
    pai cam asa ceva,

am vreo 3 amenzi stupide (ar insemna vreo 6 puncte) plus ca nu mai stiu daca a trecut 6 luni de la ultima, etc
    ....asa am pierdut sirul....
    ..oricum e stupid sa nu poti sa-ti verifici cate puncte ai.

Registered User sldr's Avatar
    daca e adevarat ca nu poti, si daca e adevarat ce a scris si antevorbitorul tau, este intr-adevar total de ciocolata(m-am saturat sa scriu cacao)...

solutia ar fi sa nu conduci 6 luni sau 1 an cat naibai era perioada aia pentru a se "sterge" pacatele
    . si de la capat

Registered User Don Ciolanu''s Avatar
    ideal ar fi ca toti sa conducem superprudenti, sa ne ferim de belele si nu vom mai avea treaba cu punctele.
    ar fi bine sa mai respectam si legea, nu numai sa o fentam
    Lumea spune ca nu am potential

Banned Pierce's Avatar
    Quote Originally Posted by Don Ciolanu' View Post
    ideal ar fi ca toti sa conducem superprudenti, sa ne ferim de belele si nu vom mai avea treaba cu punctele.
    ar fi bine sa mai respectam si legea, nu numai sa o fentam
    Daca tu poti sa conduci prin Bucuresti in fiecare zi 2 ore si sa respecti regulile de circulatie, te poti duce la Cartea Recordurilor.

Registered User Don Ciolanu''s Avatar
    asta e, port centura, semnalizez schimbarea de benzi, ma incadrez pe banda din dreapta cand vreau sa fac dreapta (si nu pe banda din stanga cand fac dreapta), nu iar prioritatea altuia (inclusiv a pietonilor), nu depasesc 60kmh, parchez unde e permis (nu exact unde am eu treaba), iau handsfree la mobil, taxe la zi, itp la zi. etc.
    daca nu sunt in stare de asa ceva, sau cand am treaba in centru, iau ratb sau metroul.
    toata lumea are treburi de rezolvat, dar cand nu se poate din cauza factorilor conjuncturali, incercam si noi ce se poate.
    si totusi, vorbeam de CAZUL IDEAL
    Lumea spune ca nu am potential

isarescu's Avatar
    Daca vreti sa aflati cite puncte aveti, mergeti la Udristei, cu buletinul, acolo de unde se ridica permisele suspendate.

Registered User MihaelaV's Avatar
    Quote Originally Posted by isarescu View Post
    Daca vreti sa aflati cite puncte aveti, mergeti la Udristei, cu buletinul, acolo de unde se ridica permisele suspendate.
    S-au mutat de la Udriste in Pipera din cate stiu eu, dar la ce haos e de obicei la ghiseul de informatii cred ca e greu sa afli ceva

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post